En Çok Tercih Edilen İnşaat Mühendisliği Üniversiteleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
İnşaat Mühendisliği, Yurt Dışında İnşaat Mühendisliği
Ozel

04/05/2023

862 Görüntülenme


En Çok Tercih Edilen İnşaat Mühendisliği Üniversiteleri

İnşaat Mühendisliği bölümü, hem yurt dışında hem de yurt içinde en çok tercih edilen bölümlerden bir tanesidir. Öğrenciler daha iyi bir kariyer fırsatı ve dil öğrenimi gibi sebeplerden dolayı bu bölümü yurt dışında okumayı tercih edebilirler. Peki inşaat mühendisliği nedir? İnşaat mühendisliği, yollar, köprüler, binalar ve su sistemleri gibi fiziksel altyapının tasarımı, inşası ve bakımını içeren bir meslektir. İnşaat mühendisliğinin önemi, ekonomik kalkınmanın sağlanmasında, vatandaşların yaşam kalitesinin artırılmasında ve kamu güvenliğinin sağlanmasında oynadığı önemli rolden anlaşılmaktadır. Özellikle son yıllarda öğrenciler inşaat mühendisliğini tercih etmektedir. Bu yazımızda hem inşaat mühendisliği için en çok tercih edilen üniversitelerden hem de yurt dışında eğitim almanın faydalarından bahsedeceğiz.

Bir İnşaat Mühendisi Ne Yapar?

Altyapı geliştirme, farklı ülkelerde ekonomik büyüme ve kalkınmanın kritik bir bileşenidir. İnşaat mühendisliği, ulaşım sistemlerinden su şebekelerine kadar altyapı gelişiminde hayati bir rol oynamaktadır. İnşaat mühendisleri, bir ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınması için kritik öneme sahip altyapı projelerinin tasarlanması, inşa edilmesi ve sürdürülmesinden sorumludur.

İnşaat mühendisliği kamu güvenliğinin sağlanmasında da önemli bir rol oynar. Altyapının kalitesi, vatandaşların sel, deprem ve toprak kayması gibi çevresel tehlikelere karşı güvende olmalarını sağlamak açısından hayati önem taşımaktadır. İnşaat mühendisleri, bu çevresel zorluklara dayanabilecek yapıların tasarlanmasında kritik bir rol oynamaktadır. İnşaat mühendisleri çevresel etkileri en aza indiren altyapı projelerini tasarlamak ve uygulamak için çalıştıklarından, inşaat mühendisliği çevresel sürdürülebilirlik açısından da önemlidir.

Yurt Dışında İnşaat Mühendisliği Eğitimi

Yurt dışında inşaat mühendisleri için birçok iş fırsatı bulunmaktadır. İnşaat mühendisliği işinin türü, uzmanlık alanına bağlı olarak değişir. İnşaat mühendisliğindeki uzmanlık alanlarından bazıları yapı mühendisliği, geoteknik mühendisliği, çevre mühendisliği ve ulaşım mühendisliğidir. İnşaat mühendisleri, artan altyapı geliştirme ihtiyacı nedeniyle farklı ülkelerde yüksek talep görmektedir. Yurt dışında inşaat mühendisi olarak çalışmak için mühendislik veya ilgili bir alanda lisans derecesi gereklidir.

Yurt dışında inşaat mühendisliği eğitimi almak birçok avantaj sunar. Bunlar arasında bir öğrenme deneyimi ve yeni kültürlere maruz kalma, en son teknoloji ve araştırma fırsatlarına erişim ve kariyer avantajları yer almaktadır. Yurt dışında mühendislik eğitimi almak, yeni bir kültürü ve yaşam tarzını deneyimleme fırsatı sunar. Yeni insanlarla tanışmak ve hayat boyu sürecek bağlantılar kurmak için bir fırsattır. Öğrenciler farklı kültürleri, dilleri ve gelenekleri daha iyi anlayabilirler. Peki yurt dışında hangi üniversitelerde İnşaat Mühendisliği bölümü daha çok tercih edilmektedir?

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü

150 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Massachusetts Institute of Technology (MIT), mühendislik ve fizik bilimleri programlarıyla tanınmaktadır. MIT'ye girmek son derece rekabetçidir ve lisans öğrencileri bile araştırmalarını burada sürdürebilir. QS, Dünya Üniversite Sıralamasında üst üste 11 kez 1. sırada yer almıştır. MIT'de lisans düzeyinde 56 ana dal ve 58 yan dal programı sunulmaktadır. Lisansüstü eğitim düzeyinde de çeşitli programlar sunulmaktadır. İnşaat Mühendisliği, Fizik Bilimleri, Siyaset Bilimi, Dilbilim, Şehir Çalışmaları ve Felsefe, MIT tarafından sunulan en popüler programlardan bazılarıdır.

Singapur Ulusal Üniversitesi 

Singapur Ulusal Üniversitesi, 1905 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.  Asya'nın en iyileri arasında yer alan Singapur Ulusal Üniversitesi (NUS), eğitim, araştırma ve girişimciliğe küresel bir yaklaşım sunar. Üniversite yurt dışında İnşaat Mühendisliği eğitimi almak için dünyanın en iyi ve önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversite sürekli olarak US News, QS ve Times tarafından dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Singapur Ulusal Üniversitesi, daha iyi bir dünya yaratmak için birlikte çalışan akademisyenler, araştırmacılar, personel ve öğrencilerden oluşan önemli ve sürekli gelişen bir topluluk olmayı arzulamaktadır. 

Tsinghua Üniversitesi

Tsinghua Üniversitesi, "Çin'in M.I.T'si" olarak anılmaktadır. Üniversite Çin'in en prestijli ve seçkin üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversitenin Alcatel, Lucent General Electric, Procter & Gamble ve BP gibi çok uluslu şirketlerle araştırma anlaşmaları vardır. Tsinghua Üniversitesi, yüksek öğrenim ve bilimsel araştırma için önde gelen merkezlerden biridir. Çin'in en ünlü üniversitelerinden biri olan Tsinghua, yetenek ve bilimsel araştırmayı teşvik etmek için önemli bir kurum haline gelmiştir. Eğer yurt dışı eğitimi için Çin'i tercih edecekseniz, Tsinghua Üniversitesi'ne kayıt olabilirsiniz. 

Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi Kanada'nın en prestijli okulları arasında yer alır. Toronto Üniversitesi, yetenekli öğrencilerin dünyanın en iyi akademisyen ve araştırmacılarından bazılarına uygun fiyatlarla erişebildiği, dünyanın en büyük devlet araştırma üniversitelerinden biridir. Toronto Üniversitesi 1827 yılında kurulmuş bir kamu kurumudur. Öğrencilerinin yaklaşık yüzde 80'i lisans düzeyinde eğitim görmektedir. Okulun Toronto ve çevresinde St George, Mississauga ve Scarborough olmak üzere üç kampüsü bulunmaktadır. 

Diğer Üniversiteler Hangileridir?

Yurt dışında bu bölümü okuyacağınız daha birçok üniversite elbette var. Hollanda'nın Delft şehrinde yer alan Delft Teknik Üniversitesi bunlardan bir tanesidir. Okul, Hollanda'da teknik eğitim alabileceğiniz en iyi kurumlardan biridir. Eğer yurt dışı eğitiminizi Amerika'da almak istiyorsanız Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley size İnşaat Mühendisliği alanında küresel ve kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Okul, sürekli olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir. İnşaat Mühendisliği alanında kaliteli bir Avrupa eğitimi almak istiyorsanız İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü (ETH Zurich)' nü tercih edebilirsiniz. İsviçre'nin Zürih kentinde yer alan okulun 21 Nobel ödüllü, 2 Fields Madalyası sahibi, 3 Pritzker Ödülü sahibi ve 1 Turing Ödülü sahibi mezunu bulunuyor. 1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi, yurt dışında İnşaat Mühendisliği eğitimi alabileceğiniz bir diğer saygın kurumdur. Akademik açıdan, üniversite toplamda 15 milyondan fazla kitap tutan 100'den fazla kütüphaneye ev sahipliği yapmaktadır. 

İngiltere yurt dışı eğitimi açısından oldukça avantajlı bir ülkedir. Cambridge Üniversitesi haricinde kaliteli bir eğitim alabileceğiniz bir diğer kurum Imperial College London'dır. Okul, İngiltere'de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Mezunları arasında 16 Nobel Ödülü sahibi vardır. İtalya'nın en önemli teknik okullarından biri olan Milano Politeknik Üniversitesi, aynı zamanda İtalya'nın en büyük teknik okuludur. 1863 yılında kurulan okul, köklü bir eğitim anlayışı ile öğrencilerine hizmet vermektedir.

Yurt dışında İnşaat Mühendisliği bölümünü tercih edebileceğiniz daha birçok kaliteli okul bulunuyor. Eğitim danışmanlarımız ile görüşerek okullar hakkında bilgi edinebilirsiniz.


Massachusetts Institute of Technology, MIT

Massachusetts Institute of Technology, MIT, Cambridge, Massachusettts'te bulunmaktadır. Özel bir araştırma üniversitesidir. Günümüzde yenilikçi oluşu ve akademik başarıları ile tanınan üniversite, teknoloji ile mühendislik alanlarında dünyanın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Okul aynı zamanda çok girişimci bir kültüre sahiptir. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü, Amerikan Üniversiteler Birliği'nin bir üyesidir. Massachusetts Teknoloji Enstitüsün’de eğitim almış öğrenciler, mezuniyetleriyle beraber yüksek bir statüye sahip olmaktadırlar.  

Lisans birinci sınıf öğrencilerinin yurtta konaklamaları zorunludur. Tek kişilik, iki kişilik ve daha kalabalık odalara sahiptir. Nükleer Reaktör Laboratuvarı da dahil olmak üzere, Massachusetts Institute of Technology 'nin öğrencilerine sunduğu birçok araştırma laboratuvarı bulunmaktadır. Ulusal güvenlik sorunlarına ve  teknolojik çözümlere odaklanan bir Savunma Bakanlığı araştırma ve geliştirme laboratuvarı olan MIT Lincoln Laboratuvarı'na ek federal fon sağlanarak, son bir yılda MIT'de araştırmalara 675 milyon dolardan fazla para harcanmıştır.


İncele

National University of Singapore (NUS)

Singapur Ulusal Üniversitesi, Singapur'da bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1905 yılında Tan Jiak Kim liderliğinde bir tıp okulu olarak kurulan Singapur Ulusal Üniversitesi, bugün birçok akademik programda öğrencilerine uluslararası düzeyde kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alan kurumun amacı; daha iyi bir dünya için inovasyon ve girişim ruhu içinde birlikte çalışan akademisyenler, araştırmacılar, öğrenciler ve mezunlardan oluşan önemli bir araştırma merkezi olmaktır. Dünyanın birçok yerinden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan kurumda 47.000'den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Tıp programlarının yanında farklı disiplinlerde eğitim veren kurumda lisans programları ile birlikte yüksek lisans derecelerinde de eğitim alma şansı bulunmaktadır.
 


İncele

Tsinghua University

Tsinghua Üniversitesi, Pekin'de yer alan bir kamu araştırma üniversitesidir. C9 Ligi'nin bir üyesi olan kurum, 1911'de kurulmuştur. Çin'deki en seçici ve en saygın üniversitelerden biri olan Tsinghua, Times Higher Education Asia University Rankings ve US News and World Report tarafından Asya'da 1. seçilmiştir. Üniversite dünyadaki en iyi üniversiteler arasında %1'lik dilimde yer almaktadır.

"Özdisiplin ve sosyal sorumluluk" mottosuyla öğrencilerine lisans, yüsek lisans ve doktora programlarında kaliteli bir eğitim sunan üniversite, dünyanın birçok yerinden gelen öğrencileri ile kozmopolit bir ortama sahiptir. Üniversitenin mezunları, Google, Facebook, Amazon, Microsoft, Tencent, ByteDance, Apple, Goldman Sachs, LinkedIn ve daha birçok önemli çok uluslu şirkette çalışma imkanı bulur.

Times Higher Education’a göre Uzak Doğu üniversiteleri arasında en iyi ikinci üniversite olarak yer alan Tsinghua Üniversitesi, dünyaca ünlü okullarla 100'den fazla değişim programına sahiptir.


İncele

University of Toronto

Ontario'da Queens Park'ı çevreleyen ve Kanada üniversiteleri arasında ilk sırada yer alan Toronto Üniversitesi, 1827 yılında King's College adıyla ile kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir, sonradan ismi Toronto Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. AAU (Association of American Universities)'e dahil olan iki Kanada üniversitesinden birisidir. 

Toronto University, Scarborough ve Mississauga'da bulunan iki uydu kampüsü de sahiptir. Toronto Üniversitesi, Kanada Genel Valisi, Kanada'nın dört başbakanı, üç yabancı lider ve Yargıtay'ın on dört yargıcını eğitmiştir. Mart 2019 itibariyle, on Nobel ödülü sahibi, beş Turing Ödülü sahibi, 94 Rhodes Scholars ve bir Fields Madalyası sahibi başarılı isim çıkarmıştır.

U of T (University of Torornto) ilk pratik elektron mikroskobunun kullanımı, insülinin icadı, Cygnus X-1'in karadelik olarak tanımlanması, kök hücre araştırmaları, multi-touch teknolojisinin geliştirilmesi, NP bütünlüğü teorisi gibi ses getiren buluşları ve araştırmaları ile tanınır.

Üniversite alanları Toronto şehir merkezindeki Finans Bölgesi'nin yaklaşık 2 km kuzeyinde ve Yorkville ve Ek'in mahallerinin hemen güneyinde yer almaktadır.


İncele

Delft University of Technology

Delft Üniversitesi Teknolojisi (TU Delft), Hollanda’nın Delft şehrinde bulunan ve ülkenin en eski ve en büyük teknik üniversitesidir. Dünya üniversite başarı sıralamalarında dünyanın en iyi 10 mühendislik ve teknoloji üniversitesi arasında yer alan TU Delft, 2023’te dünya genelinde inşaat mühendisliğinde 2’nci, makine, havacılık ve uzay mühendisliğinde 3’üncü, mimarlıkta ise yine 3’üncü sırada yer almıştır. 1842 yılında Kral William II tarafından bir kraliyet akademisi olarak kurulan üniversite, zamanla araştırma ve eğitim müfredatını genişleterek 1864’te bir politeknik okula ve 1905’te tam teşekküllü bir teknoloji enstitüsüne dönüşmüştür. 1986 yılında ismi Delft Üniversitesi Teknolojisi olarak değiştirilmiştir. TU Delft, Jacobus Henricus van ‘t Hoff, Heike Kamerlingh Onnes ve Simon van der Meer gibi Nobel ödüllü Hollandalı bilim insanları ile anılmakta olup IDEA Ligi, CESAER, UNITECH International, ENHANCE Alliance, LDE ve 4TU gibi birçok üniversite federasyonunun da üyesi bulunmaktadır.


İncele

University of California, Berkeley

California eyaletinde Amerika Birleşik Devletleri'nde Abraham Lincoln tarafından yürürlüğe sokulan 1862-1890 Morrill Yasalarınca arazi hibe edilen ilk okul ve 1868'de kurulan California Üniversitesi'nin ilk kampüsü olan UC Berkeley dünyanın en iyi üniversiteleri arasında yer alan bir devlet üniversitesidir. Bünyesinde bulunan 14 kolej ve profesyonel okul ile birlikte öğrencilere 350'den fazla lisans ve lisansüstü program sunan UC Berkeley'e, her yıl yaklaşık 45,000 öğrenci kaydolmaktadır. UC Berkeley, akademik araştırmanın ve bilimin ön planda olduğu güçlü bir eğitim sistemini sürdürmeye kendini adamış Amerika ve Kanada üniversitelerinden oluşan Amerikan Üniversiteleri Derneği'nin (AAU) kurucu üyesi olarak, birçok önde gelen araştırma tesisine ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl araştırma için yüklü miktarlarda fon ayıran UC Berkeley'nin, Manhattan Projesi'nden 16 elementin keşfine kadar bilim alanındaki birçok kaydadeğer gelişmede payı bulunmaktadır. Dünyanın birçok yerinden toplamda 550,000'i aşkın Berkeley mezunu ve fakülte üyeleri özellikle fizik, kimya ve bilgisayar bilimleri alanlarında sayısız başarıya imza atmıştır.


İncele

ETH ZURICH – Swiss Federal Institute of Technology

1855 yılında İsviçre Konfederasyonu tarafından Zürih’te kurulan üniversite, günümüzde 126 farklı ülkeden 22,200’den fazla öğrencisine eğitim sunmaktadır. Üniversitenin, Albert Einstein’ın da içinde yer aldığı 21’den fazla Nobel ödülü kazananı bulunmaktadır. Tıp, sürdürülebilirlik, teknoloji ve eleştirel düşünme ana odak alanlarından birkaçıdır.

Resmi olarak Zürih İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü olarak adlandırılan üniversitede, mühendislik ve mimariden kimya ve fiziğe kadar çeşitli konularda akademik eğitim veren ve bilimsel araştırmalar yürüten 16 akademik departman bulunmaktadır. ETH Zürih'te eğitim, sağlam bir teoriyi pratik uygulama ile birleştirir ve çoğu lisans programı güçlü matematiksel temeller üzerine kuruludur. 

Lisans öğrencileri için ana öğretim dili Almanca iken, çoğu yüksek lisans programı ve doktora çalışması İngilizcedir. İsviçre'nin en büyük şehri olan Zürih'te bulunan ETH Zürih'in iki ana konumu vardır. Biri Zürih şehir merkezinde, diğeri ise şehrin eteklerinde bir tepe üzerine inşa edilmiş modern bir kampüstedir. 

ETH Zürih’teki öğrenciler yoğun bir iş yüküyle karşı karşıyadır, ancak yine de kültürel ve diğer boş zaman etkinlikleri için ve bilimin en iyi beyinlerinden bazılarının konuşmaya geldiği kampüsteki birçok düzenli sempozyum ve konferansa katılmak için zaman bulabilirler. ETH öğrencileri zihinlerini olduğu kadar bedenlerini de çalıştırmayı severler ve kampüste sunulan çok sayıda çeşitli spor vardır. Yıllık en büyük etkinlik, toplam 140 kilometrelik bir mesafe üzerinde 14 bölümde gerçekleştirilen SOLA bayrak yarışıdır. Her yıl düzenlenen gösteriye 900'den fazla takımın aynı anda katıldığı bilinmektedir. 1880'lerden bu yana öğrenciler, çeşitli orkestra ve grupların canlı müziğinin yer aldığı klasik bir balo etkinliği olan Polyball'da en iyi hareketlerini sergileyebildiler. Her Kasım ayında 10.000 dansçı, müziksever ve partiye katılan kişi, genellikle unutulmaz bir gece için ETH'nin kapsamlı bir şekilde dekore edilmiş ana binasına akın eder.


İncele

University of Cambridge

1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi (University of Cambridge), bağlı yüksekokullardan (kolejlerden) oluşan bir devlet araştırma üniversitesidir. 800 yılı aşkın tarihiyle, dünyanın en eski dördüncü ve İngilizce konuşulan dünyanın en eski ikinci üniversitesidir. Dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi, 31 yarı-özerk kurucu kolej ve 100'den fazla akademik bölümü içeren 6 okula ayrılmıştır. Yaklaşık 150 fakülte ve diğer kurumları barındıran 6 okul (Sanat ve Beşeri Bilimler, Biyolojik Bilimler, Klinik Tıp, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Fizik Bilimleri ve Teknoloji Okulları) üniversitenin kolejlerine yayılmıştır. Aynı zamanda üniversite, aralarında toplam 15 milyondan fazla kitap barındıran 100'den fazla kütüphaneye de ev sahipliği yapmaktadır. Yasal bir emanetçi olan Cambridge Üniversitesi'nin yalnızca ana kütüphanesinde bile sekiz milyon kaynak bulunmaktadır.

Üniversite yıl boyunca halka açık olan 9 sanatsal, bilimsel ve kültürel müzeye ve bir botanik bahçesine de ev sahipliği yapmaktadır. Mezunları, öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri arasında 120 Nobel Ödülü, 11 Saha Madalyası, 7 Turing Ödülü sahibi seçkin bilim insanları, matematikçiler, filozoflar, avukatlar, yazarlar, aktörler, politikacılar ve devlet başkanları (14 İngiliz Başbakanı) bulunan bu prestijli kurum, İngiltere’nin ve dünyanın en saygın ve köklü üniversitelerinden biridir. Uluslararası anlamda pek çok kuruluşa üye olan Cambridge Üniversitesi, hem Russell Grubu'nun hem de Avrupa'daki 23 araştırma üniversitesinin bir konsorsiyumu olan Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği (LERU)’nin ve Avrupa Üniversiteleri Birliği (EUA)’nın bir üyesi olmasının yanı sıra İngiliz üniversitelerinin altın üçgeninin de bir parçasını oluşturmaktadır.

147 farklı ülkeden 18.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Cambridge Üniversitesi, bünyesinde lisans ve yüksek lisans alanında yüzlerce eğitim programı sunmaktadır.


İncele

Imperial College London

Imperial College London; bilim, mühendislik, işletme ve tıp alanlarında uzmanlaşmış bir kamu araştırma üniversitesidir. Federal University of London’ın bir parçası iken kuruluşunun 100. yılı olan 2007 yılında Imperial, tam olarak bağımsız bir kimliğe kavuşmuştur.

Oxford ve Cambridge'i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan "Golden Triangle" in bir parçası kabul edilir. Imperial College dünya standartlarındaki bilim, mühendislik ve tıp programları ile tanınır ancak son yıllarda Imperial College İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler departmanı ile de ciddi anlamda itibar kazanmıştır.

Ana kampüsü South Kensington’da olan Imperial’ın Chelsea, Hammersmith ve Paddington da dahil olmak üzere merkezi Londra’da pek çok kampüsü bulunmaktadır. Toplam 525,233 m2lik kullanılabilir alanıyla İngiltere’deki tüm yüksek öğretim kurumlarından daha büyük bir alana sahip olan Imperial College London, dört ana akademik birimde organize olmuştur: Toplamda kırkı aşkın departman, enstitü ve araştırma merkezleri bulunduran üç fakülte ve Imperial College Business School.

Imperial yaklaşık olarak 13,500 tam zamanlı öğrenciye ve 3,330 akademisyen ve araştırma görevlisine ev sahipliği yapar ve 2009/10 akademik yılındaki £694 milyonluk gelirinin £297 milyonunu araştırma fonlarından ve sözleşmelerinden elde etmiştir. Bugüne dek Imperial’ın mezunları ve eski veya mevcut eğitim üyelerinin arasından Nobel ödülü almaya hak kazanan 14 kişi, Fields Medal kazanan da iki kişi olmuştur. 

Okul, "Golden Triangle" dışında, Imperial Association of Commonwealth Universities, the Association of MBAs, the European University Association, the G5, the IDEA League, the League of European Research Universities, Oak Ridge Associated Universities ve Russell Group üyesidir. 


İncele

Politecnico di Milano

Politecnico di Milano, 1863 yılındaki kuruluşuna kadar uzanan zengin bir tarihe sahiptir. Francesco Brioschi tarafından kurulan üniversitenin misyonu, İtalya'nın endüstriyel modernizasyonunda önemli görevler üstlenecek mühendis ve mimarları yetiştirmek olmuştur. Üniversite kısa sürede mükemmellik konusunda ün kazanmış, en iyi akademisyenleri kendine çekmiş ve ülkenin teknolojik gelişmelerine önemli katkılarda bulunmuştur. Üniversitenin sınırları İtalya'nın Lombardiya bölgesindeki çok sayıda kampüse yayılmıştır. Ana tarihi kampüs Milano'nun kalbinde, Città Studi bölgesinde yer almaktadır. Ayrıca, Bovisa, Leonardo, Lecco, Como, Cremona ve Mantua'daki kampüsler farklı çalışma alanları için özel tesisler sağlamaktadır.

Politecnico di Milano bugün İtalya'nın en büyük teknik üniversitesi ve Avrupa çapında lider bir kurumdur. Odak noktası mühendislik, mimarlık ve tasarım olmak üzere üç ana disiplini kapsamaktadır. Kökleri derin geleneklere dayanan üniversite, sürekli gelişen dünyanın taleplerini karşılamak için durmaksızın adaptasyon göstermekte ve en ileri araştırma, inovasyon ve uluslararası işbirliklerine olan bağlılığı sayesinde küresel üniversite sıralamalarında sürekli olarak üst sıralarda yer almaktadır.


İncele

En Çok Tercih Edilen İnşaat Mühendisliği Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Sydney

14 beğeni

Avustralya

Şehir: Sidney
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 87
Lisans Ücreti: 43.500 AUD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU)

71 beğeni

Almanya

Şehir: Münih
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 57
Lisans Ücreti: 162 EUR

Master Programı: 105
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Toronto

43 beğeni Kalite Puanı: 89

Kanada

Şehir: Toronto
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 141
Lisans Ücreti: 61.720 CAD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

Aarhus University

4 beğeni

Danimarka

Şehir: Aarhus
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 2
Lisans Ücreti: 8.500 EUR

Master Programı: 63
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Burs İmkanı

Victoria University of Wellington

3 beğeni

Yeni Zelanda

Şehir: Wellington
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 126
Lisans Ücreti: 30.549 NZD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 3

POPÜLER
Burs İmkanı

Universidade de São Paulo

0 beğeni

Brezilya

Şehir: São Paulo
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp