En Çok Tercih Edilen Psikoloji Üniversiteleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Psikoloji Eğitimi, Yurt Dışında Psikoloji
Ozel

06/05/2023

445 Görüntülenme


En Çok Tercih Edilen Psikoloji Üniversiteleri

Psikoloji, davranış ve zihinsel süreçlerin tüm yönlerinin incelenmesidir. Psikoloji, insan davranışına ışık tutar ve neden böyle davrandığımızı anlamamıza yardımcı olur. Bu bölüm ve alan, insan deneyimlerimize dair iç görüler sunar, başkalarıyla bağlantı kurmamıza yardımcı olur ve iyi yaşanmış bir hayat ile zorluklarla dolu bir hayat arasındaki farkı ifade edebilir. Bir psikoloji derecesi, sosyal bilimlerde ödüllendirici bir kariyere yol açabilir. Bu yüzden sizler için en çok tercih edilen psikoloji üniversitelerini ve fakültelerini bir araya getirdik.

Psikoloji Nedir ve Neden Önemlidir?

Psikoloji, insan davranışının incelenmesidir. Sağlık hizmetlerine ve bilimsel yönteme dayanan kökleri, zihnin süreçlerini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Psikologlar, araştırma ve gözlem yoluyla beynin gizemleri ile ilgili soruları yanıtlamaya ve topluluklar için ruh sağlığı standartlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Psikoloji çalışmaları, insan gelişimi hakkında yeni bakış açıları sunar ve bu tamamen fiziksel süreçle ilgili değildir. Alandaki öğrenciler şunları keşfeder:

-Vücudun ve beynin fiziksel gelişimi birlikte nasıl çalışır?

-Çevresel etkilerin insan gelişimi ve davranışı üzerindeki rolü.

-Akıl hastalığının nedenleri ve tedavisi.

Psikoloji alanı oldukça önemlidir çünkü “İnsanları harekete geçiren nedir?” Sorusuna cevaplar sunar. Psikoloji okumak, insanların günlük yaşamı nasıl ele aldığına dair daha büyük bir anlayış sunar. 

Psikolojinin Alanları Nelerdir?

Psikoloji çalışmaları birkaç farklı alt kategoriye ayrılır:

Danışmanlık Psikolojisi: Yaşam boyu gelişimsel, kişilerarası ve kişisel işlevlere odaklanma.

Klinik Psikoloji: Ruh sağlığı sorunları için psikoloji ve tıbbi tedavi yöntemlerinin entegrasyonu.

Eğitim Psikolojisi: Psikoloji ve öğrenme sürecinin entegrasyonu.

Adli Psikoloji: Yargı sistemini ve cezai iyileşmeyi destekler.

Sosyal Psikoloji: İnsanların kendilerini daha geniş toplum içinde nasıl algıladıklarını anlamak için psikolojinin uygulanması.

Gelişim Psikolojisi: İnsanoğlunun gelişimine ve yaşam boyu insan davranışına odaklanma.

Nicel Psikoloji: Psikolojinin nicel araştırma yöntemleriyle bütünleşmesi.

Örgütsel Psikoloji: Bir örgüt olarak eleştirel düşünme ve karar verme dahil olmak üzere işyerindeki insan davranışının incelenmesi.

Neden Psikoloji Bölümünü Tercih Etmeliyim?

İnsan davranışı ve ona güç veren beyin hakkında bilmediğimiz çok şey var. İnsan beynini ne kadar çok anlarsak, diğer hayvanların ve hatta bitki yaşamını bir o kadar iyi anlayabiliriz. Psikoloji aynı zamanda başka alanlarda da yardımcı oluyor; örneğin, yapay zeka ve bilişsel bilim . Beynin verileri nasıl işlediğini, uyaranlara nasıl tepki verdiğini ve bilgiyi nasıl aldığını öğrenmek, insana benzer özelliklere sahip verimli makineler oluşturmamıza yardımcı olabilir. İnsanlar ve makineler arasındaki son engeli bile kırabiliriz.

İnsanlar kendileri ve çevrelerindeki insanlar hakkında bilgi edinmeyi severler. Pek çok öğrenci, kendi yaşamları hakkında daha fazlasını keşfederken başkaları hakkında bilgi edinme fırsatı nedeniyle psikolojiye çekilir. Alanın birçok alt alanı ve uzmanlığı da öğrencinin benzersiz güçlü yönlerine ve ilgi alanlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır.

Daha İyi Bir Kariyer İçin Yurt Dışında Psikoloji Eğitimi

Çoğu insan yurt dışında eğitim ifadesini duyduğunda egzotik yerler, ilginç bir macera deneyimi ve yüksek harcamaları düşünür. Bu düşünceler çoğu zaman doğru olsa da, yurt dışında eğitim deneyimleri öğrencilere, özellikle de psikoloji okuyan öğrencilere, yüksek harcamalardan çok daha fazlasını sunar. Şunu öncelikle belirtmekte fayda var. Her ne kadar kur farkı dolayısıyla yurt dışında eğitim almak çok pahalı bir süreç gibi gözükse de aslında düşünüldüğü gibi değildir. Zira çoğu üniversitenin burs programları bulunuyor. Ayrıca yine bazı üniversitelerde öğrenim ücreti yoktur.

Yurt dışında eğitim programlarının birincil odak noktası, kültürel olarak farklı ortamlarda deneyimsel öğrenme yoluyla bilgi veya becerilerin aktarılmasıdır. Bu odak, psikolojinin amaçları, insan davranışlarını, tutumlarını ve zihinsel süreçleri anlamakla güçlü bir şekilde ilişkilidir. Çoğu psikolog, insan davranışlarının, tutumlarının ve zihinsel süreçlerinin kültürden etkilendiği veya kültüre bağlı olduğu konusunda hemfikirdir.

Farklı Ülkeleri Keşfedin

Yurt dışında psikoloji eğitimi almak, size tek bir dönemde birden fazla ülkeyi ziyaret etme seçeneği sunar. Bu, farklı kültürlere, yaşam tarzlarına, inançlara ve düşünce süreçlerine daha fazla maruz kalmanızı sağlar. Özellikle Schengen Bölgesi'ne ait bir ülkede eğitim alırsanız, Schengen öğrenci vizenizle Avrupa'da tam 26 ülkeyi birden gezme imkanı bulabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında eğitim almak yabancı dilinizi geliştirmek için oldukça iyi bir fırsattır. İngilizce konuşulan ülkelerde, özellikle ABD, İngiltere, İrlanda, Güney Afrika, Yeni Zelanda, Avustralya ve diğer destinasyonlarda çok sayıda psikoloji okulu bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Psikoloji Üniversiteleri Hangileridir?

Gelelim yazımızın asıl konusuna. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Harvard Üniversitesi, dünya çapında en çok tercih edilen psikoloji fakültesine ev sahipliği yapmaktadır. Bölümün uzun ve zengin bir tarihi vardır ve geçmiş öğretim üyeleri ve araştırmacıları arasında, BF Skinner, Gordon Allport, Jerome Bruner, George Miller ve Henry Murray gibi psikoloji alanındaki en ünlü isimler yer almaktadır. Ünlü oyuncu Natalie Portman da Harvard psikolojiden mezun olmuştur. İngiltere'de yer alan Oxford Üniversitesi Psikoloji Fakültesi, en çok tercih edilen ikinci psikoloji okuludur. Özellikle Oxford Üniversitesi Deneysel Psikoloji Bölümü, Birleşik Krallık'taki önde gelen psikoloji bölümlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Hollanda'da yer alan Amsterdam Üniversitesi, psikoloji eğitimi alabileceğiniz bir diğer kaliteli okuldur. Okulun eğitim dili Hollandaca dilindedir. Hollanda, Schengen Bölgesi ülkesi olduğundan dolayı, burada okurken Avrupa'daki 26 ülkeyi vizesiz bir şekilde ziyaret edebilirsiniz. Peki Avrupa'da İngilizce dilinde psikoloji eğitimi veren ve en çok tercih edilen bir diğer okul hangisidir? İngiltere'de yer alan King's College Londra, bu okulların başında geliyor. İngiltere'nin en eski ve prestijli okullardan biri olan kurum, geleceğin doktorlarını ve uzmanlarını yetiştirmektedir. 

İngilizce dilinde psikoloji eğitimi alabileceğiniz ve en çok tercih edilen diğer okulları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Stanford Üniversitesi
 • UCL
 • Yale Üniversitesi
 • Michigan Ann Arbor Üniversitesi
 • Columbia Üniversitesi
 • Pensilvanya Üniversitesi
 • New York Üniversitesi
 • Princeton Üniversitesi
 • Melbourne Üniversitesi
 • Singapur Ulusal Üniversitesi
 • Edinburgh Üniversitesi
 • Sidney Üniversitesi
 • Queensland Üniversitesi

 


University of Queensland

Queensland Üniversitesi (UQ), Avustralya'nın Queensland eyaletinin başkenti Brisbane'de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Queensland parlamentosu tarafından 1909'da kurulan UQ, her eyaletteki en eski üniversitenin gayri resmi bir adı olan altı temel üniversiteden biridir.

St Lucia ana kampüsü, Brisbane merkezi ticaret bölgesinin güneybatısında, St Lucia nehir kenarındaki iç banliyösünün çoğunu kaplar. Diğer UQ kampüsleri ve tesisleri, en büyüğü Gatton kampüsü ve Mayne Tıp Fakültesi olan Queensland'de bulunmaktadır. UQ'nun denizaşırı kuruluşları arasında Washington D.C.'deki UQ Kuzey Amerika ofisi ve Louisiana, ABD'deki UQ-Ochsner Klinik Okulu bulunmaktadır.


İncele

University of Sydney

1850 yılında Avustralya'nın ilk devlet araştırma üniversitesi olarak kurulan Sidney Üniversitesi, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, Avustralya'nın en iyi altı üniversitesinden biri olarak değerlendirilir. üniversitesinden biridir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunan sekiz akademik fakülte ve lisans  yüksekokulundan oluşmaktadır. Beş adet Nobel ve iki adet Crafoord ödülü bu üniversitenin mezunlarına verilmiştir. 7 adet Avustralya Başbakanı, iki vali ve on üç New South Wales eyalet başkanı Sidney Üniversitesi mezunlarındandır.


İncele

The University of Edinburgh

1583 yılında kurulan Edinburg Üniversitesi, 5 ana kampüs ve 3 kolejden (Beşeri ve Sosyal Bilimler, Bilim ve Mühendislik, Tıp ve Veterinerlik) oluşan bir devlet üniversitesidir. Dünya sıralamalarında en iyi ilk %1’lik dilimde yer alan Edinburgh Üniversitesi, Birleşik Krallık ile İskoçya’nın da en eski üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra dünyanın İngilizce konuşulan en eski altıncı üniversitesidir.

Dünya sıralamalarında ilk 30’da bulunan Edinburgh Üniversitesi aynı zamanda Russell Grubu, Universitas 21 ve Avrupa’daki 23 araştırma üniversitesinin bir konsorsiyumu olan Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği (LERU) gibi uluslararası anlamda saygın kuruluşların da bir üyesidir.

200 milyon Sterlinden fazla araştırma geliri elde eden Edinburgh Üniversitesi, Oxford ve Cambridge Üniversitelerinden sonra herhangi bir Birleşik Krallık üniversitesinin en büyük üçüncü kaynağına sahiptir. Edinburg Üniversitesi kariyer odaklı olup esnek ders saati seçeneklerine sahiptir ve üniversitede öğrenim gören öğrenciler iş hayatına hazır olarak mezun olmaktadır.

Lisans ve yüksek lisans alanında yüzlerce eğitim programı sunan Edinburgh Üniversitesi, 150’den fazla ülkeden 40.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.


İncele

National University of Singapore (NUS)

Singapur Ulusal Üniversitesi, Singapur'da bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1905 yılında Tan Jiak Kim liderliğinde bir tıp okulu olarak kurulan Singapur Ulusal Üniversitesi, bugün birçok akademik programda öğrencilerine uluslararası düzeyde kaliteli bir eğitim sunmaktadır. Dünya sıralamalarında üst sıralarda yer alan kurumun amacı; daha iyi bir dünya için inovasyon ve girişim ruhu içinde birlikte çalışan akademisyenler, araştırmacılar, öğrenciler ve mezunlardan oluşan önemli bir araştırma merkezi olmaktır. Dünyanın birçok yerinden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan kurumda 47.000'den fazla öğrenci eğitim almaktadır. Tıp programlarının yanında farklı disiplinlerde eğitim veren kurumda lisans programları ile birlikte yüksek lisans derecelerinde de eğitim alma şansı bulunmaktadır.
 


İncele

The University of Melbourne

1853 yılında Melbourne’de kurulan Melbourne Üniversitesi Avustralya’nın en eski ikinci ve Victoria eyaletinin en eski üniversitesidir. Ana kampüsü Melbourne’ün Parkville bölgesinde yer alır. Victoria eyaletinin çeşitli noktalarında da kampüs binaları bulunmaktadır. Üniversite, Avustralya’nın 6 Sandstone Üniversitesi’nden (Avustralya’nın en iyi 6 üniversitesine verilen isim) bir tanesidir ve çok yüksek bir itibara sahiptir. Aynı zamanda Group of Eight, Universitas 21, Washington Üniversitesi McDonnell Uluslararası Biliminsanları Akademisi ve Pasifik Üniversiteleri Birliği’ne üyedir.

Melbourne Üniversitesi 10 adet akademik birimden oluşmaktadır ve aynı zamanda Florey Nörobilim ve Mental Sağlık Enstitüsü, Melbourne Uygulamalı İktisadi ve Sosyal Araştırma Enstitüsü ve Grattan Enstitüsü’nün de aralarında yer aldığı Avustralya’nın önde gelen saygın pek çok enstitü ve araştırma merkezi ile beraber çalışmaktadır. Ayrıca, üniversiteye ait lisansüstü eğitim birimlerinden olan Melbourne İşletme Üniversitesi, Melbourne Hukuk Üniversitesi ve Melbourne Sağlık Üniversitesi özellikle Avustralya’nın saygın eğitim kurumlarındandır.


İncele

Princeton University

Amerika Birleşik Devletleri'nin en eski dört yüksek öğrenim kurumundan biri ve IVY LEAGUE araştırma üniversitelerinden olan okul, 1869 yılından bu yana Princeton Üniversitesi adıyla anılmaktadır. 

New Jersey'de bulunan okul yıllardır dünyaya yön veren birçok araştırmaya ve çalışmaya ev sahipliği yapmştır. Bünyesindeki öğrenciler ve öğretim görevlileri birçok tanınır ödüle aday olmuş ve sınırsız ödül kazanmıştır. Bunların yanında okul sosyal alanda da oldukça başarılıdır. Spor, sahne sanatları, görsel sanatlar vb konularda başarılı sanatçılar eğitmiş ve öğrencilerine bu alanlarda izleyici veya katılımcı olarak imkanlar sunmuştur.

Okulun akademik başarısının yanında belki de en etkileyici tarafı kampüsüdür. Kampüs, sunduğu imkanların yanı sıra etkileyici mimarisiyle de göz doldurmaktadır. 

Princeton University'nin belki de en bilinen özelliklerinden biri kütüphanesidir. Princeton dünyanın en zengin kütüphanelerinden birine sahiptir. Kütüphane bünyesinde 7.000'den fazla kitap, 48.000 el yazması ve 6 milyon mikroform bulunmaktadır. 


İncele

New York University (NYU)

New York University (NYU) dünyanın en önde gelen ve aynı zamanda saygın araştırma üniversitelerinden biridir. Alanının en üst seviyelerinde yer alan akademik programlarına sahip olan New York University, New York'ta yer alan ana kampüsü ve Abu Dabi ile Şangay'da yer alan diğer kampüsleri ile dünya çapında 11 eğitim merkezine sahiplik yapıyor. ABD'de yer alan tüm üniversitelere göre daha fazla uluslararası öğrenciye sahiptir. NYU, ABD'de yer alan tüm eyaletlerden ve 133 farklı ülkeden uluslarası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. NYU titiz ve zorlu bir eğitim vermekle beraber yılda yaklaşık 1 milyar dolar üniversite kapsamında yapılan araştırmalara harcanmaktadır. ABD Üniversiteleri arasında patent ve lisanslamadan elde edilen gelirin en büyük oyuncusudur. Her alanda başarılı olmuş ve çeşitli meslek grubu dallarında fazlasıyla başarılı bir mezun ağına sahiptir.


İncele

Yale University

1701 yılında "Collegiate School" adıyla kurulan ve 1718 yılında şimdiki adını alan Amerika'nın en eski üçüncü eğitim enstitüsü Yale Üniversitesi, Sarmaşık ligi üyesi özel bir araştırma üniversitesidir. Kuruluş amacı ruhban sınıfına teoloji ve kutsal diller alanlarında eğitim vermek olsa da Amerikan Devrimi ile birlikte beşeri bilimler ve doğa bilimleri dersleri de eğitim bünyesine dahil edilmiştir. 19. yüzyılda ise yüksek lisans ve doktora çalışmaları için öğrencilere olanak sağlamasıyla birlikte öğrenci popülasyonu hızla artarak dünyanın en prestijli okullarından biri olma yolunda ilerlemiştir. Bünyesinde 1 lisans, 1 lisansüstü ve 12 profesyonel meslek okuluyla birlikte toplamda 14 fakültesi bulunmaktadır. 2021 yılıyla birlikte aldığı bağış miktarı 42.5 milyar dolara ulaşan üniversite tüm eğitim kuruluşları arasında ikinci sırada yerini almıştır. Ana kampüsü New Haven şehir merkezinde 1.1 kilometrekarelik bir alanda yer alan Yale Üniversitesi, yerleşkede yer alan Gotik mimari tarzıyla inşa edilmiş birçok bina ve fakültenin yanı sıra batı New Haven'da 2 kilometrekarelik bir alanda birçok atletik tesise, kocaman bir golf sahasına, Connecticut, Vermont ve New Hampshire'da olmak üzere 7 tane ormana, 15 milyon cilt kitabı barındıran Amerika'nın en büyük üçüncü kütüphanesine, birçok laboratuvara, müzeye ve sanat galerisine sahiptir. Öğrenci alımında bir hayli seçici olan ve şimdiye kadar 65 Nobel ödülüyle ilişkilendirilen Yale Üniversitesinin mezunları arasında 5 ABD başkanı, 19 yüksek mahkeme hakimi, 31 yaşayan milyarder, birçok devlet adamı ve diplomat bulunmaktadır. 5,000'e yakın mevcut fakülte üyesinden ise 67 kişi Ulusal Bilim Akademisi, 55 kişi Ulusal Tıp Akademisi, 8 kişi Ulusal Mühendislik Akademisi ve 187 kişi Amerika Sanat ve Bilim Akademisi üyesidir. 


İncele

University College London (UCL)

UCL, 1826 yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. Yaklaşık 22.000 öğrencisi bulunmaktadır. Londra'nın kalbinde yer alan UCL’in, yaklaşık 850 profesör ve 6.000'den fazla akademik ve araştırma personeli bulunmaktadır ve Russell Group'un bir üyesidir. Ana binası Londra'dadır , ancak üniversite kendisine bağlı 31 okuldan oluşan bir mega üniversite özelliği taşımaktadır. UCL, 11 fakülteden oluşur: Edebiyat ve Beşeri Bilimler, Yapılı Çevre, Beyin Bilimleri, Mühendislik, Eğitim Enstitüsü, Hukuk, Yaşam Bilimleri, Matematik ve Fizik Bilimleri, Tıp Bilimleri, Halk Sağlığı Bilimleri ve Sosyal ve Tarih Bilimleri’dir. UCL, tarihi boyunca sayısız önemli bilimsel keşiflerin doğum yeri olmuştur ve aralarında soy gazları keşfettiği için 1904 yılında Kimya dalında Nobel Ödülü kazanan William Ramsay de dahil olmak üzere UCL öğrencilerine 29 Nobel Ödülü verilmiştir. Buna ek olarak, UCL akademik topluluğu 53 Kraliyet Topluluğu Üyesi, 51 İngiliz Akademisi Üyesi, 15 Kraliyet Mühendislik Akademisi Üyesi ve 117 Tıp Bilimleri Akademisi Üyesi içerir.

 


İncele

Columbia University

1754 yılında "King's College" adıyla kurulan, 1776 yılında şimdiki adını alan ve New York eyaletinin en eski eğitim enstitüsü olan Columbia Üniversitesi öğrenci kabullerindeki seçicilikleri, akademik başarıları ve saygınlıklarıyla ön plana çıkan 8 vakıf üniversitesinin oluşturduğu Sarmaşık Ligi (Ivy League) üyelerinden biridir. Nihai amacı bilime ve gelişime katkı sağlamak olan Columbia Üniversitesi bugüne dek beyin-bilgisayar arayüzü, lazer ve mazer, nükleer manyetik rezonans, nükleer reaktör gibi global ölçekteki önemli bilimsel atılımların birçoğunda büyük bir rol oynamıştır. Üniversite bünyesinde 4 lisans ve 16 yüksek lisans bulunmaktadır. Columbia Üniversitesi'nin toplamda 380 bini kişiyi aşan mezunlar listesinde Amerika'nın 7 kurucusu, 4 Amerika başkanı, 29 yabancı devlet başkanı, 10 Amerika yüksek mahkeme hakimi, 99 Nobel ödülü sahibi, 125 Ulusal Bilim Akademisi üyesi, 53 milyarder, 22 Olimpik madalya sahibi, 33 Oscar sahibi, 125 Pulitzer ödülü sahibi ve daha nice saygın kişi yer almaktadır.

Columbia Universitesi dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra, bir araştırma merkezidir. Bünyesindeki lisans/yüksek lisans öğrencileri ve eğitim kadrosu ile dünyanın seyrini değiştirecek bir çok araştırmaya destek vermiş, kaynak sağlamıştır. New York gibi bir metropolde bulunduğunun her zaman farkında olmuş ve bu durumun imkanlarını en iyi şekilde kullanmıştır. Basitçe söyleyebiliriz ki metropolün ona kattıklarını fazlasıyla geri vermiş ve şehre bir çok katkı sağlamıştır.


İncele

En Çok Tercih Edilen Psikoloji Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Oxford

38 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Oxford
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 48
Lisans Ücreti: 38.550 GBP

Master Programı: 117
Statüsü: DEVLET
TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

Burs İmkanı

ETH ZURICH – Swiss Federal Institute of Technology

32 beğeni Kalite Puanı: 93

İsviçre

Şehir: Zürih
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 23
Lisans Ücreti: 730 CHF

Master Programı: 49
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Massachusetts Institute of Technology, MIT

44 beğeni Kalite Puanı: 100

Amerika

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 50
Lisans Ücreti: 82.730 USD

Statüsü: ÖZEL
QS NEWS SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

Monash University

5 beğeni

Avustralya

Şehir: Melbourne
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 113
Lisans Ücreti: 38.100 AUD

Master Programı: 98
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 5

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Geneva

13 beğeni

İsviçre

Şehir: Geneva
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 56
Lisans Ücreti: 500 CHF

Master Programı: 90
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 3

POPÜLER
Burs İmkanı

Loughborough University

5 beğeni

İngiltere

Şehir: Loughborough
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 54
Lisans Ücreti: 22.000 GBP

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 4

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp