En İyi Avustralya Üniversiteleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
The University of Melbourne, University of Sydney, University of New South Wales Sydney (UNSW SYDNEY), University of Technology Sydney, University of Queensland, Monash University
Ozel

04/01/2024

361 Görüntülenme


En İyi Avustralya Üniversiteleri

Dünya üzerindeki en başarılı üniversitelerden bazıları da Avustralya'da bulunmaktadır. Avustralya'da bulunan üniversitelerin akademik başarısı da bu üniversitelerin yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrencilerin ülke tercihleri arasında yer almasını sağlamaktadır. Örneğin University of Melbourne; mimarlık, biyolojik bilimler, işletme ve yönetim çalışmaları, bilgisayar bilimleri ve bilişim sistemleri, ekonomi ve ekonometri, eğitim, elektrik-elektronik mühendisliği, hukuk, dilbilim, matematik, tıp, modern diller, sahne sanatları ve psikoloji gibi alanlarda Avustralya'nın en başarılı üniversiteleri arasında yer alırken, Monash Üniversitesi; kimya ve kimya mühendisliği, malzeme bilimi, eczacılık ve farmakoloji, felsefe, istatistik, yöneylem araştırmaları alanlarında, University of New South Wales (UNSW); muhasebe ve finans, inşaat ve yapı mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği, makine, havacılık ve imalat mühendisliği, istatistik ve yöneylem araştırmaları alanlarında, University of Sydney; anatomi ve fizyoloji, arkeoloji, klasik ve antik tarih, İngiliz dili ve edebiyatı, tıp, modern diller, hemşirelik, veteriner tıbbı alanlarında, University of Queensland ise tarım ve ormancılık, biyoloji, çevre bilimleri, spor bilimleri alanlarında parmakla gösterilen üniversiteler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda, 2023 dünya üniversite başarı sıralamalarına göre en iyi Avustralya üniversitelerini sizler için derledik.


The University of Melbourne

1853 yılında Melbourne’de kurulan Melbourne Üniversitesi Avustralya’nın en eski ikinci ve Victoria eyaletinin en eski üniversitesidir. Ana kampüsü Melbourne’ün Parkville bölgesinde yer alır. Victoria eyaletinin çeşitli noktalarında da kampüs binaları bulunmaktadır. Üniversite, Avustralya’nın 6 Sandstone Üniversitesi’nden (Avustralya’nın en iyi 6 üniversitesine verilen isim) bir tanesidir ve çok yüksek bir itibara sahiptir. Aynı zamanda Group of Eight, Universitas 21, Washington Üniversitesi McDonnell Uluslararası Biliminsanları Akademisi ve Pasifik Üniversiteleri Birliği’ne üyedir.

Melbourne Üniversitesi 10 adet akademik birimden oluşmaktadır ve aynı zamanda Florey Nörobilim ve Mental Sağlık Enstitüsü, Melbourne Uygulamalı İktisadi ve Sosyal Araştırma Enstitüsü ve Grattan Enstitüsü’nün de aralarında yer aldığı Avustralya’nın önde gelen saygın pek çok enstitü ve araştırma merkezi ile beraber çalışmaktadır. Ayrıca, üniversiteye ait lisansüstü eğitim birimlerinden olan Melbourne İşletme Üniversitesi, Melbourne Hukuk Üniversitesi ve Melbourne Sağlık Üniversitesi özellikle Avustralya’nın saygın eğitim kurumlarındandır.


İncele

University of Sydney

1850 yılında Avustralya'nın ilk devlet araştırma üniversitesi olarak kurulan Sidney Üniversitesi, dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversite, Avustralya'nın en iyi altı üniversitesinden biri olarak değerlendirilir. üniversitesinden biridir. Lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri sunan sekiz akademik fakülte ve lisans  yüksekokulundan oluşmaktadır. Beş adet Nobel ve iki adet Crafoord ödülü bu üniversitenin mezunlarına verilmiştir. 7 adet Avustralya Başbakanı, iki vali ve on üç New South Wales eyalet başkanı Sidney Üniversitesi mezunlarındandır.


İncele

University of New South Wales Sydney (UNSW SYDNEY)

New South Wales Üniversitesi (UNSW; UNSW Sydney olarak markalanmıştır), Kensington'ın Sidney banliyösünde bulunan bir Avustralya kamu araştırma üniversitesidir ve 1949'da kurulmuştur.

UNSW, Avustralya araştırma-yoğun üniversitelerinden oluşan bir koalisyon olan Sekizinci Grubun ve araştırma üniversitelerinden oluşan küresel bir ağ olan Universitas 21'in kurucu üyelerinden biridir. Dünya çapında 200'den fazla üniversite ile uluslararası değişim ve araştırma ortaklıklarına sahiptir. Adından sıkça bahsettiren UNSW, HIV virüsüne karşı hayati ilaçlar geliştirerek eğitim anlayışını ortaya koymuştur.

UNSW Sydney mezunları, dünyanın en zengin milyoner iş adamları arasına isimlerini yazdırmış kişilerdir.


İncele

University of Technology Sydney

Sydney Teknoloji Üniversitesi, 1988 yılında Avustralya'nın Sydney kentinde kurulmuş, araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. Dünyanın önde gelen genç üniversitelerinden biri olarak kabul edilen Sydney Teknoloji Üniversitesi, Avustralya Teknoloji Ağı, Güneydoğu Asya Yüksek Öğrenim Kurumları Birliği ve Commonwealth Üniversiteleri Birliği'nin üyesi bulunmaktadır. Genç kimliğine rağmen, bugüne kadar 260.000'den fazla mezun veren Sydney Teknoloji Üniversitesi, günümüzde, 11.000'den fazlası uluslararası öğrenci olmak üzere, 45.000'den fazla öğrenciye yüksek öğrenim olanakları sağlamaktadır.


İncele

University of Queensland

Queensland Üniversitesi (UQ), Avustralya'nın Queensland eyaletinin başkenti Brisbane'de bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Queensland parlamentosu tarafından 1909'da kurulan UQ, her eyaletteki en eski üniversitenin gayri resmi bir adı olan altı temel üniversiteden biridir.

St Lucia ana kampüsü, Brisbane merkezi ticaret bölgesinin güneybatısında, St Lucia nehir kenarındaki iç banliyösünün çoğunu kaplar. Diğer UQ kampüsleri ve tesisleri, en büyüğü Gatton kampüsü ve Mayne Tıp Fakültesi olan Queensland'de bulunmaktadır. UQ'nun denizaşırı kuruluşları arasında Washington D.C.'deki UQ Kuzey Amerika ofisi ve Louisiana, ABD'deki UQ-Ochsner Klinik Okulu bulunmaktadır.


İncele

Monash University

Monash Üniversitesi 1958 yılında kurulan bir devlet araştırma üniversitesi olup 8 adet kampüsü ve 10 fakültesi ile Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden biridir. Ayrıca, eyaletteki en eski ikinci üniversitedir.

Dünya sıralamalarında ilk 100 içerisindedir ve prestijli Grup Sekiz'in (Avustralya'nın önde gelen üniversitelerinin oluşturduğu bir birlik - Go8)  üyesidir. 

Üniversite, 6 farklı kampüste faaliyet göstermektedir. Bu kampüsler, Victoria eyaletinde Berwick, Caulfield, Peninsula, Clayton, Gippsland ve Parkville şeklindedir. Üniversitenin, Güney Afrika gibi dünyanın farklı lokasyonlarında da ders vermektedir. 

Üniversitenin 100'den fazla araştırma merkezi, 17 tane ortak araştırma merkezi 55,000'den fazla lisans öğrencisi ve 25,000'den fazla yüksek lisans öğrencisi bulunmaktadır.


İncele

En İyi Avustralya Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

Burs İmkanı

ETH ZURICH – Swiss Federal Institute of Technology

32 beğeni Kalite Puanı: 93

İsviçre

Şehir: Zürih
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 23
Lisans Ücreti: 730 CHF

Master Programı: 49
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Stanford University

43 beğeni Kalite Puanı: 98

Amerika

Şehir: Stanford, California
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 97
Lisans Ücreti: 87.833 USD

Master Programı: 45
Statüsü: DEVLET
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Oxford

38 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Oxford
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 48
Lisans Ücreti: 38.550 GBP

Master Programı: 117
Statüsü: DEVLET
TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Waterloo

3 beğeni

Kanada

Şehir: Waterloo, ON
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 100
Lisans Ücreti: 48.000 CAD

Master Programı: 65
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 9

POPÜLER
Burs İmkanı

Erasmus University Rotterdam

5 beğeni

Hollanda

Şehir: Rotterdam
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 15
Lisans Ücreti: 9.900 EUR

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 4

POPÜLER
Burs İmkanı

Pomona College

3 beğeni

Amerika

Şehir: Claremont
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 49
Lisans Ücreti: 88.296 USD

Statüsü: ÖZEL

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp