Münih’te Okumak

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Münih, Munich, München, Almanya, Bayern, Bavyera, Almanya'da Eğitim, Münih'te Eğitim, Yurtdışı Eğitim, Akademik, Üniversite
ŞEHİR REHBERİ

26/10/2022

1340 Görüntülenme


Münih’te Okumak

Almanya’nın uluslararası bir eğitim merkezi olarak güçlenen durumu doğrultusunda, ülkenin uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen, başkent Berlin ve Münih olmak üzere iki şehri bulunuyor. Aslına bakılacak olursa Münih, geçtiğimiz yıllarda başkent Berlin’i de geride bırakarak, uluslararası öğrenciler için en iyi eğitim şehirlerinden biri hâline geldi.

Münih’in bir öğrenci şehri olarak elde ettiği bu başarıda, hiç şüphesiz Avrupa’da bulunan diğer merkezler ile karşılaştırıldığında, genel itibarıyla fiyatların daha düşük olması, yüksek yaşam kalitesi, ulaşım imkânları ve Bavyeralıların dost canlısı oluşu gibi nedenlerden ötürü bireyler arasında cezbediciliğinin artış göstermesi, işveren ve işletme faaliyetleri ve uygun maliyetler gibi başarı göstergelerindeki artışın büyük katkısı olmuştur. Bunlara ek olarak, Almanya’nın büyük bir bölümünde, devlet üniversitelerinde öğrenim gören lisans öğrencilerinden, öğrencilerin milliyeti her ne olursa olsun, eğitim ücreti alınmamaktadır.

Yaklaşık 1.5 milyonluk bir nüfusa sahip olan Münih, eğitim görmek için oldukça uygun maliyetli bir kent olmanın ve Münih Teknik Üniversitesi, Münih Ludwig Maximillian Üniversitesi gibi Almanya’nın en başarılı ve prestijli üniversitelerinden bazılarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra, bu şehirde bulunan yükseköğretim kurumlarında eğitim görmek isteyen öğrenciler için, bir öğrenci bütçesi ile hayatı kolay idare edilebilir hâle getiren pek çok olanak sağlıyor.

Neden Münih?

Yüksek Yaşam Standardı

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin en büyük üçüncü şehri ve Bavyera’nın başkenti Münih, öğrencilere oldukça uygun ücretler karşılığında yüksek bir yaşam standardı sunuyor. Her ne kadar yaşam maliyeti dünya üzerindeki diğer büyük kentler ile karşılaştırıldığında daha yüksek gibi görünüyor olsa da bu maliyet, karşılığında aldığınız yaşam kalitesiyle orantılı. Gelişmiş altyapısı, dolaşımı son derece kolay hâle getiren modern ulaşım olanakları ve dünya standartlarında, yükseköğretim kurumlarından alabildiğiniz dünya standartlarında, birinci sınıf kalite eğitim ile Münih’in en iyi öğrenci şehirlerinden biri olmasına şaşırmamak gerek.

Eşsiz Doğal Güzellikler

Almanya’da yer alan şehirler içinde Münih, tüm Almanya’da bulabileceğiniz en eşsiz doğal güzelliklerden bazılarına sahiptir. Münih kenti, botanik bahçeleri, doğal koruma alanları, Bavyera Alpleri, geniş ormanlar ve mavi göller ile maceracı ruhlu ve doğaya meraklı öğrenciler için hareketli şehir yaşamından uzaklaşma imkânı sağlıyor.

Çok Uluslu Ortam

Münih kenti, hem yerel hem de uluslararası öğrenciler için son derece teşvik edici ve ufuk açıcı bir şehir ortamı sağlıyor. Her yıl 18.000’den fazla uluslararası öğrenci, lisans ve yüksek lisans eğitiminden, Erasmus ve öğrenci değişim programlarına kadar eşsiz bir deneyim için Münih’e gidiyor. Uluslararası öğrencilerin, farklı kültürlerin hoş karşılandığı, açık görüşlü ve çok uluslu bir ortam bulabilmesi, Münih’in bir öğrenci kenti olarak pek çok öğrencinin ilk tercihlerinden biri olmasını sağlıyor.

Münih’te Okumanın Maliyeti

Her ne kadar Münih’te yaşamanın maliyeti, Berlin ve Londra gibi diğer Alman ve Avrupa kentleri ile karşılaştırıldığında daha yüksek görünse de kentin modern altyapısı ve olağanüstü yaşam standardı, yaşam masraflarını fiyat uygunluğu açısından makul bir statüye yerleştiriyor. Münih’te tek başına yaşayan bir bireyin aylık ortalama gideri yaklaşık 1.000€ - 1.300€ aralığında bulunuyor. Şehir içi kiralar ortalama 1.000€ - 1.500€ aralığında yer alsa da şehrin yüz ölçümünün küçüklüğü ve kentin mükemmel taşıma altyapısı, ulaşım masraflarından tasarruf edebilmeyi oldukça kolay hâle getiriyor.

Yaşam ve Kültür

Münih kenti, eğer gerçek Alman kültürünü tecrübe etmek istiyorsanız, yurtdışında eğitim almak için gidebileceğiniz en iyi şehirlerden biri. Münih, yıl boyunca gerçekleştirilen etkinlikler ve şehirde yaşayanların her gün katılabileceği çeşitli faaliyetler ile son derece hayat dolu ve enerjik bir metropol. Münih’ten bahsederken ünlü Oktoberfest’e değinmemek mümkün değil. Oktoberfest, her yıl binlerce turist çeken, dünya üzerindeki en ünlü festivallerden bir tanesi ve kaçırmak istemeyeceğiniz bir etkinlik.

Kariyer Olanakları

İşveren ve işletme faaliyetleri bakımından dünyanın en iyi şehirlerinden bir olan Münih, yalnızca Bavyera için değil, aynı zamanda Almanya ve Avrupa için de oldukça güçlü bağlantılara sahip olan bir iş merkezi. Şehrin finans bölgelerinde; PWC, Allianz, BMW, Deloitte ve Accenture gibi dünyaca ünlü şirketlerin genel merkezleri yer alıyor ve bu durum, çeşitli sektörlerde faaliyet göstermek isteyen yeni mezunlar için pek çok farklı iş imkânı yaratıyor.Münih’te Okumak Hakkında Sıkça Sorulan Sorularİletişim Formu

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almak ister misiniz? Bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Adınız Soyadınız
Eposta Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

Tüm bloglarda arama yapın.

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

Burs İmkanı

ETH ZURICH – Swiss Federal Institute of Technology

43 beğeni Kalite Puanı: 94

İsviçre

Şehir: Zürih
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 23
Lisans Ücreti: 730 CHF

Master Programı: 49
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Stanford University

56 beğeni Kalite Puanı: 96

Amerika

Şehir: Stanford, California
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 97
Lisans Ücreti: 65.127 USD

Master Programı: 45
Statüsü: DEVLET
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Oxford

45 beğeni Kalite Puanı: 97

İngiltere

Şehir: Oxford
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 48
Lisans Ücreti: 38.550 GBP

Master Programı: 148
Statüsü: DEVLET
TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER ANLAŞMALI
Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

POLI Design

1 beğeni

İtalya

Şehir: Milano
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK

Master Programı: 20
Statüsü: DEVLET

POPÜLER
Burs İmkanı

Universitas Indonesia

0 beğeni

Endonezya

Şehir: Jakarta
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 16

Statüsü: DEVLET

POPÜLER
Burs İmkanı

Kyushu University

6 beğeni

Japonya

Şehir: Fukuoka
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 5
Lisans Ücreti: 817.800 JPY

Master Programı: 55
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 10

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023AS SEEN ON
Trust ReefTrust Reef
Bilgi Alın Arayın Whatsapp