Technische Universität Braunschweig

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Almanya Üniversiteleri / Technische Universität Braunschweig

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Braunschweig Teknik Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

16809

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 44.5

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

İletişim Bilgileri

Şehir: Braunschweig

E-Posta: info@tu-braunschweig.de

Web: https://www.tu-braunschweig.de

Adres: Technische Universität Braunschweig, Universitätsplatz 2, 38106 Braunschweig, Almanya

Telefon:+49 (0) 531 391-0

Sosyal Medyaları

 • Braunschweig Teknik Üniversitesi Sıralamaları

  601

  Times Universities

  601

  QS World

  701

  Shanghai List

  36

  Ülke Sıralaması

  Ülke: Almanya

  Bölge: Saksonya

  Şehir: Braunschweig

  Technische Universität Braunschweig

  Braunschweig Teknik Üniversitesi (TU Braunschweig), 1745 yılında Collegium Carolinum adıyla, Almanya’nın Niedersachsen eyaletinin Braunschweig kentinde kurulmuş, araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. Almanya’nın en eski üniversitelerinden biri olan TU Braunschweig, aynı zamanda Almanya’nın en başarılı teknik üniversitelerinin meydana getirdiği TU9 ortaklığının üyelerinden biridir. Başta mühendislik, fen bilimleri, matematik ve bilgisayar bilimi olmak üzere, pek çok farklı alanda lisans ve yüksek lisans programları sunan Braunschweig Teknik Üniversitesi, yine bu alanlarda çok sayıda araştırma faaliyeti yürütmekte olup, üniversitenin mezunları ve öğretim üyeleri, özellikle otomotiv mühendisliği, havacılık ve uzay mühendisliği, malzeme bilimi ve çevre mühendisliği gibi alanlara önemli katkılarda bulunmuşlardır.

  Üniversitenin 100’den farklı ülkeden gelen öğrencileri ve öğretim üyeleri, TU Braunschweig’ı uluslararası çeşitlilik bakımından Avrupa’nın en zengin üniversitelerinden biri hâline getirmekte ve üniversitenin dünya genelinde 200’den fazla eğitim kurumu ile kurduğu değişim ortaklıkları, TU Braunschweig’ın Almanca’nın yanı sıra eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar sunmasını olanaklı kılmaktadır. Üniversitenin akademik mükemmellik ve üstünlük konularındaki sağlam duruşu, TU Braunschweig’ı özellikle bilgisayar bilimleri, mühendislik ve fen bilimleri alanlarında uzmanlaşmayı hedefleyen öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversitelerden biri hâline getirmektedir. Oldukça aktif bir kampüs yaşamına sahip olan TU Braunschweig, öğrencilerine çok çeşitli spor ve rekreasyonel faaliyet olanaklarına erişim sağlamaktadır. Akademik açıdan zorlu ancak bir o kadar da tatmin edici bir eğitim ortamı arayan öğrenciler için mükemmel bir seçenek olan TU Braunschweig, akademik programları ve dinamik bir öğrenci yaşamının yanı sıra, uluslararasılaşmaya da büyük önem atfetmektedir.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Programları

  Braunschweig Teknik Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


  Braunschweig Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Başvuru Tarihleri

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  TEMMUZ

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  TEMMUZ

  Kabul Koşulları

  Braunschweig Teknik Üniversitesi, üniversite eğitimine yeni başlayacak olan öğrencilere Almanca dil yeterliliği kazandırmak amacıyla, “Preparatory German Courses” adı altında hazırlık dersleri sunmaktadır.

  Bununla birlikte, Braunschweig Teknik Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • 4 Yıllık Lise Diploması
  • Yüksek Not Ortalaması
  • YKS Yerleştirme Sınavı Sonucu
   • Üniversiteye başvururken YKS yerleştirme sınavı sonucunuzu göndermeniz ve üniversite yerleştirme sınavı sonucunuzda; Türkiye'de bir üniversiteye yerleştirildiğinizin belgelenmesi ve üniversitenin adının, girdiğiniz fakültenin, bölümün ve puan türünüzün de belirtilmesi gerekiyor.

  veya 

  • International Baccalaureate (IB) Diploması

  veya 

  • European Baccalaureate Diploması
  • Almanca Yeterlilik Belgesi
   • TestDaF, DSH, Telc, Goethe-Zertifikat gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan Almanca Yeterlilik Sertifikası

  Braunschweig Teknik Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
  • Yüksek Not Ortalaması
  • Yükseköğrenim süresince en az 180 AKTS’lik ders kredisi biriktirmiş olmak
  • Eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar için İngilizce Yeterlilik Belgesi
   • TOEFL iBT, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce Yeterlilik Sertifikası
  • Eğitim dilinin Almanca olduğu programlar için Almanca Yeterlilik Belgesi
   • TestDaF, TELC, Goethe-Zertifikat gibi Almanca yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan Almanca Yeterlilik Sertifikası
  • Aday öğrencinin yükseköğrenim hayatı boyunca aldığı derslerin, ders kredilerinin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
  • Başvurulan bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Braunschweig Teknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Lisans
  Fiyatı

  383 EUR

  Lisans
  Kredi

  6 EUR

  Yüksek Lisans
  Kredi

  6 EUR

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Bursları

  Braunschweig Teknik Üniversitesi, uluslararası statüde bulunan öğrencilere burs olanakları sunmaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının finansman ve kontenjanlarının sınırlı olduğunun, bursların ihtiyaca ve başarıya göre verildiğinin ve kabul standartlarının yüksek olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Braunschweig Teknik Üniversitesi'nin sunduğu burs programlarına başvurmak isteyen öğrenciler, ilgili burs programlarına aşağıda yer alan linkten ulaşabilirler.

  Burs Programları

  Yaşam Masrafları

  Braunschweig Teknik Üniversitesi'nin sunduğu lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık ortalama yaşam masrafları aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Konaklama Giderleri: Aylık €300 - €600
  • Gıda ve Yemek Giderleri: Aylık €200 - €300
  • Ulaşım Giderleri: Aylık €100 - €200
  • Diğer Kişisel Giderler: Aylık €100 - €200

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Kampüs Bilgileri

  Braunschweig Teknik Üniversitesi (TU Braunschweig), Almanya’nın Niedersachsen eyaletinin Braunschweig kentinde yer almakta olup, üniversite yerleşkesinin yaklaşık 100 hektarlık arazisinde 16.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Merkez Kampüs ve Kuzey Kampüsü olmak üzere ikiye ayrılan yerleşkede tarihi ve modern yapılar bir arada bulunmaktadır. 18. Yüzyılda kurulan üniversite yerleşkesinin en yeni yapılarının inşası 2000’li yılların başında tamamlanmış olup,  kampüste bir park, bir göl ve birkaç bahçe de dahil olmak üzere geniş yeşil alanlar bulunmaktadır. Sürekli gelişen ve dinamik bir topluluğa sahip olan kampüste ayrıca çok sayıda kafe, restoran ve pub bulunmaktadır.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Kampüs Hayatı

  Oldukça zengin ve dinamik bir öğrenci yaşamına sahip olan Braunschweig Teknik Üniversitesi, eğitim programlarını tamamlayan çok sayıda akademik, kültürel ve sportif etkinlik ve aktivite ile öne çıkmaktadır. Üniversite, her biri farklı ilgi alanlarına hitap eden çok sayıda öğrenci kulüp ve topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Bunlara örnek olarak akademik topluluklar, spor kulüpleri, kültürel organizasyonlar, müzik ve tiyatro kulüpleri ve özel ilgi grupları verilebilir. Öğrenciler bu kulüp ve topluluklara katılarak liderlik becerilerini geliştirme, anlamlı sosyal etkileşimlerde bulunma ve kendi kişisel gelişimlerini ilerletme potansiyeline sahip olmaktadır. Diğer yandan uzun ve şanlı geçmişinin yanı sıra gelişen kültürüyle de bilinen Braunschweig şehrinde, çok sayıda müze, sanat galerisi ve önemli tarihi mekanlar yer almaktadır. Üniversite kampüsünde de sıklıkla konserler, sanat sergileri ve tiyatro gösterileri düzenlenmektedir.

  Üniversite, çok çeşitli etkinlikler ve fırsatlar sunan kapsamlı bir atletizm programına sahip olup, kampüste öğrencilerin katılım gösterebileceği çok çeşitli spor dallarında dersler de veren bir spor tesisi bulunmaktadır. Bu dersler futbol ve basketbol gibi geleneksel sporlardan tırmanma ve dövüş sanatları gibi daha az yaygın olan spor dallarına kadar uzanmaktadır. Kampüste, öğrenciler için sık sık etkinlikler ve diğer sosyal toplantılar düzenlenmekte ve bu toplantıların büyük bir kısmı öğrenci kulüp ve toplulukları tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca üniversite, öğrencileri için danışmanlık hizmetleri, kariyer hizmetleri ve uluslararası öğrencilere yönelik hizmetler gibi çok çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır. Bu destek hizmetleri, öğrencilere üniversitenin kültürüne uyum sağlamalarının yanı sıra gelecekteki kariyer planlamalarında da yardımcı olmaktadır.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Spor Kulüpleri

  Braunschweig Teknik Üniversitesi çok çeşitli kulüp sporları ve okul içi spor faaliyetleri sunmaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir;

  • Aikido
  • Akro Yoga
  • Amerikan Bayrak Futbolu
  • Basketbol
  • Beyzbol/Softbol
  • Boks
  • Capoeira
  • Dans
  • Eskrim
  • Frizbi
  • Futbol
  • Futsal
  • Hentbol
  • Hokey
  • Jiu Jitsu
  • Judo
  • Kano
  • Karate
  • Kickboks
  • Kürek
  • Lakros
  • Masa Tenisi
  • Motor Sporları
  • Pilates
  • Pom
  • Ragbi
  • Taekwondo
  • Tırmanış
  • Trambolin
  • Voleybol
  • Yakan Top
  • Yelken
  • Yoga
  • Yüzme
  • Zumba

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Ünlü Mezunları

  Braunschweig Teknik Üniversitesi, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

  • Manfred Eigen
  • Klaus von Klitzing
  • Albert Schweitzer
  • Wolfgang Kowalsky
  • Georg Wittig
  • Carl Friedrich Gauss
  • Henning Kagermann
  • Erwin Conradi
  • Konrad Henkel
  • Oliver Blume
  • Harald Krüger

  yer almaktadır.


  Braunschweig Teknik Üniversitesi Ödülleri

  • 3 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
  • 1 Leibniz Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Tanıtım Filmi


  Braunschweig Teknik Üniversitesi Konumu


  Technische Universität Braunschweig Hakkında Bilgi Alın

  Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

  Yorum Yapmak İçin Lütfen

  İletişim Bilgileri

  Şehir: Braunschweig

  E-Posta: info@tu-braunschweig.de

  Web: https://www.tu-braunschweig.de

  Adres: Technische Universität Braunschweig, Universitätsplatz 2, 38106 Braunschweig, Almanya

  Telefon:+49 (0) 531 391-0

  Sosyal Medyaları

 • Almanya Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  ÜLKE almanyada nasıl doktor olunur, almanyada doktor olmak, almanyada doktor olma yolları, almanya doktor eğitimi

  24/05/2024

  257 Görüntülenme

  Doktor olmak, insanların hayatlarını iyileştiren ve topluma hizmet eden prestijli bir meslektir. Almanya'da doktor olma süreci, belirli adımları izleyen ...

  ÜLKE REHBERİ alman kültürü, alman kültürü nasıl, almanyada hangi kültür hakim, alman kültürü hakkında, almanya hakkında

  14/05/2024

  189 Görüntülenme

  Almanya, Orta Avrupa'da yer alan zengin tarihi ve çeşitli kültürel dokusuyla dikkat çeken bir ülkedir. Rönesans döneminden sanayi devrimine, ihtişamlı ...

  EĞİTİM YAZILARI daad, daad bursu, daad bursu nedir, daad bursuna nasıl başvurulur, daad bursu almak için yapılması gerekenler

  25/04/2024

  564 Görüntülenme

  DAAD Bursu Nedir?

  DAAD, Almanya'da yüksek öğrenim ve ...

  Braunschweig Teknik Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Braunschweig Teknik Üniversitesi, Almanya’nın kuzeybatısındaki Niedersachsen (Aşağı Saksonya) eyaletinin Braunschweig kentinde yer almaktadır. Üniversite kampüsü, Braunschweig kent merkezine yakın bir konumda bulunmaktadır.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi’ne başvuru, Braunschweig Teknik Üniversitesi’nin kendi çevrim içi başvuru portalı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvurunuzu yapmadan önce okulun sunduğu eğitim programlarını ve kabul koşullarına göz atmanız, başvurunuz esnasında seçimlerinizi yaparken size yardımcı olacaktır. Başvuru yapabilmek için üniversitenin başvuru portalı üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, kişisel bilgilerinizi, akademik yeterliliklerinizi (YKS Sınav Sonucu ve Yerleştirme Belgesi, International Baccalaureate, International GCSE/International A-Level, Advanced Placement, European Baccalaureate), Almanca yeterlilik sınavı puanlarınızı (Goethe-​Zertifikat, TestDaF, ÖSD Zertifikat, telc, DSH-​​2), niyet ve tavsiye mektuplarınızı, başvuru ücretinizle birlikte platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi tarafından sunulan eğitim programlarının uluslararası öğrencilere yönelik dönemlik katkı payı, €383,00 olarak belirlenmiştir.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi; havacılık ve uzay mühendisliği, mimarlık, sanat eğitimi, sanat tarihi ve estetik, otomotiv mühendisliği ve mobil sistemler, biyokimya mühendisliği, kimya mühendisliği, farmasötik mühendisliği, biyoloji, biyoteknoloji, işletme bilişim sistemleri, kimya, inşaat mühendisliği, bilgisayar ve iletişim sistemleri mühendisliği, bilgisayar bilimi, eğitim bilimleri, elektrik mühendisliği, enerji ve proses mühendisliği, İngilizce, çevre mühendisliği, çevre bilimleri, gıda kimyası, Almanca, tarih, endüstri ve inşaat mühendisliği, endüstri ve elektrik mühendisliği, endüstri ve makine mühendisliği, malzeme bilimi, matematik, makine mühendisliği, mekatronik, medya araştırmaları, tıbbi bilişim, müzik ve müzik eğitimi, sahne sanatları, felsefe, fizik, imalat ve sistem mühendisliği, ilahiyat, psikoloji, sosyal bilimler, spor ve beden eğitimi, sürdürülebilirlik mühendisliği, sürdürülebilir enerji sistemleri ve elektromobilite, öğretmenlik, teknoloji yönelimli yönetim ve ulaştırma mühendisliği gibi farklı disiplinlerde pek çok eğitim programı sunmaktadır.

  Braunschweig Teknik Üniversitesi’nin giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, Almanca dil yeterlilik sınavı puanları; Goethe-Zertifikat: C2, TestDaf: 16, telc: C1, ÖSD-Zertifikat: C2 ve akademik yeterlilik puanları; International Baccalaureate (IB): Mathematics: Analysis and Approaches/Mathematics: Applications and Interpretation (SL/HL), Biology, Chemistry, Physics (HL), International A-Levels & AS-Levels: Toplamda 6 farklı derse karşılık gelecek ve 6 dersin notları A*, A, B veya C olacak şekilde, 3 IGCSE ve 3 GCE sertifikası, Advanced Placement; 3-3-3 / 4-4-4, TYT/AYT: Bölüme Yerleştirildi Belgesi (Başvuru yapılacak bölümün aynısının Türkiye’de üniversite sınavında kazanılmış olması gerekir. Kazandığınız üniversiteye kayıt yaptırmanıza gerek yoktur, ÖSYM’den alınan ‘Bölüme Yerleştirildi Belgesi’ yeterlidir.)


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Jagiellonian University

  0 beğeni

  Polonya

  Şehir: Krakow
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 7
  Lisans Ücreti: 3.762 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 5

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

  University of Liverpool

  12 beğeni

  İngiltere

  Şehir: Liverpool
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 129
  Lisans Ücreti: 22.400 GBP

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 26

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT Kharagpur)

  0 beğeni

  Hindistan

  Şehir: West Bengal
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 16
  Lisans Ücreti: 600.000 INR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp