Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Carleton College

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

2044

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 18

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Carleton College Sıralamaları

35

Times Universities

6

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Minnesota

Şehir: Northfield, MN

Carleton College

Carleton College, Amerika Birleşik Devletleri'nin Minnesota eyaletinin Northfield şehrinde bulunan prestijli bir özel liberal bilimler kolejidir. Kolej 1866 yılında kurulmuş olup, şu anda sunduğu güçlü akademik programların yanı sıra teşvik ettiği aktif kampüs yaşamıyla da tanınmaktadır. Carleton Üniversitesi 30'dan fazla farklı akademik disiplinde derece vermektedir. Sosyal bilimler, fen bilimleri, biyoloji, matematik ve istatistik ile sahne ve görsel sanatlar en popüler akademik çalışma alanları arasında yer almaktadır. Carleton College derslerini üç aylık bir programa göre hazırlamakta olup, çoğu öğrenci her dönem üç ders almaktadır. Sınıflardaki atmosfer rekabetten ziyade işbirliğini teşvik eden bir atmosferdir ve kolejde öğrenciler ve öğretim üyeleri arasındaki birebir iletişime önem verilmektedir.

Carleton College'daki öğrenciler, hem ilginç hem de çok çeşitli akademik alanlarla ilgili araştırmalarda yer almak için çok sayıda olanağa sahip olmaktadır. Lisans öğrencileri sıklıkla araştırma makaleleri üzerinde öğretim üyeleriyle birlikte çalışmakta ve bulgularını bölgesel, ulusal ve hatta uluslararası konferanslarda tartışmaktadır. Carleton College'da 200'den fazla öğretim üyesi görev yapmaktadır ve düşük öğrenci/fakülte oranı her öğrencinin bireysel ilgi görmesini sağlamaktadır. Carleton Üniversitesi'nde öğrenciler için iki yüzden fazla öğrenci kulübü ve topluluğu mevcuttur. Bu kulüp ve topluluklar, akademik gruplar, kültürel gruplar, hizmet toplulukları gibi alt kategorilere ayrılmaktadır.

Kolejin kampüsü yaklaşık 420 hektarlık bir alanı kapsamakta olup, bunun 356 hektarlık kısmı koruma ve çevre çalışmalarına ayrılmış olan botanik bahçesine tahsis edilmiştir. Öğrenciler Northfield kasabasında kaliteli bir atmosfer bulabilmekte olup, Minneapolis ve St Paul şehirlerine bir saatten daha kısa bir yolculuk ile ulaşabilmektedir. Carleton Üniversitesi'ndeki öğrencilerin yüzde yetmişinden fazlası, lisans eğitimleri sırasında en az bir dönem yurt dışına gitmektedir. Üniversite, hem yabancı hem de yerel seçenekler dahil olmak üzere çok çeşitli kampüs dışı eğitim programlarına mali yardım sağlamaktadır. Carleton College'daki kabul sürecinde rekabet yüksek olup, kurum özellikle akademik başarı sahibi olan, çeşitli ders dışı etkinliklere ve projelere katılmış ve ilgi alanlarına sahip olan öğrencileri seçmektedir.

Carleton College Programları

Carleton College programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Carleton College Lisans Bölümleri ve Programları


Carleton College Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Carleton College Başvuru Tarihleri

Carleton College Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Carleton College Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kabul Koşulları

Carleton College tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin 11. ve 12. sınıfta aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT, Duolingo English Test gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Personal Statement & Essay

GCE A-Level, International Baccalaureate, Advanced Placement gibi programlar vasıtasıyla alınan akademik yeterlilikler doğrudan kabul için yeterli olmamakla birlikte, bu programlar kapsamında bulunan öğrenciler, aldıkları dersler doğrultusunda ders kredisi talebinde bulunabilirler.

Carleton College tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite eğitimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İlgili alanda iş deneyimi gerekebilir
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Carleton College Carleton College Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

91.126 USD

Lisans
Kredi

1.807 USD

Yüksek Lisans
Kredi

1.807 USD

Carleton College Bursları

Carleton College, uluslararası öğrencilere bir dizi burs programı sunmaktadır. Bu burs programları arasında Starr Vakfı'nın hibesiyle sunulan Starr Burs Programı, Kellogg Burs Programı ve George Burs Programı yer almaktadır. ABD vatandaşı veya kalıcı oturma izni olmayan öğrencilere yönelik mali yardım ve bursların sınırlı olduğunun ve hem istisnai niteliklere hem de kanıtlanmış ihtiyaca dayalı olarak verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Starr Bursuna başvurmak için, öğrencilerin Carleton College’a doğrudan veya Common Application üzerinden başvuru yapmaları ve maddi yardım için değerlendirme talep etmeleri gerekmektedir. George ve Kellogg burslarına başvurmak için öğrencilerin sadece kabul başvurusunu tamamlamaları ve maddi yardım için değerlendirme talep etmeleri yeterlidir.

Yaşam Masrafları

Carleton College tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama: Yıllık $8,820
 • Gıda ve Yemek: Yıllık $7,890
 • Kitaplar, Ders Materyalleri ve Kişisel Giderler: Yıllık $1,876
 • Ulaşım Giderleri: Yıllık $850

Carleton College Kampüs Bilgileri

Carleton College, küçük bir şehir olan Northfield, Minnesota'da yer almaktadır. Yaklaşık 420 hektar büyüklüğündeki kampüs doğal bir konumda bulunmakta olup, öğrenci yurtları, rekreasyon ve akademik tesisler doğaya uyumlu bir şekilde entegre edilmiştir. Zaman zaman "Arb" olarak da anılan Cowling Botanik Bahçesi, Carleton College kampüsünün karakteristik özelliklerden biridir. Botanik bahçesini oluşturan 356 hektarlık alan, çevre çalışmaları, biyoloji ve jeoloji bölümlerinin öğretim üyeleri tarafından sınıfları için bir gezi yeri olarak kullanılmaktadır. Ayrıca koşu, binicilik ve kros kayağı gibi açık hava etkinlikleri ve sporları için de alan sunmaktadır.

Kampüste, tarihi ve çağdaş mimari eserler yer almaktadır. Kampüste eğitim faaliyetleri, barınma ve diğer öğrenci faaliyetleri için kullanılan yaklaşık 30 önemli tesis bulunmaktadır. Bunlar arasında bir müzik ve performans salonu, akademik binalar, sanat ve beşeri bilimler binaları, bir kütüphane, spor ve rekreasyon tesisleri bulunmaktadır. Çevreye ve doğaya karşı son derece duyarlı bir tutum ortaya koyan kolej, çevre üzerindeki etkisini azaltmak için, yeşil binalar, geri dönüşüm programları ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı gibi yöntemlerden faydalanmaktadır.

Kampüste yurt ve konut yaşamı bakımından çeşitli seçenekler bulunmaktadır ve Carlton College kampüsteki topluluk duygusunu güçlendirmek ve öğrencilerinin kendilerini evinde hissetmesini sağlamak amacıyla, öğrencilerin kampüs içindeki yaşamına büyük önem vermektedir. Öte yandan Northfield, parkları, mağazaları ve restoranlarıyla sadece güvenli değil aynı zamanda sıcak ve davetkar bir ortam sunmakta olup, öğrenciler, kampüsün konumu sayesinde, Minneapolis-Saint Paul'de düzenlenen çok çeşitli kültürel ve sosyal etkinliklere kolaylıkla erişebilmektedir.

Carleton College Kampüs Hayatı

Carleton College'daki öğrenci yaşamı canlı ve ilginç etkinliklerle doludur ve kolej, öğrencileri çok çeşitli ders dışı etkinliklere ve kulüplere katılmaya teşvik ederek birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk oluşturmasıyla da ünlüdür. Öğrencilerin çoğunluğu, kampüste bulunan yurtlarda ya da öğrencilere tahsis edilen özel konutlarda yaşamayı tercih etmektedir. Carleton'daki yurt yaşamı, öğrenciler arasında bir topluluk ve aidiyet duygusu geliştirmekte ve yurtların çoğu akademik yıl boyunca kendi faaliyetlerine ve etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak, öğrencilere üniversitede geçirdikleri süre boyunca "evden uzakta bir ev" hissi veren bir yurt ve ev sistemi mevcuttur.

Carleton College’da öğrenciler tarafından yönetilen 200'den fazla grup, çok çeşitli akademik ve müfredat dışı uğraşlara hitap etmektedir. Bunlar akademik ve mesleki kuruluşlardan çeşitlilik ve kültüre odaklanan kuruluşlara, özel ilgi gruplarına, sahne sanatları gruplarına ve spor kulüplerine kadar uzanmaktadır. Bu gruplar, öğrencilerin bir kampüs kültürü oluşturmalarına ve öğrencilerin akademik ortam dışında da ilgi alanlarıyla meşgul olmalarına imkân sağlamaktadır. Carleton College, Minnesota Üniversitelerarası Atletizm Konferansı'na (MIAC) katılmaktadır ve NCAA Division III'ün bir üyesidir. Kolej, öğrencilerine beyzbol, basketbol, kros koşusu, futbol, golf, futbol, yüzme ve dalış, tenis, atletizm gibi çeşitli spor dallarında faaliyetlere katılma fırsatı sunmaktadır. Ayrıca, öğrencilerin üniversite spor takımlarında yer almasalar bile, okul içi ve kulüp sporlarına katılmaları için çok sayıda imkân bulunmaktadır.

Kolej, akademik yıl boyunca konserler, film gösterimleri, konuk konuşmacıların yer aldığı konferanslar ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Her yıl düzenlenen Bahar Konseri, çok kişi tarafından bilinen ve genellikle uluslararası üne sahip sanatçıların sahne aldığı bir gelenektir. Carleton College’da bulunan ve daha çok "Arb" olarak anılan Cowling Arboretumu, kuş gözlemciliği, yürüyüş ve kros kayağı gibi çeşitli açık hava etkinlikleri için olanaklar sağlamaktadır. Öğrenciler, rahatlamak ve çevredeki doğal güzelliklerin tadını çıkarmak için sık sık bu doğal mekanda toplanmaktadır. 

Carleton College’daki öğrencilerin büyük bir kısmı, kolej tarafından sunulan çok sayıda yabancı programdan faydalanarak, lisans deneyimlerinin en azından bir bölümünü başka bir ülkede eğitim alarak geçirmektedir. Bu programlar öğrencilere ufuklarını genişletme ve çeşitli kültürleri tanıma fırsatı sunmaktadır. Carleton'daki öğrenciler, sadece Northfield'da değil, çevre bölgelerde de toplum hizmeti ve sosyal yardım faaliyetlerine katılmaya teşvik edilmekte olup, toplum temelli öğrenim, stajlar ve gönüllü çalışmalar bu tür deneyimlere örnek olarak gösterilebilir.

Carleton College Spor Kulüpleri

Carleton College, öğrenciler için çeşitli kulüp sporları ve okul içi sporlar sunmaktadır. Kulüp sporları daha rekabetçi bir yapıya sahip olup, genellikle diğer üniversitelere karşı müsabakalara katılmayı gerektirirken, okul içi sporlar eğlence amaçlı olup, üniversite topluluğu içinde oynanmaktadır. Carleton College’da sunulan kulüp sporları ve okul içi sporlardan bazıları şunlardır:

 • Aikido
 • Alp Kayağı ve Snowboard
 • Badminton
 • Binicilik
 • Bisiklet
 • Buz Hokeyi
 • CHOP (Carleton House of Pancakes)
 • Eclipse
 • Frizbi
 • Karate
 • Kros Kayağı
 • Lakros
 • Masa Tenisi
 • Ragbi
 • Salon Dansları
 • Su Topu
 • Syzygy
 • Tenis
 • Voleybol
 • Yelken

Carleton College Ünlü Mezunları

Carleton College, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

 • Andrij Parekh
 • Anthony Downs
 • Ariel Fulmer
 • Barbara Fredrickson
 • Barrie M. Osborne
 • Brian Freeman
 • Brian Klaas
 • Chris Kratt
 • Clara Jeffery
 • David Wright
 • Dennis Meadows
 • Donella Meadows
 • E.G. Marshall
 • Ernest Lundeen
 • Fue Lee
 • Garrick Utley
 • Hal Higdon
 • Jack Barnes
 • Jack Carson
 • Jacob J. Lew
 • James W. Loewen
 • Jane Elizabeth Hodgson
 • Jane Hamilton
 • Jimmy Chin
 • Jonathan Capehart
 • Kai Bird
 • Karen Tei Yamashita
 • Karl Earl Mundt
 • Kimberly A. Clausing
 • Laura Veirs
 • Lincoln Child
 • Lucian Pye
 • Mary-Claire King
 • Max Baucus
 • Melvin Laird
 • Michael H. Armacost
 • Michael Saucedo
 • Pamela Dean
 • Parker Palmer
 • Patricia Wrede
 • Peter Tork
 • Robert Kastenmeier
 • Rush Holt Jr.
 • Stephen E. Thorsett
 • Susan Golding
 • Thorstein Veblen
 • Tom Nelson
 • Veronica Roth
 • Walter Alvarez
 • Warren P. Knowles
 • William Benton

yer almaktadır.


Carleton College Ödülleri

 • 6 Pulitzer Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 122 Ulusal Bilim Vakfı Bursiyeri
 • 112 Fulbright Bursiyeri
 • 22 Watson Bursiyeri
 • 13 Goldwater Bursiyeri
 • 18 Rhodes Bursiyeri

Carleton College Tanıtım Filmi


Carleton College Konumu


Carleton College Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Carleton College Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Northfield, MN

E-Posta: admissions@carleton.edu

Web: https://www.carleton.edu

Adres: One North College St Northfield, MN 55057 USA

Telefon:+1 507-222-4000

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI amerikada staj, amerikada staj nasıl yapılır, amerikada staj yapmak

  10/06/2024

  32 Görüntülenme

  Staj yapmanın öğrenciler için pek çok avantajı bulunuyor. Stajınız süresince staj yaptığınız alanda tecrübe edinmek, sahada uygulanabilir beceriler ...

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  177 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  58 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  Carleton College Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Carleton College, Amerika Birleşik Devletleri'nin Minnesota eyaletinin Northfield şehrinde yer almaktadır. Northfield, Minneapolis ve St Paul şehirlerinin yaklaşık 65 kilometre güneyinde yer almaktadır.

  Carleton College’a başvuru, Common Application platformu üzerinden yapılmaktadır. İlgili başvuru platformu üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, başvuru formunu doldurarak, kişisel bilgileriniz, akademik geçmişiniz, akademik transkriptleriniz, standart test puanlarınız (SAT/ACT), İngilizce dil yeterlilik sınavı puanlarınız (TOEFL/IELTS), ders dışı faaliyetleriniz, katıldığınız stajlar, yer aldığınız projeler, öz geçmişiniz, tavsiye mektuplarınız ve denemelerinizi (Personal Statement/Essay), başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Carleton College tarafından sunulan eğitim programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık eğitim ücreti $91,126 olarak belirlenmiştir. Bu ücrete konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Carleton College; Afrika Araştırmaları, Amerikan Müziği, Amerikan Araştırmaları, Arapça, Arkeoloji, Sanat ve Sanat Tarihi, Asya Dilleri ve Edebiyatları, Asya Araştırmaları, Astronomi, Biyokimya, Biyoloji, Kimya, Çince, Sinema ve Medya Araştırmaları, Klasik Bilimler, Bilişsel Bilim, Bilgisayar Bilimi, Yaratıcı Yazarlık, Kültürlerarası Çalışmalar, Dans, Dijital Sanatlar ve Beşeri Bilimler, Doğu Asya Araştırmaları, İktisat, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, İngilizce, Çevre Araştırmaları, Avrupa Araştırmaları, Fransızca ve Frankofon Araştırmaları, Cinsiyet, Kadın ve Cinsellik Araştırmaları, Jeoloji, Almanca, Yunanca, İbranice, Tarih, Japonca, Yahudi Araştırmaları, Latince, Latin Amerika Araştırmaları, Dilbilim, Edebi ve Kültürel Araştırmalar, Matematik, Orta Çağ ve Rönesans Araştırmaları, Orta Doğu Araştırmaları, Orta Doğu Dilleri, Müzik, Müzik Performansı, Nörobilim, Felsefe, Beden Eğitimi, Atletizm ve Rekreasyon, Fizik, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Psikoloji, Kamu Politikaları, İlahiyat, Rusça, Sosyoloji ve Antropoloji, Güney Asya Araştırmaları, İspanyolca, İstatistik, Sahne Sanatları gibi çeşitli disiplinlerde pek çok farklı eğitim programı sunmaktadır.

  Carleton College giriş puanları bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.0, TOEFL iBT: 100 ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1410 - 1550, ACT: 31 - 35 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM)

  0 beğeni

  Malezya

  Şehir: Selangor
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 58
  Lisans Ücreti: 6.500 MYR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru

  Technische Universität Berlin (Technical University Berlin)

  34 beğeni Kalite Puanı: 63

  Almanya

  Şehir: Berlin
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 41
  Lisans Ücreti: 306 EUR

  Master Programı: 77
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 8

  POPÜLER

  University of Vienna

  10 beğeni

  Avusturya

  Şehir: Vienna
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 55
  Lisans Ücreti: 749 EUR

  Master Programı: 113
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp