Claremont McKenna College

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Claremont McKenna College

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Claremont McKenna College

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

1389

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 10

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Claremont McKenna College Sıralamaları

11

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Kaliforniya

Şehir: Claremont

Claremont McKenna College

Claremont McKenna College (CMC), Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletindeki Claremont kentinde bulunan ve öğrenci kabulleri bakımından oldukça seçici olan bir liberal bilimler kolejidir. Claremont Colleges konsorsiyumunun önde gelen üyelerinden biri olan CMC, 1946 yılında aslen bir erkek koleji olarak kurulmuş olup, 1976 yılında karma eğitime geçmiştir. Öğrencilerine konsorsiyum üyesi diğer kolejlerden ders alabilme, kütüphanelerden, öğrenci sağlık hizmetlerinden ve spor tesislerinden faydalanabilme imkânı sunan CMC, Birleşik Devletler’de bulunan en iyi liberal bilimler kolejleri arasında yer almaktadır. Bin üç yüzden fazla öğrenciden meydana gelen öğrenci popülasyonunun %85’inin kampüste yaşadığı CMC’de öğrenci–öğretim üyesi oranı 8:1 olup, 30’dan fazla akademik program sunulmaktadır.

Claremont McKenna College Programları

Claremont McKenna College programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Claremont McKenna College Lisans Bölümleri ve Programları


Claremont McKenna College Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Claremont McKenna College Başvuru Tarihleri

Claremont McKenna College Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Claremont McKenna College Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kabul Koşulları

Claremont Mckenna College tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin 11. ve 12. sınıfta aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT, Duolingo English Test gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Personal Statement & Essay

GCE A-Level, International Baccalaureate, Advanced Placement gibi programlar vasıtasıyla alınan akademik yeterlilikler doğrudan kabul için yeterli olmamakla birlikte, bu programlar kapsamında bulunan öğrenciler, aldıkları dersler doğrultusunda ders kredisi talebinde bulunabilirler.

Claremont McKenna College tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite eğitimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İlgili alanda iş deneyimi gerekebilir
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Claremont McKenna College Claremont McKenna College Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

67.980 USD

Lisans
Kredi

10.633 USD

Yüksek Lisans
Kredi

10.633 USD

Claremont McKenna College Bursları

Claremont McKenna College, uluslararası öğrencilere ihtiyaç esaslı burslar şeklinde mali yardım imkânı sunmaktadır. Kolej, uluslararası öğrenciler için ihtiyaca yönelik bir kabul politikasına sahip olup, bu durum, bir öğrencinin kabul kararı verilirken mali ihtiyacının dikkate alınabileceği anlamına gelmektedir. İhtiyaca dayalı mali yardım için değerlendirilmek üzere, uluslararası öğrencilerin başvuru sürecinde CSS profillerini sunmaları gerekmektedir. Bu profilde bulunan bilgiler, üniversitenin öğrencinin ailesinin mali durumunu değerlendirmesine ve ihtiyaç duyulan mali yardım miktarını hesaplamasına yardımcı olmaktadır. Claremont McKenna College'daki mali yardım paketleri genellikle geri ödenmesi gerekmeyen hibe ve burslardan oluşmaktadır. Ayrıca, öğrencilere kampüste yarı zamanlı çalışma fırsatı sağlayan bir iş-çalışma bileşeni de içerebilmektedir.

Yaşam Masrafları

Claremont McKenna College tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, yıllık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama ve Yemekler: $19,650
 • Kitaplar ve Ders Materyalleri: $1,200
 • Ulaşım: $720
 • Diğer Kişisel Giderler: $1,500

Claremont McKenna College Kampüs Bilgileri

Los Angeles şehir merkezinin 45 km doğusunda bir banliyö şehri olan Claremont, San Gabriel Dağları'nın eteklerinde yer almaktadır. Sadece 35.000 kişilik nüfusuyla, mükemmel bir üniversite kenti olan Claremont, Ağaçlar ve Doktoralar Şehri olarak bilinmektedir. Merkezinde, kafe masalarının kaldırımları süslediği ve mağazaların ağaçlarla çevrili sokaklarda gezinmeye davet ettiği, gezilebilir bir şehir merkezi olan Village yer almaktadır. Sokak festivalleri, park konserleri, film geceleri ve haftalık çiftçi pazarı şehrin eşsiz ve sıcak ortamına katkıda bulunmaktadır. 2.000 dönümlük Claremont Hills Wilderness Parkı, kilometrelerce uzanan özel patikalar ve bisiklet yollarının yanı sıra Village'da bulunan ve yolcuları Güney Kaliforniya'nın birçok popüler noktasına bağlayan Metrolink istasyonu ile Claremont mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Kendine özgü kırmızı kiremitli çatısı, çan kulesi ve geniş iç avlularıyla Marian Miner Hall, idari ofislere ve sınıflara ev sahipliği yapmakta ve kampüste bir odak noktası hizmet vermektedir. Kravis Center, çok çeşitli etkinlikler ve performanslar da dahil olmak üzere öğrenci faaliyetleri için canlı bir merkez olarak hizmet vermekte ve saygın Athenaeum onur programına ev sahipliği yapmaktadır. Entelektüel faaliyetler için modern bir sığınak olan ve yakındaki dağların manzaralarıyla süslenmiş Pritzker Kütüphanesi, araştırma materyallerine erişim ve çalışma alanları sunmaktadır. Honnold Mudd Bilim Binası, özellikle bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) eğitimi alan öğrenciler için tasarlanmış laboratuvarlar, amfiler ve ortak alanlarla donatılmış son teknoloji ürünü bir tesis olup, Marianna Brown Johnson Residence Hall, çevreye duyarlı mimarisi ve nefes kesici dağ manzaralarıyla ünlü, yeni inşa edilmiş bir öğrenci yurdudur.

Claremont McKenna College Kampüs Hayatı

Claremont McKenna College'daki (CMC) kampüs ortamı dinamik ve çeşitlidir ve öğrencilere çok çeşitli etkinlikler, olanaklar ve fırsatlar sunulmaktadır. Öğrencilerin yaklaşık %85'i kampüste ikamet etmektedir ve dört yıllık akademik programları süresince barınma güvencesine sahiptirler. Kampüste, her birinin kendine özgü niteliklere sahip olduğu öğrenci yurtları, North Quad, Mid Quad ve South Quad olmak üzere üç bölgeye ayrılmış durumdadır. Kampüsteki ilk konut binaları olan North Quad yurtları, dışarıya doğrudan erişimi olan odalara ev sahipliği yapmakta olup, süitler halinde düzenlenmiştir. Çoğunlukla üst sınıfların yaşadığı öğrenci daireleri kampüsün doğu kısmında yer almaktadır. CMC, diğer konsorsiyum okullarından öğrencileri çeken canlı sosyal atmosferi ile ünlüdür. Kolej, 2015 yılından bu yana sosyal kültürünü değiştirmek ve geliştirmek için aktif olarak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Kurum, yıllık Disneyland gezisi, sanatsal etkinlikler ve program düzenleme kurulu tarafından hazırlanan hizmet programları gibi sosyal etkinlikler sunmaktadır. Marian Miner Cook Athenaeum, entelektüel ve sosyal faaliyetlerin merkezi olarak hizmet vermekte ve her yıl çok çeşitli konuşmacıların yer aldığı yüzden fazla akşam yemeği ve konferans etkinliği düzenlemektedir. Claremont Kampüsleri Konsorsiyumu'nun bir parçası olan CMC öğrencileri, ortak tesislerden yararlanma ve diğer kampüsler tarafından sunulan program ve etkinliklere katılma ayrıcalığına sahiptir.

Öğrencilerin önemli bir kısmı Washington, D.C. ve Silikon Vadisi'nde eğitim programlarına veya yurt içi stajlara katılmaktadır. Bu programlar, CMC profesörleri tarafından yürütülen akşam seminerleri ile birlikte tam zamanlı stajlardan oluşmaktadır. Akademik ve profesyonel kulüplerin yanı sıra kültürel ve eğlence grupları da dahil olmak üzere çok çeşitli ilgi alanlarına hitap eden çok sayıda öğrenci organizasyonu ve kulübü bulunmaktadır. Claremont Kolejleri, öğrencilerin kullanımına açık olan spor salonları, yüzme havuzları ve spor sahaları gibi spor tesislerini ortaklaşa kullanmaktadır. Beden eğitimi derslerine katılma veya spor takımlarına katılma seçeneğine sahip olan öğrenciler, okul içi ve üniversiteler arası atletizmi coşkuyla desteklemektedir. CMC, öğrencilere toplum hizmeti projelerine, stajlara ve sosyal girişimcilik girişimlerine katılmaları için çeşitli fırsatlar sunarak toplum katılımını ve hizmetini teşvik etmektedir. Üniversite, yıl boyunca çeşitli kültürel etkinlikler, performanslar ve eğlence faaliyetleri düzenleyerek öğrencilere sanatsal, kültürel ve boş zaman aktivitelerine katılmaları için birçok fırsat sunmaktadır.

Claremont McKenna College Spor Kulüpleri

Claremont McKenna College, öğrenciler için çeşitli kulüp sporları ve okul içi sporlar sunmaktadır. Kulüp sporları daha rekabetçi bir yapıya sahip olup, genellikle diğer üniversitelere karşı müsabakalara katılmayı gerektirirken, okul içi sporlar eğlence amaçlı olup, üniversite topluluğu içinde oynanmaktadır. Claremont McKenna College’da sunulan kulüp sporları ve okul içi sporlardan bazıları şunlardır:

 • Okçuluk
 • Badminton
 • Barbel
 • Basketbol
 • Tırmanma
 • Bisiklet
 • Atlı Sporlar
 • Eskrim
 • Çim Hokeyi
 • Lakros
 • Ragbi
 • Koşu
 • Yüzme
 • Futbol
 • Frizbi

Claremont McKenna College Ünlü Mezunları

Claremont McKenna College, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

 • Robin Williams
 • David Dreier
 • Ashwin Navin
 • Simon Salinas
 • Robert Addison Day
 • Gregg Jarrett
 • Francisco H. Vázquez
 • Tyler Olson
 • Michael Arrington
 • Peter Weinberg
 • Douglas L. Peterson
 • Adam Kokesh
 • Orley Ashenfelter
 • William W. Crouch
 • Tom Leppert
 • Rob Hurtt
 • Jake Zimmerman
 • Jack L. Stark

Claremont McKenna College Ödülleri

 • 1 Akademi Ödülü Sahibi Mezun
 • 2 Emmy Ödülü Sahibi Mezun
 • 6 Altın Küre Ödülü Sahibi Mezun
 • 5 Grammy Ödülü Sahibi Mezun

Claremont McKenna College Tanıtım Filmi


Claremont McKenna College Konumu


Claremont McKenna College Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Claremont McKenna College Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Claremont

E-Posta: admission@cmc.edu

Web: https://www.cmc.edu/

Adres: 500 E. 9th Street, Claremont, CA, 91711

Telefon:+1 909-621-8000

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI amerikada staj, amerikada staj nasıl yapılır, amerikada staj yapmak

  10/06/2024

  147 Görüntülenme

  Staj yapmanın öğrenciler için pek çok avantajı bulunuyor. Stajınız süresince staj yaptığınız alanda tecrübe edinmek, sahada uygulanabilir beceriler ...

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  344 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  145 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  Claremont McKenna College Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Claremont McKenna College, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletindeki Claremont kentinde yer almaktadır. Los Angeles şehir merkezinin 45 km doğusunda bir banliyö şehri olan Claremont, San Gabriel Dağları'nın eteklerinde bulunmaktadır.

  Claremont McKenna College’a başvuru, Common App ya da Coalition App platformları üzerinden yapılmaktadır. İlgili başvuru platformlarından biri üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, başvuru formunu doldurarak, kişisel bilgileriniz, akademik geçmişiniz, akademik transkriptleriniz, standart test puanlarınız (SAT/ACT), İngilizce dil yeterlilik sınavı puanlarınız (TOEFL/IELTS), ders dışı faaliyetleriniz, katıldığınız stajlar, yer aldığınız projeler, öz geçmişiniz, tavsiye mektuplarınız ve denemelerinizi (Personal Statement/Essay), başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Claremont McKenna College tarafından sunulan eğitim programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık eğitim ücreti $67,980 olarak belirlenmiştir.

  Claremont McKenna College; Amerikan Araştırmaları, Asya Araştırmaları, Biyokimya, Biyoloji, Biyofizik, Kimya, Klasik Bilimler, Veri Bilimi, İktisat, İktisat ve Mühendislik, İktisat ve Muhasebe, Çevre, Ekonomi ve Politika, Çevre Analizi, Film Araştırmaları, Fransız ve Frankofon Araştırmaları, Devlet Yönetimi, Tarih, Uluslararası İlişkiler, Edebiyat, Matematiksel Bilimler, Orta Doğu Araştırmaları, Moleküler Biyoloji, Nörobilim, Organizma Biyolojisi, Felsefe, Felsefe ve Halkla İlişkiler, Felsefe, Politika ve İktisat (PPE), Fizik, Psikoloji, Kamu Politikaları, İlahiyat Araştırmaları, Bilim Yönetimi ve İspanyolca gibi pek çok farklı disiplinde eğitim programları sunmaktadır.

  Claremont McKenna College giriş puanları bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.5, TOEFL iBT: 100 ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1420 - 1530, ACT: 32 - 35 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Tufts University

  4 beğeni

  Amerika

  Şehir: Medford & Somerville
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 77
  Lisans Ücreti: 85.504 USD

  Statüsü: ÖZEL
  ÜLKE SIRALAMASI: 8

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Radboud Universiteit

  4 beğeni

  Hollanda

  Şehir: Nijmegen
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 14
  Lisans Ücreti: 12.480 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  The Ohio State University

  6 beğeni

  Amerika

  Şehir: Columbus, OH
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 169
  Lisans Ücreti: 41.293 USD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 49

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp