Hult International Business School

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Hult International Business School

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Hult Uluslararası İşletme Okulu

Dream Big ile Anlaşmalı Üniversitelerimiz için Ücretsiz Danışmanlık Alın!

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

1814

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 45

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

İletişim Bilgileri

Şehir: Cambridge, Massachusetts

E-Posta: contacthult@hult.edu

Web: https://www.hult.edu

Adres: Hult International Business School 1 Education Street Cambridge, MA, 02141, Amerika Birleşik Devletleri

Telefon:+1 617 746 1990

Sosyal Medyaları

 • Hult Uluslararası İşletme Okulu Sıralamaları

  Hult International Business School

  1964 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletinin Cambridge kentinde kurulan Arthur D. Little School of Management ve 1959 yılında İngiltere'nin Ashridge yurtluğunda kurulan Ashridge Management College'ın devamı niteliğinde olan Hult International Business School'un resmi kuruluş tarihi de 1964 yılı olarak kabul edilmektedir.

  1964 yılında Arthur Dehon Little tarafından Cambridge, Massachusetts'te kurulan Arthur D. Little School of Management, aslen bir yönetici eğitim programı ile yönetici eğitmek amacıyla açılmış ancak 1976 yılında New England Association of Schools and Colleges tarafından akredite edildikten sonra öğrencilerine derece vermeye başlamıştır.

  Öte yandan 1959 yılında işletme liderlerine genel yönetim dersleri vermek amacıyla Guinness, Shell ve Unilever gibi lider şirketlerin öncülüğünde kurulan Ashridge Management College, 10 yıllık bir sürenin ardından öğrencilerine 100'den fazla program sunar hâle gelmiştir. 2002 yılında Arthur D. Little School of Management'ın İsveçli milyarder Bertil Hult tarafından satın alınması ile kurum Hult International Business School adı altında yeniden yapılandırılmış ve kurumun sunacağı eğitim programları için yeni bir müfredat oluşturulmuştur.

  Bertil Hult, 2007 yılında Londra'da bulunan Huron Üniversitesi'ni de satın almış ve akabinde üniversitenin Londra'da bulunan kampüsü Hult International Business School'un Londra Kampüsü hâline gelmiştir. 2014 yılında Hult International Business School'un Ashridge Business School'u alarak bu kurum ile birleşmesiyle dünya üzerindeki en büyük işletme okullarından biri ortaya çıkmış ve Hult International Business School 2015 yılında tüm kurumları ile birlikte tek bir münferit varlık olarak faaliyete geçmiştir.

  Dünya üzerindeki en iyi işletme okulları arasında gösterilen ve AACSB, AMBA ve EQUIS gibi saygın kurumlar tarafından akredite edilen Hult International Business School, günümüzde Cambridge, San Francisco, New York, Londra, Ashridge, Dubai ve Shanghai'da bulunan kampüsleri ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Programları

  Hult Uluslararası İşletme Okulu programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Lisans Bölümleri ve Programları


  Hult Uluslararası İşletme Okulu Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Başvuru Tarihleri

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  EYLÜL

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Yüksek Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  EYLÜL

  Kabul Koşulları

  Hult International Business School tarafından sunulan lisans programlarna başvumak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • 4 Yıllık Lise Diploması
  • Yüksek Not Ortalaması
   veya
  • SAT/ACT Sınav Puanı
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi (TOEFL i-BT, IELTS, Duolingo English Test) gibi İngilizce Yeterlilik Sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce Yeterlilik Sertifikası)
  • Aday öğrencinin ortaöğrenim hayatı boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri

  Hult International Business School tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
  • Yüksek Not Ortalaması
  • GRE/GMAT Sınav Puanı
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi (TOEFL i-BT, IELTS gibi İngilizce Yeterlilik Sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce Yeterlilik Sertifikası)
  • Aday öğrencinin yükseköğrenim hayatı boyunca aldığı derslerin, ders kredilerinin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri.

  Danışmanlarımızla iletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için hemen tıkla!

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Hult Uluslararası İşletme Okulu Eğitim Ücretleri

  Lisans
  Fiyatı

  82.800 USD

  Lisans
  Kredi

  1.248 USD

  Yüksek Lisans
  Kredi

  1.626 USD

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Bursları

  Hult International Business School, lisans, yüksek lisans ve MBA öğrencilerine çeşitli burs ve yardım programı sunmaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının kapasite ve finansmanlarının sınırlı olduğunun, kabul standartlarının yüksek olduğunun ve bursların ihtiyaca dayalı olarak verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Burs programlarına başvuru yapmak isteyen öğrenciler, aşağıda belirtilen linklerden burs programlarını inceleyebilirler.

  Yaşam Masrafları

  Hult International Business School'a başvuracak olan aday öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, bir akademik yıl bazında yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

  • Hult International Business School - Boston
   • Konaklama Giderleri: 17,000 USD
   • Yaşam Giderleri: 11,000 USD
   • Kitaplar & Ders Materyalleri: 1,500 USD
   • Yabancı Dil Kursları: 200 USD
  • Hult International Business School - San Francisco
   • Konaklama Giderleri: 17,000 USD
   • Yaşam Giderleri: 11,000 USD
   • Kitaplar & Ders Materyalleri: 1,500 USD
   • Yabancı Dil Kursları: 200 USD
  • Hult International Business School - London
   • Konaklama Giderleri: 13,000 GBP
   • Yaşam Giderleri: 8,000 GBP
   • Kitaplar & Ders Materyalleri: 1,200 GBP
   • Yabancı Dil Kursları: 160 GBP
  • Hult International Business School - Dubai
   • Konaklama Giderleri: 50,000 AED
   • Yaşam Giderleri: 28,000 AED
   • Kitaplar & Ders Materyalleri: 28,000 AED
   • Yabancı Dil Kursları: 734 AED

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Kampüs Bilgileri

  Boston, San Francisco, New York, Londra, Dubai ve Shanghai olmak üzere altı farklı şehir ve dört ayrı ülkede faaliyet göstermekte olan Hult Uluslararası İşletme Okulu'nun Boston'da yer alan yerleşkesi, Charles Nehri'nin kıyısında yer almakta olup, öğrenciler, akademisyenler ve sektör liderleri arasındaki iş birliğini kolaylaştırmak, ferah ve çağdaş bir iç mekâna sahip modern bir şirketin genel merkezi hissini verebilmek için özel tasarlanmıştır. Kendall Square ve Beacon Hill'e yalnızca yürüme mesafesinde yer alan kampüs, toplu taşıma ağı sayesinde şehrin tamamına kolay erişim sağlamaktadır. Sansome Street'de bulunan San Francisco yerleşkesi, kente yenilikçi kişiliğini kazandıran çok sayıda teknoloji şirketi ve girişimin yanı sıra finans firmalarının da merkezinde yer almaktadır. San Francisco yerleşkesi ve şirketler arasındaki bu bağ, öğrencilerin öğrenimleri süresince bağlantılar kurarak çevrelerini genişletmelerini ve iş hayatına ilk adımı daha kolay atmalarını sağlamaktadır. Hult Uluslararası İşletme Okulu'nun, iş dünyası için önemli merkezlerden biri olan, Wall Street'in finans devlerinin ve Madison Avenue'nun reklam devlerinin bulunduğu New York şehrinde yer alan rotasyon merkezi, Manhattan adasında konumlanmış olup, öğrencilerin finans, pazarlama ve siyaset dünyasına erişimini sağlamaktadır. İngiltere'nin başkenti Londra'nın merkezinde bulunan lisans ve yüksek lisans yerleşkeleri öğrencilerin Avrupa'nın diğer tüm şehirlerinden daha fazla sayıda uluslararası şirketin merkezinin yer aldığı bir şehirde işletme, ticaret, pazarlama ve yönetim gibi alanlarda eğitim almasını sağlamaktadır. Batı ve Doğu arasındaki ticari ilişkilerin önemli merkezlerinden biri olan Dubai şehrindeki yerleşke, dinamik öğrenci topluluğu ve interaktif dersleri ile son derece modern bir deneyim sağlamaktadır. Çin Halk Cumhuriyeti'nin en kozmopolit şehri olmanın yanı sıra ticaret ve finans merkezi olan Shanghai'da bulunan yerleşke, People's Square'de yer almakta ve Çin'in kültürü ve işletme uygulamalarına dair eşsiz deneyimler sunmaktadır.

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Kampüs Hayatı

  Hult Uluslararası İşletme Okulu'nun Boston, San Francisco, New York, Londra, Shanghai ve Dubai gibi kalabalık, son derece merkezi ve büyük şehirlerde konumlanmış olan kampüsleri, bu şehirlerin sağladığı sosyal ve kültürel olanaklarla ve şehir yaşamıyla iç içe olan konumlarda yer almaktadır. Bu büyük kentlerin gelişmiş ulaşım ağı, şehir içi ve şehir dışı ulaşımı kolay hâle getirmekte olup, öğrenciler için çok sayıda farklı sosyal aktiviteyi de mümkün kılmaktadır. Boston, San Francisco, New York, Londra, Shanghai ve Dubai kent merkezlerinde bulunan üniversite yerleşkeleri, restoranlar, kafeler, müzeler, sanat galerileri, sinema ve tiyatrolar, yeşil alanlar, spor salonları, mağazalar, alışveriş noktaları gibi kültürel ve sosyal imkânlara erişimi zahmetsiz kılarken, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları ve kulüpleri, öğrencilerin sosyalleşmelerini, çevrelerini genişletmelerini ve çeşitli proje ve faaliyetlerde yer almalarını olanaklı hâle getirmektedir.

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Spor Kulüpleri

  • Masa Tenisi
  • Langırt
  • Kriket
  • Futbol

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Ünlü Mezunları

  • Thabo Mbeki
  • Gary Smith
  • Luis Abinader
  • Oba Otudeko
  • Mario Almondo
  • Jennifer Arcuri
  • Tonika Sealy-Thompson
  • Shaun Gregory
  • Nataliey Bitature
  • Htin Kyaw

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Ödülleri

  • 2021 Best Lifelong Learning Initiative - Bronz Ödül
  • 2020 AMBA & BGA - Business Schools Careers Strategy Ödülü
  • 2014 AMBA İnovasyon Ödülü

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Tanıtım Filmi


  Hult Uluslararası İşletme Okulu Konumu


  Hult International Business School Hakkında Bilgi Alın

  Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Kullanıcı Yorumları

  Yorum Yapmak İçin Lütfen

  İletişim Bilgileri

  Şehir: Cambridge, Massachusetts

  E-Posta: contacthult@hult.edu

  Web: https://www.hult.edu

  Adres: Hult International Business School 1 Education Street Cambridge, MA, 02141, Amerika Birleşik Devletleri

  Telefon:+1 617 746 1990

  Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  7 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  6 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  ÜLKE REHBERİ amerikada öğrenciyken çalışmak, amerika öğrenci işleri, amerika öğrenci maaşları, amerikada öğrenciyken çalışabilir miyim

  23/04/2024

  113 Görüntülenme

  Amerika, dünya genelinde yüksek kaliteli eğitim imkanları ve kültürel çeşitliliğiyle tanınan bir ülkedir. Ancak,

  Hult Uluslararası İşletme Okulu Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Oxford

  41 beğeni Kalite Puanı: 99

  İngiltere

  Şehir: Oxford
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 48
  Lisans Ücreti: 38.550 GBP

  Master Programı: 117
  Statüsü: DEVLET
  TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Delft University of Technology

  12 beğeni Kalite Puanı: 76

  Hollanda

  Şehir: Delft
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 16
  Lisans Ücreti: 15.950 EUR

  Master Programı: 38
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universitat Autònoma de Barcelona

  6 beğeni

  İspanya

  Şehir: Barselona
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 12
  Lisans Ücreti: 6.000 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp