Washington University in St Louis

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Washington University in St Louis

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Washington Üniversitesi-St. Louis

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

15539

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Blind

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

%

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Washington Üniversitesi-St. Louis Sıralamaları

51

Times Universities

107

QS World

23

Shanghai List

14

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Missouri

Şehir: St. Louis, Missouri

Washington University in St Louis

St. Louis'deki Washington Üniversitesi (WashU veya WUSTL), ana kampüsü Danforth'da bulunan özel bir araştırma üniversitesidir. 169 dönümlük Danforth Kampüsü, Washington Üniversitesi'nin kalbinde yer alır ve üniversitenin lisans, yüksek lisans ve profesyonel öğrencilerinin çoğunluğunun akademik evidir. Danforth Kampüsü, akademik binalarında ağırlıklı olarak Collegiate Gotik mimarisine sahiptir ve Forest Park, St. Louis, Clayton ve University City şehirleri ile sınırlanmıştır. Genellikle büyük eğitim yayınları tarafından dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olarak sıralanır.

Ayrıca Clayton'da bir Batı Kampüsü, St. Louis'in West End semtinde Kuzey Kampüsü ve St. Louis'in Central West End semtinde Tıp Kampüsü bulunmaktadır. Washington Üniversitesi Tıp Kampüsü, 17 şehir bloğuna ve 164 dönüm alana yayılmıştır. Merkez, St. Louis'deki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ve ona bağlı hastanelere, kliniklere, hasta bakım merkezlerine ve araştırma tesislerine ev sahipliği yapmaktadır. Tıp Kampüsü, bölgenin en iyi alışveriş ve restoranlarından bazılarına ev sahipliği yapan, St. Louis'deki Central West End'de yer almaktadır.

1853'te kurulan ve adını George Washington'dan alan üniversitenin 50 ABD eyaletinin tamamından ve 120'den fazla ülkeden öğrencileri ve öğretim üyeleri bulunmaktadır. Washington Üniversitesi, çok çeşitli akademik alanları kapsayan yedi yüksek lisans ve lisans okulundan oluşmaktadır. Konumuyla ilgili karışıklığı önlemek için, Mütevelli Heyeti 1976'da "St. Louis'de" ifadesini eklemiştir. Washington Üniversitesi, Amerikan Üniversiteleri Birliği'nin bir üyesidir ve "R1: Doktora Üniversiteleri – Çok yüksek araştırma etkinliği" arasında sınıflandırılır.

 

Washington Üniversitesi-St. Louis Programları

Washington Üniversitesi-St. Louis programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Washington Üniversitesi-St. Louis Lisans Bölümleri ve Programları


Washington Üniversitesi-St. Louis Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Washington Üniversitesi-St. Louis Başvuru Tarihleri

Washington Üniversitesi-St. Louis Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Washington Üniversitesi-St. Louis Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kabul Koşulları

Lisans kabul koşulları:

Lise transkriptleri

Diploma

İngilizce skoru (TOEFL/IELTS)

Lise Diploması

IELTS min. 6.5 ya da TOEFL min. 90

İyi bir not ortalaması

SAT Skoru

Master Programları:

Üniversite Diploması

IELTS min. 7.0 ya da TOEFL min. 100

GRE/GMAT istenebilir

GPA yüksek olmalıdır

 

Washington Üniversitesi-St. Louis Washington Üniversitesi-St. Louis Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

83.760 USD

Lisans
Kredi

990 USD

Yüksek Lisans
Fiyatı

46.840 USD

Yüksek Lisans
Kredi

850 USD

Washington Üniversitesi-St. Louis Bursları

Enterprise Holdings Burs Programları

Yüksek akademik başarıları güçlü liderlik becerileri, cesur karakter ve toplum hizmetine bağlılık temelinde verilmektedir.

Thomas F. Frist, Jr. Bursu

Ensworth Okulu mezunlarına her yıl iki yenilenebilir yarı öğrenim bursu sunulmaktadır.

Howard Nemerov Burs Programı

$3,000'e kadar olan ve on öğrenciye sunulan burstur. Öğrenciler Sanat ve Bilim Koleji'ne başvurmalı ve bir yazı portföyü sunmalıdır.

Ordu ve Hava Kuvvetleri Bursları

Ordu ve Hava Kuvvetleri ROTC bursları, öğrenim ücretini, ders kitaplarını, laboratuvar ücretlerini ve olası aylık maaşları karşılamaya yardımcı olur.

Yaşam Masrafları

Kampüsteki konaklama ücreti, okul tarafından akademik yıl başına 17.402$ olarak belirlenmiştir. Saint Louis'de başka bir yerde kampüs dışında yaşamayı seçen öğrenciler, en azından bu miktarı gözden çıkartmalıdırlar.Kitaplar ve sarf malzemeleri için tahmini yıllık maliyet 1,144 dolardır.

Kampüste ve kampüs dışında yaşayan öğrenciler ek yaşam giderleri için 3.654 $ bütçe ayırmalıdır. WUSTL'ye gitmek için yıllık öğrenim ve yaşam gideri bütçesi 2020/2021 akademik yılı için 79.586 dolardı. Eyalet indirimi olmadığı için Missouri'de ikamet durumuna bakılmaksızın tüm öğrenciler için maliyet aynıdır.

Washington Üniversitesi-St. Louis Kampüs Bilgileri

Danforth Kampüsü (eski adıyla Hilltop Kampüsü) çoğunlukla Forest Park Parkway, Wydown Bulvarı, North Big Bend Bulvarı ve North Skinker Bulvarı arasındadır.

Okulun adında "St. Louis" yer almasına rağmen, okulun ana kampüsünün çoğunluğu (Brookings Hall dahil) tüzel kişiliği olmayan St. Louis County ve banliyö Clayton'da bulunmaktadır.

Danforth Kampüsü şunları içerir:

Edison Tiyatrosu
Mildred Lane Kemper Sanat Müzesi
Öğretme ve Öğrenme Merkezi
Olin İşletme Okulu

Washington Üniversitesi Tıp Merkezi, St. Louis'in Central West End semtinde Forest Park'ın doğu kenarı boyunca yer alan yaklaşık 12 şehir bloğuna yayılmış 164 dönümlük (66.4 ha) bir alanı kaplar. Kampüs, Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne ve ilgili eğitim hastanelerine, Barnes-Yahudi Hastanesine ve St. Louis Çocuk Hastanesine ev sahipliği yapmaktadır. Binaların çoğu, bir dizi hava yolu ve koridor ile birbirine bağlanmıştır.

Washington Üniversitesi'nin Kuzey Kampüsü ve Batı Kampüsü, esas olarak öğrenci odaklı olmayan idari işlevleri barındırır. Kuzey Kampüs, Delmar Loop'un yakınında, St. Louis City'de yer almaktadır. Üniversite, eskiden Angelica Üniforma Fabrikası'na ev sahipliği yapan binayı ve bitişik mülkü 2004 yılında satın aldı. Dörtgen Konut, Muhasebe ve Hazine Hizmetleri, Otopark ve Ulaşım Hizmetleri, Ordu YGTC ve Ağ Teknolojisi Hizmetleri ofisleri de dahil olmak üzere birçok üniversite idari bölümü Kuzey Kampüs konumunda bulunmaktadır. Kuzey Kampüs konumu ayrıca Sahne Sanatları Departmanı için tesis dışı depolama alanı sağlar. Yenileme çalışmaları devam etmektedir; Kuzey Kampüs alanına yapılan son eklemeler arasında, üniversitenin kampüs içi yiyecek sağlayıcısı Bon Appétit Management Company tarafından işletilen ve 2007 bahar döneminde tamamlanan küçük bir restoran ve Bright Horizons tarafından işletilen ve Eylül 2010'da açılan Aile Öğrenim Merkezi yer alıyor.

Washington Üniversitesi-St. Louis Kampüs Hayatı

Washington Üniversitesi'nin kampüsünde 300'ün üzerinde lisans öğrencisi organizasyonu bulunmaktadır. Çoğu, 2020 mali yılı itibariyle, tamamen öğrenci kontrolünde olan ve ülkedeki en büyük öğrenci devlet bütçelerinden biri olan 3,6 milyon dolarlık yıllık bütçeye sahip olan Washington Üniversitesi Öğrenci Birliği tarafından finanse edilmektedir. Kısaca SU olarak bilinen Öğrenci Birliği, WILD (dörtlü bir sömestr konseri) ve New York Times, USA Today ve The Collegiate Readership Program aracılığıyla St. Louis Post-Dispatch'in ücretsiz kopyaları dahil olmak üzere büyük ölçekli kampüs programlarına sponsorluk yapmaktadır. ; aynı zamanda kampüs televizyon istasyonu WUTV ve radyo istasyonu KWUR'u da finanse eder. 

Washington Üniversitesi'nin kampüsünde, 12 resmi acapella grubu da dahil olmak üzere, öğrenciler tarafından yönetilen çok sayıda müzik grubu vardır. Tamamı erkeklerden oluşan bir grup olan Pikers, kampüsteki bu tür en eski gruptur. Greenleafs, tamamı kadınlardan oluşan bir grup, kampüsteki en eski (ve tek) kadın grubudur. 1991 yılında kurulan Mosaic Whispers, kampüsteki en eski karma gruptur. 9 albüm üretmişlerdir ve aralarında Ben Folds'un Ben Folds Presents: University A Cappella'nın da bulunduğu bir dizi derleme albümde yer almışlardır. Bu albümde de yer alan Amatörler, 1991'de kurulmuş, kampüsteki bir başka karma a capella grubudur. Yedi albüm kaydettiler ve yoğun bir şekilde turneye çıktılar. After Dark[143], 2001 yılında kurulmuş ortak bir a capella grubudur. Üç albüm yayınladı ve birçok Contemporary A Capella Recording (CARA) ödülü kazandı. 2008'de grup, başkan yardımcısı tartışmasının kapsamı sırasında Joe Biden ve Sarah Palin hakkında özel olarak yazılmış şarkılarla MSNBC'de sahne almıştır.

Washington Üniversitesi-St. Louis Spor Kulüpleri

Basketball

Cross Country

Golf

Soccer

Softball

Swimming & Diving

Tennis

Track & Field

Volleyball

Baseball

Football

Washington Üniversitesi-St. Louis Ünlü Mezunları

Charles Eames

Hugh Ferriss 

Alan Goldberg 

Gyo Obata 

James F. O'Gorman 

C. P. Wang

John H. Biggs 

William H. Danforth 

Arnold W. Donald 

Steve Fossett 

Sam Fox 

Jordan French 

Avram Glazer

James F. Barker 

Jessie Bernard 

Ewald W. Busse 

Henry Ware Eliot 

Thomas Lamb Eliot 

Lillie Rose Ernst 

Deborah A. Freund 

Nathan O. Hatch

Raelynn Hillhouse

Glendy B. Arnold, 

Carl J. Artman 

John C. Bates 

Tayeb Bouzid 

Ben Cannon 

Henry S. Caulfield 

Michael Cherry 

Clark M. Clifford 

Earl Thomas Coleman

Phoebe Couzins

 


Washington Üniversitesi-St. Louis Ödülleri

29 Rhodes Scholars

25 Nobel Prizes

 

Washington Üniversitesi-St. Louis Tanıtım Filmi


Washington Üniversitesi-St. Louis Konumu


Washington University in St Louis Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Washington Üniversitesi-St. Louis Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: St. Louis, Missouri

E-Posta: registrar@wustl.edu

Web: https://wustl.edu/

Adres: 1 Brookings Drive, St. Louis, MO 63130

Telefon:+1 314-935-5000

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI amerikada staj, amerikada staj nasıl yapılır, amerikada staj yapmak

  10/06/2024

  26 Görüntülenme

  Staj yapmanın öğrenciler için pek çok avantajı bulunuyor. Stajınız süresince staj yaptığınız alanda tecrübe edinmek, sahada uygulanabilir beceriler ...

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  169 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  57 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  Washington Üniversitesi-St. Louis Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Washington Üniversitesi-St. Louis, St. Louis County ve Clayton, Missouri'de kampüsleri olan özel bir üniversitedir.

  Başvurmak için Ortak Uygulama'yı veya Koalisyon Uygulama'sını kullanmanız gerekmektedir. Başvurular çevrimiçi şekilde gerçekleştirilir. Her iki başvuru da 1 Ağustos'ta açılmaktadır. Ortak Başvuru yoluyla başvuru yapan öğrenciler, Ortak Uygulama hesaplarına giriş yaptıklarında hem temel başvuruyu hem de Washington Üniversitesi'ne özgü soruları tamamlayacaklardır. Bir öğrenci Signature Scholars Programları'na veya Howard Nemerov Writing Scholars Programı'na başvurmayı planlıyorsa, Ortak Uygulama'nın isteğe bağlı Yazma Eki bölümünü de tamamlamaları gerekir.

  2024 akademik yılı için Washington Üniversitesi-St. Louis tarafından sunulan lisans programlarının yıllık eğitim ücreti $83,760 belirlenmiş olup, yüksek lisans programları yıllık olup fakültelere göre değişkenlik göstermektedir. Lisans eğitim ücretine, konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Beşeri Bilimler, Bilgisayar ve Matematik Bilimi, Eğitim ve Öğretim, Hukuk, Mimarlık ve Yapı, Mühendislik, Sağlık ve Tıp fakültelerinde çeşitli programlarda eğitim verilmektedir.

  Washington Üniversitesi-St. Louis, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; Duolingo English Test: 115, TOEFL iBT: 90 - 100, IELTS: 6.5 - 7.0 ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1500 - 1570; ACT: 33 - 35 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Lund University

  9 beğeni

  İsveç

  Şehir: Lund
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 10
  Lisans Ücreti: 50.000 SEK

  Master Programı: 130
  Statüsü: DEVLET
  QS NEWS SIRALAMASI: 87

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Stanford University

  49 beğeni Kalite Puanı: 98

  Amerika

  Şehir: Stanford, California
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 97
  Lisans Ücreti: 87.833 USD

  Master Programı: 45
  Statüsü: DEVLET
  SHANGAI LIST SIRALAMASI: 2

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Carleton College

  2 beğeni

  Amerika

  Şehir: Northfield, MN
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 33
  Lisans Ücreti: 91.126 USD

  Statüsü: ÖZEL

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp