Wesleyan University

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Wesleyan University

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Wesleyan Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

3385

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 19

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Wesleyan Üniversitesi Sıralamaları

43

Times Universities

601

QS World

18

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Connecticut

Şehir: Middletown

Wesleyan University

Wesleyan Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletindeki Middletown kentinde bulunan özel bir liberal bilimler üniversitesidir. 1831 yılında kurulan ve adını John Wesley’den alan üniversite, özellikle beşeri bilimler ve fen bilimleri alanlarındaki eğitim programları ile ünlü olup, aralarında Williams ve Amherst kolejlerinin de yer aldığı prestijli liberal bilimler kolejleri grubu Little Three’nin de üyesi bulunmaktadır. 

Yaklaşık 3.000 lisans ve 200 yüksek lisans öğrencisinin öğrenim gördüğü Wesleyan Üniversitesi’nde, öğrencilerin öğretim üyelerine oranı yaklaşık 8:1 olup, üniversite küçük ve samimi bir öğrenme ortamı sunmaktadır. 40 departman ve 44 farklı çalışma disiplininde eğitim programları sunan Wesleyan Üniversitesi, College of Letters, College of Social Studies ve College of Film and Moving Image gibi fakültelerinde sunduğu programları ile bilinmektedir. 

Üniversitenin, Sanat Merkezi, Exley Bilim Merkezi, Usdan Üniversite Merkezi ve Freeman Atletizm Merkezi gibi çok sayıda merkez ve tesise ev sahipliği yapan ve yaklaşık 128 hektarlık bir alana yayılmış olan kampüsünde ayrıca, Birleşik Devletler’in önde gelen akademik kitap yayıncılarından biri olan üniversite basımevi bulunmaktadır. Çeşitli akademik disiplinlerde ülkedeki öncü yükseköğretim kurumlarından biri olan Wesleyan Üniversitesi, Birleşik Devletler’de etnomüzikoloji alanında derece veren ve moleküler biyoloji ve biyokimya çalışmaları için ayrı bir bölüm kuran ilk kurumdur. 

Üniversitenin “Cardinals” lakaplı spor takımları, NCAA Division III’e bağlı New England Small College Athletic Conference’da (NESCAC) mücadele etmekte olup, önemli Wesleyan mezunları arasında; "Hamilton" ve "In The Heights" müzikalleri ile bilinen Lin-Manuel Miranda, “The West Wing” filmi ile tanınan aktör Bradley Whitford ve Vertex Pharmaceuticals'ın kurucusu Joshua Boger yer almaktadır.

Wesleyan Üniversitesi Programları

Wesleyan Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Wesleyan Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Wesleyan Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Wesleyan Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Wesleyan Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Wesleyan Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kabul Koşulları

Wesleyan Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin 11. ve 12. sınıfta aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT, Duolingo English Test gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Personal Statement & Essay

GCE A-Level, International Baccalaureate, Advanced Placement gibi programlar vasıtasıyla alınan akademik yeterlilikler doğrudan kabul için yeterli olmamakla birlikte, bu programlar kapsamında bulunan öğrenciler, aldıkları dersler doğrultusunda ders kredisi talebinde bulunabilirler.

Wesleyan Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite eğitimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İlgili alanda iş deneyimi gerekebilir
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Wesleyan Üniversitesi Wesleyan Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

89.094 USD

Lisans
Kredi

7.080 USD

Yüksek Lisans
Kredi

7.080 USD

Wesleyan Üniversitesi Bursları

Wesleyan Üniversitesi ve ABD federal hükümetleri tarafından desteklenen mali yardımlar, ABD vatandaşları ve Birleşik Devletler’de kalıcı oturma iznine sahip olan kişilere verilmektedir. ABD vatandaşı olmayan ya da kalıcı oturma iznine sahip olmayan öğrenciler için mali yardımın sınırlı olduğunu ve hem istisnai niteliklere hem de kanıtlanmış ihtiyaca dayalı olarak verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Wesleyan Üniversitesi'nin her yıl, mali yardım için başvuran yaklaşık 2800 uluslararası adaydan oluşan bir havuzdan yaklaşık 40-45 uluslararası öğrenciye mali yardım sunması beklenmektedir. 

Üniversitenin Mali Yardım Ofisi tarafından belirlendiği üzere, tüm lisans öğrencilerinin kanıtlanmış maddi ihtiyaçlarının tamamı, krediler, yarı zamanlı istihdam ve hibeler ile karşılanmaktadır. Uluslararası transfer öğrencileri için mali yardım mevcut değildir. Ayrıca, uluslararası öğrencilerin, mali yardıma ihtiyaç duymuyor olmaları hâlinde, başvuru sırasında Wesleyan Üniversitesi'ndeki dört yıllık masraflarını karşılayacak yeterli kişisel kaynaklarının bulunduğunu veya dışarıdan burs programlarına dahil olduklarını doğrulayan belgeleri sunmaları gerekmektedir.

Yaşam Masrafları

Wesleyan Üniversitesi tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama ve Yemek Giderleri: Yıllık $18,180 - $18,906
 • Kitaplar ve Ders Materyalleri: Yıllık $1,200
 • Diğer Kişisel Giderler: Yıllık $1,465

Wesleyan Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Wesleyan Üniversitesi’nin Middletown, Connecticut’ta bulunan ve yaklaşık 128 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olan kampüsü, Gotik’ten modern mimariye, kurumun uzun geçmişini ve gelişimini gösteren mimari tarzlarda inşa edilmiş yapılardan meydana gelmektedir. Üniversitenin ana kütüphanesi olarak hizmet veren Olin Kütüphanesi, oldukça kapsamlı bir basılı ve dijital yayın koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite kütüphanesinde ayrıca, çalışma odaları, bilgisayar laboratuvarları ve özel koleksiyonların yer aldığı Üniversite Arşivleri bulunmaktadır. 

1973'te kurulan Sanat Merkezi (CFA), Üniversitede yaratıcı sanatlar için bir merkez olarak işlev görmekte ve müzik, dans, tiyatro ve görsel sanatlar için tesisler barındırmaktadır. CFA'da çok sayıda tiyatro, galeri, laboratuvar ve uygulama alanı bulunmaktadır. Wesleyan mütevellisi Lloyd Exley'in adını taşıyan Exley Bilim Merkezi, Fizik, Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Biyokimya ile Yer ve Çevre Bilimleri gibi bölümlere ev sahipliği yapmaktadır. Merkezde ayrıca fen laboratuvarları ve Bilim Kütüphanesi de bulunmaktadır. Usdan Üniversite Merkezi, yemek hizmetleri, konferans alanları ve öğrenci etkinlikleri ve kulüpleri için ofisler sağlamakta ve kampüsün topluluk ve aktivite merkezi olarak hizmet vermektedir.

Freeman Atletizm Merkezi, havuzu, buz hokeyi pisti, fitness merkezi, squash kortları ve çeşitli açık hava spor sahaları ile Wesleyan'ın atletizm programlarını destekleyen büyük bir tesis olup, Van Vleck Gözlemevi ise hem astronomi öğrencilerine hem de yerel topluluğa bir kaynak olarak hizmet veren aktif bir araştırma tesisidir. Ayrıca kampüs, öğrenciler için belirli temalara, ilgi alanlarına veya dillere odaklanan program evleri de dahil olmak üzere çeşitli konaklama seçenekleri sunmaktadır. Wesleyan'ın kampüsü, ünlü Foss Tepesi'ni içeren yaklaşık dört buçuk hektarlık College Row da dahil olmak üzere geniş açık alanlara da ev sahipliği yapmaktadır. Kampüste ayrıca, öğrenciler tarafından işletilen bir organik çiftlik olan Long Lane Organik Çiftliği ve kampüsteki 17 kuş gözlem noktasını içine alan Wesleyan Üniversitesi Kampüs Kuş Gözlem Haritası gibi başka alanlar da bulunmaktadır.

Wesleyan Üniversitesi Kampüs Hayatı

Wesleyan Üniversitesi'ndeki kampüs yaşamının enerjisi ve heyecanı, üniversitenin çok çeşitli öğrenci yapısının ve liberal eğitime ve bireysel gelişime olan bağlılığının bir yansımasıdır. Wesleyan'da çok çeşitli ilgi alanlarına sahip öğrencilere hizmet veren 200'den fazla öğrenci kulübü ve topluluğu faaliyet göstermekte olup, bunlar arasında akademik ve profesyonel topluluklar, kültürel ve kimlik grupları, hizmet organizasyonları, sanatsal ve performans grupları yer almaktadır. Wesleyan Öğrenci Meclisi (WSA), öğrenci topluluğu tarafından seçilen ve öğrenci organizasyonlarına finansman sağlayan öğrenci hükümeti olarak görev yapmaktadır.

Wesleyan, geleneksel yurtlar, belirli temalara veya dillere odaklanan program evleri ve üst sınıflar için kampüs çevresine dağılmış, daha bağımsız bir yaşam deneyimi sağlayan küçük, tipik olarak eski evler olan "ahşap çerçeve evler" de dahil olmak üzere çeşitli barınma seçenekleri sunmaktadır. Wesleyan, öğrencilerin tiyatro prodüksiyonlarından dans ve müzik gösterilerine kadar sahne sanatlarına katılmaları için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Üniversitenin film çalışmaları programı çok iyi bilinmektedir ve çok sayıda başarılı film yapımcısı ve yazar yetiştirmiştir.

Wesleyan, öğrencilerin tiyatro prodüksiyonlarından dans ve müzik gösterilerine kadar sahne sanatlarına katılmaları için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Üniversitenin film çalışmaları programı çok iyi bilinmektedir ve çok sayıda başarılı film yapımcısı ve yazar yetiştirmiştir. Wesleyan Cardinals, NCAA Division III New England Small College Athletic Conference'da (NESCAC) beyzbol, basketbol, futbol, kros koşusu, futbol ve lakros dahil olmak üzere çeşitli spor dallarında yarışmaktadır. Ayrıca okul içi ve kulüp sporları da mevcuttur.

Wesleyan'da kampüs içi yemek seçenekleri arasında yemek salonları ve kafeler bulunmaktadır. Usdan Üniversite Merkezi, çeşitli yemek seçenekleri sunan başlıca yemek tesisidir. Wesleyan, Birleşik Devletler’de bulunan hemen her yükseköğretim kurumu gibi toplum hizmetine büyük önem vermekte olup, öğrencileri Middletown ve daha büyük topluluklara dahil olmaya teşvik etmektedir. Üniversitedeki Jewett Toplum Ortaklıkları Merkezi, bu katılımı kolaylaştırmak için programlar ve kaynaklar sunmaktadır. 

Akademik yıl boyunca Wesleyan, konuk konferanslar, konserler, film gösterimleri ve Homecoming ve Mezuniyet Töreni gibi kampüs çapında kutlamalar da dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Finaller haftasında, fakülte ve personelin öğrencilere çalışma molası olarak kahvaltı sunduğu "Gece Yarısı Kahvaltısı" iyi bilinen bir gelenektir. 

Çeşitliliğin ve samimiyetin odak noktasında bulunduğu bir kampüs topluluğu oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Wesleyan Üniversitesi, ırk, etnik köken, cinsiyet ve cinsel yönelime ilişkin diyalog ve anlayışı teşvik eden Resource Center gibi ofisler aracılığıyla öğrencilerine kaynak ve destek sağlamaktadır. Wesleyan, Davidson Sağlık, Danışmanlık ve Psikolojik Hizmetler Merkezi ve fitness ve rekreasyon tesisleri aracılığıyla öğrencilerine sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için de çeşitli kaynak ve hizmetler sunmaktadır.

Wesleyan Üniversitesi Spor Kulüpleri

Wesleyan Üniversitesi, öğrenciler için çeşitli kulüp sporları ve okul içi sporlar sunmaktadır. Kulüp sporları daha rekabetçi bir yapıya sahip olup, genellikle diğer üniversitelere karşı müsabakalara katılmayı gerektirirken, okul içi sporlar eğlence amaçlı olup, üniversite topluluğu içinde oynanmaktadır. Wesleyan Üniversitesi’nde sunulan kulüp sporları ve okul içi sporlardan bazıları şunlardır:

 • Atletizm
 • Badminton
 • Basketbol
 • Basketbol (Erkekler)
 • Beyzbol
 • Binicilik
 • Boks
 • Buz Hokeyi
 • Çim Hokeyi
 • Eskrim
 • Frizbi (Erkekler)
 • Frizbi (Kadınlar)
 • Frizbi (Karma)
 • Futbol
 • Golf
 • Güreş
 • Kros Koşusu
 • Kung Fu
 • Kürek
 • Lakros
 • Ragbi (Erkekler)
 • Ragbi (Kadınlar)
 • Softbol
 • Squash
 • Su Topu (Erkekler)
 • Su Topu (Kadınlar)
 • Tenis
 • Tırmanış
 • Voleybol
 • Yelken (Erkekler)
 • Yelken (Kadınlar)
 • Yüzme & Dalış

Wesleyan Üniversitesi Ünlü Mezunları

Wesleyan Üniversitesi, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

 • Bradley Whitford
 • Dana Delany
 • Daniel Dennett
 • Dar Williams
 • Edward Thorndike
 • Elisabeth Harnois
 • Eric Mangini
 • Jon Turteltaub
 • Joss Whedon
 • Kenneth Lonergan
 • Kim Wayans
 • Lin-Manuel Miranda
 • Matthew Weiner
 • Michael Bay
 • Michael Bennet
 • Mike White
 • Ram Dass
 • William Christopher
 • Willie Garson

yer almaktadır.


Wesleyan Üniversitesi Ödülleri

 • 4 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi 
 • 13 Pulitzer Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 14 Rhodes Bursiyeri Mezun/Fakülte Üyesi
 • 3 Truman Bursiyeri Mezun/Fakülte Üyesi
 • 3 Guggenheim Bursiyeri Mezun/Fakülte Üyesi
 • 156 Fulbright Bursiyeri Mezun/Fakülte Üyesi
 • 7 MacArthur Bursiyeri Mezun/Fakülte Üyesi
 • 34 Birleşik Devletler Kongre Üyesi Mezun
 • 16 Başkanlık Kabinesi Üyesi Mezun
 • 11 Vali Mezun
 • 6 ABD Federal Ajans Direktörü ve Başkanı Mezun
 • 2 Birleşik Devletler Başsavcısı Mezun
 • 1 Yardımcı Yüksek Mahkeme Yargıcı Mezun

Wesleyan Üniversitesi Tanıtım Filmi


Wesleyan Üniversitesi Konumu


Wesleyan University Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Wesleyan Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Middletown

E-Posta: admission@wesleyan.edu

Web: https://www.wesleyan.edu

Adres: 70 Wyllys Avenue, Middletown, CT 06459, USA

Telefon:+1 860-685-2000

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  5 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  4 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  ÜLKE REHBERİ amerikada öğrenciyken çalışmak, amerika öğrenci işleri, amerika öğrenci maaşları, amerikada öğrenciyken çalışabilir miyim

  23/04/2024

  113 Görüntülenme

  Amerika, dünya genelinde yüksek kaliteli eğitim imkanları ve kültürel çeşitliliğiyle tanınan bir ülkedir. Ancak,

  Wesleyan Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Wesleyan Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin Connecticut eyaletindeki Middletown kentinde yer almaktadır. Middletown, daha büyük bir kentsel çevreye erişim sağlayan Hartford metropolitan bölgesinin bir parçasıdır ve eyaletin merkezinde yer almaktadır. Ulaşım açısından Wesleyan, Hartford'a arabayla yaklaşık yarım saat, Boston'a iki saat ve New York City'ye üç saatten daha az bir mesafededir. Bu, öğrencilerin daha geniş New England bölgesini ve daha genel olarak Doğu Kıyısı'nı keşfetmelerini nispeten kolay hâle getirmektedir.

  Wesleyan Üniversitesi’a başvuru, Common App ya da Coalition App platformları üzerinden yapılmaktadır. İlgili başvuru platformlarından biri üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, başvuru formunu doldurarak, kişisel bilgileriniz, akademik geçmişiniz, akademik transkriptleriniz, standart test puanlarınız (SAT/ACT), İngilizce dil yeterlilik sınavı puanlarınız (TOEFL/IELTS), ders dışı faaliyetleriniz, katıldığınız stajlar, yer aldığınız projeler, öz geçmişiniz, tavsiye mektuplarınız ve denemelerinizi (Personal Statement/Essay), başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Wesleyan Üniversitesi tarafından sunulan eğitim programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık eğitim ücreti $89,094 olarak belirlenmiştir. Bu ücrete konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Wesleyan Üniversitesi; Afro-Amerikan Araştırmaları, Afrika Araştırmaları, Amerikan Araştırmaları, Hayvan Araştırmaları, Uygulamalı Veri Bilimi, Arkeoloji, Sanat Tarihi, Sanat Atölyesi, Astronomi, Biyoloji, Karayip Araştırmaları, Kimya, Sivil Katılım, Klasik Bilimler, Doğu Asya Araştırmaları, Bilgisayar Bilimi, Dans, Veri Analizi, Yer & Çevre Bilimleri, İktisat, Eğitim Bilimleri, İngilizce, Çevre Araştırmaları, Feminizm, Cinsiyet & Cinsellik Araştırmaları, Film Çalışmaları, Fransız Araştırmaları, Alman Araştırmaları, Küresel Katılım, Devlet Yönetimi, Hispanik Edebiyat ve Kültürleri, Tarih, İnsan Hakları Savunuculuğu, Bilişim ve Modelleme, Entegre Tasarım, Mühendislik ve Uygulamalı Bilim, İtalyan Araştırmaları, Yahudi & İsrail Araştırmaları, Latin Amerika Araştırmaları, Matematik, Orta Çağ Araştırmaları, Orta Doğu Araştırmaları, Moleküler Biyoloji & Biyokimya, Moleküler Biyofizik, Müzik, Müslümanlık Araştırmaları, Nörobilim & Davranış, Felsefe, Fizik, Gezegen Bilimi, Psikoloji, İlahiyat, Romen Araştırmaları, Rusça, Doğu Avrupa & Avrasya Araştırmaları, Toplumda Bilim, Sosyal, Kültürel & Eleştirel Teori, Sosyoloji, Güney Asya Araştırmaları, Tiyatro, Yazarlık gibi çeşitli disiplinlerde pek çok farklı eğitim programı sunmaktadır.

  Wesleyan Üniversitesi giriş puanları bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.5, TOEFL iBT: 100 ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1300 - 1510, ACT: 31 - 34 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Carnegie Mellon University

  11 beğeni Kalite Puanı: 86

  Amerika

  Şehir: Pittsburgh, Pennsylvania
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 76
  Lisans Ücreti: 83.697 USD

  Master Programı: 53
  Statüsü: ÖZEL
  ÜLKE SIRALAMASI: 22

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  Heriot-Watt University

  3 beğeni

  İskoçya

  Şehir: Edinburgh
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 76
  Lisans Ücreti: 18.704 GBP

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 34

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Rochester

  7 beğeni

  Amerika

  Şehir: Rochester, NY
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 83
  Lisans Ücreti: 85.858 USD

  Statüsü: ÖZEL
  ÜLKE SIRALAMASI: 34

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp