Coventry University

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / Coventry University

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Coventry Üniversitesi

Dream Big ile Anlaşmalı Üniversitelerimiz için Ücretsiz Danışmanlık Alın!

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

30000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 32

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Yok

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

Coventry Üniversitesi Sıralamaları

601

Times Universities

651

QS World

301

Shanghai List

57

Ülke Sıralaması

Ülke: İngiltere

Bölge:

Şehir: Coventry

Coventry University

Coventry Üniversitesi, 1992 yılında üniversite statüsü kazanmış, araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. Tarihi, 1843 yılında kurulmuş Coventry Tasarım Okulu'na kadar izlenebilen, 1970 yılından 1987 yılına değin Lanchester Polytechnic ve 1987 yılından 1992 yılına değin Coventry Polytechnic unvanları ile hizmet vermiş olan kurum 1992 yılında çıkarılan 'İleri ve Yükseköğretim Kanunu' ile üniversite statüsüne yükseltilmiş ve adı Coventry Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. Birleşik Krallık'taki en hızlı büyüyen üniversitelerden biri olan Coventry Üniversitesi, başta Coventry kenti olmak üzere, başkent Londra ve Scarborough'da da yerleşkelere sahip olup, üniversitenin faaliyetlerinin büyük bir çoğunluğu Coventry kent merkezinde bulunan kampüste gerçekleştirilirken, başkent Londra'nın merkezinde bulunan yerleşkede ise işletme ve yönetim alanlarına ilişkin bölümlerin dersleri verilmektedir. 'CU Coventry', 'CU Scarborough' ve 'CU London' olarak adlandırılan yan yükseköğretim kurumları ile hizmet veren Coventry Üniversitesi, Association of Commonwealth Universities, University Alliance, Universities UK ve Avrupa Üniversiteler Birliği'nin üyesi olup, günümüzde 30.000'den fazla öğrenciye yükseköğrenim imkânları sağlamaktadır.

Coventry Üniversitesi Programları

Coventry Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Coventry Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Coventry Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Coventry Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Coventry Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Coventry Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

HAZİRAN

Kabul Koşulları

Coventry Üniversitesi, üniversiteye yeni başlayacak olan öğrencileri yükseköğrenime hazırlamak ve İngilizce dil yeterliliği kazandırmak için "International Foundation Year" ve "International Pathway Programme" adı altında hazırlık programları sunmaktadır.

Bununla birlikte, Coventry Üniversitesi'nin sunduğu lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lise Diploması (Yüksek Not Ortalaması) + 5 Advanced Placement (AP) Dersi
  ya da
 • Türkiye'de 4 yıllık lisans derecesi eğitimi veren ve Coventry Üniversitesi tarafından tanınan üniversitelerden birine kabul edilmiş ve lisans programının ilk yılını tamamlamış olmak
  ya da
 • International Baccalaureate (IB) Diploması
  ya da
 • SAT/ACT Sınav Puanı
  ya da
 • IGCSE, A-Level Diploması
  • Coventry Üniversitesi'nde genel olarak kabul gören GCE A-Level notları ABB ve BBB şeklindedir. Fakat kabul gören not ortalamaları, bölümler arası farklılık göstermektedir. Bu nedenle bölüm gereksinimlerinin öğrenci seçeceği bölüme karar verdikten sonra incelenmesinde fayda vardır. Bu alanda seçeceğiniz bölüme göre gerekli dersleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, PTE Academic, CAE/CPE, TOEFL iBT gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin lise öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri

Coventry Üniversitesi'nin sunduğu yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, PTE Academic, CAE/CPE, TOEFL iBT gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin üniversite öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • Başvurulan bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Uzman danışmanlarımızla iletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için hemen tıkla.

Coventry Üniversitesi Coventry Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

16.800 GBP

Lisans
Kredi

153 GBP

Yüksek Lisans
Kredi

189 GBP

Coventry Üniversitesi Bursları

Coventry Üniversitesi, her ne kadar uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik herhangi bir burs veya finansman programı sağlamıyor olsa da 'International Pathways' - International Foundation Year, International Year One ve Pre-Masters programlarına başvuracak olan öğrenciler için 'International Pathways Scholarship' adı altında bir burs programı sunmaktadır. Bununla birlikte, ilgili burs programının kontenjan ve bütçesinin sınırlı olduğunun, bursun ihtiyaca göre verildiğinin ve kabul standartlarının yüksek olduğunun unutulmaması gerekmektedir. İlgili burs programına başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, program ile ilgili bilgilere aşağıda yer alan linkten ulaşabilirler.

International Pathways Scholarship

Yaşam Masrafları

Coventry Üniversitesi'ne başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Kampüs İçi Konaklama (Öğrenci Yurtları - Faturalar genellikle aylık ücrete dahildir): Aylık £400 - £600
 • Kampüs Dışı Konaklama (Faturalar hariç): Aylık £320 - £530
 • Fatura Giderleri (Elektrik - Gaz - Su): Aylık £40 - £50
 • Yemek ve Evsel Giderler: Aylık £160 - £200
 • Televizyon Ruhsatı (Televizyon ya da BBC online izleyebilmek için mecburidir): Aylık £12.56 ya da Yıllık £150.50
 • Telekomünikasyon Giderleri: Aylık £15 - £50
 • Giyim Giderleri: Aylık £25
 • Üniversite Spor Programı Aboneliği: Aylık £10 - £20
 • Ders Materyalleri ve Kitaplar: Aylık £21
 • Sosyal Yaşam Giderleri: Aylık £120
 • Ulaşım Giderleri: Aylık £32

Coventry Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Üniversitenin Coventry kentinde bulunan ana yerleşkesi, Coventry kent merkezinde, Coventry Katedrali ve Herbert Sanat Galerisi ve Müzesi'nin bitişiğinde, 13 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş hâlde bulunmaktadır. Ana yerleşkenin tam kalbinde, "The Hub" olarak adlandırılan yapı, Coventry Üniversitesi Öğrenci Birliği, öğrenci destek hizmetlerine ev sahipliği yapmaktadır. Merkez yerleşkede yer alan diğer tesisler arasında; Lanchester Kütüphanesi, spor merkezi, sağlık ve yaşam merkezi, girişimcilik merkezi ve restoran ve kafeler için ayrılmış özel bir bölüm bulunurken, üniversitenin Sağlık ve Yaşam Bilimleri, Mühendislik, İşletme ve Hukuk ve Edebiyat ve Beşeri Bilimler Fakülteleri'nde bulunan bazı bölümlerin eğitim faaliyetleri bu kampüste gerçekleştirilmektedir. CU Coventry, Coventry Üniversitesi'nin yine aynı ismi taşıyan şehirde, 2012 yılında hizmete açtığı bir diğer yan kuruluş ve kampüs olup, muhasebe, hukuki çalışmalar ve pazarlama gibi alanlarda mesleki eğitim vermektedir. CU London, tıpkı CU Coventry gibi Coventry Üniversitesi tarafından 2017 yılında başkent Londra'da açılan bir yan kuruluş ve kampüs olup, uygulamalı biyobilimler, uygulamalı psikoloji, işletme yönetimi ve liderlik, bilgisayar bilimi, siber güvenlik, elektro-mekanik mühendisliği gibi bölümlerin eğitim faaliyetleri bu kampüste gerçekleştirilmektedir. CU Scarborough, 2016 yılında Coventry Üniversitesi tarafından, Scarborough, North Yorkshire'da açılmış bir yan kuruluş ve kampüs olup, hukuk, fen bilimleri ve mühendislik alanlarındaki bazı bölümlerin eğitim faaliyetleri bu kampüste gerçekleştirilmektedir. Son olarak Coventry University London Kampüsü, başkent Londra'nın uluslararası yapısı göz önünde bulundurularak, üniversiteye diğer ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler için 2010 yılında hizmete girmiş bir diğer kampüs olup, Londra'da Middlesex Street'te faaliyet göstermekte ve çok sayıda lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

Coventry Üniversitesi Kampüs Hayatı

Birleşik Krallık'ta yer alan en büyük üniversitelerden biri olan Coventry Üniversitesi, Coventry, Londra ve Scarborough olmak üzere üç ayrı şehir ve 5 farklı yerleşkede faaliyet göstermektedir. Ya bulundukları kentlerin merkezlerinde ya da merkeze oldukça yakın konumlarda bulunmakta ve Coventry, Londra ve Scarborough kentlerinin sunduğu tüm sosyal ve kültürel olanaklara kolay erişim sağlamakta olup, üniversite kampüslerinin her biri, üniversitenin öğrencilerinin faydalanabildiği çok sayıda farklı tesis barındırmakta ve öğrencilere pek çok olanak sağlamaktadır. Üniversitenin Coventry kentinde bulunan ana yerleşkesinde; Lanchester Kütüphanesi, Coventry Üniversitesi Öğrenci Birliği, Öğrenci Merkezi, Girişimcilik Merkezi, öğrenci kafeterya ve yemekhaneleri, kahve dükkânları, kafe ve restoranlar, bir spor merkezi ve Öğrenci Sağlık ve Yaşam Merkezi yer alırken, Coventry University London'da; öğrencilerin faydanalabildiği bir kütüphane, sessiz çalışma alanları, toplantı salonları, piyasa seans salonu, öğrenci birliği, bir öğrenci salonu ve Girişimcilik Merkezi bulunmaktadır. CU Coventry, CU London ve CU Scarborough'da; kafeler, kütüphaneler, bilim ve mühendislik laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları, sosyal çalışma alanları ve bu kampüslerin kendi öğrenci birlikleri bulunmaktadır. Üniversitenin sahip olduğu beş kampüsün her birinde, öğrencilerin konaklaması için tahsis edilen, toplamda 18 öğrenci yurdu ve özel konaklama imkânları mevcuttur. Ayrıca, üniversite bünyesinde çok sayıda öğrenci topluluğu ve kulübü faaliyet göstermektedir.

Coventry Üniversitesi Spor Kulüpleri

 • Amerikan Futbolu
 • Okçuluk
 • Atletizm
 • Badminton
 • Beyzbol
 • Basketbol (Erkekler)
 • Basketbol (Kadınlar)
 • Boks
 • Amigoluk
 • Kriket
 • Bisiklet
 • Dart
 • Yakan Top
 • Binicilik
 • E-Spor
 • Eskrim
 • Futbol (Erkekler)
 • Futbol (Kadınlar)
 • Futsal (Erkekler)
 • Futsal (Kadınlar)
 • Gal Futbolu (Kadınlar)
 • Golf
 • Jimnastik
 • Hokey
 • Buz Pateni
 • Jiu Jitsu
 • Karate
 • Karting
 • Lakros
 • Dağcılık
 • Netbol
 • Bilardo & Snooker
 • Ragbi Ligi
 • Ragbi Birliği (Erkekler)
 • Ragbi Birliği (Kadınlar)
 • Kış Sporları
 • Squash
 • Yüzme & Su Topu
 • Masa Tenisi
 • Taekwondo
 • Tenis
 • Frizbi
 • Voleybol (Erkekler)
 • Voleybol (Kadınlar)
 • Su Sporları
 • Halter

Coventry Üniversitesi Ünlü Mezunları

 • Neil Carson
 • John Iley
 • David Borrow
 • David Yelland
 • Tobi Brown
 • Andrea McLean
 • Emma McGann
 • Spencer Kelly

Coventry Üniversitesi Ödülleri

 • 2007 Mühendislik ve Teknoloji Kategorisinde 'Queen's Anniversary Prize for Higher and Further Education'
 • 2011 Times Higher Education Ödülleri - Yılın Girişimci Üniversitesi Ödülü
 • 2016 Reimagine Education Awards - Edebiyat ve Beşeri Bilimler Kategorisinde Altın Ödül
 • 2018/19 Reimagine Education Awards - Edebiyat ve Beşeri Bilimler Kategorisinde Altın Ödül
 • 2018/19 Reimagine Education Awards - Hibrit Öğrenme Kategorisinde Altın Ödül
 • 2020 Guardian University Award for Internationalization

Coventry Üniversitesi Tanıtım Filmi


Coventry Üniversitesi Konumu


Coventry University Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Coventry Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Coventry

E-Posta: generalenquiries.io@coventry.ac.uk

Web: https://www.coventry.ac.uk

Adres: Coventry University, Priory Street, Coventry CV1 5FB, Birleşik Krallık

Telefon:+44 (0) 2477 652 152

Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  ÜLKE ingilterede nasıl doktor olunur, ingilterede doktor olmak, ingilterede doktor olma yolları, ingilterede doktor eğitimi

  24/05/2024

  5 Görüntülenme

  Doktor olmak, birçok kişinin hayalini kurduğu prestijli ve ödüllendirici bir meslektir. İngiltere'de doktor olma süreci, zorlu ancak son derece tatmin ...

  ÜLKE ingilterede öğrenciyken çalışmak, ingilterede öğrenci işleri, ingilterede öğrenci maaşları, ingilterede öğrenciyken çalışabilir miyim

  19/04/2024

  70 Görüntülenme

  İngiltere, dünya çapında prestijli eğitim kurumları, zengin kültürel çeşitlilik ve iş imkanlarıyla tanınan bir ülkedir. Özellikle öğrenciler için ...

  EĞİTİM YAZILARI ucas başvuru, ucas nedir, ucas türkiye

  26/01/2024

  254 Görüntülenme

  UCAS, "University and Colleges Admissions Service" ifadesinin kısaltmasıdır. Birleşik Krallık'taki (

  Coventry Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  University of Connecticut

  9 beğeni

  Amerika

  Şehir: Storrs
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 121
  Lisans Ücreti: 60.546 USD

  Statüsü: DEVLET

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universidad de Navarra

  1 beğeni

  İspanya

  Şehir: Pamplona
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 33
  Lisans Ücreti: 11.100 EUR

  Statüsü: ÖZEL
  ÜLKE SIRALAMASI: 10

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  Loughborough University

  5 beğeni

  İngiltere

  Şehir: Loughborough
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 86
  Lisans Ücreti: 23.000 GBP

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp