Politecnico di Torino

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İtalya Üniversiteleri / Politecnico di Torino

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Torino Politeknik Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

37000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 58

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

Torino Politeknik Üniversitesi Sıralamaları

601

Times Universities

325

QS World

601

Shanghai List

28

Ülke Sıralaması

Ülke: İtalya

Bölge:

Şehir: Torino

Politecnico di Torino

Torino Politeknik Üniversitesi (Politecnico di Torino, Polytechnic University of Turin), 1859 yılında İtalya'nın Torino kentinde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. İtalya'nın en eski ve Milan Politeknik Üniversitesi'nden sonra en iyi teknik üniversitesi olan Torino Politeknik Üniversitesi, yalnızca İtalya'nın değil, Avrupa'nın da en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Avrupa Uzamsal Kalkınma Planlaması (ESPD), Top International Managers in Engineering (TIME), Consortium Linking Universities of Science and Technology for Education and Research (CLUSTER), Partnership of a European Group of Aeronautics and Space Universities (PEGASUS), Network of European Regions Using Space Technologies (NEREUS), Conference of European Schools for Advanced Engineering Education and Research (CESAER), Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), European Aeronautics Science Network (EASN), European Society for Engineering Education (SEFI) gibi pek çok üniversite federasyonunun üyesi bulunan Torino Politeknik Üniversitesi, günümüzde 37.000 öğrenciye yüksek öğrenim olanakları sağlamaktadır.

Torino Politeknik Üniversitesi Programları

Torino Politeknik Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Torino Politeknik Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Torino Politeknik Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Torino Politeknik Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Torino Politeknik Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

EYLÜL

Torino Politeknik Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

EKİM

Kabul Koşulları

Torino Politeknik Üniversitesi, Laurea (Lisans) ve Laurea Magistrale (Yüksek Lisans) adı altında lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Öğrencilere sunulan lisans ve yüksek lisans programlarının büyük bir çoğunluğunun eğitim dili İtalyanca olmakla birlikte, eğitim dili İngilizce olan programlar da mevcuttur. Torino Politeknik Üniversitesi, üniversite öğrenimlerinin ilk yılına başlayacak olan öğrencileri yükseköğrenime hazırlamak ve İtalyanca dil yeterliliği kazandırmak amacıyla hazırlık programları sunmaktadır.

Torino Politeknik Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
  ya da
 • International Baccalaureate (IB) Diploması
  ya da
 • A-Level Diploması
 • Aday öğrencinin eğitim hayatı boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • Eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar için İngilizce Yeterlilik Belgesi (IELTS, TOEFL i-BT gibi uluslararası alanda geçerliliği bulunan İngilizce yeterlilik sınavlarından alından puan ile elde edilen İngilizce Yeterlilik Sertifikası
 • Eğitim dilinin İtalyanca olduğu programlar için İtalyanca Yeterlilik Belgesi
 • Aday öğrencinin seçecek olduğu lisans programına göre:
  • Mimarlık Bölümü İçin; 

   Torino Politeknik Üniversitesi tarafından uygulanan TIL-A Sınavına girmek ve geçer puan almak.

    

  • Mühendislik Bölümleri İçin;

   Torino Politeknik Üniversitesi tarafından uygulanan TIL-I Sınavına girmek ve geçer puan almak ya da SAT, ACT, GRE veya GMAT sınavlarının en az birinden yeterli puanı almış olmak.

    

  • Tasarım ile İlgili Bölümler İçin;

   Torino Politeknik Üniversitesi tarafından uygulanan TIL-D Sınavına girmek ve geçer puan almak.

    

  • Bölge, Kent, Çevre ve Peyzaj Planlama Bölümleri İçin;

   Torino Politeknik Üniversitesi tarafından uygulanan TIL-P Sınavına girmek ve geçer puan almak.

    

  • Endüstriyel İmalat Teknolojileri Bölümü İçin;

   Torino Politeknik Üniversitesi tarafından uygulanan TIL-LP Sınavına girmek ve geçer puan almak.

Torino Politeknik Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Lisans öğrenimi boyunca en az 180 AKTS'lik ders kredisi biriktirmiş olmak
 • Eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar için İngilizce Yeterlilik Belgesi (IELTS, TOEFL i-BT gibi uluslararası alanda geçerliliği bulunan İngilizce yeterlilik sınavlarından alından puan ile elde edilen İngilizce Yeterlilik Sertifikası
 • Eğitim dilinin İtalyanca olduğu programlar için İtalyanca Yeterlilik Belgesi
 • Başvurulan bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Uzman danışmanlarımızla iletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için hemen tıkla.

 

Torino Politeknik Üniversitesi Torino Politeknik Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

2.601 EUR

Lisans
Kredi

46 EUR

Yüksek Lisans
Kredi

46 EUR

Torino Politeknik Üniversitesi Bursları

Torino Politeknik Üniversitesi, uluslararası statüde bulunan lisans ve yüksek lisans öğrencileri için burs programları sunmaktadır. Üniversitenin sunduğu burs programlarının büyük bir çoğunluğu yüksek lisans öğrencilerine yönelik olsa da "TOPoliTO" burs programı lisans öğrencilerini de kapsamaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının finansman ve kontenjan bakımından sınırlı olduğunun, kabul standartlarının yüksek olduğunun ve bursların ihtiyaç ve özellikle başarıya göre verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Burs başvurusunda bulunmak isteyen aday öğrenciler, Torino Politeknik Üniversitesi'nin sunduğu burs programlarına aşağıda yer alan linkten ulaşabilirler.

Uluslararası Öğrenciler İçin Burs Programları


 

Yaşam Masrafları

Torino Politeknik Üniversitesi'nin sunduğu lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir. 

 • Konaklama Giderleri: Aylık €277
 • Yemek Giderleri: Aylık €409
 • Ulaşım Giderleri: Aylık €145
 • Telekomünikasyon Giderleri ve Faturalar: Aylık €92
 • Giyim Giderleri: Aylık €99
 • Spor Faaliyetleri ve Sosyal Yaşam: Aylık €95

Torino Politeknik Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Torino Politeknik Üniversitesi'nin, ana yerleşke ile birlikte 6'sı Torino kentinde ve Alessandria, Biella, Mondovi ve Verrès'te birer tane olmak üzere 10 yerleşkesi bulunmaktadır. Üniversitenin kampüsleri, genel itibarıyla İngiliz üniversitelerinin yapısını benimsemiş olup, öğretim faaliyetleri, uygulamalı araştırma faaliyetleri ve öğrencilere sunulan hizmetler için tahsis edilmiş çok amaçlı binalardan meydana gelmektedir. Alessandria, Biella, Mondovi ve Verrès'te yer alan ve üniversitenin teknoloji merkezleri ağını oluşturan yerleşkeler, özellikle araştırma faaliyetlerinin gerçekleştirildiği merkezlere, teknoloji transfer ofislerine, uzmanlık eğitimlerine yönelik aktivitelere ev sahipliği yapmaktadır. Torino Politeknik Üniversitesi'nin tarihi merkezi olarak bilinen ve 17. Yüzyıldan kalma bir Savoy yapısı olan ünlü Valentino Kalesi, 2.3 hektarlık bir alan üzerinde, üniversitenin Mimarlık bölümü için ana eğitim kampüsü olarak hizmet vermektedir. Corso Duca degli Abruzzi'de 12 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olan ve günümüzde Mühendislik bölümlerinin ana kampüsü olan kompleks, 1958 yılında hizmete açılmış ve 17 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş, modern bir kompleks olan ve iki kompleksi bir araya getiren Cittadella Politecnica ile birleştirilmiştir. Üniversitenin en yeni kampüsü, Mirafiori'nin üretim tesisine, yeniden yapılandırılan Fiat üretim tesisine ve üniversitenin yüksek lisans eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Master School'a ev sahipliği yapan, Lingotto binasına bitişik bir alanda yer alan Design and Sustainable Mobility Citadel'dir.

Torino Politeknik Üniversitesi Kampüs Hayatı

Torino Politeknik Üniversitesi, anlaşmalı olduğu kurumlar aracılığıyla, uluslararası öğrencilere konaklama imkânları sağlamaktadır. Piedmont'ta Üniversite Eğitim Hakları Bölgesel Ajansı olan EDISU, üniversite kantin ve yemekhanelerinde öğrencilere özel ücretler ile yemek hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler, mevcut akademik yıl için üniversiteye kayıt yaptırmış olan yerli ve yabancı öğrencilere, uluslararası hareketlilik programlarına katılan öğrencilere, üniversite personeline ve öğretim üyelerine yönelik olup, ek olarak üniversitenin yerleşkeleri içerisinde kafeteryalar, barlar ve self servis restoranlar da bulunmaktadır. Bununla birlikte, üniversitenin yerleşkelerinin etrafında, öğrencilerin İtalyan mutfağının yanı sıra dünya mutfaklarını da deneyimleyebileceği restoran ve kafeler bulunmaktadır. Ek olarak Torino Politeknik Üniversitesi'nin kampüslerinde öğrencilerin kullanımına sunulan bilgisayar laboratuvarları, sağlık merkezleri, bankalar, postaneler ve kitabevleri yer almaktadır. Üniversite bünyesinde çok sayıda öğrenci topluluğu faaliyet göstermekte olup, topluluklar arasında, "Politotsa" olarak adlandırılan bir Türk Öğrenci Birliği de bulunmaktadır.

Torino Politeknik Üniversitesi Spor Kulüpleri

 • Akroyoga
 • Aikido
 • Kaya Tırmanışı
 • Atletizm
 • Badminton
 • Basketbol
 • Plaj Voleybolu
 • Boks
 • Kano
 • Kürek
 • Akrobasi
 • Halter
 • Golf
 • Çim Hokeyi
 • Jeet Kune Do
 • Karate
 • Güreş
 • Yüzme
 • Buz Pateni
 • Masa Tenisi
 • Ragbi
 • Eskrim
 • Kış Sporları
 • Tüplü Dalış
 • Taekwondo
 • Tenis

Torino Politeknik Üniversitesi Ünlü Mezunları

 • Corradino D'Ascanio
 • Edoardo Molinari
 • John Elkann
 • Francesco Profumo
 • Adriano Olivetti
 • Guido Chiarelli
 • Vilfredo Pareto
 • Carlo De Benedetti
 • Galileo Ferraris

Torino Politeknik Üniversitesi Ödülleri

 • 1 National Design Award Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

Torino Politeknik Üniversitesi Tanıtım Filmi


Torino Politeknik Üniversitesi Konumu


Politecnico di Torino Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Torino Politeknik Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Torino

E-Posta: politecnicoditorino@pec.polito.it

Web: https://www.polito.it/

Adres: Politecnico di Torino, Corso Duca degli Abruzzi, 24 10129 Torino, İtalya

Telefon:+39 011 090 102

Sosyal Medyaları

 • İtalya Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR imat sınav konuları, imat sınavı, imat sınavına nasıl hazırlanılır

  08/01/2024

  140 Görüntülenme

  IMAT (International Medical Admissions Test) sınavına hazırlanırken özel ders almak, adayların daha etkili bir şekilde hazırlanmalarına yardımcı olabilir. ...

  SINAVLAR IMAT Sınavı Hazırlık Kursları, Imat Sınavına Nasıl Hazırlanılır?, IMAT Sınavı Zor Mu?

  16/02/2024

  90 Görüntülenme

  IMAT (International Medical Admissions Test) sınavına hazırlık yapmak isteyen adaylar, genellikle çeşitli hazırlık kurslarına katılabilirler. Bu kurslar, ...

  SINAVLAR IMAT sınavı nedir, IMAT sınavı içeriği, IMAT sınav zor mu?, IMAT sınavına kimler girebilir?, IMAT sınavı başvuru , IMAT sınavı konuları, IMAT sınavı ne zaman

  16/02/2024

  307 Görüntülenme

  IMAT, bazı İtalyan üniversitelerinin tıp, cerrahi ve diş hekimliği kurslarına başvuran adaylar için İngilizce olarak düzenlediği 100 dakikalık konu ...

  Torino Politeknik Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Case Western Reserve University

  6 beğeni

  Amerika

  Şehir: Cleveland, OH
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 73
  Lisans Ücreti: 86.103 USD

  Master Programı: 54
  Statüsü: ÖZEL
  ÜLKE SIRALAMASI: 42

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Wesleyan University

  1 beğeni

  Amerika

  Şehir: Middletown
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 44
  Lisans Ücreti: 89.094 USD

  Statüsü: ÖZEL

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Indian Institute of Science

  0 beğeni

  Hindistan

  Şehir: Bangalore
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 7

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  Bilgi Alın Arayın Whatsapp