En İyi Tıp Üniversiteleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Harvard University, University of Oxford, Stanford University, University of Cambridge, Johns Hopkins University, University of California, Los Angeles (UCLA), University College London UCL, Imperial College London, Yale University, University of Toronto
Ozel

26/10/2022

450 Görüntülenme


En İyi Tıp Üniversiteleri

Mezopotamya, Çin, Mısır ve Hindistan'ın ilk tıbbi geleneklerinden, M.Ö. 5. Yüzyıl'da yazılan Hipokrat Yemini'ne, Herophilus, Erasistratus ve Galen'e, Dioscorides'in De Materia Medica'sına Paul of Aegina'nın Medical Compendium in Seven Books adlı eserine, Gondeshapur Akademisi'ni kuran Sasanilere, Muhammad ibn Zakarīya al-Rāzi ve Ibn Sina'ya, Rogerius'un Practica Chirurgiae adlı eserine, Louis Pasteur ve Florence Nightingale'a ve daha adını sayamadığımız yüz binlercesine kadar, hekimlik dünya üzerindeki en eski mesleklerden biri ve insanlığın dünü, bugünü ve yarınıdır. Bu yazımızda, pek çok öğrencinin hayallerini süsleyen ve tıp dünyasına her yıl binlerce yeni doktor kazandıran, 2023 dünya üniversite başarı sıralamalarına göre en başarılı 10 tıp üniversitesini sizler için bir araya getirdik.


Harvard University

Cambridge, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Harvard Üniversitesi, 1636 yılında kurulmuş özel bir Ivy League araştırma üniversitesidir. Adını üniversitenin ilk bağışçısı John Harvard'dan alan Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski yüksek öğrenim kurumudur. Böylesine zengin bir geçmişe sahip olan Harvard Üniversitesi, uzun zamandır dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Harvard Üniversitesi, yoğun akademik programları, araştırmaya olan güçlü bağlılığı ve son derece rekabetçi kabul süreci ile ünlüdür.

Düzenli olarak yüklü miktarlarda bağış alan üniversite, öğrencilerine büyük meblağlarda yardım paketleri ve burslar sunabilmekte ve her kesimden başarılı öğrencilerin üniversite eğitimi alabilmesini sağlamaktadır. Harvard Üniversitesi, 10 fakülte ve Radcliffe Institute for Advanced Study (Radcliffe Lisansüstü Çalışmalar Enstitüsü) de dahil olmak üzere 11 ana akademik birime ayrılmıştır. The College (Harvard Koleji) (lisans programları), Graduate School of Arts and Sciences, Harvard Business School, Harvard Law School, Harvard Medical School ve John F. Kennedy School of Government Harvard'ın en tanınmış okulları arasındadır.

Geçtiğimiz üç buçuk asır boyunca Harvard mezunları topluma, sanat ve bilime, iş dünyasına, ulusal ve uluslararası siyasete önemli ve yaratıcı katkılarda bulunmuştur. Harvard'ın mezunları arasında sekiz ABD başkanı, 188 yaşayan milyarder, 79 Nobel ödülü sahibi, 7 Fields Madalyası sahibi, 9 Turing Ödülü sahibi, 369 Rhodes Bursiyeri, 252 Marshall Bursiyeri ve 13 Mitchell Bursiyeri bulunmaktadır. Harvard öğrencileri ve mezunları 10 Akademi Ödülü, 48 Pulitzer Ödülü ve 108 Olimpiyat madalyası (46 altın madalya dahil) kazanmış ve dünya çapında birçok önemli şirket kurmuşlardır.

Üniversite aynı zamanda komşu Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile de güçlü bir ilişki içindedir ve her iki kurumdan öğrenciler derslere çapraz kayıt yaptırabilmektedir. Cambridge'de Charles Nehri boyunca yer alan Harvard Üniversitesi kampüsü, Widener Kütüphanesi, Memorial Hall ve ikonik Harvard Yard gibi tarihi binalarıyla tanınır. Üniversite ayrıca dünyanın en büyüklerinden biri olan kapsamlı bir kütüphane sistemine ve dünya standartlarında birkaç müzeye sahiptir. Harvard, akademik ününün yanı sıra yüzlerce öğrenci organizasyonu, kulübü ve spor takımıyla aktif ders dışı etkinlikleriyle de tanınmaktadır. Üniversite, Ivy League'in bir üyesi olarak NCAA Division I atletizm dalında rekabet etmektedir.


İncele

University of Oxford

İngiltere’nin Oxford kentinde bulunan Oxford Üniversitesi, dünyanın en eski ve en prestijli yükseköğretim kurumlarından biridir. Akademik mükemmelliği, seçkin öğretim üyeleri ve son derece zengin tarihi ile bilinen Oxford Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine 12. Yüzyılda başlamış olup, öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tarihe ilişkin ilk resmi kayıt 1096 yılına aittir. Her ne kadar resmi kuruluş yılı tam olarak bilinmese de üniversite 900 yılı aşkın süredir çalışma ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Oxford Üniversitesi, her birinin kendi karakterine ve geleneklerine sahip olduğu, kendi kendini yöneten 39 üniversite koleji ve “Permanent Private Hall” olarak adlandırılan 6 kurumdan meydana gelmekte olup, bu kolejler ve “Permanent Private Hall” olarak adlandırılan kurumlar, öğrencilere barınma imkânı ve akademik destek sağlamakta ve güçlü bir topluluk duygusu oluşturmalarını teşvik etmektedir. Öğrencilerin ve fakülte üyelerinin hem üniversiteye hem de üniversiteyi meydana getiren kolejlerden birine bağlı olduğu bir kolej sistemi işleten Oxford Üniversitesi; beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, matematik ve tıp bilimleri de dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde çok sayıda lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Araştırma faaliyetlerinin büyük yer tuttuğu Oxford Üniversitesi’nde, akademik bölümlerin bir çoğu da kendi alanlarında dünya lideri konumunda bulunmaktadır.

900 yılı aşkın zengin tarihi boyunca, mezunlarının ve fakülte üyelerinin 73 Nobel Ödülü, 4 Fields Madalyası ve 6 Turing Ödülü’ne layık görüldüğü ve 28 İngiltere Başbakanı yetiştirmiş olan Oxford Üniversitesi, J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, Sir Isaac Newton ve Stephen Hawking gibi isimlerle anılmaktadır. Ünlü kuleleri, tarihi binaları ve şehrin eşsiz atmosferine katkıda bulunan güzel bahçeleriyle zengin bir kültürel ve akademik mirasa sahip olan Oxford Üniversitesi, hemen her akademik disiplinde başarılı temsilciler yetiştirmiş olup, günümüzde de akademik dünyayı şekillendiren en önemli aktörler arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.


İncele

Stanford University

Dünyanın en prestijli ve saygın yükseköğretim kurumlarından bir olan Stanford Üniversitesi, 1885 yılında Leland ve Jane Stanford tarafından Kaliforniya'nın Stanford kentinde kurulmuştur. ve Oldukça geniş bir kampüse sahip olan Stanford Üniversitesi, özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri, işletme ve tıp alanlarındaki akademik programları ile tanınmaktadır. Dünya üniversite başarı sıralamalarında ilk 10’daki yerini her daim koruyan Stanford Üniversitesi, öğrencilerine oldukça zengin bir akademik deneyim sunmakta ve dünya çapında tanınan öğretim üyeleri ile çalışma fırsatı sağlamaktadır. 

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Stanford Research Park ve üniversitenin yakınında bulunan ünlü Silikon Vadisi ile güçlü bağları olan Stanford, teknoloji ve girişimcilik alanlarında önemli bir merkez olup, pek çok başarılı teknoloji şirketinin köklerinin de bulunduğu bir yerdir. Akademik mükemmeliyetin hayli önemli olduğu Stanford Üniversitesi, öğrencilerinin başarısı için eğitim programlarını sürekli olarak yenilemekte olup, ayrıca öğrencilerine araştırma projelerine katılma ve staj programlarında yer alma imkânı da sunmaktadır. 

Öğrenci kabulleri bakımından rekabetin oldukça yüksek ve kabul oranının düşük olduğu Stanford Üniversitesi, kabul edilen öğrencilere, maddi durumları her ne olursa olsun, ihtiyaçları doğrultusunda maddi destek sağlamayı taahhüt etmektedir. Stanford Üniversitesi, farklı disiplinlerde geniş bir yelpazede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmakta olup, üniversite; özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri, işletme, tıp, hukuk, eğitim ve beşeri bilimler gibi alanlardaki güçlü akademik programları ile tanınmaktadır.

Stanford Üniversitesi, Silikon Vadisi ile yakın bağları ve teknoloji sektöründe başarılı girişimlere öncülük etmesi nedeniyle yenilik ve girişimcilik alanında önemli bir itibara sahiptir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler ve öğretim üyeleri, Google, Hewlett-Packard, Netflix, Tesla, ve LinkedIn gibi büyük teknoloji şirketlerinin kuruluşunda yer almıştır. Üniversitenin kampüsü, yaklaşık 8200 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olup, geniş açık alanlar, bahçeler ve tarihi yapılardan meydana gelmektedir. Kampüs, hem akademik binaların hem de öğrenci konutlarının yanı sıra, spor tesisleri, müzeler ve sanat galerileri gibi sosyal ve kültürel mekanlara da ev sahipliği yapmaktadır.


İncele

University of Cambridge

1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi (University of Cambridge), bağlı yüksekokullardan (kolejlerden) oluşan bir devlet araştırma üniversitesidir. 800 yılı aşkın tarihiyle, dünyanın en eski dördüncü ve İngilizce konuşulan dünyanın en eski ikinci üniversitesidir. Dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi, 31 yarı-özerk kurucu kolej ve 100'den fazla akademik bölümü içeren 6 okula ayrılmıştır. Yaklaşık 150 fakülte ve diğer kurumları barındıran 6 okul (Sanat ve Beşeri Bilimler, Biyolojik Bilimler, Klinik Tıp, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Fizik Bilimleri ve Teknoloji Okulları) üniversitenin kolejlerine yayılmıştır. Aynı zamanda üniversite, aralarında toplam 15 milyondan fazla kitap barındıran 100'den fazla kütüphaneye de ev sahipliği yapmaktadır. Yasal bir emanetçi olan Cambridge Üniversitesi'nin yalnızca ana kütüphanesinde bile sekiz milyon kaynak bulunmaktadır.

Üniversite yıl boyunca halka açık olan 9 sanatsal, bilimsel ve kültürel müzeye ve bir botanik bahçesine de ev sahipliği yapmaktadır. Mezunları, öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri arasında 120 Nobel Ödülü, 11 Saha Madalyası, 7 Turing Ödülü sahibi seçkin bilim insanları, matematikçiler, filozoflar, avukatlar, yazarlar, aktörler, politikacılar ve devlet başkanları (14 İngiliz Başbakanı) bulunan bu prestijli kurum, İngiltere’nin ve dünyanın en saygın ve köklü üniversitelerinden biridir. Uluslararası anlamda pek çok kuruluşa üye olan Cambridge Üniversitesi, hem Russell Grubu'nun hem de Avrupa'daki 23 araştırma üniversitesinin bir konsorsiyumu olan Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği (LERU)’nin ve Avrupa Üniversiteleri Birliği (EUA)’nın bir üyesi olmasının yanı sıra İngiliz üniversitelerinin altın üçgeninin de bir parçasını oluşturmaktadır.

147 farklı ülkeden 18.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Cambridge Üniversitesi, bünyesinde lisans ve yüksek lisans alanında yüzlerce eğitim programı sunmaktadır.


İncele

Johns Hopkins University

1876 yılında kurulan Johns Hopkins University, ABD'nin Maryland eyaletindeki Baltimore şehrinde bulunan, Amerika'nın ilk araştırma üniversitesi olma vasfına sahip özel bir araştırma üniversitesidir. Baltimore'da bulunan Johns Hopkins Üniversitesi'nin 10 akademik departmanı, Maryland ve Washington DC eyaletindeki kampüsleri ile İtalya ve Çin'deki uluslararası merkezleri de dahil olmak üzere toplam üç kıtada 10 kampüse dağılmıştır. Geçmiş ve şimdiki öğretim üyeleri, öğrencileri ve mezunları arasında 39 Nobel Ödülü ve 1 Alan Madalyası sahibi seçkin zihinler bulunan Johns Hopkins Üniversitesi, uluslararası anlamda Amerikan Üniversiteleri Birliği (AAU) ve Big Ten Academic Alliance (BTAA) gibi önemli kuruluşların da üyesidir. Üniversitenin önemli mezunları arasında ABD'nin 28. başkanı Woodrow Wilson, gazeteci PJ O’Rourke, Pulitzer Ödülü sahibi köşe yazarı Russell Baker ve film yönetmeni Wes Craven yer almaktadır. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Johns Hopkins Üniversitesi 100'den fazla ülkeden birçok öğrenciye ev sahipliği yapmakta ve bünyesinde lisans ve yüksek lisans alanında kapsamlı pek çok eğitim programı sunmaktadır.


İncele

University of California, Los Angeles (UCLA)

UCLA'nın kökeni, 1882 yılında kurulan California State Normal School'a ( San Jose State University) dayanmaktadır. 1919'dan bu yana ise California University içerisinde bulunmaktadır. California University 10 komiteden oluşmaktadır ve UCLA bunun en eski ikinci okuludur. UCLA bünyesinde tıp, hukuk, tiyatro, dişçilik gibi bir çok bölüm yer almaktadır.

UCLA’da çok çeşitli akademik disiplinlerden oluşan toplamda 337 yüksek öğrenim programı bulunmaktadır. Bünyesinde 31600 lisans ve 14300 lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır. 2021 verilerine göre 168000 lisans başvurusu ile ABD’nin en çok başvuru alan üniversitesi olmuştur.


UCLA bir “Public Ivy” üniversitesi olarak anılır. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında sıklıkla üst sıralarda yer alan UCLA pek çok ödüllü bilim insanı ve akademisyen yetiştirmiştir. 27 Nobel ödülü sahibi ve 5 Turing ödülü sahibi akademisyen UCLA’nın çeşitli fakültelerinde araştırmacı olarak görev yapmıştır. Halihazırda görev yapan akademisyenler arasında 55 Ulusal Bilim Akademisi üyesi, 32 Ulusal Mühendislik Akademisi üyesi, 41 Ulusal Tıp Akademisi üyesi ve 156 ABD Sanat ve Bilim Akademisi üyesi bulunmaktadır.
 


İncele

Imperial College London

Imperial College London; bilim, mühendislik, işletme ve tıp alanlarında uzmanlaşmış bir kamu araştırma üniversitesidir. Federal University of London’ın bir parçası iken kuruluşunun 100. yılı olan 2007 yılında Imperial, tam olarak bağımsız bir kimliğe kavuşmuştur.

Oxford ve Cambridge'i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan "Golden Triangle" in bir parçası kabul edilir. Imperial College dünya standartlarındaki bilim, mühendislik ve tıp programları ile tanınır ancak son yıllarda Imperial College İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler departmanı ile de ciddi anlamda itibar kazanmıştır.

Ana kampüsü South Kensington’da olan Imperial’ın Chelsea, Hammersmith ve Paddington da dahil olmak üzere merkezi Londra’da pek çok kampüsü bulunmaktadır. Toplam 525,233 m2lik kullanılabilir alanıyla İngiltere’deki tüm yüksek öğretim kurumlarından daha büyük bir alana sahip olan Imperial College London, dört ana akademik birimde organize olmuştur: Toplamda kırkı aşkın departman, enstitü ve araştırma merkezleri bulunduran üç fakülte ve Imperial College Business School.

Imperial yaklaşık olarak 13,500 tam zamanlı öğrenciye ve 3,330 akademisyen ve araştırma görevlisine ev sahipliği yapar ve 2009/10 akademik yılındaki £694 milyonluk gelirinin £297 milyonunu araştırma fonlarından ve sözleşmelerinden elde etmiştir. Bugüne dek Imperial’ın mezunları ve eski veya mevcut eğitim üyelerinin arasından Nobel ödülü almaya hak kazanan 14 kişi, Fields Medal kazanan da iki kişi olmuştur. 

Okul, "Golden Triangle" dışında, Imperial Association of Commonwealth Universities, the Association of MBAs, the European University Association, the G5, the IDEA League, the League of European Research Universities, Oak Ridge Associated Universities ve Russell Group üyesidir. 


İncele

Yale University

1701 yılında "Collegiate School" adıyla kurulan ve 1718 yılında şimdiki adını alan Amerika'nın en eski üçüncü eğitim enstitüsü Yale Üniversitesi, Sarmaşık ligi üyesi özel bir araştırma üniversitesidir. Kuruluş amacı ruhban sınıfına teoloji ve kutsal diller alanlarında eğitim vermek olsa da Amerikan Devrimi ile birlikte beşeri bilimler ve doğa bilimleri dersleri de eğitim bünyesine dahil edilmiştir. 19. yüzyılda ise yüksek lisans ve doktora çalışmaları için öğrencilere olanak sağlamasıyla birlikte öğrenci popülasyonu hızla artarak dünyanın en prestijli okullarından biri olma yolunda ilerlemiştir. Bünyesinde 1 lisans, 1 lisansüstü ve 12 profesyonel meslek okuluyla birlikte toplamda 14 fakültesi bulunmaktadır. 2021 yılıyla birlikte aldığı bağış miktarı 42.5 milyar dolara ulaşan üniversite tüm eğitim kuruluşları arasında ikinci sırada yerini almıştır. Ana kampüsü New Haven şehir merkezinde 1.1 kilometrekarelik bir alanda yer alan Yale Üniversitesi, yerleşkede yer alan Gotik mimari tarzıyla inşa edilmiş birçok bina ve fakültenin yanı sıra batı New Haven'da 2 kilometrekarelik bir alanda birçok atletik tesise, kocaman bir golf sahasına, Connecticut, Vermont ve New Hampshire'da olmak üzere 7 tane ormana, 15 milyon cilt kitabı barındıran Amerika'nın en büyük üçüncü kütüphanesine, birçok laboratuvara, müzeye ve sanat galerisine sahiptir. Öğrenci alımında bir hayli seçici olan ve şimdiye kadar 65 Nobel ödülüyle ilişkilendirilen Yale Üniversitesinin mezunları arasında 5 ABD başkanı, 19 yüksek mahkeme hakimi, 31 yaşayan milyarder, birçok devlet adamı ve diplomat bulunmaktadır. 5,000'e yakın mevcut fakülte üyesinden ise 67 kişi Ulusal Bilim Akademisi, 55 kişi Ulusal Tıp Akademisi, 8 kişi Ulusal Mühendislik Akademisi ve 187 kişi Amerika Sanat ve Bilim Akademisi üyesidir. 


İncele

University of Toronto

Ontario'da Queens Park'ı çevreleyen ve Kanada üniversiteleri arasında ilk sırada yer alan Toronto Üniversitesi, 1827 yılında King's College adıyla ile kurulmuş bir kamu araştırma üniversitesidir, sonradan ismi Toronto Üniversitesi olarak değiştirilmiştir. AAU (Association of American Universities)'e dahil olan iki Kanada üniversitesinden birisidir. 

Toronto University, Scarborough ve Mississauga'da bulunan iki uydu kampüsü de sahiptir. Toronto Üniversitesi, Kanada Genel Valisi, Kanada'nın dört başbakanı, üç yabancı lider ve Yargıtay'ın on dört yargıcını eğitmiştir. Mart 2019 itibariyle, on Nobel ödülü sahibi, beş Turing Ödülü sahibi, 94 Rhodes Scholars ve bir Fields Madalyası sahibi başarılı isim çıkarmıştır.

U of T (University of Torornto) ilk pratik elektron mikroskobunun kullanımı, insülinin icadı, Cygnus X-1'in karadelik olarak tanımlanması, kök hücre araştırmaları, multi-touch teknolojisinin geliştirilmesi, NP bütünlüğü teorisi gibi ses getiren buluşları ve araştırmaları ile tanınır.

Üniversite alanları Toronto şehir merkezindeki Finans Bölgesi'nin yaklaşık 2 km kuzeyinde ve Yorkville ve Ek'in mahallerinin hemen güneyinde yer almaktadır.


İncele

En İyi Tıp Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER
Burs İmkanı

Stanford University

43 beğeni Kalite Puanı: 98

Amerika

Şehir: Stanford, California
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 97
Lisans Ücreti: 87.833 USD

Master Programı: 45
Statüsü: DEVLET
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Oxford

38 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Oxford
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 48
Lisans Ücreti: 38.550 GBP

Master Programı: 117
Statüsü: DEVLET
TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Sydney

14 beğeni

Avustralya

Şehir: Sidney
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 87
Lisans Ücreti: 43.500 AUD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 2

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Warwick

5 beğeni

İngiltere

Şehir: Coventry
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 119
Lisans Ücreti: 23.390 GBP

Master Programı: 124
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 9

POPÜLER
Burs İmkanı

Al-Farabi Kazakh National University

0 beğeni

Kazakistan

Şehir: Almatı
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

Master Programı: 160
Statüsü: DEVLET

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Copenhagen

4 beğeni

Danimarka

Şehir: Copenhagen
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 75
Lisans Ücreti: 17.000 EUR

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp