Birkbeck, University of London

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / Birkbeck, University of London

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Londra Üniversitesi, Birkbeck

Dream Big ile Anlaşmalı Üniversitelerimiz için Ücretsiz Danışmanlık Alın!

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

14000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 76

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

Londra Üniversitesi, Birkbeck Sıralamaları

351

Times Universities

343

QS World

301

Shanghai List

48

Ülke Sıralaması

Ülke: İngiltere

Bölge:

Şehir: Londra

Birkbeck, University of London

Londra Üniversitesi-Birkbeck, Birleşik Krallık ve İngiltere'nin başkenti Londra'nın batı ucundaki Bloomsbury'de bulunan araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. 1823 yılında Londra Mekanik Enstitüsü olarak kurulmuş ve o zamandan beri araştırma ve öğretim mükemmelliği konusunda güçlü bir üne sahip bir üniversite haline gelmiştir. Birkbeck; Sanat, Beşeri Bilimler, Sosyal Bilimler, İşletme, Hukuk ve Fen Bilimleri de dahil olmak üzere pek çok farklı disiplinde lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Üniversitenin sunduğu eğitim programlarının birçoğu esnek olacak şekilde tasarlanmıştır ve öğrencilerin yarı zamanlı veya akşamları eğitim almalarına olanak tanımaktadır. Üniversite, dünya çapında 120'den fazla ülkeden gelen 14.000'den fazla öğrencisiyle çok çeşitli bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Birkbeck, özel bir engelli destek ekibi, ruh sağlığı danışmanlık hizmeti ve bir dizi akademik ve kişisel destek hizmeti de dahil olmak üzere öğrencilere sunulan pek çok hizmet ve destekle, kapsayıcı ve destekleyici öğrenme ortamı sağlamaktadır.

Londra Üniversitesi, Birkbeck Programları

Londra Üniversitesi, Birkbeck programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Londra Üniversitesi, Birkbeck Lisans Bölümleri ve Programları


Londra Üniversitesi, Birkbeck Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Londra Üniversitesi, Birkbeck Başvuru Tarihleri

Londra Üniversitesi, Birkbeck Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Londra Üniversitesi, Birkbeck Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kabul Koşulları

Londra Üniversitesi-Birkbeck, üniversite eğitimine yeni başlayacak olan öğrencileri yükseköğrenime hazırlamak ve İngilizce dil yeterliliği kazandırmak amacıyla, “International Foundation Programme (IFP)” ve “Pre-Sessional Courses” adı altında hazırlık programları sunmaktadır.

Bununla birlikte, Londra Üniversitesi-Birkbeck tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
  • Türk Lise Diploması doğrudan kabul için yeterli olmayıp, üniversite öğrencilerin International Foundation Programme (IFP) adı altında sunulan hazırlık programına katılmalarını talep edebilir.
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin lise öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
  veya
 • International Baccalaureate (IB) Diploması
  veya
 • IGCSE/International A-Level Diploması
  veya
 • Advanced Placement (AP)
 • Program kapsamında bulunan aday öğrencilerin, üniversitede başvuracakları öğretim programı ile ilişkili olan dersleri almış ve sınavlarına katılmış olmaları gerekmektedir.
  veya
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS Academic, TOEFL iBT, PTE Academic, CAE, CPE gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası

Londra Üniversitesi-Birkbeck tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS Academic, TOEFL iBT, PTE Academic, CAE, CPE gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Londra Üniversitesi, Birkbeck Londra Üniversitesi, Birkbeck Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

17.620 GBP

Lisans
Kredi

131 GBP

Yüksek Lisans
Kredi

138 GBP

Londra Üniversitesi, Birkbeck Bursları

Londra Üniversitesi-Birkbeck, uluslararası öğrenciler için çeşitli burs programları sunmaktadır. Üniversitenin sunduğu burs programlarına ek olarak, uluslararası öğrencilerin başvuruda bulunabileceği harici burs programları da bulunmaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının kontenjan ve finansman bakımından sınırlı olduğunun, bursların ihtiyaca ve başarıya göre verildiğinin ve kabul standartlarının yüksek olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Burs programları hakkında detaylı bilgi almak isteyen öğrenciler, aşağıdaki linkten ilgili programlara ulaşabilirler.

Burs Programları

Yaşam Masrafları

Londra Üniversitesi-Birkbeck, tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama Giderleri: Aylık £760 - £1.045
 • Fatura ve Telekomünikasyon Giderleri: Aylık £80
 • Ulaşım Giderleri: Aylık £84
 • Yemek ve Gıda Giderleri: Aylık £128
 • İlgi Alanları, Hobiler ve Sosyal Yaşam: Aylık £105
 • Diğer Kişisel Giderler: Aylık £80

Londra Üniversitesi, Birkbeck Kampüs Bilgileri

Londra Üniversitesi-Birkbeck, Londra’nın batı ucunda bulunan Bloomsbury’deki ana yerleşkesinde faaliyet göstermektedir. Üniversite, Malet Street binası, Gordon Square binası ve Clore Yönetim Merkezi de dahil olmak üzere çok sayıda binaya yayılmış hâlde bulunmakta olup, Malet Street binası, ana bina olarak bilinmektedir. Birkbeck'in ana binası, büyük bir girişi ve merkezi bir avlusu olan heybetli bir neo-klasik binadır. Bu binada; amfiler, sınıflar, çalışma alanları ve idari ofisler bulunmaktadır. Kampüste ayrıca öğrencilere çeşitli destek hizmetleri ve tavsiyeler sunan özel bir Öğrenci Merkezi bulunmaktadır. Birkbeck ayrıca, Sanat Okulu'na ev sahipliği yapan Gordon Square Binası ve İşletme, Ekonomi ve Bilişim Okulu'na ev sahipliği yapan Clore Yönetim Merkezi de dahil olmak üzere yerel bölgede birkaç başka binaya sahiptir. Birkbeck kampüsü, yürüme mesafesindeki birkaç metro istasyonu ve otobüs durakları ile toplu taşıma olanaklarının bol olduğu bir konumda bulunmaktadır. Üniversite ayrıca British Museum, Londra Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi de dahil olmak üzere Londra'nın birçok kültürel ve akademik kurumuna yakın bir konumdadır. Londra Üniversitesi-Birkbeck, çok sayıda kampüse sahip olmasa da şehir içinde çok sayıda kolej ve enstitüyü içeren Londra Üniversitesi federasyonunun bir parçasıdır. Birkbeck öğrencileri, Londra Üniversitesi'nin kütüphaneleri, spor tesisleri ve konaklama imkanlarının yanı sıra federasyondaki diğer kolejler tarafından sunulan kaynak ve hizmetlere de erişebilmektedir.

Londra Üniversitesi, Birkbeck Kampüs Hayatı

Birkbeck kampüsü bir alana yayılmış hâlde bulunan çok sayıda farklı binada faaliyet gösteriyor olsa da, kampüs yaşamı oldukça canlı olup, üniversite, yıl boyunca öğrencilere sunulan pek çok sosyal etkinlik ve aktivite ile güçlü bir topluluk duygusuna sahiptir. Araştırma odaklı bir üniversite olan Birkbeck'in öğrenci topluluğu genellikle olgun ve çalışan öğrencilerden oluşmaktadır. Bununla birlikte üniversite, kampüste kafeler, restoranlar ve bir öğrenci pub’ı da dahil çok sayıda sosyal ve dinlenme tesisine sahiptir. Birkbeck Öğrenci Birliği (Birkbeck Union), öğrenci kulüp ve toplulukları, etkinlikler ve faaliyetler ile destek ve danışmanlık hizmetleri de dahil olmak üzere öğrenciler için pek çok hizmet ve aktivite sunmaktadır. Öğrenci birliği ayrıca, öğrencilerin temsil edilmesini ve savunulmasını sağlayarak görüşlerinin ve ihtiyaçlarının üniversite içinde ve ötesinde temsil edilmesini sağlamaktadır. Üniversite kampüsü, Londra’nın oldukça canlı bir bölgesi olan Bloomsbury’de yer almakta olup, Londra'nın birçok müzesine, sanat galerisine ve tiyatrosuna ve bölgedeki çeşitli kafe, restoran ve publara yakın bir konumda bulunmaktadır.

Londra Üniversitesi, Birkbeck Spor Kulüpleri

Londra Üniversitesi-Birkbeck’te öğrencilerin katılabileceği çeşitli spor kulüpleri ve toplulukları bulunmaktadır. Birkbeck öncelikle bir araştırma ve öğretim kurumu olsa da, Londra Üniversitesi'nin bir parçasıdır ve öğrenciler Londra Üniversitesi'nin çok çeşitli spor kulüplerine ve tesislerine erişebilirler. Londra Üniversitesi, öğrencilerin katılabileceği çeşitli spor kulüpleri ve toplulukları sunan University of London Union (ULU) Sports Federation adlı bir spor federasyonuna sahiptir. ULU Spor Federasyonu'nun yanı sıra Birkbeck'in Birkbeck Spor Derneği adında kendi spor kulübü de bulunmaktadır. Birkbeck Spor Derneği, çeşitli spor kulüpleri ve takımları sunmaktadır. Birkbeck ayrıca kampüste tüm öğrencilere açık olan kendi spor salonuna sahiptir. Spor salonunda çeşitli kardiyo ve ağırlık antrenmanı ekipmanlarının yanı sıra grup fitness dersleri için bir stüdyo bulunmaktadır.

Bu kulüplerden bazıları şu şekildedir:

 • Basketbol
 • Eskrim
 • Frizbi
 • Futbol
 • Koşu
 • Kriket
 • Netbol
 • Okçuluk
 • Ragbi

Londra Üniversitesi, Birkbeck Ünlü Mezunları

 • Alan Davey
 • Annie Besant
 • George Birkbeck
 • Isaac Rosenberg
 • JD Bernal
 • Marian Bell
 • Moorad Choudhry
 • Nicholas Baldwin
 • Simon Bird
 • Siobhan Butterworth
 • Sir Roger Scruton
 • Steve Bundred
 • TS Eliot

Londra Üniversitesi, Birkbeck Ödülleri

 • 1 Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi Mezun

Londra Üniversitesi, Birkbeck Tanıtım Filmi


Londra Üniversitesi, Birkbeck Konumu


Birkbeck, University of London Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Londra Üniversitesi, Birkbeck Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Londra

E-Posta: international-office@bbk.ac.uk

Web: https://www.bbk.ac.uk

Adres: Malet St, London WC1E 7HX, Birleşik Krallık

Telefon:+44 20 7631 6000

Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI ingilterede staj, ingilterede staj yapmak, ingilterede nasıl staj yapılır

  12/06/2024

  100 Görüntülenme

  İngiltere’de staj yapmak kariyer beklentilerinize ve kişisel ...

  EĞİTİM YAZILARI ingiltere fizik mühendisliği, fizik mühendisliği eğitimi, ingilterede fizik mühendisliği bölümleri

  31/05/2024

  76 Görüntülenme

  Fizik Mühendisliği Nedir?

  Fizik Mühendisliği, doğa bilimlerinin özellikle fizik ve kimya dallarından elde edilen temel bulguları ...

  EĞİTİM YAZILARI ingilterede kimya mühendisliği, ingiltere kimya mühendisliği eğitimi, ingiltere kimya mühendisliği fakülteleri

  31/05/2024

  91 Görüntülenme

  Kimya Mühendisliği Nedir?

  Kimya mühendisliği, kimya, fizik, matematik, biyoloji ve ekonomi prensiplerini kullanarak enerji ve ...

  Londra Üniversitesi, Birkbeck Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universidade Estadual de Campinas

  0 beğeni

  Brezilya

  Şehir: São Paulo
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 3

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  Newcastle University

  16 beğeni

  İngiltere

  Şehir: Newcastle, UK
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 102
  Lisans Ücreti: 22.900 GBP

  Master Programı: 101
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 19

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Toronto

  51 beğeni Kalite Puanı: 84

  Kanada

  Şehir: Toronto
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 141
  Lisans Ücreti: 61.720 CAD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp