Texas A&M University

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Texas A&M University

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Teksas A&M Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

73284

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

%

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

İletişim Bilgileri

Şehir: College Station, Texas

E-Posta: admissions@tamu.edu

Web: https://www.tamu.edu

Adres: Administration Building, 400 Bizzell St, College Station, TX 77843, Birleşik Devletler

Telefon:+1 979-845-3211

Sosyal Medyaları

 • Teksas A&M Üniversitesi Sıralamaları

  193

  Times Universities

  168

  QS World

  68

  Ülke Sıralaması

  Ülke: Amerika

  Bölge: Teksas

  Şehir: College Station, Texas

  Texas A&M University

  Kapılarını ilk kez 1876 yılında, Agricultural and Mechanical College of Texas ('Teksas Ziraat ve Makine Yüksekokulu') adı ile eyaletin ilk kamu yüksek öğrenim kurumu olarak öğrencilerine açan Texas A&M Üniversitesi, Teksas Eyaleti'nin College Station şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir.

  1948 yılında Texas A&M Üniversitesi Sistemi'nin hakim kuruluşu haline gelen Texas A&M Üniversitesi, 2021 yılının güz dönemi itibarıyla, 5.000'den fazlası uluslararası öğrenci olmak üzere, ev sahipliği ettiği 73.283 öğrencisiyle, Birleşik Devletler'in en kalabalık üniversitesi haline gelmiştir. Texas A&M Üniversitesi, Texas Eyaleti'nin elinde aynı anda kara, deniz ve uzay hibesi bulunduran tek üniversitesidir.

  Texas A&M Üniversitesi, sağladığı 133 lisans derecesi programı, 175 yüksek lisans derecesi programı, 92 doktora derecesi programı ve 5 mesleki derece programı ile öğrencilerine pek çok fırsat sunmaktadır. Mezunlarının ve spor takımlarının kendilerini "Aggies" ve kampüslerini "Aggieland" olarak adlandırdığı Texas A&M Üniversitesi, üniversitelerin katılım gösterdiği 18 farklı spor dalında rekabet etmekte ve bünyesinde 1000'den fazla resmen tanınmış öğrenci topluluğu bulundurmaktadır.

  Teksas A&M Üniversitesi Programları

  Teksas A&M Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

  Teksas A&M Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


  Teksas A&M Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

  Teksas A&M Üniversitesi Başvuru Tarihleri

  Teksas A&M Üniversitesi Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  ARALIK

  Teksas A&M Üniversitesi Yüksek Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  MART

  Kabul Koşulları

  Texas A&M Üniversitesi'nin üniversitede ilk yılına başlayacak olan öğrenciler için kabul koşulları aşağıda belirtildiği gibidir:

  • Kabul Başvurusu
   • Başvuru formlarının ApplyTexas veya The Coalition sistemleri üzerinden iletilmesi gerekmektedir. Başvurunuzu iletmek için kullanacağınız sistem üniversiteye kabulünüze yönelik kararı herhangi bir şekilde etkilemeyecektir. Başvurunuzda yazacak olduğunuz ad-soyad bilgileriniz ile pasaportunuzda yazan ad-soyad bilgilerinizin birbiriyle eşleşmesi gerekmektedir
   • Bahsedilen ApplyTexas sistemi, herhangi bir öğrenci tarafından, Texas Eyaleti'nde yer alan herhangi bir devlet üniversitesine, çok sayıda özel üniversiteye ve ikili öğrenim hizmeti sağlayan bölge üniversitelerine başvurmak için kullanılabilir. Texas Eyaleti'nde bulunan birden çok sayıda okula başvuruyorsanız, bahsedilen ApplyTexas sistemi, başvurunuzun kopyalanması konusunda kolaylık sağlamaktadır. The Coalition başvuru sistemi, Birleşik Devletler'de yer alan okullar ve üniversiteler için paylaşımlı kabul başvurusu ve birtakım araçlar sağlamaktadır.
  • Kompozisyon (Essay)
   • Üniversitede ilk yıllarına başlayacak olan uluslararası aday öğrencilerin, bir Konu A üzerine bir kompozisyon (Essay) yazması ve bunu başvurularında ibraz etmesi gerekmektedir. Kompozisyonun (Essay) ortalama uzunluğu 1 ile 1.5 sayfa olup, buna ilaveten yazılan kompozisyonlar değerlendirilmeyecektir
   • Aday öğrenciler tarafından yazılacak kompozisyonlar, öğrencilerin yapacak oldukları başvurunun bir parçası olarak veya Howdy portalında bulunan Applicant ("Aday") sekmesi üzerinden ibraz edilebilir.
  • Geri Ödemesiz Başvuru Ücreti
   • 90 Amerikan Doları tutarındaki geri ödemesiz başvuru ücreti, çek veya banka havalesi yoluyla ya da kabul edilen kredi kartlarından herhangi biri vasıtasıyla ödenebilir. İlgili ödemeyi kredi kartı ile yapmak isteyen aday öğrenciler, ödemelerini çevrim içi başvuru kapsamında yapabilirler. Aday öğrenciler, geri ödemesiz başvuru ücretinin ödemesini çevrim içi ortamda yapamıyorlarsa, (979) 458-5155 numaralı telefondan Ücret Ofisi'ne ulaşabilirler. 90 Amerikan Doları tutarındaki geri ödemesiz başvuru ücretinden feragat mümkün değildir.
   • Çek veya banka havalesi (Amerikan Doları) ile yapılan ödemelerin Texas A&M Üniversitesi tarafından tahsil edilebilir olması gerekmektedir. Çek veya banka havalesi yoluyla yapılan ödemeler, yalnızca Birleşik Devletler'de mukim bir temsilci bankaya ait ibareyi bulundurmaları ve ilgili belgenin altında manyetik mürekkep karakter tanıma (MICR) yönlendirme numaralarını içermeleri koşuluyla kabul edilecektir.
  • Resmi Lise Transkripti
   • Aday öğrenciler tarafından ibraz edilecek transkriptlerin resmi olarak addedilebilmesi için, ilgili transkriptin resmi bir okul yetkilisinin (Kayıt Memuru, Müdür, Sınavlardan Sorumlu Denetmen veya Milli Eğitim Bakanlığı Denetmeni) imzasını veya orijinal okul mührünü taşıması gerekmektedir.
   • Yabancı nitelik taşıyan tüm transkriptlerin, resmen tanınmış bir hizmet sağlayıcısı tarafından hazırlanan İngilizce çevirisini veya yeterlilik belgesi değerlendirmesini içermesi ve tüm orijinal mühür ve/veya imzaları taşıması gerekmektedir.
   • Bahse konu olan transkriptlerin HOWDY portalında bulunan Applicant ('Aday') sekmesinden (nihai lise transkriptlerinin HOWDY portalında bulunan AIS aracılığıyla yüklenmesi mümkün değildir) sisteme yüklenmesi veya posta yoluyla gönderilmesi mümkündür. Faks veya e-posta yoluyla ibraz edilen transkriptler kabul edilmeyecektir.
    • Aday öğrencilerin resmi bir lise/orta dereceli okul transkripti sağlaması gerekmektedir. Aday öğrencilerin başvuru yaptıkları tarihte lise öğreniminin son sınıfında olmaları durumunda, halihazırda tamamlamış bulundukları en az üç yıllık derslerin ve almaya devam etmekte oldukları derslerin yazılı bulunduğu bir tranksripti, belirtilen son tarihe kadar iletmeleri gerekmektedir.
    • Lise öğrenimlerini tamamlamış olan aday öğrencilerin, almış bulundukları son sınıf derslerini, mezuniyet tarihlerini belirten bir transkript ve bir lise diploması, çıkış belgesi veya resmi sınav sonuçlarını gösterir belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.
    • National Association of Credential Evaluation Services ('Ulusal Yeterlilik Belgesi Değerlendirme Hizmetleri Birliği') üyesi olan bir değerlendirme hizmeti sağlayıcısından alınan transkript değerlendirmeleri önerilmekte ve kabul edilmektedir. Bu hususta Texas A&M Üniversitesi, lise yeterlilik belgelerine yönelik olarak, ilgili değerlendirmenin belge bazında (ağırlıklı not ortalaması da dahil olmak üzere) gerçekleştirilmesini ve Birleşik Devletler dışında mukim kurumlardan alınan yüksek okul/üniversite transkriptlerine yönelik olarak, ilgili değerlendirmenin ders bazında gerçekleştirilmesini tavsiye etmektedir. Yeterlilik belgesi değerlendirme hizmeti sağlayan bir kurumdan alınan yeterlilik belgeleri personel tarafından değerlendirilecek olup, bu belgelerin diğer tüm kabul yeterlilik belgesi gerekliliklerini karşılaması gerekmektedir. İngilizceden farklı herhangi bir dilde hazırlanan yeterlik belgelerinin, söz konusu olan bu yeterlilik belgelerinin değerlendirmesine ilaveten, resmen tanınmış olan bir çeviri hizmeti sağlayıcısı tarafından gerçekleştirilen motamot İngilizce çevirisini içermesinin zorunlu olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Yeterlilik belgesi değerlendirmeleri çeviri olarak kabul edilecek olup, bununla birlikte gerekli olan transkriptlerin ikamesi olarak kabul edilmeyecektir.
    • Aday öğrencilerin birden fazla sayıda lisede (Birleşik Devletler tarafından akredite edilen okullar da dahil olmak üzere) kaydının mevcut olması durumunda, her bir okul için bir transkriptin ibraz edilmesi gerekmektedir.
    • Aday öğrencilerin yabancı kredilerini Birleşik Devletler'de bulunan bir okula aktarmış olmaları halinde, yalnızca Birleşik Devletler transkripti yeterli olacaktır.
   • Aday öğrencilerin okudukları okula ait eğitim programının IGCSE/GCSE ve A-Level içermesi durumunda, aday öğrencilerin A-Level ve AS-Level bilgilerini de ibraz etmesi gerekmektedir (bkz. Başvuru Tarihleri).
  • Resmi SAT/ACT Puanları
   • Texas A&M Üniversitesi, sınavların yüz yüze yapılamaması nedeniyle, üniversitede ilk yılına başlayacak olan aday öğrencilerden 2022 veya 2023 güz veya bahar yarıyıllarında sınav puanı talep etmeyecektir. Sınav puanlarının ibraz edilmesi, bu sınav puanlarını ibraz eden öğrenciler için herhangi bir haksız üstünlük veya dezavantaj teşkil etmeyecektir.
    • Aday öğrencilerin sınav puanlarını sınavı yapan temsilcilik aracılığıyla göndermesi gerekmektedir.
    • Texas A&M Üniversitesinin SAT kodu 6003 ve ACT kodu 4198'dir.
    • Aday öğrencilerin tek bir sınav tarihinde gerçekleştirilen sınavdan aldığı en yüksek puan kabul için dikkate alınacaktır.
   • SAT ve ACT sınav puanlarının geçerlilik süresi 5 yıldır.
  • İngilizce Yeterlilik Belgesi
   • Aday öğrencilerin ana dilinin İngilizce olmaması durumunda İngilizce yeterlilik belgesi ibraz etmeleri gerekmektedir.
   • İnglizce yeterliliği aşağıda belirtilen şekillerde ispat edilebilir:
    • İki yıl içerisinde (Texas A&M Üniversitesi MyBest TOEFL puanı kabul etmemektedir) bir tarihte gerçekleştirilen TOEFL i-BT sınavından en az 80 puan (yüz yüze gerçekleştirilen sınav veya evden yapılan sınav) almış olmak veya
    • TOEFL Essentials sınavından en az 8.5 puan almış olmak,
    • SAT Evidence Based Reading and Writing (EBRW) sınavından en az 560 puan almış olmak,
    • ACT English sınavından en az 21 puan almış olmak,
    • IELTS Academic sınavından en az 6.0 genel bant puanı almış olmak (Texas A&M Üniversitesi IELTS General sınavını kabul etmemektedir).
    • Duolingo English ve English3 sınavları: Texas A&M Üniversitesi, Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle TOEFL ve IELTS sınav oturumlarının etkilendiği yerlerde bulunan aday öğrencilerin çevrim içi Duolingo English sınavı ve English3 sınavı değerlendirmelerini geçici bir süre ile kabul etmektedir. TOEFL ve IELTS sınav oturumlarının COVID-19'dan etkilendiği ülkelerden başvuruda bulunacak olan aday öğrenciler, 2021 Güz, 2022 Bahar ve 2022 Güz yarıyıllarında öğrenime kabul için İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak amacıyla, Duolingo İngilizce sınavı puanı (en az 105) veya English3 sınavı puanlarını (en az 67) ibraz edebilirler.
   • Texas A&M Üniversitesi için kurum kodları aşağıda belirtildiği gibidir:
    • TOEFL - 6003
    • SAT - 6003
    • ACT – 4198
   • Texas A&M Üniversitesi, yalnızca IELTS sınav merkezi tarafından elektronik ortamda iletilen sınav puanlarını kabul etmektedir. Basılı haldeki Sınav Raporu Formları kabul edilmeyecektir. Aday öğrencilerin IELTS sınavına girdiği sınav merkeziyle iletişime geçmesi ve sınav puanlarının elektronik ortamda Texas A&M Üniversitesine (College Station ve Galveston) gönderilmesini talep etmesi gerekmektedir. Texas A&M Üniversitesinin birden fazla sayıda kuruluşunun olabileceğinin unutulmaması gerekmektedir.
   • Sınav sonuçlarının zamanında alınmasının ve işlenmesinin sağlanması amacıyla, ilgili sınavlara kabul için son başvuru tarihinden en az sekiz hafta önce girilmesi gerekmektedir.

  BAŞVURU TARİHLERİ

  GÜZ 2023
  1 Ağustos 2022 - 1 Aralık 2022

  BAHAR 2023
  1 Nisan 2022 - 1 Ağustos 2022

  Yalnızca Mühendislik ana bilim dallarına yapılacak başvurular için Güz Yarıyılı Erken Eylem Son Başvuru Tarihi 15 Ekimdir.

  Güz yarıyılı için son başvuru tarihi 1 Aralık olup, gerekli olan diğer tüm belgelerin ibrazı 15 Aralık tarihine kadar kabul edilecektir.

  Teksas A&M Üniversitesi Teksas A&M Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Lisans
  Fiyatı

  59.336 USD

  Lisans
  Kredi

  172 USD

  Yüksek Lisans
  Fiyatı

  40.824 USD

  Yüksek Lisans
  Kredi

  289 USD

  Yaşam Masrafları

  Üniversitede İlk Yılına Başlayacak Öğrenciler İçin 2022-2023 Güz ve Bahar Yarıyıllarına Ait Genel Masraflar (College Station Kampüsü)

  Okul Harcı ve Ücretler - $40,896
  Kredi Harcı - $64
  Konaklama ve Yemek - $11.550
  Kitaplar ve Gereçler - $1.000 (Elektronik Kitaplar, Üçüncü Taraf Çevrim İçi Ödev Platformları ve Diğer Kaynaklar dahil)
  Ulaşım - $2.600
  Kişisel Giderler - $3.800

  TOPLAM - $61.310

  Teksas A&M Üniversitesi Kampüs Bilgileri

  2022 yılı itibarıyla 146. yaşını kutlayan Texas A&M Üniversitesi'nin, alanı 22 kilometrekareyi aşan ana kampüsünde, ünlü George H. W. Bush Başkanlık Kütüphanesi ve Müzesi'nin yanı sıra, 17 yüksekokul ve 21 araştırma enstitüsü yer almaktadır.

  Houston-Dallas-Austin üçgeninin merkezinde yer alan ve Texas Eyaleti'nde ikamet eden 28 milyon kişinin 26 milyonuna yalnızca iki saatlik sürüş mesafesinde bulunan Texas A&M Üniversitesi'nin College Station şehrinde yer alan ana yerleşkesi, diğer bir deyişle "Aggieland" 69.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. 5.200 öğrenci ise Texas A&M Üniversitesi'nin Galveston, Texas ve Doha, Katar'da yer alan yan kampüslerinde ve Texas Eyaleti'nin çeşitli bölgelerindeki Hukuk Fakültesi'nde, McAllen'da yer alan Yüksek Öğrenim Merkezi'nde ve Sağlık Bilimleri Merkezi'nde bulunmaktadır.

  Teksas A&M Üniversitesi Kampüs Hayatı

  Texas A&M Üniversitesi, 1000'den fazla öğrenci topluluğunun yanı sıra, üyelerini birlik ve beraberlik değerlerini yaşamaya çağırırken, kurumsal rehberlik, eğitim programları ve çeşitli kaynaklar sağlamak üzere üniversite bölümleri, anne-babalar, mezunlar, uluslararası kurum ve kuruluşlar ile Texas A&M Üniversitesi arasında bir köprü görevi görmeyi kendine amaç edinen öğrenci birliklerine sahiptir.

  Öte yandan Texas A&M Üniversitesi'nin Öğrenci Hükümeti, öğrencilerin görüşlerini temsil ederek, hedeflenen program ve geleneklerin sürdürülmesi yoluyla kampüsün ihtiyaçlarını ele alarak ve öğrencilerin yaşamının kalitesini daha da yükseltmek ve zenginleştirmek amacıyla liderlik gelişimine yönelik fırsatlar sağlayarak Texas A&M Üniversitesi'ne hizmet etmeyi kendine görev bilmektedir.

  Texas A&M Üniversitesi, öğrencilerine ikisi Güney Kampüsü'nde ve biri Kuzey Kampüsü'nde olmak üzere üç yemekhanenin yanı sıra, Kuzey, Güney, Merkez, Doğu ve Batı Kampüslerine dağılmış olan çok sayıda kafe, restoran, kahve dükkanı, market sunmaktadır.

  Texas A&M Üniversitesi, öğrencilerin konaklaması için ayrılan yurtlar ve apartmanlara ilaveten, öğrencilerine kampüs içerisinde danışmanlık ve psikolojik hizmetler, sağlık hizmetleri ve yardım hizmetleri de sunmaktadır.

  Teksas A&M Üniversitesi Spor Kulüpleri

  • Okçuluk
  • Beyzbol
  • Basketbol
  • Bovling
  • Amigo Takımı
  • Tırmanış
  • Kürek
  • Bisiklet
  • Eskrim
  • Golf
  • Jimnastik
  • Buz Hokeyi
  • Judo
  • Lakros (Erkekler)
  • Lakros (Kadınlar)
  • Atıcılık
  • Polo
  • Powerlifting
  • Raketbol
  • Ragbi (Erkekler)
  • Ragbi (Kadınlar)
  • Yelken
  • Futbol (Erkekler)
  • Futbol (Kadınlar)
  • Yüzme
  • Tekvando
  • Trap-Skeet Atıcılığı
  • Triatlon
  • Ultimate Frizbi (Erkekler)
  • Ultimate Frizbi (Kadınlar)
  • Voleybol (Erkekler)
  • Voleybol (Kadınlar)
  • Wakeboarding
  • Su Topu (Erkekler)
  • Su Topu (Kadınlar)
  • Su Kayağı
  • Güreş

  Teksas A&M Üniversitesi Ünlü Mezunları

  Bugüne kadar yaklaşık 528.000'den fazla mezun veren Texas A&M Üniversitesi, Birleşik Devletler'deki en kalabalık ve en faal mezun gruplarından birine sahiptir. Texas A&M Üniversitesinin tanınmış mezunları arasında;

  • Jorge Quiroga
  • Martin Torrjos
  • Rick Perry
  • William A. Pailes
  • Michael E. Fossum
  • Steven Swanson
  • Holly Ridings
  • Khalid A. Al-Falih
  • Eduardo Castro-Wright
  • DeAndre Jordan

  gibi isimler yer almaktadır.

  Texas A&M Üniversitesinin Nobel Ödüllü mezunları arasında;

  • Derek Barton
  • Sheldon Glashow
  • Robert H. Grubbs
  • Dudley R. Herschenbach
  • Jack Kilby
  • David Lee
  • Vernon L. Smith

  bulunurken, Norman Borlaug Nobel Barış Ödülü'ne layık görülmüştür.


  Teksas A&M Üniversitesi Ödülleri

  • 2 Nobel Ödülü
  • 3 Wolf Ödülü

  Teksas A&M Üniversitesi Tanıtım Filmi


  Teksas A&M Üniversitesi Konumu


  Texas A&M University Hakkında Bilgi Alın

  Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

  Teksas A&M Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

  Yorum Yapmak İçin Lütfen

  İletişim Bilgileri

  Şehir: College Station, Texas

  E-Posta: admissions@tamu.edu

  Web: https://www.tamu.edu

  Adres: Administration Building, 400 Bizzell St, College Station, TX 77843, Birleşik Devletler

  Telefon:+1 979-845-3211

  Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  7 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  6 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  ÜLKE REHBERİ amerikada öğrenciyken çalışmak, amerika öğrenci işleri, amerika öğrenci maaşları, amerikada öğrenciyken çalışabilir miyim

  23/04/2024

  113 Görüntülenme

  Amerika, dünya genelinde yüksek kaliteli eğitim imkanları ve kültürel çeşitliliğiyle tanınan bir ülkedir. Ancak,

  Teksas A&M Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Texas A&M Üniversitesi, Amerika'nın Brazos Vadisi'nin kalbinde, Doğu-Orta Teksas'ta, Teksas Üçgeni olarak bilinen bölgenin doğu ucuna doğru yer alan College Station'da bulunmaktadır.

  Üniversiteye başvurular online bir şekilde yapılmaktadır. Uluslararası Öğrenci Hizmetleri (ISS), eğitiminize ve üniversite deneyiminize odaklanabilmeniz için dünya çapında bir üniversiteye gitmenin lojistiğini üstlenir. Bu doğrultuda sağlık sigortası, bağlantıda kalma ve daha fazlası hakkında akademik kaynaklar ve bilgiler sizinle paylaşılacaktır. Uluslararası Öğrenci Hizmetleri, F-1 vizesi sahipleri için bir Uygunluk Sertifikası verir. ISS ayrıca uluslararası öğrencilere Texas A&M'e devam ederken hangi göçmenlik statüsünün kendileri için en uygun olduğu hakkında bilgi sağlar

  2023-24 akademik yılı için Teksas A&M Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarının yıllık ücreti College Station Kampüsü’ndeki eğitim programları için $59,336 , Galveston Kampüsü’ndeki eğitim programları için $61,826 ve McAllen Kampüsü’ndeki eğitim programları için $$59,336 olarak belirlenmiş olup, yüksek lisans programlarının yıllık eğitim ücretleri College Station Kampüsü’ndeki eğitim programları için $40,824 , Galveston Kampüsü’ndeki eğitim programları için $42,512 olarak belirlenmiştir. Lisans eğitim ücretine, konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Üniversitenin bölümleri arasında Kimya, Biyoloji, Genetik, Mikrobiyoloji, Fizik, Matematik, İstatistik, İngilizce, Antropoloji, İngilizce, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Tarım, Zooloji, Mühendislik bölümleri, İşletme, Ekonomi, Hukuk, Coğrafya, Tıp ve Sağlık bölümleri ve daha fazlası yer alıyor.

  Teksas A&M Üniversitesi'nin giriş puanları bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; TOEFL iBT: 80 , IELTS Academic: 6 ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1160 - 1380; ACT: 25 - 31 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universiti Putra Malaysia (UPM)

  1 beğeni

  Malezya

  Şehir: Selangor
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 69
  Lisans Ücreti: 10.000 MYR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Toronto

  46 beğeni Kalite Puanı: 89

  Kanada

  Şehir: Toronto
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 141
  Lisans Ücreti: 61.720 CAD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Wesleyan University

  2 beğeni

  Amerika

  Şehir: Middletown
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 44
  Lisans Ücreti: 89.094 USD

  Statüsü: ÖZEL

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp