University of California, Davis

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / University of California, Davis

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kaliforniya Üniversitesi, Davis

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

39074

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

%

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Sıralamaları

67

Times Universities

108

QS World

100

Shanghai List

38

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Kaliforniya

Şehir: Davis, Kaliforniya

University of California, Davis

California Üniversitesi, Davis; Davis, California yakınlarındaki bir kamu araştırma üniversitesidir. Public Ivy olarak adlandırılan, California Üniversitesi sisteminin on kampüsünden en kuzeydekidir. Kurum ilk olarak 1905'te sistemin bir tarım dalı olarak kurulmuştur ve 1959'da California Üniversitesi'nin yedinci kampüsü olmuştur.

Üniversite, "R1: Doktora Üniversiteleri - Çok yüksek araştırma etkinliği" arasında sınıflandırılmıştır. UC Davis fakültesi Ulusal Bilimler Akademisi'nin 23 üyesi, Amerikan Sanat ve Bilim Akademisi'nin 30 üyesi, Amerikan Hukuk Enstitüsü'nün 17 üyesi, Tıp Enstitüsü'nün 14 üyesi ve Ulusal Mühendislik Akademisi'nin 14 üyesinden oluşmaktadır. Üniversite öğretim üyeleri, mezunlar ve araştırmacıların kazandığı diğer ödüller arasında iki Nobel Ödülü, bir Fields Madalyası, bir Başkanlık Özgürlük Madalyası, üç Pulitzer Ödülü, üç MacArthur Bursu ve bir Ulusal Bilim Madalyası bulunmaktadır.

Öncelikli olarak bir tarım kampüsü olarak kurulan üniversite, geçen yüzyılda tıp (UC Davis Tıp Merkezi de dahil olmak üzere), hukuk, veterinerlik, eğitim, hemşirelik ve işletme yönetimi alanlarında 90'a ek olarak lisansüstü ve profesyonel programları içerecek şekilde genişlemiştir. UC Davis Graduate Studies tarafından sunulan araştırma programları. UC Davis Veteriner Okulu, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük veterinerlik okuludur ve art arda beş yıl boyunca (2015–19) dünyada birinci sırada yer almıştır. UC Davis ayrıca, Sürekli ve Profesyonel Eğitim Bölümü aracılığıyla yetişkinler ve geleneksel olmayan öğrenciler için çevrimiçi sınıflar da dahil olmak üzere sertifikalar ve kurslar sunmaktadır.

 

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Programları

Kaliforniya Üniversitesi, Davis programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Lisans Bölümleri ve Programları


Kaliforniya Üniversitesi, Davis Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Başvuru Tarihleri

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Lisans
Son Başvuru Tarihi

KASIM

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kabul Koşulları

Lisans programları:

Lise Diploması

TOEFL min 80 ya da IELTS 6.5

İyi bir not ortalaması

SAT Skoru

Yüksek lisans programları:

Üniversite Diploması

TOEFL min 80 ya da IELTS min 7.0

GRE/GMAT istenebilir

GPA yüksek olmalıdır

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Kaliforniya Üniversitesi, Davis Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

73.963 USD

Lisans
Kredi

735 USD

Yüksek Lisans
Fiyatı

15.102 USD

Yüksek Lisans
Kredi

478 USD

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Bursları

Çeşitli geçmişlere ve deneyimlere sahip öğrencilere fayda sağlamak için 4 milyon dolardan fazla burs mevcuttur. Burslar, akademik yıl başına 100 $ ile 14.000 $ arasında değişebilir. Lisans burslarının tümü liyakat esasına göre verilir. Burs kriterleri, ders dışı etkinliklere katılımı da içerebilir; belirli kolej veya ana dal; kariyer seçimi; coğrafi köken; lise veya topluluk kolej katılımları bu kriterlerden bazılarıdır. UC Davis'in burslarının çoğu otomatik olarak yenilenmez; bu nedenle, öğrencilerin burs için değerlendirilmek üzere yıllık olarak yeniden başvurmaları gerekir. Uluslararası öğrenciler için burs fonları oldukça düşüktür. 

 

Yaşam Masrafları

UC Davis Katılım Maliyeti, mali yardım uygunluğunu belirlemek için kullanılan tahmini bir rakamdır. Kitaplar, gereçler, oda, pansiyon gibi standart harcamalar ve çalışmanın dörtte üçü için diğer yaşam giderleri için ortalama tutarların yanı sıra öğrenim ücretini ve ücretleri içerir. Gerçek maliyetleri farklılık gösterebilirler. 

Kitap ve eğitim gereçleri: $1,221

Konaklama ve yemek: $17,880

Kişisel harcamalar: $1,410

Ulaşım: $615

 

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Kampüs Bilgileri

Adını Davis Şehri'nden almasına rağmen, kampüs teknik olarak Yolo ve Solano ilçelerinin tüzel kişiliği olmayan bir bölümünde Davis Şehri'nin bitişiğinde yer almaktadır. Ana kampüs, California Central Valley'in bir parçası olan Sacramento Valley'de, Sacramento'nun 24,1 km batısında yer alır ve Interstate 80'in bitişiğindedir.

Davis bir üniversite şehridir ve öğrencilerin uzun süreli ikamet edenlere oranının 1:4 olduğu tahmin edilmektedir. Ayrıca, Davis şehir merkezinin kampüsün ana avlusuna yakınlığı da kolej-kasaba ortamına katkıda bulunur. Davis'in Sacramento'ya 15 dakikalık mesafesi, hem bir kolej kasabası ortamını teşvik etmek için kritik olan izolasyonu sağlarken hem de yakınlarda canlı ve büyük bir metropol alanı sağlar. 

Kampüsün kuzeydoğu tarafında, kampüsün tarihi coğrafi merkezi olan büyük dikdörtgen bir alan olan Quad bulunur. Kampüs tarihinin başlarında, birkaç kampüs binası Quad'in dört tarafını çevreliyordu. Bugün, kampüs önemli ölçüde büyümüş ve kampüsün coğrafi merkezi değişmiş olsa da, Quad, kuzeyde Memorial Union (öğrenci birliği), güneyde Shields Library ve batıda Welmman ve doğuda Olsun salonları tarafından çevrelenerek, kampüs yaşamının merkezi olmaya devam etmektedir. 

 

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Kampüs Hayatı

UC Davis'in lisans öğrenci topluluğu, UC Davis'in İlişkili Öğrencileri'dir (ASUCD) ve yıllık 11,1 milyon dolarlık bir işletme bütçesine sahiptir, bu da onu Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük finanse edilen öğrenci topluluklarında biri yapar. ASUCD, Yürütme, Yasama ve Yargı dallarını içerir. ASUCD'nin görevi, öğrenci grubunu kampüste temsil etmekten başka, yerel ve eyalet hükümetlerinde öğrenci çıkarları için lobi yapmaktır. Ayrıca ASUCD'nin kapsamı altında, bir ASUCD birimi olan öğrenci tarafından işletilen Kahve Evi ve Davis halk otobüsü sistemi Unitrans bulunmaktadır. ASUCD, birçok biriminde her yıl binlerce öğrenciye stihdam sağlamaktadır.
UC Davis'in yıllık Open House etkinliği olan Piknik Günü, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük öğrenci etkinliğidir. Birçok cazibe merkezi ile her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çekmektedir. Bunlar arasında bir geçit töreni, kimya departmanı tarafından gerçekleştirilen bir sihir gösterisi, Doxie Derby (dachshund yarışları), film gösterimleri ve UC Davis Bando Takımı ile Cal Band, Stanford Band dahil olmak üzere diğer kolej grupları arasındaki Bandolar Savaşı yer almaktadır.

UC Davis'in öne çıkan bir diğer özelliği de öğrenciler tarafından işletilen serbest biçimli radyo istasyonu KDVS'dir. İstasyon, 1 Şubat 1964'te, tamamı erkek yurdu Beckett Hall'un çamaşırhanesinden faaliyete başlamıştır. İstasyon kısa süre sonra Angela Davis ile röportajlar yayınlayarak ve 1969'da California Valisi Ronald Reagan ile canlı bir çağrı şovu yayınlayarak ün kazanmıştır. İstasyon şimdi 90.3 FM'de ve web sitesinde çevrimiçi olarak dinlenebilmektedir.

UC Davis, siyasi kulüplerden profesyonel topluluklara ve dil kulüplerine kadar 500'den fazla kayıtlı öğrenci organizasyonuna sahiptir. Akademik Lisansüstü Öğrencileri ve yönetim öğrencileri, Lisansüstü Öğrenci Derneği (GSA) tarafından temsil edilir. Hukuk öğrencileri, Hukuk Öğrencileri Derneği tarafından temsil edilmektedir.

Öğrenciler ayrıca Aggie Pride'larını göstermek için oyun günlerinde Aggie Blue giymeye teşvik edilir. Aggie Pack tarafından Aggie Blue giydiği tespit edilirse, öğrencilere ödül olarak UC Davis gereçleri fırlatılabilir.

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Spor Kulüpleri

UC Davis Aggies (Cal Aggies veya Ags olarak da anılır), Big West Konferansı'nda NCAA Division I spor liginde rekabet eder. Futbol için, Aggies Division I FCS'de (eski adıyla Division I-AA olarak bilinir) yarışır ve Big Sky Konferansı'nın üyeleridir. Aggies ayrıca jimnastik ve lakrosta Dağ Pasifik Sporları Federasyonu, çim hokeyinde Amerika Doğu Konferansı, Batı Üniversiteler Arası Kürek Derneği ve kürek için Davis Erkekler Mürettebat Kulübü üyesidir.

UC Davis Erkekler Mürettebat Kulübü, hem kampüste hem de Batı'da başarılı kulüplerden biridir. Ortak girişim teknesi 2008'de Tennessee'deki ACRA Şampiyonasında vatandaşlarda birincilik kazandı ve 2009'da Varsity teknesi ACRA Şampiyonasında vatandaşlarda ikinci oldu. Sürekli olarak Stanford, Washington Üniversitesi ve UC Berkeley gibi takımlara karşı rekabet etmektedirler.

UC Davis'in Pac-10'da Division I seviyesinde yarışan bir güreş programı bulunmaktaydı. 2007 yılında, UC Davis güreşçisi Derek Moore, All-American statüsünü kazandı ve ağırlık sınıfı için NCAA Division I Şampiyonasını kazandı. Moore ayrıca NCAA turnuvasının "En Üstün Güreşçi" ödülünü aldı. Bunu yaparken, Derek Moore Bölüm I düzeyinde bir NCAA şampiyonu olan ilk UC Davis öğrenci-atlet oldu. Aynı yıl, UC Davis ülkedeki Bölüm I üniversite güreş programlarında ilk 25'te yer almıştır.Bütçe baskısı nedeniyle, Nisan 2010'da atletizm bölümünden güreş çıkartılmıştır. Diğer kesintiler arasında erkekler yüzme, erkekler kapalı pist ve kadın kürek bulunuyordu. Atletizm departmanı bütçeden 1,79 milyon dolar kesmek zorunda kalmıştır. 2010-2011 öğretim yılı için 14 kadın takımı ve 9 erkek takımı finanse edilmiştir.

 

 

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Ünlü Mezunları

UC Davis'in şu anda 260.000'den fazla yaşayan mezunu bulunmaktadır. UC Davis'in önemli mezunları arasında iki astronot vardır; bilim adamı Charles Moen Rice, 2020 Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi ve Katherine Jungjohann; ABD Hazine Bakanı Anna Escobedo Cabral; Chevron CEO'su John S. Watson; girişimci Jason Lucash; ve aktör Matthew Moy. Önemli öğretim üyeleri arasında iki kez Pulitzer ödüllü tarihçi Alan Taylor ve ressam Wayne Thiebaud bulunmaktadır.


Kaliforniya Üniversitesi, Davis Ödülleri

Best Practice Awards at the 2009 annual Sustainability Conference

2 Nobel Prizes

1 Fields Medal

1 Presidential Medal of Freedom

3 Pulitzer Prizes

3 MacArthur Fellowships

1 National Medal of Science

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Tanıtım Filmi


Kaliforniya Üniversitesi, Davis Konumu


University of California, Davis Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kaliforniya Üniversitesi, Davis Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Davis, Kaliforniya

E-Posta:

Web: https://www.ucdavis.edu/

Adres: One Shields Avenue, Davis, CA 95616

Telefon:+1 530-752-2971

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  7 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  6 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  ÜLKE REHBERİ amerikada öğrenciyken çalışmak, amerika öğrenci işleri, amerika öğrenci maaşları, amerikada öğrenciyken çalışabilir miyim

  23/04/2024

  113 Görüntülenme

  Amerika, dünya genelinde yüksek kaliteli eğitim imkanları ve kültürel çeşitliliğiyle tanınan bir ülkedir. Ancak,

  Kaliforniya Üniversitesi, Davis Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Kaliforniya Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nde yer almaktadır.

  Sonbahar kabulü için başvuranlar, 1 Ağustos gibi erken bir tarihte hazırlıklara başlamalı ve başvuruyu 1 Ekim – 30 Kasım arasında sunmalıdır. Üniversiteye başvurular çevrimiçi şekilde yapılmaktadır.

  2024 akademik yılı için Kaliforniya Üniversitesi, Davis tarafından sunulan lisans programlarının yıllık eğitim ücreti $73,963 belirlenmiş olup, yüksek lisans programlarının yıllık eğitim ücreti, $15,102 ila $87.335 aralığında değişkenlik göstermektedir. Lisans eğitim ücretine, konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Üniversitenin bölümleri arasında Havacılık Bilimi ve Mühendisliği, Tarım ve Çevre Eğitimi, Hayvan Bilimi ve Yönetimi, Antropoloji, Uygulamalı Kimya, Uygulamalı Matematik, Uygulamalı Fizik, Sanat Tarihi, Atmosfer Bilimi, Biyokimya Mühendisliği, Biyokimya ve Moleküler Biyoloji, Biyolojik Bilimler, Biyolojik Sistem Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Biyoteknoloji, Hücre Biyolojisi, Kimya Mühendisliği, Kimya, Sinema ve Dijital Medya, İnşaat Mühendisliği, Klinik Beslenme, Bilişsel Bilim, İletişim, Topluluk ve Bölgesel Kalkınma, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Tasarım, Ekolojik Yönetim ve Restorasyon, Ekonomi, Elektrik Mühendisliği, İngilizce, Entomoloji, Çevre Mühendisliği, Çevre Bilimi ve Yönetimi, Evrim, Ekoloji ve Biyolojik Çeşitlilik, Yemek Bilimi, Toplumsal Cinsiyet, Cinsellik ve Kadın Çalışmaları, Genetik ve daha fazlası yer alıyor.

  Kaliforniya Üniversitesi, Davis, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; TOEFL iBT: 80, IELTS: 6.5 - 7.0 ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1160 - 1370 ; ACT: 25 - 31 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universite Paris-Saclay

  9 beğeni

  Fransa

  Şehir: Paris
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 53
  Lisans Ücreti: 2.770 EUR

  Master Programı: 127
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 10

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  The University of Adelaide

  2 beğeni

  Avustralya

  Şehir: Adelaide
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 102
  Lisans Ücreti: 39.000 AUD

  Master Programı: 87
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 8

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru

  University of Bergen

  0 beğeni

  Norveç

  Şehir: Bergen
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 63

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp