Tilburg University

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Hollanda Üniversiteleri / Tilburg University

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Tilburg Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

19931

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 65

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Yok

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

Tilburg Üniversitesi Sıralamaları

251

Times Universities

371

QS World

601

Shanghai List

13

Ülke Sıralaması

Ülke: Hollanda

Bölge:

Şehir: Tilburg

Tilburg University

Tilburg Üniversitesi, 1927 yılında Hollanda’nın güney bölgesindeki Tilburg kentinde kurulmuş, araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. Özellikle sosyal ve davranış bilimleri, iktisadi bilimler, hukuk, işletme ve yönetim bilimleri, ilahiyat ve beşeri bilimler alanında sunduğu eğitim programları ve araştırma faaliyetleri ile bilinen Tilburg Üniversitesi, aynı zamanda Hollanda’nın en eski üniversiteleri arasında yer almaktadır. Üniversitenin yaklaşık 20.000 öğrencisi bulunmakta olup, üniversitenin öğrenci topluluğunun yaklaşık %21’ini 4.200’den fazla öğrenci ile uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Eğitim dili olarak Felemenkçenin kullanıldığı eğitim programları mevcut olsa da üniversitenin sunduğu eğitim programlarının büyük bir kısmının eğitim dili İngilizcedir. 

Tilburg İktisadi ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Tilburg Hukuk Fakültesi, Tilburg Sosyal ve Davranış Bilimleri Fakültesi ve Tilburg Beşeri ve Dijital Bilimler Fakültesi gibi pek çok fakülteden oluşan Tilburg Üniversitesi, eğitim ve araştırma faaliyetlerindeki yüksek standardı ile tanınmakta olup, iktisat ve işletme gibi alanlardaki dünya sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Üniversite, teorik eğitim ve araştırma faaliyetlerindeki yüksek standartlarının yanı sıra pratik uygulamalar ve araştırma faaliyetlerinde edinilen bilgilerin sahaya uygulanması için de çalışmalar yapmaktadır.

Tilburg Üniversitesi Programları

Tilburg Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Tilburg Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Tilburg Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Tilburg Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Tilburg Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

NİSAN

Tilburg Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

NİSAN

Kabul Koşulları

Tilburg Üniversitesi üniversite eğitimine yeni başlayacak öğrencileri yükseköğrenime hazırlamak ve dil yeterliliği kazandırmak amacıyla, “Language and Preparatory Program” adı altında hazırlık programı sunmaktadır. 

Bununla birlikte, Tilburg Üniversitesi’nin sunduğu lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
  • Ek olarak en az 4 Advanced Placement Sınav Sertifikası (sınav puanlarının en az 3 olması gerekmektedir) - (AP Capstone, AP Research, AP Seminar ve AP Studio Art kabul edilmemektedir)
 • Yüksek Not Ortalaması
  veya
 • En az 3 A-Level ve en az 3 IGCSE Dersi (Not Aralığı: A*-C)
  veya
 • European Baccalaureate Diploması
  veya 
 • International Baccalaureate Diploması
  • Theory of Knowledge, Extended Essay, CAS + 1 ila 5’inci ya da 1 ila 6’ıncı ders gruplarından alınan dersler ve bu derslerden en az üçünün HL olması gerekmektedir.

veya

 • 4 Yıllık Lise Diploması ve Türkiye’de 4 yıllık lisans derecesi eğitimi veren ve uluslararası alanda tanınan bir üniversite tarafından sunulan bir lisans programına kabul edilmiş ve programın ilk yılını tamamlamış olmak
  • Buna ek olarak üniversite, aday öğrencinin YKS sınav sonucunu görme talebinde bulunabilir.
 • Eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar için İngilizce yeterlilik belgesi
  • IELTS, TOEFL, CPE, CAE gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının puanları ile alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Eğitim dilinin Felemenkçe olduğu programlar için Felemenkçe yeterlilik belgesi
  • Dil eğitim merkezleri ve enstitüleri tarafından uygulanan ITNA, STRT gibi Felemenkçe yeterlilik sınavlarının puanları ile alınan Felemenkçe yeterlilik sertifikası
 • Bunlara ek olarak, öğrencilerin başvuracağı bölümlere özel kabul koşulları doğrultusunda, Tilburg Üniversitesi OMPT sınavlarına girmelerini talep edebilir

Tilburg Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Üniversite eğitimi boyunca en az 180 ECTS (AKTS) ders kredisi biriktirmiş olmak
 • İlgili Alanda İş Deneyimi
 • Aday öğrencinin başvuracağı bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı talep edilebilir
 • Eğitim dilinin İngilizce olduğu programlar için İngilizce yeterlilik belgesi
  • IELTS, TOEFL, PTE Academic gibi İngilizce yeterlilik sınavlarının puanları ile alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Eğitim dilinin Felemenkçe olduğu programlar için Felemenkçe yeterlilik belgesi
  • Dil eğitim merkezleri ve enstitüleri tarafından uygulanan ITNA, STRT gibi Felemenkçe yeterlilik sınavlarının puanları ile alınan Felemenkçe yeterlilik sertifikası

Tilburg Üniversitesi Tilburg Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

9.100 EUR

Lisans
Kredi

152 EUR

Yüksek Lisans
Kredi

252 EUR

Yaşam Masrafları

Tilburg Üniversitesi tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama Giderleri: Aylık €550+
 • Yemek Giderleri: Aylık €200+
 • Kitaplar ve Ders Materyalleri Aylık €65
 • Sağlık Sigortası: Aylık €100
 • Üniversite Spor Kulübü Üyeliği: Yıllık €139.95

Tilburg Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Tilburg Üniversitesi’nin kampüsü, üniversitenin modern binalarını geniş yeşil alanlar ile bir araya getirmektedir. Üniversitenin modern, işlevsel ve öğrenciler arasındaki iletişimi daha kolay bir hâle getirmek için tasarlanmış binalarında sınıflar, amfiler, çalışma alanları, araştırma laboratuvarları, akademik ofisler ve hizmet departmanları yer almaktadır. Öğrenciler için bir toplanma yeri olarak da hizmet veren kütüphanesi, öğrenciler ve öğretim üyeleri için büyük bir bilgi hazinesinin yanı sıra, çalışma ve araştırma faaliyetleri için de uygun bir ortam sağlamaktadır.

Tilburg Üniversitesi kampüsü, öğretim üyeleri, personel ve öğrencilerin dinlenebilecekleri sakin ve doğal bir atmosfer sunan yeşil alanlarıyla tanınmaktadır. Üniversitenin spor tesisi, fitness programları ve çok çeşitli spor kulüplerine erişim sunmaktadır. Tesis, öğretim üyeleri ve öğrencilere sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürme ve çeşitli boş zaman etkinliklerine katılma şansı vermektedir. 

Ayrıca kampüs, bir kitapçı, çok sayıda restoran ve kafe de dahil olmak üzere çeşitli hizmet ve olanaklara ev sahipliği yapmaktadır. Buna ek olarak, öğrencilere akademik danışmanlık gibi çeşitli konularda yardımcı olabilecek bir öğrenci hizmetleri merkezi bulunmaktadır. Üniversite kampüsü merkezi bir konumda yer almakta olup, Tilburg nispeten küçük bir şehir olduğu için, Hollanda’da yaygın bir ulaşım yöntemi olan bisiklet ile şehir içinde hemen her yere gitmek mümkündür.

Tilburg Üniversitesi Kampüs Hayatı

Tilburg Üniversitesi, öğrencilerine oldukça canlı ve aktif bir kampüs yaşamı sunmaktadır. Tilburg Üniversitesi'nde sunulan eğitim, en yüksek kalitede olmasıyla ünlüdür ve ekonomi, işletme, hukuk ve sosyal bilimler bölümlerinde özel itibar kazanmıştır. Öğrencilerin akademik tartışmalara, projelere ve üniversite genelinde düzenlenen etkinliklere katılımı teşvik edilmektedir. Uluslararası öğrenciler üniversitenin toplam öğrenci nüfusunun %21’ini meydana getirdiğinden, üniversite kampüsü çok kültürlü bir atmosfere sahiptir ve bu çeşitlilik kampüse, çok sayıda farklı öğrenci kulübü ve topluluğu, yıl boyunca düzenlenen kültürel etkinlik ve faaliyetler şeklinde yansımaktadır.

Üniversite, akademik konular, spor, kültür gibi çok çeşitli ilgi alanlarını kapsayan çok sayıda öğrenci kulüp ve topluluğuna ev sahipliği yapmakta olup, bu öğrenci kulüp ve toplulukları yıl boyunca çeşitli etkinlikler, çalıştaylar ve sosyal toplantılar düzenlemektedir ve bu faaliyetler kampüs içerisinde karma bir kültürün gelişimine katkıda bulunmaktadır. Üniversitenin spor kulüpleri ve spor merkezi öğrencilere çok çeşitli spor dallarında aktivitelere ve müsabakalara katılma fırsatı vermekte olup, öğrencilerin sağlıklı bir yaşam sürmesini teşvik etmenin yanı sıra, öğrencilerin birbirleriyle iletişim kurmaları için de olanak sağlamaktadır.

Yıl boyu düzenlenen etkinlikler, öğrencilere yaratıcılıklarını ifade etme ve zengin bir kültürel yaşamın tadını çıkarma imkânı sunmaktadır. Bu etkinlikler konserleri, sanat sergileri, tiyatro gösterileri veya festivaller gibi faaliyetlerden oluşmaktadır. Ek olarak Tilburg kenti, öğrencilere hitap eden ve eğlence için çok çeşitli aktiviteler sunan bir şehir olup, öğrenciler, akademik çalışmalarının dışında stres atmak ve keyifli vakit geçirmek için parklardan tarihi ve kültürel mekânlara, restoranlardan kafelere kadar çok çeşitli fırsatlara sahip olmaktadır.

Tilburg Üniversitesi Spor Kulüpleri

Tilburg Üniversitesi çok çeşitli kulüp sporları ve okul içi spor faaliyetleri sunmaktadır. Tilburg Üniversitesi’ndeki kulüp sporlarından bazıları şöyledir:

 • Atletizm: T.S.A.V. Parcival
 • Badminton: T.S.B.V. Sauron
 • Basketbol: T.S.B.V. Pendragon
 • Tırmanma: TilSAC
 • Kriket: T.S.C.A. Tigers
 • CrossFit: S.C.A. Fortis
 • Bisiklet: T.S.W.V. De Meet
 • Dans: T.S.D.V. DanceNation
 • E-spor: TSEA Link
 • Fitness: T.S.K.V. Spartacus
 • Golf: T.S.G.V. Underpar
 • Jimnastik: Saltare
 • Hentbol: T.S.H.V.Camelot
 • Hokey: T.S.H.V. Shot
 • Binicilik: T.S.R. Cave ne Cadas
 • Buz Pateni: T.S.S.V. Braga
 • Korfbol: S.K.V. Melmac
 • Ragbi: T.S.R.C. Tarantula
 • Koşu: T.S.A.V Parcival
 • Futbol: T.S.V.V. Merlijn
 • Squash: T.S.S.V. Lancelot
 • Yüzme ve Su Topu: T.S.W.V. Avalon
 • Masa Tenisi: S.S.T. Hyperion
 • Tenis: T.S.T.V. Lacoste
 • Voleybol: T.S.V.V. Gepidae

Tilburg Üniversitesi Ünlü Mezunları

Tilburg Üniversitesi, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

 • Cees Veerman
 • Ernst Hirsch Ballin
 • Geert Hofstede
 • Herman Wijffels
 • Jackie Groenen
 • Jacques van den Broek
 • Joseph A. McCahery
 • Lans Bovenberg
 • Max Euwe
 • Max van der Stoel
 • Norbert Schmelzer
 • Paul Scheffer
 • Ralph Hamers
 • Ruud Lubbers
 • Servais Knaven
 • Willem Witteveen
 • Wim de Bie
 • Wim van de Donk

yer almaktadır.


Tilburg Üniversitesi Tanıtım Filmi


Tilburg Üniversitesi Konumu


Tilburg University Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Tilburg Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Tilburg

E-Posta: https://www.tilburguniversity.edu/contact

Web: https://www.tilburguniversity.edu

Adres: Bijsterveldenlaan, 5037 AB Tilburg, Hollanda

Telefon:+31 13 466 9111

Sosyal Medyaları

 • Hollanda Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  ÜLKE REHBERİ Hollanda'nın En İyi Üniversiteleri

  16/02/2024

  310 Görüntülenme

  Delft Teknoloji Üniversitesi

  Delft Teknoloji Üniversitesi (TU Delft), 1842 yılında kurulmuştur. Uzun bir geçmişe sahip olan üniversite, ...

  EĞİTİM YAZILARI Hollanda Araştırma Üniversiteleri, araştırma üniversiteleri nedir, Hollanda'da ücretsiz üniversite var mı?, Hollanda'da üniversite okumak için YKS gerekli mi?, Hollanda üniversitelerine nasıl başvurulur?, araştırma üniversiteleri sıralaması

  16/02/2024

  189 Görüntülenme

  Araştırma Üniversiteleri Nedir?

  Araştırma üniversiteleri, genellikle yükseköğretim kurumları arasında bilimsel araştırmalara ve keşiflere ...

  EĞİTİM YAZILARI Hollanda uygulamalı bilimler üniversiteleri, uygulamalı bilimler üniversitesi nedir, Uygulamalı Bilimler Üniversitesinin farkı nedir?, Uygulamalı Bilimler Fakültesinde hangi bölümler var?, Fakülte mi daha iyi yüksekokul mu?

  16/02/2024

  199 Görüntülenme

  "Uygulamalı Bilimler" genel olarak teorik bilginin pratiğe dönüştürülmesi ve günlük yaşamda kullanılabilir hale getirilmesini amaçlayan bir ...

  Tilburg Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Tilburg Üniversitesi, Hollanda'nın Tilburg şehrinde bulunmaktadır. Tilburg, Hollanda'nın güneyinde, Amsterdam'ın yaklaşık 100 kilometre güneydoğusunda yer alan bir şehirdir. Üniversitenin ana kampüsü Tilburg'un merkezinde yer almakta olup, aynı zamanda bir dizi araştırma enstitüsü ve merkeze de ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin 's-Hertogenbosch şehrinde ikinci bir kampüsü vardır ve ayrıca Hollanda'nın diğer şehirlerinde de bir dizi uydu kampüsü bulunmaktadır.

  Tilburg Üniversitesi’ne başvuru, Hollanda’nın yükseköğrenim için çevrimiçi başvuru portalı olan Studielink platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Studielink platformu, başvurunuz sırasında sizden bir DigiD hesabı oluşturmanızı isteyebilir. DigiD, Vergi ve Gümrük İdaresi ve Dienst Uitvoering Onderwijs dahil olmak üzere Hollanda devlet kurumlarının internette Hollanda'da ikamet edenlerin kimliğini doğrulamak için kullanabileceği bir kimlik yönetim platformudur. Başvuru işlemlerinize başlamadan önce, başvurmak istediğiniz eğitim programını seçmeniz ve ilgili programın kabul koşullarını gözden geçirmeniz, başvurunuz sırasında işinizi daha kolay hâle getirecektir. Başvuruda bulunabilmek için üniversitenin çevrimiçi başvuru platformunda bir hesap oluşturduktan sonra, kişisel bilgilerinizi, akademik yeterliliklerinizi (International Baccalaureate, International GCSE/International A-Level, Advanced Placement, European Baccalaureate), standart test puanlarınızı, dil yeterlilik sınavı puanlarınızı (eğitim dili İngilizce olan programlar için IELTS/TOEFL/CAE/CPE) - (eğitim dili Felemenkçe olan programlar için; ITNA, STRT, CNaVT), niyet ve tavsiye mektuplarınızı, başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Tilburg Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücreti €9,100 ve yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik ücreti ise €15,100 olarak belirlenmiştir.

  Tilburg Üniversitesi; uluslararası işletme yönetimi, küresel hukuk, psikoloji, bilişsel bilim ve yapay zekâ, ekonomi, ekonometri ve operasyon araştırmaları, girişimcilik ve işletme inovasyonu, veri bilimi, insan kaynakları araştırmaları, uluslararası sosyoloji, sosyal sorunların küresel yönetimi, iletişim ve bilişim bilimleri, sosyoloji, felsefe, kamu yönetimi gibi farklı disiplinlerde pek çok eğitim programı sunmaktadır.

  Tilburg Üniversitesi giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 6.5, TOEFL iBT: 80, Felemenkçe dil yeterlilik sınavı puanları; ITNA, STRT, CNaVT: B2 - C1 ve akademik yeterlilik puanları; International Baccalaureate (IB): 24+, European Baccalaureate: 8.3 (GPA), International A-Levels & AS-Levels: Toplamda 6 farklı derse karşılık gelecek ve 6 dersin notları A*, A, B veya C şekilde, 3 IGCSE ve 3 GCE sertifikası, Advanced Placement: Minimum 4 AP dersi (3/5) şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Maastricht University (UM)

  7 beğeni

  Hollanda

  Şehir: Maastricht
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 21
  Lisans Ücreti: 9.400 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of St Andrews

  5 beğeni

  İskoçya

  Şehir: St Andrews
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 65
  Lisans Ücreti: 28.190 GBP

  Master Programı: 77
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

  Nuova Accademia di Belle Arti (NABA)

  1 beğeni

  İtalya

  Şehir: Milano
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 9
  Lisans Ücreti: 20.600 EUR

  Statüsü: ÖZEL

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  Bilgi Alın Arayın Whatsapp