Arts University Bournemouth

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / Arts University Bournemouth

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Bournemouth Sanat Üniversitesi

Dream Big ile Anlaşmalı Üniversitelerimiz için Ücretsiz Danışmanlık Alın!

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

3520

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 20

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

Bournemouth Sanat Üniversitesi Sıralamaları

71

Ülke Sıralaması

Ülke: İngiltere

Bölge:

Şehir: Poole

Arts University Bournemouth

Arts University Bournemouth, 1880 yılında İngiltere'nin Poole kentinde kurulmuş, özellikle sanat, tasarım, medya ve sahne sanatları alanlarında eğitim veren bir devlet üniversitesidir. 1880 yılında, Bournemouth ve çevre kentlerdeki öğrencilerin sanat eğitimine yönelik yoğun ilgisi ile Bournemouth Government School of Art adı altında açılan kurum, 1884 yılına dek gelişmeyi ve büyümeyi sürdürerek bir bilim ve sanat okulu hâline gelmiştir. 1913 yılında, Doğu ve Batı Bournemouth'ta bulunan Bilim ve Sanat Okulları, Bournemouth ve Poole Sanat ve Tasarım Koleji çatısı altında birleştirilmiştir. 1998 yılında kurumun adı The Arts Institute at Bournemouth olarak değiştirilmiş ve kurum aynı yıl 'Film Endüstrisinde Eğitim' için Queen's Anniversary Prize'a layık görülmüştür. 2009 yılında adı Arts University College at Bournemouth olarak değiştirilen ve son olarak 2012 yılında üniversite statüsüne yükseltilerek adı Arts University Bournemouth olan üniversite, ünlü Bournemouth Film Okulu'na da ev sahipliği yapmaktadır. Bournemouth ve Poole'daki en büyük ikinci üniversite olan Arts University Bournemouth, Wallisdown Kampüsü'nde 3.500'den fazla öğrenciye yükseköğrenim olanakları sağlamaktadır.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Programları

Bournemouth Sanat Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Bournemouth Sanat Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Bournemouth Sanat Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Bournemouth Sanat Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

EYLÜL

Bournemouth Sanat Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

EYLÜL

Kabul Koşulları

Arts University Bournemouth, üniversiteye yeni başlayacak olan öğrencileri yükseköğrenime hazırlamak ve İngilizce dil yeterliliği kazandırmak için "Pre-Sessional English Courses" ve "International Foundation Diploma (IFD)" adı altında hazırlık programları sunmaktadır.

Bununla birlikte, Arts University Bournemouth tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lise Diploması (Yüksek Not Ortalaması) + 5 Advanced Placement (AP) Dersi
  ya da
 • Türkiye'de 4 yıllık lisans derecesi eğitimi veren ve Arts University Bournemouth tarafından tanınan üniversitelerden birine kabul edilmiş ve lisans programının ilk yılını tamamlamış olmak
  ya da
 • International Baccalaureate (IB) Diploması
  ya da
 • SAT/ACT Sınav Puanı
  ya da
 • IGCSE, A-Level Diploması
  • Arts University Bournemouth tarafından genel olarak kabul edilen GCE A-Level notları ABB ve BBB şeklindedir. Fakat kabul gören not ortalamaları, bölümler arası farklılık göstermektedir. Bu nedenle bölüm gereksinimlerinin öğrenci seçeceği bölüme karar verdikten sonra incelenmesinde fayda vardır. Bu alanda seçeceğiniz bölüme göre gerekli dersleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, PTE Academic, CAE/CPE, TOEFL iBT gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin lise öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • Arts University Bournemouth tarafından sunulan lisans programlarının büyük bir çoğunluğunda, aday öğrencilerin daha önceden gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları genel olarak gösteren portfolyo koşulu da bulunmaktadır. Bu doğrultuda aday öğrencilerin, daha önceden yaptığı eskiz, proje, grafik, prodüksiyon vb. çalışmaların yer aldığı bir portfolyo dosyası hazırlamaları ve başvuruları ile birlikte üniversiteye sunmaları gerekmektedir.

Arts University Bournemouth tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, PTE Academic, CAE/CPE, TOEFL iBT gibi İngilizce yeterlilik sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin üniversite öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • Başvurulan bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.
 • Arts University Bournemouth tarafından sunulan yüksek lisans programlarının büyük bir çoğunluğunda, aday öğrencilerin daha önceden gerçekleştirmiş olduğu çalışmaları genel olarak gösteren portfolyo koşulu da bulunmaktadır. Bu doğrultuda aday öğrencilerin, daha önceden yaptığı eskiz, proje, grafik, prodüksiyon vb. çalışmaların yer aldığı bir portfolyo dosyası hazırlamaları ve başvuruları ile birlikte üniversiteye sunmaları gerekmektedir.

Uzman danışmanlarımızla iletişime geçmek ve detaylı bilgi almak için hemen tıkla.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Bournemouth Sanat Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

18.950 GBP

Lisans
Kredi

154 GBP

Yüksek Lisans
Kredi

154 GBP

Bournemouth Sanat Üniversitesi Bursları

Arts University Bournemouth, uluslararası lisans ve yüksek lisans öğrencileri için çeşitli burs programları ve indirim olanakları sağlamaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının kontenjan ve finansman imkânlarının sınırlı olduğunun, bursların ihtiyaca ve başarıya göre verildiğinin ve kabul standartlarının yüksek olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Üniversitenin sunduğu burs programlarını incelemek isteyen aday öğrenciler, aşağıda yer alan linkten burs programlarına ulaşabilirler.

Uluslararası Lisans ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Yönelik Burslar

Yaşam Masrafları

Arts University Bournemouth tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir;

 • Konaklama Giderleri: Aylık £538
 • Telekomünikasyon Giderleri: Aylık £27
 • Ulaşım Giderleri: Aylık £81
 • Yemek Giderleri: Aylık £123
 • Sosyal Yaşam, İlgi Alanları ve Hobiler: Aylık £100
 • Giyim Giderleri: Aylık £43
 • Diğer Kişisel Giderler: Aylık £13

Bournemouth Sanat Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Arts University Bournemouth, faaliyetlerinin büyük bir çoğunluğunu Poole kentinde yer alan Wallisdown Kampüsü'nde gerçekleştirmektedir. Bournemouth Üniversitesi kampüsünün hemen yanında bulunan ve yaklaşık 4 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olan Wallisdown Kampüsü ile başkent Londra'nın merkezi arası otobüsle 1.5 saat ve trenle yaklaşık 2 saat sürmektedir. Bournemouth ve Bristol, Bath, Reading gibi civar kentlere ve Poole, Portsmouth, Worthing, Brighton ve Eastbourne gibi sahil kentlerine de tren ya da otobüsle kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Wallisdown Kampüsü'nde, üniversitenin eğitim faaliyetlerini gerçekleştirdiği yapılarla birlikte, çok sayıda atölye ve çalışma alanı bulunmaktadır. Kampüs içinde bulunan üniversite kütüphanesinin koleksiyonunda, sanat, tasarım, medya ve sahne sanatlarına ilişkin konularda 50.000'den fazla basılı ve elektronik yayın bulunurken, kampüs içerisinde bulunan diğer önemli yapılar arasında; üniversitenin yemek bölümünün yer aldığı The Refectory binası, TheGallery sanat galerisi, MoDiP müzesi, fotoğrafçılık alanına ilişkin bölümlerin derslerinin yapıldığı ve ek olarak bilgisayar laboratuvarları ve bir ders amfisine ev sahipliği yapan Kuzey Ek Bina, CRAB Çizim Stüdyosu ve Öğrenci Birliği'nin yer aldığı Öğrenci Hizmetleri Binası bulunmaktadır.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Kampüs Hayatı

Üniversitenin faaliyet gösterdiği Wallisdown Kampüsü, öğrencilerin faydalanabildiği çok sayıda tesis, hizmet ve imkân sunmaktadır. Üniversite kütüphanesi, 50.000 basılı ve elektronik yayının yanı sıra, öğrenciler için çalışma alanları, toplantı salonları ve sessiz okuma odaları sağlamaktadır. Bir Arts University Bournemouth mezunu ve ünlü bir mimar olan Sir Peter Cook tarafından tasarlanan CRAB Çizim Stüdyosu, üniversitedeki tüm öğrencilere açık olup, kostüm tasarımcılarından mimarlara, animasyon öğrencilerinden öğretmenlere kadar tüm öğrencilerin bir araya gelerek yaratıcı çalışmalara katılmalarını olanaklı hâle getirmektedir. Üniversitenin sanat galerisi 'TheGallery' yıl boyu düzenlenen sergilere ve sanatsal faaliyetlere ev sahipliği yapmaktadır. Birleşik Krallık'taki akredite edilen tek müze olan MoDiP'te sanat ve plastiğin bir araya geldiği tasarımlar sergilenmektedir. Üniversite kampüsünün tam merkezinde bulunan The Refectory binasında, üniversitenin öğrencilerinin hemen her mutfağı deneyimleyebildiği üniversite yemek hizmetleri bulunurken, The Refectory binasının ikinci katında bulunan 'Arts Bar and Costa', öğrenciler için bir kahve dükkânı/pub olarak hizmet vermektedir. Üniversitenin tiyatro, müzik ve dans bölümleri, yıl boyunca sık sık gösteriler düzenlemekte ve üniversite bünyesinde öğrencilerin katılabileceği çok sayıda öğrenci kulübü ve topluluğu faaliyet göstermektedir.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Spor Kulüpleri

 • Badminton
 • Boks
 • Tırmanma
 • Futbol
 • Netbol
 • Ragbi
 • Sörf
 • Taekwondo
 • Voleybol
 • Yürüyüş & Doğa Yürüyüşü
 • Longboard
 • Dans Fitness
 • Eskrim
 • Yoga

Bournemouth Sanat Üniversitesi Ünlü Mezunları

 • Simon Beaufoy
 • Edgar Wright
 • Twinks Burnett
 • Wolfgang Tillmans
 • Sir Peter Cook

Bournemouth Sanat Üniversitesi Ödülleri

 • 2016 Sir Misha Black Ödülü
 • 2017 Öğretim Mükemmelliği Çerçevesi Altın Ödülü
 • 2 Queen's Anniversary Prize for Higher and Further Education
 • Arts Prize for Education for the Film Industry
 • 1 Turner Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

 

Bournemouth Sanat Üniversitesi Tanıtım Filmi


Bournemouth Sanat Üniversitesi Konumu


Arts University Bournemouth Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Bournemouth Sanat Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Poole

E-Posta: international@aub.ac.uk

Web: https://aub.ac.uk

Adres: 7 Fern Barrow, Wallisdown, Poole BH12 5HH, Birleşik Krallık

Telefon:+44 1202 363 217

Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  ÜLKE ingilterede nasıl doktor olunur, ingilterede doktor olmak, ingilterede doktor olma yolları, ingilterede doktor eğitimi

  24/05/2024

  5 Görüntülenme

  Doktor olmak, birçok kişinin hayalini kurduğu prestijli ve ödüllendirici bir meslektir. İngiltere'de doktor olma süreci, zorlu ancak son derece tatmin ...

  ÜLKE ingilterede öğrenciyken çalışmak, ingilterede öğrenci işleri, ingilterede öğrenci maaşları, ingilterede öğrenciyken çalışabilir miyim

  19/04/2024

  70 Görüntülenme

  İngiltere, dünya çapında prestijli eğitim kurumları, zengin kültürel çeşitlilik ve iş imkanlarıyla tanınan bir ülkedir. Özellikle öğrenciler için ...

  EĞİTİM YAZILARI ucas başvuru, ucas nedir, ucas türkiye

  26/01/2024

  254 Görüntülenme

  UCAS, "University and Colleges Admissions Service" ifadesinin kısaltmasıdır. Birleşik Krallık'taki (

  Bournemouth Sanat Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  National Taiwan University

  3 beğeni Kalite Puanı: 68

  Tayvan

  Şehir: Taipei
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 47
  Lisans Ücreti: 50.460 TWD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  University of Nottingham

  5 beğeni

  İngiltere

  Şehir: Nottingham
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 156
  Lisans Ücreti: 21.500 GBP

  Master Programı: 143
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 24

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Ghent University

  15 beğeni

  Belçika

  Şehir: Ghent
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 106
  Lisans Ücreti: 1.092 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp