California Institute of Technology

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / California Institute of Technology

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

2463

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 4

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Sıralamaları

7

Times Universities

15

QS World

9

Shanghai List

7

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Kaliforniya

Şehir: Pasadena

California Institute of Technology

Caltech ya da California Institute of Technology, Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletindeki Pasadena kentinde yer alan, özel bir araştırma üniversitesidir. 1891 yılında Throop Üniversitesi olarak kurulan ve 1920 yılında adı California Institute of Technology (CalTech) olarak değiştirilen üniversite, bilim ve mühendislik alanlarına odaklanmakta olup, son teknoloji araştırmaları ve üst düzey öğretim üyeleriyle uluslararası bir üne sahiptir. Caltech, özellikle bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğe (STEM) alanlarına odaklanan lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. En önemli bölümleri arasında Biyoloji ve Biyoloji Mühendisliği, Kimya ve Kimya Mühendisliği, Mühendislik ve Uygulamalı Bilimler, Jeoloji ve Gezegen Bilimleri, Beşeri ve Sosyal Bilimler ve Fizik, Matematik ve Astronomi yer almaktadır.

Caltech, yaklaşık 1.000 lisans öğrencisi ve 1.200 yüksek lisans öğrencisi ile nispeten küçük bir öğrenci topluluğuna sahiptir. Üniversitenin öğrenci sayısının az olması, öğrenci ve öğretim üyelerinin birbirine sıkı sıkıya bağlı bir topluluk meydana getirmesini ve öğretim üyelerinin öğrencilerle bireysel olarak ilgilenmelerini mümkün kılmaktadır. Mezunlarının ve öğretim üyelerinin 46 Nobel Ödülü, 64 Ulusal Bilim Madalyası, 13 Ulusal Teknoloji ve İnovasyon Madalyası, 17 Wolf Ödülü ve 9 Crafoord Ödülü’ne layık görüldüğü Caltech, seçkin bir öğretim üyesi ve mezun topluluğuna sahiptir. Kurumun araştırmacıları, evreni yöneten yasaların keşfi, nano teknolojideki ilerlemeler ve internetin geliştirilmesi gibi çeşitli alanlara önemli katkılarda bulunmuştur.

Caltech; Jet Propulsion Laboratory (JPL), Palomar Observatory, Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory (LIGO) ve Keck Observatory gibi dünya çapında birçok araştırma tesisini yönetmekte ve ortak çalışmalar yürütmekte olup, bu tesisler, araştırmacıların çeşitli bilimsel disiplinlerde çığır açan keşifler yapmasına olanak sağlamaktadır. Caltech, öğrenciler arasında yüksek düzeyde akademik özgürlük ve işbirliğine olanak tanıyan bir “Dürüstlük Sistemi” çerçevesinde faaliyet göstermekte olup, bu sistem, öğrencilerin birbirlerinden haksız yere yararlanmamaları ve akademik ve kişisel yaşamlarında dürüstlükle hareket etmeleri ilkesine dayanmaktadır.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Programları

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Lisans Bölümleri ve Programları


Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Başvuru Tarihleri

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kabul Koşulları

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin lisede ve özellikle 11. ve 12. sınıfta aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT, PTE Academic gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Personal Statement & Essay

GCE A-Level, International Baccalaureate, Advanced Placement gibi programlar vasıtasıyla alınan akademik yeterlilikler doğrudan kabul için yeterli olmamakla birlikte, bu programlar kapsamında bulunan öğrenciler, aldıkları dersler doğrultusunda ders kredisi talebinde bulunabilirler.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite eğitimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT, PTE Academic gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.
 • Başvurulan programın kabul koşulları doğrultusunda, ilgili alanda iş deneyimi istenebilir.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

86.886 USD

Lisans
Kredi

1.830 USD

Yüksek Lisans
Kredi

1.825 USD

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Bursları

Caltech, uluslararası öğrenciler için kabul sürecinde finansal ihtiyaçları dikkate almaktadırlar. Bu öğrenciler için toplam mali yardım fonu miktarı sınırlıdır ve kabul edilen tüm öğrencilerin gösterilen ihtiyacının %100'ünün karşılanmasına gayret edilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki burs başvuruları öğrencilerin kabul aşamasında yapılacak değerlendirilmeler sırasında göz önüne alınacaktır. Lisans kariyeri boyunca herhangi bir zamanda mali yardım başvurusunda bulunmayı planlayan uluslararası bir öğrenci, kabul için başvururken bunu belirtmelidir. Caltech'teki ilk yılı için yardım almayan uluslararası bir öğrenci, lisans kariyeri boyunca başka bir akademik dönem için yardım almaya uygun değildir. Kanada ve Meksika vatandaşları için istisnalar yapılabilir. CalTech, öğrencilere başarı bursu vermemektedir. Kabul almaya uygun bulunan öğrencilerin finansal taleplerini karşılamak içinse gerekli yardımları yapar.

Yaşam Masrafları

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nün sunduğu lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama Giderleri: $1.200 - $1.800
 • Fatura Giderleri: $190 - $215
 • Gıda ve Yemek Giderleri: $870 - $1.070
 • Ulaşım Giderleri: $360
 • Ders Materyalleri ve Kitaplar: $160
 • Diğer Kişisel Giderler: $300 - $550

 

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Kampüs Bilgileri

Güzelliği ve farklı mimari tarzıyla dikkat çeken okul, öğrencilere ve öğretim üyelerine ilham kaynağı olan bir atmosfer sunmaktadır. Yaklaşık 124 dönüm büyüklüğündeki kampüste eğitim binaları, araştırma tesisleri, idari ofisler, öğrenci evleri ve rekreasyon alanları bulunmaktadır. Adını bilim adamı ve hayırsever Arnold O. Beckman'dan alan Beckman Enstitüsü, biyoloji, kimya ve mühendislik alanlarındaki araştırmalara odaklanan çok disiplinli bir araştırma merkezi olup, mimar Harry Weese tarafından tasarlanan yapı, geometrik mimari özellikleriyle ünlüdür. Adını Nobel ödüllü Robert A. Millikan'dan alan Millikan Kütüphanesi, öğrencilere ve öğretim üyelerine muazzam bir kitap, süreli yayın ve elektronik kaynak koleksiyonu sağlayan büyük bir kütüphane olup, aynı zamanda öğrenciler için de popüler bir çalışma yeridir.

Özel bir kulüp olan ünlü Athenaeum, öğretim üyeleri, çalışanlar ve mezunlar için resmi ve gündelik etkinlikler için bir toplanma alanı olarak hizmet vermekte olup, mimar Gordon Kaufmann tarafından tasarlanan Athenaeum, İspanyol tarzı bir mimariye sahiptir ve yemek salonları, kütüphane ve konuk odaları içermektedir. Millikan Kütüphanesi yakınında bir alan olan Kaplumbağa Göleti, kaplumbağaların yaşadığı ve gür yeşilliklerle çevrili bir alan olup, boş zamanlarını değerlendirmek ve ders çalışmak isteyen öğrenciler tarafından da sık sık ziyaret edilmektedir. Kampüs içerisinde lisans öğrencilerinin konaklama ihtiyaçları için tahsis edilen sekiz yurt binası bulunmakta olup, bu yurtlar yaşam alanlarının yanı sıra öğrenciler için sosyal ve kültürel merkezler olarak da hizmet vermektedir. Her yurdun kendine özgü gelenekleri, kültürü ve mimari bir tarzı vardır. Okulda Braun Athletic Center, Zollner Stadyumu, tenis kortları ve yüzme havuzu gibi çeşitli spor tesisleri de bulunmaktadır.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Kampüs Hayatı

California Institute of Technology'deki (Caltech) kampüs yaşamı, öğrencilere dinamik ve işbirliğine dayalı bir ortam sunmaktadır. Enstitüde her ne kadar akademisyenler ve araştırma faaliyetleri ana odak noktası olsa da öğrencilerin müfredat dışı etkinliklere katılmaları için çeşitli olanaklar bulunmaktadır. Lisans öğrencileri kampüste genellikle hem yaşam alanı hem de sosyal merkez olarak hizmet veren sekiz yurttan birinde ikamet etmekte olup, her yurdun kendi kültürü, gelenekleri ve sosyal toplantıları vardır ve yurtlar arasındaki dostane rekabetler güçlü bir arkadaşlık duygusunu teşvik etmektedir.

Caltech; robot bilimi, münazara, toplum hizmeti, müzik, tiyatro gibi hemen her ilgi alanına hitap eden 100’den fazla öğrenci kulüp ve topluluğuna sahiptir. Bu kulüp ve topluluklar, öğrencilerin sınıf dışındaki ilgi alanlarını keşfetmelerine ve aynı zamanda liderlik yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Her ne kadar Caltech en çok akademik ve araştırma faaliyetleri ile tanınsa da kurumda spora etkinliklerine katılmak isteyen öğrenciler için üniversite ve kulüp sporları da bulunmaktadır. Caltech, NCAA Division III liginde rekabet etmekte olup, öğrenciler basketbol, futbol, yüzme ve atletizmle spor dallarında müsabakalara katılabilmektedir. Ayrıca öğrenciler arasında dostça rekabeti teşvik eden okul içi ve kulüp sporları da mevcuttur.

Caltech, kampüs yaşamını daha zengin hâle getiren yıllık etkinliklere ve kendine özgü geleneklere sahiptir. Son sınıf öğrencilerinin alt sınıf öğrencilerinin çözmesi için karmaşık şakalar planladığı Ditch Day; her yurdun temalı partiler düzenlediği Interhouse Party ve aday öğrencilerin kampüsteki yaşamın nasıl olduğunu görebilecekleri Prefrosh Weekend bu etkinlik ve geleneklerden bazılarıdır. Caltech, öğrencilerin akademik ve kişisel başarılarına katkıda bulunmak amacıyla çeşitli hizmetler sunmaktadır. Caltech Danışma Merkezi; bireysel danışmanlık, grup terapisi, stres yönetimi ve ruh sağlığı programları sağlamakta olup, Öğretme, Öğrenme ve Sosyal Yardım Merkezi (CTLO) aracılığıyla da özel dersler ve çalışma teknikleri seminerleri de dahil olmak üzere akademik destek hizmetleri sunulmaktadır.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Spor Kulüpleri

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, çeşitli spor dallarında, farklı beceri düzeylerine hitap eden spor kulüplerine sahiptir. Bu kulüpler, spordaki beceri düzeylerine bakılmaksızın tüm öğrencilere açıktır. Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde faaliyet gösteren spor kulüplerinden bazıları şu şekildedir;

 • Okçuluk Kulübü
 • Caltech Badminton Kulübü
 • Caltech Salon Dansları Kulübü
 • Caltech Barbell Kulübü
 • Caltech Voleybol Kulübü
 • Caltech Kriket Kulübü
 • Caltech Dans Takımı
 • Caltech Balıkçılık Kulübü
 • Caltech Yarış ve Motor Sporları Kulübü
 • Caltech SCUBA Topluluğu
 • Caltech Tai Chi Kulübü
 • Caltech Frizbi Kulübü

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Ünlü Mezunları

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

 • Ardem Patapoutian
 • Arnold Orville Beckman
 • Benoit Mandelbrot
 • C. Gordon Fullerton
 • Carl David Anderson
 • Carolyn Porco
 • Carver Mead
 • Charlie Munger
 • Donald Knuth
 • Douglas D. Osheroff
 • Edwin McMillan
 • Eric Betzig
 • Fernando J. Corbató
 • France A. Córdova
 • Frank Capra
 • Gordon Moore
 • Harrison Schmitt
 • John Clauser
 • John McCarthy
 • Kip Thorne
 • Mustafa A.G. Abushagur
 • Qian Xuesen
 • Regina E. Dugan
 • Stanislav Smirnov
 • Stephen Wolfram
 • Vernon Smith
 • William Shockley

yer almaktadır.


Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Ödülleri

 • 46 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 64 Ulusal Bilim Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 13 Ulusal Teknoloji ve İnovasyon Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 42 MacArthur Fellowship Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 17 Wolf Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 6 Breakthrough Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 9 Crafoord Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 1 Fields Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 9 Kavli Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Tanıtım Filmi


Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Konumu


California Institute of Technology Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Pasadena

E-Posta: ugadmissions@caltech.edu

Web: https://www.caltech.edu

Adres: 1200 East California Boulevard, Pasadena, California 91125, USA

Telefon:+1 (626) 395-6811

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  45 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  18 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  ÜLKE REHBERİ amerikada öğrenciyken çalışmak, amerika öğrenci işleri, amerika öğrenci maaşları, amerikada öğrenciyken çalışabilir miyim

  23/04/2024

  122 Görüntülenme

  Amerika, dünya genelinde yüksek kaliteli eğitim imkanları ve kültürel çeşitliliğiyle tanınan bir ülkedir. Ancak,

  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü (Caltech) Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinin Pasadena şehrinde yer almaktadır. Üniversite kampüsü, San Gabriel Vadisi'nde, Los Angeles şehir merkezinin yaklaşık 18 km kuzeydoğusunda bulunmaktadır.

  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'ne başvuruda bulunabilmek için Common Application veya Coalition Application platformlarından birinde hesap oluşturmanız ve kişisel bilgilerinizi, akademik geçmişinizi ve diğer gerekli ayrıntıları sağlayarak başvuru formunu doldurmanız ve başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir.

  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü tarafından sunulan lisans programlarının 2023-24 akademik yılı için eğitim ücreti $86,886 olarak belirlenmiştir. Bu ücrete konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, özellikle bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında eğitime odaklanan bir kurum olup; mühendislik, bilgisayar bilimleri, fizik, matematik, biyoloji, kimya ve yer, gezegen ve uzay bilimleri gibi pek çok farklı bölümü bulunmaktadır.

  Öğrenci kabulleri bakımından rekabetin oldukça yüksek olduğu bir okul olan Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nün giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, SAT: 1550, ACT: 35, IELTS: 7.5, TOEFL iBT: 100, şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Université Paris Cité

  4 beğeni

  Fransa

  Şehir: Paris
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 1
  Lisans Ücreti: 270 EUR

  Master Programı: 27
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 5

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  The University of Sheffield

  10 beğeni

  İngiltere

  Şehir: Sheffield
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 115
  Lisans Ücreti: 22.680 GBP

  Master Programı: 176
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 26

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  L. N. Gumilev Eurasian National University (ENU)

  0 beğeni

  Kazakistan

  Şehir: Astana
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

  Statüsü: DEVLET

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp