KTH Royal Institute of Technology

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İsveç Üniversiteleri / KTH Royal Institute of Technology

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

13500

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 45

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Sıralamaları

201

Times Universities

89

QS World

201

Shanghai List

3

Ülke Sıralaması

Ülke: İsveç

Bölge:

Şehir: Stockholm

KTH Royal Institute of Technology

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü ya da İsveççe'deki adıyla Kungliga Tekniska högskolan, 1827 yılında İsveç'in başkenti Stockholm kentinde kurulmuş olan, araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. Yükseköğrenim alanındaki tecrübesi iki yüzyıla yaklaşan KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, başta mühendislik ve teknoloji olmak üzere pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir. CLUSTER, CESAER, EUA, T.I.M.E. Association, PEGASUS, NORDTEK, Nordic Five Tech gibi prestijli kurum, kuruluş ve girişimlerin üyesi bulunan KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, günümüde Stockholm'de bulunan, KTH Campus, KTH Kista, KTH Södertälje, KTH Flemingsberg ve KTH Solna olmak üzere beş adet kampüste yaklaşık 14.000 öğrenciye yükseköğrenim olanakları sağlamaktadır.

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Programları

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Lisans Bölümleri ve Programları


Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Başvuru Tarihleri

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kabul Koşulları

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, üniversite öğrenimine yeni başlayacak olan öğrencileri üniversite öğreniminin ilk yılına hazırlamak ve dil yeterliliği kazandırmak amacıyla çeşitli hazırlık programları sunmaktadır.

Bununla birlikte, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nün sunduğu lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • Dört Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Dört yıllık lisans derecesi eğitimi veren ve KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü tarafından tanınan üniversitelerden birine kabul edilmiş olmak
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi (IELTS, TOEFL i-BT gibi yeterlilik sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce Yeterlilik Sertifikası)
 • Eğitim dilinin İsveççe olduğu programlar için İsveççe Yeterlilik Belgesi

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nün sunduğu yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • Dört Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi (TOEFL i-BT, IELTS gibi yeterlilik sınavlarından alınan puan ile elde edilen İngilizce Yeterlilik Sertifikası)
 • Eğitim dilinin İsveççe olduğu programlar için İsveççe Yeterlilik Belgesi
 • Başvurulan bölüme özel gereklilikler doğrultusunda GRE veya GMAT puanı istenebilir

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Eğitim Ücretleri

Lisans
Kredi

12.200 SEK

Yüksek Lisans
Kredi

10.333 SEK

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Bursları

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü öğrenciler için çeşitli burs imkânları sağlamaktadır. Bununla birlikte burs programlarının kapasite ve finansmanının sınırlı olduğunun, kabul standartlarının yüksek olduğunun ve bursların ihtiyaca dayalı olarak verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Burs başvurusunda bulunmak isteyen öğrenciler aşağıda belirtilen linkten burs programlarını inceleyebilirler.

Burs Programları

Yaşam Masrafları

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'ne başvurmak isteyen aday öğrenciler için, başvuru, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda ortalama masrafların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama Giderleri: SEK 4.600-7.500
 • Yemek Giderleri: SEK 2.000
 • Ulaşım Giderleri: SEK 650
 • Telekomünikasyon Giderleri: SEK 300
 • Giyim, Hobi ve Sosyal Yaşam Giderleri: SEK 1.500
 • Toplam SEK 9.050-11.950

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Kampüs Bilgileri

KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nün Stockholm kentinde, KTH Campus (Valhallavägen'da bulunan ana kampüs), KTH Kista, KTH Södertälje, KTH Flemingsberg ve KTH Solna olmak üzere beş adet kampüsü bulunmaktadır. Ana kampüs olarak hizmet veren KTH Campus, merkez Stockholm'ün kuzey kesiminde yer almaktadır. Bilgi ve İletişim Teknolojileri için oldukça önemli bir yerleşke olan ve telsiz iletişim teknolojilerinin geliştirilmesinde önemli roller üstlenmiş olan KTH Kista yerleşkesi de Stockholm kent merkezinin kuzeyinde yer almakta olup, günümüzde Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında faaliyet gösteren binden fazla şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Stockholm kentinin güneyinde yer alan KTH Södertälje, imalat endüstrisi ile güçlü bağları olan bir bölgede bulunmaktadır. Kuzey Avrupa'nın tıbbi mühendislik alanında önde gelen merkezlerinden biri olan KTH Flemingsberg Stockholm kent merkezinin güneyinde yer almaktadır. Stockholm kentinin kuzeyinde yer alan KTH Solna ise çeşitli yaşam bilimleri disiplinlerinde önemli bir ulusal merkez görevi görmektedir.

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Kampüs Hayatı

İsveç'in başkenti Stockholm'de bulunan KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, Stockholm'de her birinin eşsiz bir karaktere sahip olduğu ve ulaşım, konaklama, hizmet ve eğlence merkezleri ile yakın bağlantıları bulunan beş ayrı kampüste faaliyet göstermektedir. Birbirlerine 57 ayrı köprü ile bağlanmış 14 ayrı adaya bölünmüş olan Stockholm kentinin hemen her köşesinde deniz manzarası, parklar ve ormanlar bulunmaktadır. Öğrencilerin alabilecekleri allemannsrätten öğrencilere bu alanlara erişim imkânı sağlamaktadır. Ek olarak KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, Stockholm'de bulunan kampüslerinde öğrenciler için spor tesisleri, kütüphaneler ve çeşitli olanaklar sağlamakta olup, enstitü bünyesinde bulunan öğrenci kulüpleri ve topluluklar kampüslerde ve Stockholm kentinde sık sık faaliyetler düzenlemektedir.

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Spor Kulüpleri

 • Squash
 • Badminton
 • Salon Hokeyi
 • Voleybol
 • Kürek
 • Basketbol
 • Futbol

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Ünlü Mezunları

 • Max Tegmark
 • Dolph Lundgren
 • Daniel Ek
 • Ivar Kreuger
 • Christer Fuglesang
 • Salomon August Andrée
 • Carl-Axel Acking

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Ödülleri

 • 1 KTH Great Prize Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 2 Nobel Fizik Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 1 Abel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 1 Gödel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Tanıtım Filmi


Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Konumu


KTH Royal Institute of Technology Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Stockholm

E-Posta: info@kth.se

Web: http://www.kth.se

Adres: Brinellvägen 8, 114 28 Stockholm, İsveç

Telefon:+46 8 790 60 00

Sosyal Medyaları

 • İsveç Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  Kraliyet Teknoloji Enstitüsü Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, İsveç’in başkenti Stockholm kentinde yer almaktadır. Enstitünün başkent Stockholm’de; KTH Campus (ana kampüs), KTH Kista, KTH Södertälje ve KTH Flemingsberg olmak üzere 4 yerleşkesi bulunmaktadır. Dört kampüsün en büyüğü ve en merkezi olan KTH Campus, Östermalm bölgesinde, şehir merkezine yakın bir konumda yer almaktadır. Diğer üç kampüs Stockholm'ün farklı banliyölerinde yer almaktadır.

  KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü tarafından sunulan lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık eğitim SEK 366,000 olarak belirlenmiş olup, yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık eğitim ücretleri SEK 171,000 ve SEK 572,000 aralığında değişmektedir.

  KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü; Mimarlık, Biyoteknoloji, İnşaat Mühendisliği ve Tasarım, İnşaat Mühendisliği ve Öğretmenlik, Bilgisayar Mühendisliği, Tasarım ve Ürün Geliştirme, Elektronik ve Bilgisayar Teknolojisi, Elektrik Mühendisliği, Enerji ve Çevre, Havacılık Mühendisliği, Gayrimenkul ve Finans, Emlak Komisyonculuğu ve Emlak Geliştirme, Endüstriyel Ekonomi, Endüstriyel Teknoloji ve Sürdürülebilirlik, Endüstriyel Teknoloji ve Üretim Devamlılığı, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Bilgi Teknolojisi, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Tasarımı, Tıbbi Teknoloji, Medya Teknolojisi, İnşaat Mühendisliği, Teknoloji ve Ekonomi, Mühendislik Fiziği, Teknik Kimya ve Teknik Matematik gibi farklı disiplinlerde pek çok eğitim programı sunmaktadır.

  KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nün giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, International Baccalaureate (IB): 24+; European Baccalaureate (EB):80+; İngilizce dil yeterlilik puanları: IELTS: 6.5; TOEFL iBT: 90; İsveççe dil yeterlilik puanları: TISUS: B2 şeklindedir.

  KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü, Avrupa’daki en prestijli teknik enstitüler arasında bulunuyor ve bu nedenle öğrenci kabulleri bakımından rekabetin yüksek olduğu bir üniversite olarak biliniyor. Bununla birlikte, doğru hazırlık ve uzman rehberlik ile kabul edilme şansınızı artırabilirsiniz. Bu doğrultuda; akademik başarınız, yüksek not ortalaması, İngilizce yeterlilik sınavı (IELTS/TOEFL) ve İsveççe yeterlilik sınavı (TISUS) puanlarınız, lise öğrenimi boyunca ya da IB, EB programları kapsamında aldığınız derslerin zorluğu, bu derslerin sınavlarından aldığınız puanlar, diploma puanınız, özellikle ilgi alanlarınıza yönelik olarak katıldığınız müfredat dışı faaliyetler, katıldığınız yarışmalar ve kazandığınız ödüller, öğretmenleriniz ve mentörlerinizden alacağınız tavsiye mektupları ve nihayetinde olası bir mülakatta göstereceğiniz başarı, kabul sürecinde büyük önem arz ediyor. Ek olarak, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü çok sayıda eğitim programı sunuyor ve başvuru işlemlerinize başlamadan önce, okulun sunduğu eğitim programları hakkında bilgi edinmeniz ve seçiminizi yapmanız, başvuru yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Indian Institute of Technology Kharagpur (IIT Kharagpur)

  0 beğeni

  Hindistan

  Şehir: West Bengal
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 16
  Lisans Ücreti: 600.000 INR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  POPÜLER

  University of Bern

  14 beğeni

  İsviçre

  Şehir: Bern
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 39
  Lisans Ücreti: 950 CHF

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 6

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

  RWTH Aachen University

  39 beğeni

  Almanya

  Şehir: Aachen
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 38
  Lisans Ücreti: 318 EUR

  Master Programı: 75
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 8

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp