Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Otago Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

18722

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

%

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Otago Üniversitesi Sıralamaları

202

Times Universities

194

QS World

301

Shanghai List

2

Ülke Sıralaması

Ülke: Yeni Zelanda

Bölge:

Şehir: Dunedin, Otago

University of Otago

Otago Üniversitesi 1869 yılında kurulmuş, yaptığı araştırmaların kalitesiyle ön plana çıkan bir devlet üniversitesidir. Yeni Zelanda'da Auckland Üniversitesi'nden sonra en iyi ikinci üniversitesi olarak dünya sıralamalarında üstlerde karşımıza çıkmaktadır. Bünyesindeki tüm fakülteleri bir araya getirerek Beşeri Bilimler, Sağlık Bilimleri, Fen Bilimleri ve İşletme olarak 4 farklı bölüme indirgemiştir ve tıp da dahil olmak üzere birçok temel alanda lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır. Özellikle yer ve deniz bilimleri alanlarında Yeni Zelanda'da en üst kalite eğitimi vermektedir. Okulun Felsefe bölümü ise ülkedeki en iyi akademik birim olarak seçilmiştir. Ana kampüsü Dunedin şehrinde bulunan üniversitenin Auckland, Wellington, Christchurch ve Invercargill şehirlerinde de uydu kampüsleri bulunmaktadır. 18,000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan okul özellikle renkli ve hareketli öğrenci yaşamıyla ön plana çıkmaktadır. Öğrenciler isimlerini bile kendilerinin belirlediği yerleşke içerisindeki yurt binalarında birlikte yaşamaktadır ve okulun kendine ait birçok geleneği ve etkinliği bulunmaktadır. Otago Üniversitesi ile ilişkilendirilen birçok mezun ve fakülte üyesi bilim alanında birçok başarıya imza atmış ve saygıdeğer burslara layık görülmüştür.  

Otago Üniversitesi Programları

Otago Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Otago Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Otago Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Otago Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Otago Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

EKİM

Otago Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

EKİM

Kabul Koşulları

Lisans başvurusu yapacak Türk öğrencilerin lise eğitimi sonrası Türkiye'de 1 sene üniversite eğitimi almış olması gerekmektedir. 1 sene üniversite eğitimi almak istemeyen öğrenciler Otago Üniversitesi'nin sunduğu üniversite hazırlık programını (Foundation Year) tamamlayarak lisans başvurusunda bulunabilirler. Ayrıca öğrencilerin IELTS, TOEFL gibi uluslararası platformlarda tanınmış bir sınava girerek dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Otago Üniversitesi'nin tanıdığı bir kurum aracılığıyla başvuru yapmayan öğrenciler ek olarak üniversiteye Educational Credential Evaluators tarafından alınmış bir değerlendirme raporu sunmaları gereklidir.

Yüksek lisans başvurusu yapacak öğrencilerin ise başvurdukları alan ile bağlantılı bir lisans diploması ve İngilizce dil yeterlilik belgesi bulunmalıdır. Belirli bölümler ek olarak iş deneyimi de isteyebilir. Tezli bir yüksek lisans programına başvuracak öğrencilerin üzerinde çalışmak istedikleri konuyla ilgili bir araştırma konusu sunmaları istenir. 

Otago Üniversitesi Otago Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

34.251 NZD

Lisans
Kredi

305 NZD

Yüksek Lisans
Kredi

492 NZD

Otago Üniversitesi Bursları

Daha önce Yeni Zelanda'da üniversite düzeyinde herhangi bir eğitim almamış, Yeni Zelanda vatandaşı olmayan veya kalıcı oturum izni bulunmayan uluslararası öğrenciler üniversiteye lisans düzeyinde kabul aldıkları takdirde 10,000 NZD değerinde olan "Vice-Chancellor's Scholarship for International Students" isimli burstan yararlanabilirler. Yalnızca bir kez verilen bir burstur ve yalnızca eğitim ücretinde değerlendirilebilir.

Otago Üniversitesi'nde lisans programına başvuran, lise eğitiminin 12. ve 13. yılını Yeni Zelanda'da tamamlamış veya Otago Üniversitesi'nin Pathway programına katılmış öğrenciler ise kendilerine sunulan birçok farklı burs opsiyonundan yararlanabilir. Detaylı bilgi; Otago Üniversitesi Giriş Bursları

Yüksek lisansa başvuracak öğrenciler için ise farklı burs opsiyonları bulunmaktadır. İşletme yüksek lisansı hariç diğer programlara başvuran uluslararası öğrenciler (uzaktan eğitim de dahil) yalnızca eğitim ücretinden düşülmek üzere 10,000 NZD değerinde tek seferlik burs alabilirler. Araştırma odaklı bir yüksek lisans programına (tezli) kabul alan öğrenciler ise yıllık 16,000 NZD değerinde bir burs için başvuruda bulunabilirler. Bu burs sadece 8 öğrenciye verilmektedir. Burs ayriyetten eğitim ücretinin de bir kısmını karşılamaktadır.

Yaşam Masrafları

Öğrenciler kampüsteki yurt binalarında konaklamak isterse yeme-içme ve konaklama ücretleri yıllık toplam 17,480 Yeni Zelanda Doları tutmaktadır. Paylaşımlı dairede kalmayı tercih eden bir öğrenci konaklama için yıllık 7,280 ve ısınma, elektrik, internet faturaları için ise yıllık 1,300 Yeni Zelanda Doları ödeyecektir; stüdyo daireyi tercih eden öğrenciler ise yıllık 12,220 Yeni Zelanda Doları ödeyecektir. Paylaşımlı veya stüdyo dairede kalan öğrencilerin yıllık ortalama yeme-içme masrafları ise 3,600 Yeni Zelanda Doları civarında olacaktır.

Diğer Yaşam Masrafarı (Yıllık Ortalama)
Kişisel Harcamalar $2,640
Eğlence $2,200
Sağlık ve Seyahat Sigortası $620

 

Otago Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Üniversite bünyesinde 4 farklı eğitim departmanı bulunmaktadır: Beşeri Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Bilim Fakültesi ve Ticaret Fakültesi (Otago İşletme Okulu). Ek olarak 1875 yılında kurulan Otago Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yeni Zelanda'daki iki tıp fakültesinden birisidir. Üniversitenin 4 farklı eğitim departmanının ve idari işler binasının bulunduğu ana kampüsü Dunedin şehrinde bulunmaktadır. Auckland, Wellington, Christchurch ve Invercargill şehirlerinde ise uydu kampüsleri bulunmaktadır.

Christchurch ve Wellington kampüslerinde Tıp ve Sağlık Bilimleri fakülteleri bulunmaktadır ve tıp ve fizyoterapi alanlarında klinik eğitim programları ile birlikte yüksek lisans eğitimleri verilmektedir. Ayrıca uzaktan öğrenim için uygun online programlar da mevcuttur. Invercargill kampüsünde Otago Üniversitesi Eğitim Fakültesi yer almaktadır. Üniversitenin Deniz Bilimleri Bölümü ise Otago yarımadasında bulunmaktadır ve yine üniversiteye ait Portobello Deniz Bilimleri Laboratuvarı ile birlikte çalışmalar yürütmektedir.

Üniversitenin ana yerleşkesinde 14 farklı yurt binası (residential college) bulunmaktadır. Genellikle birinci sınıfların konaklaması için yurt binaları bulunsa da, çoğu üst sınıf ve hatta yüksek lisans öğrencilerinin bile çoğunluğu yurt binalarında kalmaktadır. Konaklamanın yanı sıra yemek de yurtlarda verilmektedir. Ek olarak öğrencilere sosyal ve sağlık hizmetleri de sunulmaktadır.

 

Otago Üniversitesi Kampüs Hayatı

The Otago University Students' Association kısaca OUSA 100 yıldan fazladır öğrencilerin yaşadıkları üniversite deneyimini en üst seviyeye taşımak için çalışmalarına devam etmektedir. Öğrencilerin katılabileceği 160'tan fazla öğrenci kulünü bulunmaktadır. Ayrıca OUSA binasında öğrencilere konaklama noktasında destek verilmektedir, öğrencilerin ders çalışabileceği veya toplanabileceği alanlar bulunmaktadır ve kahvaltı ile öğlen yemeği servis edilmektedir. Öğrencilerin kullanımı için çeşitli spor salonları ve sahaları, sauna ve birçok kütüphane de mevcuttur.

Öğrencilerin bir yandan öğrenirken bir yandan da keyifli vakit geçirebilmesi için her sene çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Sene başında birinci sınıflar için düzenlenen oryantasyon haftası O-Week, Yunan temasına sahip kostüm partisi Toga Parade ve saat kulesi yarışı bunların başlıcalarıdır. Yine her yıl birçok sanat, sinema ve müzik odaklı birçok etkinlik de düzenlenmektedir.  

Otago Üniversitesi Spor Kulüpleri

 • Basketbol
 • Futbol
 • Atletizm
 • Hokey
 • Rugby
 • Tenis
 • Kriket
 • Kürek Sporu

Otago Üniversitesi Ünlü Mezunları

 • Arthur Henry Adams (Gazeteci ve Yazar)
 • Barbara Anderson (Roman Yazarı)
 • Rui Maria de Araújo (Timor-Leste Başkanı)
 • Annette Baier (Filozof)
 • Muriel Bell (Beslenme Uzmanı ve Sağlık alanında Araştırmacı)
 • David Benson-Pope (Politikacı)
 • W. D. Borrie (Nüfusbilimci)
 • Christine Jensen Burke (Dağ Tırmanışçısı)
 • Dame Silvia Cartwright (Vali)
 • Brian Christie (Sinirbilimci)
 • Nathan Cohen (Dünya Kürek Şampiyonu/Olimpik Kürek Şampiyonu)
 • John Coverdale (Psikiyatrist)
 • John Crump (Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı)
 • Thomas Davis (Politikacı, Diplomat ve Araştırmacı)
 • Bill English (39. Cumhurbaşkanı)
 • Solomon Faine (Mikrobiyolog)
 • Jon Gadsby (Komedyen ve Aktör)
 • John Gallas (Şair)

Otago Üniversitesi Ödülleri

Otago Üniversitesi ile ilişkilendirilen birçok mezun ve fakülte üyesi bilim alanında birçok başarıya imza atmış ve saygıdeğer burslara layık görülmüştür. Rhodes, Robert Burns, Mozart, Frances Hodgkins, Charles Hercus, Henry Lang bursları bunlardan sadece birkaç tanesidir. 1998 yılında Otago Üniversitesi fizik departmanı güney yarımkürede ilk kez Bose-Einstein yoğunlaşmasını yaparak çok ses getirmiştir. Mezunlarının arasında Olimpik ve Paralimpik madalya sahipleri de bulunmaktadır. 

Otago Üniversitesi Tanıtım Filmi


Otago Üniversitesi Konumu


University of Otago Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Otago Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Dunedin, Otago

E-Posta: university@otago.ac.nz

Web: https://www.otago.ac.nz

Adres: 362 Leith Street, Dunedin 9016, New Zealand

Telefon:+64 3 479 7000

Sosyal Medyaları

 • Otago Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Üniversite Yeni Zelanda'nın Otago şehrinde yer almaktadır.

  Üniversitenin web sayfasında yer alan program sayfasının üst kısmındaki 'Şimdi Başvur' düğmesini kullanarak doğrudan çevrimiçi başvurabilirsiniz. Bu sizi eVision adı verilen Otago Üniversitesi kabul başvuru sistemine götürecektir.

  Otago Üniversitesi, tarafından sunulan lisans programlarının, 2024 akademik yılı için uluslararası öğrencilere yönelik yıllık eğitim ücreti, 34,251 NZD ila 74,439 NZD aralığında değişkenlik göstermektedir.

  Üniversitenin bölümleri arasında Bilgi Bilimleri, Uluslararası İlişkiler, İşletme ve Ticaret, Turizm, Pazarlama, Maliye, Matematik, Muhasebe, Ekonomi bilimi, İş idaresi, Anesteziyoloji, Biyotıp, Pediatri, Patoloji, Tıp, Sağlık bilimleri, Almanca, Dilbilim, Tiyatro, Fransızca, Hukuk ve daha fazlası bulunuyor.

  Otago Üniversitesi giriş puanları, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS: 6.0; TOEFL iBT: 80 ve akademik yeterlilik puanları; International Baccalaureate (IB): 24 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru

  Technische Universität Berlin (Technical University Berlin)

  32 beğeni Kalite Puanı: 63

  Almanya

  Şehir: Berlin
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 41
  Lisans Ücreti: 306 EUR

  Master Programı: 77
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 8

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  The University of Edinburgh

  26 beğeni Kalite Puanı: 86

  İskoçya

  Şehir: Edinburgh
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 199
  Lisans Ücreti: 24.500 GBP

  Master Programı: 193
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 15

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Cambridge

  42 beğeni Kalite Puanı: 99

  İngiltere

  Şehir: Cambridge
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 31
  Lisans Ücreti: 25.734 GBP

  Master Programı: 116
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp