Avustralya'da Konaklama

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Avustralya'da konaklama
ÜLKE REHBERİ

14/12/2023

403 Görüntülenme


Avustralya'da Konaklama

Avustralya’da konaklama tercihleriniz bütçenize göre çok çeşitlidir. Özel daireler, paylaşımlı öğrenci evleri, özel yurtlar, okul yurtları, hostel, aile yanı konaklama. Tüm bu konaklama tipleri şehir merkezine yakınlığına göre farklı fiyatlandırılır.

Unutmayın: Zevkiniz, seçeceğiniz konaklama türünü ve maliyetini etkiler.

Şehir merkezinde özel bir studio daire fiyatı haftalık $450 Avustralya dolarından başlarken, 30 dakikalık toplu taşıma mesafesinde $250 Avustralya dolarına kadar inmektedir.

Eğitim kurumunun sağladığı öğrenci yurtları daha çok tercih edilmektedir. Okula mesafesi, konuma göre uygun fiyatları, sosyo kültürel avantajları ile şehri tanımak için en iyi başlangıçlardan biridir.

Özel öğrenci yurtları ve apartmanları için birçok alternatif bulunmaktadır. Bu tip konaklamaları şehir merkezinde ya da okulunuza yakın bölgelerde bulabilirsiniz. Konaklama sağlayıcıları ile direk iletişime geçmek, konaklama maliyetlerinize fayda sağlayabilir. Cozzy Stay, 2Stay gibi firmalar ile iletişime geçebilir, kalacağınız süre ve oda tipine göre alternatif teklifler alabilirsiniz. 

Özel oda aramak isteyen öğrencilerin en çok kullandığı portallardan biri de Gumtree'dir. Buradan oda talebinize göre ilan verebilir ya da mevcut ilanlar ile iletişime geçebilirsiniz. 

Kendinize özel bir ev tutmak istiyorsanız, domain, flatmate, realestate gibi web sitelerini ziyaret edebilir, lokal emlak ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz. Avustralya'da emlak komisyonu kira üzerinden ev sahibi tarafından ödenir. Bu nedenle tuttuğunuz ev için ekstra emlakçı ücreti ödemeniz gerekmez. 

2022 yılı Avustralya’da konaklama giderleri ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz.

Hostel ve Oteller

$90 - 300 (haftalık)

Oda Kiralama

$200 - 350 (haftalık)

Paylaşımlı Oda

$100 - 220 (haftalık)

Aile Yanı Tek Kişilik Oda

$240 - 400 (haftalık)

Studio Daire

$230 - 600 (haftalık)

Kampüs Yurtları

$90 - 300 (haftalık)

Özel Yurtlar

$200 - 500 (haftalık)

 

Hosteller ve Oteller

Hosteller, tek kişilik, çift kişilik ve 6-8 kişilik paylaşımlı odalar sunar. Hosteller genellikle kısa süreli konaklamalar için düşük fiyatlı olması nedeni ile tercih edilmektedir. 

Avustralya'nın her bölgesinde seyehat uygulamalarını kullanarak, tercihinize ve bütçenize uygun otel konaklaması bulmanız mümkün. Öğrencilerimiz otel konaklama opsiyonunu kısa dönem eğitim tipleri için seçmektedir. 

Oda Kiralama

Avustralya'da paylaşımlı ev modeli çok yaygındır. Bireysel ilanlar ya da Kurumsal firmalar aracılığı ile tek kişilik özel oda bulabilirsiniz. Odalar özel banyo ve paylaşımlı banyo olarak iklye ayrılır. 

Gumtree gibi sayfalardan bireysel ilanlara ulaşabilirsiniz. Kira fiyatları şehir merkezlerine ve ulaşım hatlarına mesafesine göre değişkenlik gösterir. Genellikle oda kiralama fiyatlarına faturalar dahildir. Ancak ilanda giderler kısmını tekrar kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca ev ilanlarını fiziki olarak mutlaka ziyaret edin, fotoğraflarda görmediğiniz tatsız süprizler ile karşılaşmak istemezsiniz.

Cozzystay, 2stay gibi kurumsal öğrenci konaklama firmaları ile öğrenci evlerinde oda kiralayabilirsiniz. Rezidans odası ya da bahçeli bir apartman odası, tek kişilik özel banyolu, ya da tek kişilik paylaşımlı oda. Bütçenize ve eğitim merkezinizin mesafesine göre birçok opsiyon mevcut. Bu tarz daireler genellikle 2-4 odalıdır. Evlerde sadece öğrenciler konaklar. Fiyatlara faturalar ve internet dahildir. 

Paylaşımlı Oda

Cozzystay ve 2Stay gibi firmalar aracılığı ile paylaşımlı oda opsiyonları bulabilirsiniz. Paylaşımlı oda tipleri banyolu ve paylaşımlı banyolu olarak ikiye ayrılır. Paylaşımlı banyo modellerinde maksimum 2 oda bir banyoyu kullanmaktadır. Paylaşımlı oda fiyatlarına faturalar dahildir. Paylaşımlı odaların bulunduğu daireler, tek kişilik odaların bulunduğu daireler ile aynıdır, genellikle 2-4 odalıdır. Şirketlerin sağladığı paylaşımlı öğrenci evlerinde sadece öğrenciler konaklar. 

 

Aile Yanı Tek Kişilik Oda

Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin kısa dönemli konaklama tercihlerindendir. Ülke kültürünü daha hızlı tanımak ve uyum sağlamak için faydalı bir konaklama modelidir. Sadece lise ve dil eğitimi öğrencilerine sunulmaktadır. 

Studio Daire

Gumtree.com.au, Domain.com.au, realestate.com.au gibi sayfalardan studio daire ilanlarına ulaşabilirsiniz. 

Kampüs Yurtları

Birçok üniversitenin kendi yurtları bulunmaktadır. Yurtlar üniversite kampüsü içinde ya da çok yakın bölgelerde bulunmaktadır. Tek kişilik ve çift kişilik oda opsiyonları bulunur. Özel yurtlara göre hem daha uygun ücretlidir hem de lokasyon açısından daha avantajlıdır. 

Kampüs yurtlarına başvuruların erken yapılmasını tavsiye ederiz. Genellikle öğrencilerin ilk tercihi olduğu için kontejyanlar hızlı sürede dolmaktadır. Birçok okul birinci sınıf öğrencileri için yurt garantisi sunmaktadır. 

Özel Yurtlar

Kampüs yurtlarının talebi karşılamaması nedeni ile Üniversiteler, bölgelerinde anlaşmalı olduğu birçok özel yurt imkanı sunar. 

Yurtlarda tek kişilik ve çift kişilik oda opsiyonları vardır. Spor salonu, çalışma alanları, kütüphane, havuz, çamaşır odaları gibi alanların kullanımı dönemlik kira ücretinize dahildir. Avustralya'da Konaklama Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

Burs İmkanı

ETH ZURICH – Swiss Federal Institute of Technology

40 beğeni Kalite Puanı: 93

İsviçre

Şehir: Zürih
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 23
Lisans Ücreti: 730 CHF

Master Programı: 49
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Harvard University

69 beğeni Kalite Puanı: 98

Amerika

Şehir: Cambridge, Massachusetts
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 56
Lisans Ücreti: 82.950 USD

Statüsü: ÖZEL
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

California Institute of Technology

32 beğeni Kalite Puanı: 96

Amerika

Şehir: Pasadena
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 33
Lisans Ücreti: 86.886 USD

Statüsü: ÖZEL
ÜLKE SIRALAMASI: 7

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

Case Western Reserve University

6 beğeni

Amerika

Şehir: Cleveland, OH
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 73
Lisans Ücreti: 86.103 USD

Master Programı: 54
Statüsü: ÖZEL
ÜLKE SIRALAMASI: 42

POPÜLER
Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

University of Warsaw

3 beğeni

Polonya

Şehir: Warsaw
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 9

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 2

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

Trinity College Dublin

18 beğeni

İrlanda

Şehir: Dublin
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 99

Master Programı: 105
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023AS SEEN ON
Trust ReefTrust Reef
Bilgi Alın Arayın Whatsapp