En Çok Tercih Edilen Hukuk Üniversiteleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Hukuk Fakültesi, Yurt Dışında Hukuk
Ozel

07/02/2024

588 Görüntülenme


En Çok Tercih Edilen Hukuk Üniversiteleri

Yurt dışında eğitim almanın birden fazla avantajı vardır. Yeni bir çevre, yeni bir dil öğrenme fırsatı, uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanın sahibi olmak bu avantajlardan sadece birkaçıdır. Özellikle kariyer hedefini Hukuk alanında şekillendirmek isteyen öğrencilerimiz, yurt dışında bulunan hukuk fakültelerini tercih edebilirler. Küresel olarak hemen her ülkede eşdeğer bir eğitim sistemi içerisinde sunulan hukuk programları, bireyler ve toplumlar arasındaki etik değerleri gözeterek uyulması gereken kuralları, hakları, düzeni ve denetim mekanizmalarını güncele uygun bir perspektif ile üniversitelerde okutulmaktadır.

Neden Yurt Dışında Hukuk Eğitimi Almalıyım?

Bu noktada öğrencilerimiz "Neden yurt dışında hukuk eğitimi almalıyım?" diye sorgulayacak olabilir. Yurt dışında hukuk eğitimi almanın yeni mezunlar için birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle bu bölümü isteyerek seçecek ve mesleğini severek yapacak meslek adaylarına eğitimleri boyunca motivasyon düzeylerini artıracak birçok unsur sunulmaktadır. Bu açıdan bakıldığında hukuk bölümünün öğrencilere sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

Güçlü Bir Özgeçmiş: Yurt dışında hukuk eğitimi alan öğrencilerin profesyonel hayata bir adım önde başladıkları tartışılmaz bir gerçektir. Dünyaca ünlü bir üniversitede bu prestijli eğitimi tamamlamak, mezunların başarılı bir kariyerin kapılarını kolaylıkla aralamasını sağlamaktadır.

Farklı Perspektifler Kazanmak: Hukuk, öğrencilere geniş bir vizyon kazandıran branşlar arasında ilk sırada yer alıyor. Eleştirel düşünme, farklı olasılıkları değerlendirme, krizleri yönetme, ikna etme, çözüm bulma ve analiz etme becerilerini kazandırmaya yönelik pek çok modülün yer aldığı bu eğitim ile öğrenciler sadece iş hayatlarında değil sosyal yaşamlarında da daha bilinçli ve objektif bireyler haline gelmektedir.

Kariyer Fırsatları: Öğrenciler yurt dışında hukuk eğitimi alırken, kendi alanlarında uzman birçok kişiyle ağ kurabilirler. Bu da ilerideki kariyerleri için oldukça faydalı bir faktördür. Küresel anlamda finansal açıdan en karlı alanlardan biri olarak kabul edilen hukuk, mezunlara bu anlamda gelecek vaat eden bir kapının anahtarını sunmaktadır.

Yabancı Dil Avantajı: Yurt dışında eğitim almanın en önemli avantajlarından biri de yabancı dil öğrenmek ve mevcut yabancı dili geliştirmektir. Ayrıca İngilizce hukuk terminolojisine hâkim olmak, kişilere dünya genelinde küresel piyasalarda yüksek kazanç sağlayan bu mesleği rahatlıkla icra etme imkânı sunmaktadır.

Yurt Dışında En Çok Tercih Edilen Hukuk Fakülteleri

Yurt dışında hukuk eğitimi almak ve sonrasında dünya çapında kariyer yapmak için ilk yapılması gereken öğrenci adaylarının özelliklerine ve dil bilgilerine uygun bir ülke ve üniversite seçmektir. İngilizce eğitim veren bir hukuk fakültesini tercih etmek bu noktada avantajlıdır. Peki en çok tercih edilen hukuk üniversiteleri hangileridir?

Harvard Üniversitesi - Harvard Law School

Harvard Law School ABD, Massachusetts'te yer alan Harvard Üniversitesi'nin hukuk fakültesidir. Yurt dışında hukuk eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih etmek istediği en popüler ve eğitimi kaliteli olan okullardan biridir. 1817'de kurulan fakülte,  Amerika Birleşik Devletleri'ndeki faaliyet gösteren en eski hukuk fakültesidir. Okulun Öğrenci Uygulama Organizasyonları aracılığıyla, birinci sınıf öğrencileri yerel müzisyenlerin telif hakkı yasalarını anlamalarına yardımcı olarak veya eyalet hapishanesindeki mahkumları disiplin duruşmalarında temsil ederek yasal becerilerini daha birinci sınıftan geliştirme imkanı bulurlar. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en iyi 150 hukuk fakültesinin en büyüğü olan okulun ünlü mezunları arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin 9. Başkanı Rutherford B. Hayes, Amerika Birleşik Devletleri'nin 44. Başkanı Obama, Birleşik Devletler Donanma Bakanı ve FBI öncüsünün kurucusu Charles Joseph Bonaparte ve daha birçok önemli isim bulunuyor.

Cambridge Üniversitesi - University of Cambridge Law School

Fakülte, İngilizce konuşulan dünyadaki en eski hukuk profesörlüğüne sahiptir. 1209 yılında kurulan bu prestijli eğitim kurumu, verdiği önemli mezunlarla dünya çapında popülerliğini halen korumaktadır. Cambridge, tüm büyük ulusal akademik lig tabloları tarafından oybirliğiyle Birleşik Krallık'taki en iyi hukuk fakültesi olarak derecelendirilmiştir. Öğrencilerine 150'den fazla akademik bölüm ve 300'ün üzerinde lisansüstü program sunan Cambridge, hukuk alanında oldukça başarılı eğitimler vermektedir. Üniversitenin önemli mezunları arasında Trevor Allan, Catherine Barnard, Eilís Ferran, Graham Virgo ve daha fazlası yer alıyor.

Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi - Ludwig-Maximilians-Universität München

Almanya'nın Münih kentinde bulunan ve en eski altıncı üniversite olarak bilinen Ludwig Maximilian Üniversitesi, sunduğu 100 lisans ve yüksek lisans programı arasında yer alan hukuk bölümüyle de dikkat çekiyor. Dünya çapında yaklaşık 52 bin öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite, iyi planlanmış hukuk eğitimiyle en iyiler arasında adını duyurmuş durumda. Okul, 30'dan fazla profesör ve yaklaşık 5.300 öğrenci ile Almanya'nın en büyük ve en ünlü hukuk fakültelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. LMU Münih'teki Hukuk Fakültesi, öğrencilerine hukuk mesleğinde çoklu kariyer yolları için temel sağlayarak, geniş bir hukuk eğitiminin tüm yönlerini dikkate alır. Fakülte ayrıca yurt dışında okumak, yaz okullarına katılmak, çalışma ve araştırma projeleri için uluslararası işbirlikleri ile birlikte birçok olanak sunmaktadır.

Diğer Okullar Hangileridir?

Dünyanın en iyi üniversite sıralamalarına göre en çok tercih edilen diğer Hukuk üniversiteleri ise şu şekildedir: Oxford Üniversitesi (İngiltere), Yale Üniversitesi (Amerika), Stanford Üniversitesi (Amerika), New York Üniversitesi (NYU) (Amerika), Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu (İngiltere), Columbia Üniversitesi (Amerika), Chicago Üniversitesi (Amerika), Yeni Güney Galler Üniversitesi (Avustralya).

Hukuk Fakültelerine Başvuru Koşulları Nelerdir?

Yurt dışında bir hukuk fakültesinde eğitim alabilmek için zorunlu olan en kritik şartlardan ilki öğrencinin mevcut not ortalamasının yüksek olmasıdır. Ülkeye ve üniversiteye göre değişmekle birlikte hukuk fakültelerine başvuran öğrencinin minimum 2.5 veya 3.0 not ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Bir diğer önemli konu ise dil yeterliliğidir. Bu anlamda birçok ülke IELTS ve TOEFL sınavlarının sonuçlarına göre öğrencilerin hukuk fakültelerine başvurmasına izin vermektedir.

Almanya ve benzeri ülkeler için TestDaf gibi sınavlardan yeterli puan almak gerekebilmektedir. Ancak genel olarak en az 80 TOEFL puanı ve 7.0 IELTS puanına sahip olunması şarttır. Ayrıca AP ve IB gibi diploma programları da üniversitelerin hukuk fakültelerine kabul sürecinde önemli avantajlar sağlamaktadır. Öğrencilerden istenen diğer belgeler ise niyet mektupları, referans mektupları ve aday özgeçmişleridir.


Harvard University

Cambridge, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Harvard Üniversitesi, 1636 yılında kurulmuş özel bir Ivy League araştırma üniversitesidir. Adını üniversitenin ilk bağışçısı John Harvard'dan alan Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski yüksek öğrenim kurumudur. Böylesine zengin bir geçmişe sahip olan Harvard Üniversitesi, uzun zamandır dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Harvard Üniversitesi, yoğun akademik programları, araştırmaya olan güçlü bağlılığı ve son derece rekabetçi kabul süreci ile ünlüdür.

Düzenli olarak yüklü miktarlarda bağış alan üniversite, öğrencilerine büyük meblağlarda yardım paketleri ve burslar sunabilmekte ve her kesimden başarılı öğrencilerin üniversite eğitimi alabilmesini sağlamaktadır. Harvard Üniversitesi, 10 fakülte ve Radcliffe Institute for Advanced Study (Radcliffe Lisansüstü Çalışmalar Enstitüsü) de dahil olmak üzere 11 ana akademik birime ayrılmıştır. The College (Harvard Koleji) (lisans programları), Graduate School of Arts and Sciences, Harvard Business School, Harvard Law School, Harvard Medical School ve John F. Kennedy School of Government Harvard'ın en tanınmış okulları arasındadır.

Geçtiğimiz üç buçuk asır boyunca Harvard mezunları topluma, sanat ve bilime, iş dünyasına, ulusal ve uluslararası siyasete önemli ve yaratıcı katkılarda bulunmuştur. Harvard'ın mezunları arasında sekiz ABD başkanı, 188 yaşayan milyarder, 79 Nobel ödülü sahibi, 7 Fields Madalyası sahibi, 9 Turing Ödülü sahibi, 369 Rhodes Bursiyeri, 252 Marshall Bursiyeri ve 13 Mitchell Bursiyeri bulunmaktadır. Harvard öğrencileri ve mezunları 10 Akademi Ödülü, 48 Pulitzer Ödülü ve 108 Olimpiyat madalyası (46 altın madalya dahil) kazanmış ve dünya çapında birçok önemli şirket kurmuşlardır.

Üniversite aynı zamanda komşu Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile de güçlü bir ilişki içindedir ve her iki kurumdan öğrenciler derslere çapraz kayıt yaptırabilmektedir. Cambridge'de Charles Nehri boyunca yer alan Harvard Üniversitesi kampüsü, Widener Kütüphanesi, Memorial Hall ve ikonik Harvard Yard gibi tarihi binalarıyla tanınır. Üniversite ayrıca dünyanın en büyüklerinden biri olan kapsamlı bir kütüphane sistemine ve dünya standartlarında birkaç müzeye sahiptir. Harvard, akademik ününün yanı sıra yüzlerce öğrenci organizasyonu, kulübü ve spor takımıyla aktif ders dışı etkinlikleriyle de tanınmaktadır. Üniversite, Ivy League'in bir üyesi olarak NCAA Division I atletizm dalında rekabet etmektedir.


İncele

University of Cambridge

1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi (University of Cambridge), bağlı yüksekokullardan (kolejlerden) oluşan bir devlet araştırma üniversitesidir. 800 yılı aşkın tarihiyle, dünyanın en eski dördüncü ve İngilizce konuşulan dünyanın en eski ikinci üniversitesidir. Dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi, 31 yarı-özerk kurucu kolej ve 100'den fazla akademik bölümü içeren 6 okula ayrılmıştır. Yaklaşık 150 fakülte ve diğer kurumları barındıran 6 okul (Sanat ve Beşeri Bilimler, Biyolojik Bilimler, Klinik Tıp, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Fizik Bilimleri ve Teknoloji Okulları) üniversitenin kolejlerine yayılmıştır. Aynı zamanda üniversite, aralarında toplam 15 milyondan fazla kitap barındıran 100'den fazla kütüphaneye de ev sahipliği yapmaktadır. Yasal bir emanetçi olan Cambridge Üniversitesi'nin yalnızca ana kütüphanesinde bile sekiz milyon kaynak bulunmaktadır.

Üniversite yıl boyunca halka açık olan 9 sanatsal, bilimsel ve kültürel müzeye ve bir botanik bahçesine de ev sahipliği yapmaktadır. Mezunları, öğretim üyeleri ve araştırma görevlileri arasında 120 Nobel Ödülü, 11 Saha Madalyası, 7 Turing Ödülü sahibi seçkin bilim insanları, matematikçiler, filozoflar, avukatlar, yazarlar, aktörler, politikacılar ve devlet başkanları (14 İngiliz Başbakanı) bulunan bu prestijli kurum, İngiltere’nin ve dünyanın en saygın ve köklü üniversitelerinden biridir. Uluslararası anlamda pek çok kuruluşa üye olan Cambridge Üniversitesi, hem Russell Grubu'nun hem de Avrupa'daki 23 araştırma üniversitesinin bir konsorsiyumu olan Avrupa Araştırma Üniversiteleri Birliği (LERU)’nin ve Avrupa Üniversiteleri Birliği (EUA)’nın bir üyesi olmasının yanı sıra İngiliz üniversitelerinin altın üçgeninin de bir parçasını oluşturmaktadır.

147 farklı ülkeden 18.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Cambridge Üniversitesi, bünyesinde lisans ve yüksek lisans alanında yüzlerce eğitim programı sunmaktadır.


İncele

Ludwig-Maximilians-Universität München (LMU)

Ludwig Maximilian Üniversitesi, 1472 yılında Almanya'nın Münih kentinde kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Akademik eğitim ve araştırma alanlarında 550 yıllık bir geçmişe sahip olan Ludwig Maximilian Üniversitesi, zaman içinde Avrupa'nın lider üniversitelerinden biri hâline gelmiştir.

Akademik alandaki tecrübesi yarım milenyuma ulaşan ve geçmişte Wilhelm Conrad Röntgen, Thomas Mann ve Bertolt Brecht gibi bilimin, felsefenin ve edebiyatın öncülerine ev sahipliği etmiş olan Ludwig Maximilian Üniversitesi, bugün 4 ayrı kampüse dağılmış bulunan 18 fakültede, 780 akademisyen ile 9.000'den fazlası uluslararası öğrenci statüsünde olmak üzere 50.000'den fazla öğrenciye yüksek öğrenim olanakları sağlamaktadır.

Öğrenci popülasyonu bakımından Almanya'nın en büyük ikinci üniversitesi olan Ludwig Maximilian Üniversitesi, günümüzde Alman Araştırma Vakfı'nın (DFG) finansörlüğünü üstlendiği 24 ortak araştırma merkezinin bir parçası olup, bu 24 ortak araştırma merkezinin 13 tanesine de ev sahipliği yapmaktadır.


İncele

University of Oxford

İngiltere’nin Oxford kentinde bulunan Oxford Üniversitesi, dünyanın en eski ve en prestijli yükseköğretim kurumlarından biridir. Akademik mükemmelliği, seçkin öğretim üyeleri ve son derece zengin tarihi ile bilinen Oxford Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine 12. Yüzyılda başlamış olup, öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tarihe ilişkin ilk resmi kayıt 1096 yılına aittir. Her ne kadar resmi kuruluş yılı tam olarak bilinmese de üniversite 900 yılı aşkın süredir çalışma ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Oxford Üniversitesi, her birinin kendi karakterine ve geleneklerine sahip olduğu, kendi kendini yöneten 39 üniversite koleji ve “Permanent Private Hall” olarak adlandırılan 6 kurumdan meydana gelmekte olup, bu kolejler ve “Permanent Private Hall” olarak adlandırılan kurumlar, öğrencilere barınma imkânı ve akademik destek sağlamakta ve güçlü bir topluluk duygusu oluşturmalarını teşvik etmektedir. Öğrencilerin ve fakülte üyelerinin hem üniversiteye hem de üniversiteyi meydana getiren kolejlerden birine bağlı olduğu bir kolej sistemi işleten Oxford Üniversitesi; beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, matematik ve tıp bilimleri de dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde çok sayıda lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Araştırma faaliyetlerinin büyük yer tuttuğu Oxford Üniversitesi’nde, akademik bölümlerin bir çoğu da kendi alanlarında dünya lideri konumunda bulunmaktadır.

900 yılı aşkın zengin tarihi boyunca, mezunlarının ve fakülte üyelerinin 73 Nobel Ödülü, 4 Fields Madalyası ve 6 Turing Ödülü’ne layık görüldüğü ve 28 İngiltere Başbakanı yetiştirmiş olan Oxford Üniversitesi, J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, Sir Isaac Newton ve Stephen Hawking gibi isimlerle anılmaktadır. Ünlü kuleleri, tarihi binaları ve şehrin eşsiz atmosferine katkıda bulunan güzel bahçeleriyle zengin bir kültürel ve akademik mirasa sahip olan Oxford Üniversitesi, hemen her akademik disiplinde başarılı temsilciler yetiştirmiş olup, günümüzde de akademik dünyayı şekillendiren en önemli aktörler arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.


İncele

Yale University

1701 yılında "Collegiate School" adıyla kurulan ve 1718 yılında şimdiki adını alan Amerika'nın en eski üçüncü eğitim enstitüsü Yale Üniversitesi, Sarmaşık ligi üyesi özel bir araştırma üniversitesidir. Kuruluş amacı ruhban sınıfına teoloji ve kutsal diller alanlarında eğitim vermek olsa da Amerikan Devrimi ile birlikte beşeri bilimler ve doğa bilimleri dersleri de eğitim bünyesine dahil edilmiştir. 19. yüzyılda ise yüksek lisans ve doktora çalışmaları için öğrencilere olanak sağlamasıyla birlikte öğrenci popülasyonu hızla artarak dünyanın en prestijli okullarından biri olma yolunda ilerlemiştir. Bünyesinde 1 lisans, 1 lisansüstü ve 12 profesyonel meslek okuluyla birlikte toplamda 14 fakültesi bulunmaktadır. 2021 yılıyla birlikte aldığı bağış miktarı 42.5 milyar dolara ulaşan üniversite tüm eğitim kuruluşları arasında ikinci sırada yerini almıştır. Ana kampüsü New Haven şehir merkezinde 1.1 kilometrekarelik bir alanda yer alan Yale Üniversitesi, yerleşkede yer alan Gotik mimari tarzıyla inşa edilmiş birçok bina ve fakültenin yanı sıra batı New Haven'da 2 kilometrekarelik bir alanda birçok atletik tesise, kocaman bir golf sahasına, Connecticut, Vermont ve New Hampshire'da olmak üzere 7 tane ormana, 15 milyon cilt kitabı barındıran Amerika'nın en büyük üçüncü kütüphanesine, birçok laboratuvara, müzeye ve sanat galerisine sahiptir. Öğrenci alımında bir hayli seçici olan ve şimdiye kadar 65 Nobel ödülüyle ilişkilendirilen Yale Üniversitesinin mezunları arasında 5 ABD başkanı, 19 yüksek mahkeme hakimi, 31 yaşayan milyarder, birçok devlet adamı ve diplomat bulunmaktadır. 5,000'e yakın mevcut fakülte üyesinden ise 67 kişi Ulusal Bilim Akademisi, 55 kişi Ulusal Tıp Akademisi, 8 kişi Ulusal Mühendislik Akademisi ve 187 kişi Amerika Sanat ve Bilim Akademisi üyesidir. 


İncele

Stanford University

Dünyanın en prestijli ve saygın yükseköğretim kurumlarından bir olan Stanford Üniversitesi, 1885 yılında Leland ve Jane Stanford tarafından Kaliforniya'nın Stanford kentinde kurulmuştur. ve Oldukça geniş bir kampüse sahip olan Stanford Üniversitesi, özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri, işletme ve tıp alanlarındaki akademik programları ile tanınmaktadır. Dünya üniversite başarı sıralamalarında ilk 10’daki yerini her daim koruyan Stanford Üniversitesi, öğrencilerine oldukça zengin bir akademik deneyim sunmakta ve dünya çapında tanınan öğretim üyeleri ile çalışma fırsatı sağlamaktadır. 

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Stanford Research Park ve üniversitenin yakınında bulunan ünlü Silikon Vadisi ile güçlü bağları olan Stanford, teknoloji ve girişimcilik alanlarında önemli bir merkez olup, pek çok başarılı teknoloji şirketinin köklerinin de bulunduğu bir yerdir. Akademik mükemmeliyetin hayli önemli olduğu Stanford Üniversitesi, öğrencilerinin başarısı için eğitim programlarını sürekli olarak yenilemekte olup, ayrıca öğrencilerine araştırma projelerine katılma ve staj programlarında yer alma imkânı da sunmaktadır. 

Öğrenci kabulleri bakımından rekabetin oldukça yüksek ve kabul oranının düşük olduğu Stanford Üniversitesi, kabul edilen öğrencilere, maddi durumları her ne olursa olsun, ihtiyaçları doğrultusunda maddi destek sağlamayı taahhüt etmektedir. Stanford Üniversitesi, farklı disiplinlerde geniş bir yelpazede lisans, yüksek lisans ve doktora programları sunmakta olup, üniversite; özellikle mühendislik, bilgisayar bilimleri, işletme, tıp, hukuk, eğitim ve beşeri bilimler gibi alanlardaki güçlü akademik programları ile tanınmaktadır.

Stanford Üniversitesi, Silikon Vadisi ile yakın bağları ve teknoloji sektöründe başarılı girişimlere öncülük etmesi nedeniyle yenilik ve girişimcilik alanında önemli bir itibara sahiptir. Üniversiteden mezun olan öğrenciler ve öğretim üyeleri, Google, Hewlett-Packard, Netflix, Tesla, ve LinkedIn gibi büyük teknoloji şirketlerinin kuruluşunda yer almıştır. Üniversitenin kampüsü, yaklaşık 8200 hektarlık bir alan üzerine kurulmuş olup, geniş açık alanlar, bahçeler ve tarihi yapılardan meydana gelmektedir. Kampüs, hem akademik binaların hem de öğrenci konutlarının yanı sıra, spor tesisleri, müzeler ve sanat galerileri gibi sosyal ve kültürel mekanlara da ev sahipliği yapmaktadır.


İncele

New York University (NYU)

New York University (NYU) dünyanın en önde gelen ve aynı zamanda saygın araştırma üniversitelerinden biridir. Alanının en üst seviyelerinde yer alan akademik programlarına sahip olan New York University, New York'ta yer alan ana kampüsü ve Abu Dabi ile Şangay'da yer alan diğer kampüsleri ile dünya çapında 11 eğitim merkezine sahiplik yapıyor. ABD'de yer alan tüm üniversitelere göre daha fazla uluslararası öğrenciye sahiptir. NYU, ABD'de yer alan tüm eyaletlerden ve 133 farklı ülkeden uluslarası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. NYU titiz ve zorlu bir eğitim vermekle beraber yılda yaklaşık 1 milyar dolar üniversite kapsamında yapılan araştırmalara harcanmaktadır. ABD Üniversiteleri arasında patent ve lisanslamadan elde edilen gelirin en büyük oyuncusudur. Her alanda başarılı olmuş ve çeşitli meslek grubu dallarında fazlasıyla başarılı bir mezun ağına sahiptir.


İncele

Columbia University

1754 yılında "King's College" adıyla kurulan, 1776 yılında şimdiki adını alan ve New York eyaletinin en eski eğitim enstitüsü olan Columbia Üniversitesi öğrenci kabullerindeki seçicilikleri, akademik başarıları ve saygınlıklarıyla ön plana çıkan 8 vakıf üniversitesinin oluşturduğu Sarmaşık Ligi (Ivy League) üyelerinden biridir. Nihai amacı bilime ve gelişime katkı sağlamak olan Columbia Üniversitesi bugüne dek beyin-bilgisayar arayüzü, lazer ve mazer, nükleer manyetik rezonans, nükleer reaktör gibi global ölçekteki önemli bilimsel atılımların birçoğunda büyük bir rol oynamıştır. Üniversite bünyesinde 4 lisans ve 16 yüksek lisans bulunmaktadır. Columbia Üniversitesi'nin toplamda 380 bini kişiyi aşan mezunlar listesinde Amerika'nın 7 kurucusu, 4 Amerika başkanı, 29 yabancı devlet başkanı, 10 Amerika yüksek mahkeme hakimi, 99 Nobel ödülü sahibi, 125 Ulusal Bilim Akademisi üyesi, 53 milyarder, 22 Olimpik madalya sahibi, 33 Oscar sahibi, 125 Pulitzer ödülü sahibi ve daha nice saygın kişi yer almaktadır.

Columbia Universitesi dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olmasının yanı sıra, bir araştırma merkezidir. Bünyesindeki lisans/yüksek lisans öğrencileri ve eğitim kadrosu ile dünyanın seyrini değiştirecek bir çok araştırmaya destek vermiş, kaynak sağlamıştır. New York gibi bir metropolde bulunduğunun her zaman farkında olmuş ve bu durumun imkanlarını en iyi şekilde kullanmıştır. Basitçe söyleyebiliriz ki metropolün ona kattıklarını fazlasıyla geri vermiş ve şehre bir çok katkı sağlamıştır.


İncele

University of Chicago

Illinois eyaletinin Chicago şehrinde yer alan Chicago Üniversitesi (kısaca UChicago), 1890 yılında tüm zamanların en zengin insanı olarak kabul edilen ünlü Amerikalı milyarder ve hayırsever John Davidson Rockefeller tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne birçok başarıya imza atarak dünyanın en prestijli ilk on üniversitesi arasında yerini koruyan üniversite şimdiye kadar 100 Nobel Ödülü ile ilişkilendirilerek en çok Nobel sahibi üçüncü üniversite olma ünvanını da almıştır. Özellikle ekonomi, siyaset bilimleri, hukuk ve sosyoloji alanlarında ön plana çıkmaktadır. Hyde Park ve Woodlawn arasında 87.8 hektarlık bir alandaki ana yerleşkede 1 lisans binası, 5 lisansüstü binası ve 8 profesyonel meslek okulu bulunan okul öğrencilere 53 lisans ve 100'den fazla lisansüstü program sunmaktadır. Ayrıca üniversitenin Hong Kong, Londra ve Chicago şehir merkezinde işletme fakültelerinin yanında lisans ve lisansüstü eğitimler veren Paris kampüsü de bulunmaktadır. 2010 yılında Pekin'de ve 2014 yılında Yeni Delhi'de eğitim merkezleri açmıştır. Chicago Üniversitesinde eğitim görmek isteyen öğrencilerin üstün akademik başarının yanı sıra ders dışı aktivitelerde de dolu bir özgeçmişe sahip olmaları ve istenilen sınavlarda çok yüksek skorlar elde etmeleri gerekmektedir. 


İncele

En Çok Tercih Edilen Hukuk Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER
Burs İmkanı

Harvard University

61 beğeni Kalite Puanı: 98

Amerika

Şehir: Cambridge, Massachusetts
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 56
Lisans Ücreti: 82.950 USD

Statüsü: ÖZEL
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Toronto

43 beğeni Kalite Puanı: 89

Kanada

Şehir: Toronto
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 141
Lisans Ücreti: 61.720 CAD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Massachusetts Institute of Technology, MIT

44 beğeni Kalite Puanı: 100

Amerika

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 50
Lisans Ücreti: 82.730 USD

Statüsü: ÖZEL
QS NEWS SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

Gadjah Mada University

1 beğeni

Endonezya

Şehir: Sleman
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 9
Lisans Ücreti: 30.000.000 IDR

Statüsü: DEVLET

POPÜLER
Burs İmkanı

Brown University

16 beğeni

Amerika

Şehir: Rhode Island
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 84
Lisans Ücreti: 88.948 USD

Master Programı: 30
Statüsü: ÖZEL
ÜLKE SIRALAMASI: 14

POPÜLER
Burs İmkanı

Universidade de São Paulo

0 beğeni

Brezilya

Şehir: São Paulo
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp