Kanada'da Hukuk Okumak

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
kanada'da hukuk okumak
EĞİTİM YAZILARI

18/08/2023

313 Görüntülenme


Kanada'da Hukuk Okumak

Hukuk eğitimi, çeşitli disiplinlerde ve yaşam alanlarında kolayca uygulayabileceğiniz çok çeşitli becerileri güçlendirmenize ve edinmenize olanak tanır. Buna ek olarak, Kanada'da hukuk eğitimi almak dünya standartlarında eğitim, uluslararası prestij ve uluslararası bağlantılar kurmanızı kolaylaştıracaktır. 

 

Kanada, tüm disiplinlerde yarım milyondan fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Kanada gibi uluslararası bir ortamda hukuk eğitimi almak, kültürel bilginizi genişletmenize ve dünyanın dört bir yanından insanlarla bağlantılar kurmanıza yardımcı olacaktır. Sadece dünya ve farklı kültürler hakkında daha geniş bir bakış açısı kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda yol boyunca birçok yeni arkadaş edinebileceksiniz. 

 

Kanada'da lisans düzeyinde hukuk eğitimi almak yedi yıla kadar sürebilir. Bunun nedeni, genellikle hukuk öncesi bir eğitime (yaklaşık dört yıllık lisans eğitimi) ihtiyaç duyacak olmanızdır. Bu dereceyi dünyanın herhangi bir yerinde alabilirsiniz, Kanada olmak zorunda değildir. Buna ek olarak, hukuk eğitiminin (Juris Doctor/JD) tamamlanması üç yıl sürer. JD bir lisansüstü program olmamasına rağmen, giriş uygunluğu için lisans eğitimi gerektirir.

 

Kanada'da hukuk eğitimi almak için temel gereklilikler genellikle üniversiteye bağlıdır - her hukuk fakültesi kendi uygunluk kriterlerini belirler. Amerika gibi Kanada üniversiteleri de LSAT sonuçlarına önem vermektedirler. 

 

LSAT diğer adıyla Hukuk Fakültesi Kabul Sınavı Kanada’daki hukuk fakültelerine kabul sürecinin önemli bir parçasıdır. LSAT, hukuk fakültesi adayları için tasarlanmış yarım günlük standart bir sınavdır. Test herhangi bir uzmanlık bilgisini ölçmez. Öğrencinin muhakeme, analitik ve mantıksal akıl yürütme yeteneğini test eder. Temel olarak, özellikle prestijli, üst düzey hukuk fakültelerinden birine gitmek istiyorsanız, bu sınavda başarılı olmak çok önemlidir. Hukuk fakülteleri bu sınavı öğrencilerin hukuk fakültesindeki başarı şansını ölçmek için kullanmaktadır. 

 

Kanada üniversitelerine girebilmek için dil ve akademik yeterliliğinizi kanıtlayan testlere girmeniz gerekebilir. Amerikan üniversiteleri genellikle öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini kanıtlamak için IELTS/TOEFL puanları, akademik değerlendirme sürecinin bir parçası olarak SAT/ACT puanlarına önem göstermektedir.  

 

Hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için finansal meseleler önemli olabilir. Kanada’daki eğitim maliyetleri yüksek olabilir, bu nedenle burs ve mali destek seçeneklerini araştırmanız önerilir. Üniversiteler genellikle akademik başarıya dayalı burslar ve yardımlar sunmaktadır.

 

Bunun dışında QS Dünya Sıralamasında 8 Kanada üniversitesi dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır. Bu üniversiteleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:


 

QS World Ranking 2023

University

19

University of Toronto

29

McGill University

44

University of British Columbia

101-150

University of Ottawa

101-150

Université de Montréal

151-200

Dalhousie University

151-200

Queen's University at Kingston

151-200

York UniversityKanada'da Hukuk Okumak Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Cambridge

39 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 31
Lisans Ücreti: 25.734 GBP

Master Programı: 116
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Toronto

43 beğeni Kalite Puanı: 89

Kanada

Şehir: Toronto
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 141
Lisans Ücreti: 61.720 CAD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Stanford University

43 beğeni Kalite Puanı: 98

Amerika

Şehir: Stanford, California
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 97
Lisans Ücreti: 87.833 USD

Master Programı: 45
Statüsü: DEVLET
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 2

Popüler Üniversiteler

POPÜLER

University Of Twente

3 beğeni

Hollanda

Şehir: Enschede
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 20
Lisans Ücreti: 9.625 EUR

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 12

POPÜLER
Burs İmkanı

Michigan State University

19 beğeni

Amerika

Şehir: Michigan
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 140
Lisans Ücreti: 64.211 USD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 83

POPÜLER
Burs İmkanı

Istituto Europeo di Design (IED)

3 beğeni

İtalya

Şehir: Milano
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 12
Lisans Ücreti: 20.200 EUR

Statüsü: ÖZEL

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp