Imperial College London

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / Imperial College London

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Imperial College London

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

23000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 8

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

İletişim Bilgileri

Şehir: Londra

E-Posta: medicine.ug.admissions@imperial.ac.uk, engineering.admissions@imperial.ac.uk, ns.admissions@imperial.ac.uk, business.admissions@imperial.ac.uk

Web: https://www.imperial.ac.uk/

Adres: Exhibition Rd, South Kensington, London SW7 2BX, Birleşik Krallık

Telefon:+44 (0)20 7589 5111

Sosyal Medyaları

 • Imperial College London Sıralamaları

  8

  Times Universities

  2

  QS World

  23

  Shanghai List

  5

  Ülke Sıralaması

  Ülke: İngiltere

  Bölge:

  Şehir: Londra

  Imperial College London

  Imperial College London, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan, araştırma odaklı bir devlet üniversitesidir. 1907 yılında kraliyet beratıyla Royal College of Science, Royal School of Mines ve City & Guilds College kurumları birleştirilerek kurulan ve bilim, mühendislik, tıp ve işletme alanlarındaki yoğun akademik faaliyetleriyle bilinen Imperial College London, dünya üniversite başarı sıralamalarında istikrarlı olarak dünyanın en iyi yükseköğretim kurumları arasında yer almaktadır.

  Üniversitenin ana yerleşkesi South Kensington’da ve diğer kampüsleri ise sırasıyla White City, Hammersmith, Silwood Park ve St Mary's Hospital'da bulunmaktadır. Tıp Fakültesi, Doğa Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve İşletme Fakültesi ile ünlü olan Imperial College London, sunduğu yoğun akademik programların yanı sıra pratik becerilerin geliştirilmesine olan bağlılığı ile de bilinmekte olup, öğrencilerine ilgili endüstrilerde staj olanakları sağlamaktadır. 

  Imperial College London, özellikle mühendislik, çevre bilimleri ve sağlık bilimleri alanlarında araştırmalara yaptığı önemli katkılarla dünya çapında tanınmaktadır. Üniversitenin araştırma çalışmaları, çok çeşitli uluslararası ortaklarla birlikte yürütülmektedir. Imperial College'ın öğrenci topluluğu oldukça aktiftir ve üniversitede çok çeşitli kulüpler, gruplar ve spor takımları faaliyet göstermektedir. Imperial College Union, öğrenci birliği olarak hizmet vermekte ve 370'ten fazla farklı kulüp ve organizasyonun yönetimi de dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesinden sorumlu bulunmaktadır.

  Geçmişten günümüze mezunlarının ve fakülte üyelerinin 14 Nobel Ödülü, 3 Fields Madalyası’na layık görüldüğü Imperial College London, bilim, tıp, mühendislik ve iş dünyası için çok sayıda ünlü mezun yetiştirmiş olup, özellikle STEM disiplinlerinde dünyanın en başarılı üniversiteleri arasında yer almakta ve yüksek akademik standartları, zorlu akademik programları ve güçlü endüstriyel bağları ile tanınmaktadır.

  Imperial College London Programları

  Imperial College London programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

  Imperial College London Lisans Bölümleri ve Programları


  Imperial College London Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

  Imperial College London Başvuru Tarihleri

  Imperial College London Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  EYLÜL

  Imperial College London Yüksek Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  OCAK

  Kabul Koşulları

  Imperial College London Lisans Programı Kabul Şartları

  • International Baccalaureate (IB)
   • Bölümlerine göre değişmekle birlikte, öğrencinin genel ortalamasının 38-42 olması istenmektedir. Öğrencinin seçmiş olduğu yüksek seviye derslerinin  6-7 puan ile geçmesi beklenmektedir. Özellikle Mathematical Studies dersi Matematik dersinin yerine geçmemektedir. Bu nedenle bölüm seçimi sırasında, istenilen kriterler tek tek incelenmelidir. 
  • A-Levels
   • Genel olarak kabul gören notlar AAA ve A*A*A şeklindedir. Fakat kabul gören not ortalamaları, bölümler arası farklılık göstermektedir. Bu nedenle bölüm gereksinimlerinin öğrenci seçeceği bölüme karar verdikten sonra incelenmesinde fayda vardır. Öğrencilerin Use of Mathematics dersi alması durumunda, A-Level mathematics yerine sayılmamaktadır. Bu nedenle gerekliliklerde A-Level mathematics isteniyorsa sadece bu ders seçen öğrenciler yeterli görülecektir.
  • Advanced Placement 
   • Advanced Placement(AP) ile giriş için iki koşul bulunmaktadır: Amerika diplomasına sahip olunması ya da dışarıdan farklı bir diploma türünüz olup AP sınavları ile desteklenmesi.  Amerika diplomasına sahip  olmanız durumunda sadece 3-4 AP dersinden 5 almanız yeterlidir. Amerika diploma notunuzun da yüksek olması beklenmektedir. İlaveten, SAT skoru olarak 1200 ile 1600 arası skor puanı beklenmekte olup her bölümden minimum 600 puan almanız gerekmektedir. Seçeceğiniz AP derslerinin neler olması gerektiğine, girmek istediğiniz bölüme göre karar verebilirsiniz. Eğer Amerika diplomasına sahip değilseniz sunmanız gereken AP sınav ders sayısı 4-6 arasında olmalıdır. Yine sadece AP sınavları bir ölçüt olmayacaktır. AP skorlarınıza ek olarak bölümün ve üniversitenin sizden istediği tüm yeterlilikleri sağlamanız gerekmektedir.
  • Milli Eğitim Bakanlığı Diploması (MEB)
   • MEB diploması tek başına yeterli görülmemektedir. Bu nedenle 4-6 adet Advance Placement dersleri almanız ve gireceğiniz sınavlarda tam puan almanız gerekmektedir. 
  • Dil Yeterlilikleri
   • Dil yeterliliği olarak talep edilen minimum skor sınavlara göre değişiklik göstermektedir. Sınav tercihinizi IELTS UKVI, TOEFL, DUOLINGO gibi sınavlardan yana kullanabilirsiniz. Fakat Türk öğrenciler için IELTS UKVI olması vize kabulü için zorunludur. Bu nedenle Türk uyruklu öğrencilerin IELTS UKVI skoru alması gerekmektedir. Dil skoru olarak istenen minimum puanlar aşağıdaki gibidir:
   • IELTS UKVI: 7.0
   • TOEFL: 100
  • Personal Statement (Niyet Mektubu)
   • Seçim sürecinde en önemli kısımlardan biri yazacağınız Personal Statement adı verilen niyet mektubudur. Niyet mektupları sizin başvuru yaptığınız üniversite ve bölümü için doğru öğrenci adayı olduğunuzu en iyi kanıtlayabileceğiniz alandır. Imperial College London gibi yüksek sıralamalardaki üniversiteler uluslararası birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle okul ortalaması ve sınav skorları yüksek çok sayıda öğrenci tarafından başvuru yapılmaktadır. Öğrenciler arasında seçim yapılırken güçlü adayları belirlemek için niyet mektuplarına çok önem verilmektedir. Dolayısıyla niyet mektuplarınızda doğru aday olduğunuzu vurgulayacak unsurlara mutlaka yer vermeniz gerekmektedir.
   • Niyet mektubunda öne çıkarmanız gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar arasında, okuduğunuz kitaplar, gönüllü yaptığınız çalışmalar, katılımda bulunduğunuz ders dışı aktiviteler önemli yer tutar. Bunların yanısıra bazı kişisel özelliklerini ve ideallerinizi belirtmeniz beklenmektedir.  Geleceğe yönelik kariyer hedeflerinizden, bu konudaki motivasyonunuzdan ve sanat, müzik, spor gibi alanlardaki başarılarınızdan bahsetmek sizi başvurularda öne çıkaracaktır. Bunlardan bahsederken en dikkat edilmesi gereken nokta ise bütün bunların size, girmek istediğiniz bölümle ilgili olarak da sağlayacağı fayda ve bu gelişimin size kattıklarını anlatmaktır. İletişim ve zaman yönetimi gibi size bölümü okurken yardımcı olabilecek ilgili alanlarını da vurgulamayı unutmayın. Kariyer hedefleriniz ve bu konudaki motivasyonunuzu yazılarınıza yansıtmanız tavsiye edilir. Burada yazılacak metinlerde geçen konuların gerçekten yaptıklarınızdan oluşması gerekmektedir. Bu süreci başarılı ile tamamlamanız durumunda bir mülakat hakkı kazanabilirsiniz. Mülakatı yapacak kişiler yazıda yer verdiklerinizi gerçekleştirdiğinizi anlamak isteyecektir.
  • References (Referans Mektubu)
   • Referans, UCAS başvurularınızın önemli bir unsurudur. Kabul verilirken sizin akademik referansınızı kontrol ederler. UCAS sisteminde sadece bir adet referans girişi yapılır. Eğer birden fazla yapacaksanız ilgili okulun kabul ekibi ile iletişime geçilebilir. 
  • Özel Sınavı Olan Bölümler
   • Üniversite bünyesinde kabul için üniversite tarafından yapılan genel bir kabul sınavı yoktur. Fakat bazı bölümler için özel sınav gerekmektedir. Bu sınavlar tıp bölümleri için BioMedical Admissions Test(BMAT), tüm Fen Bilimleri lisans programları,  tüm Yüksek Lisans Fen bölümleri ve Matematik bölümleri için ise Mathematics Admissions Test (MAT) sınavıdır. Her iki sınavda 15 Ekim tarihinde yapılır. 
  • Interviews (Mülakatlar)
   • Potansiyel adaylar mülakat ile değerlendirilebilir. Seçilen kişiler ile mülakat farklı tür mülakatlar şeklinde yapılabilir. Bu mülakat türleri işe alım mülakatlarına benzer. Sizin üniversite ve tercih ettiğiniz bölüme uygunluğunuzu test edebilir, bir müzakere şeklinde ya da bir yazılı sınav olabilir. Eğer mülakat değerlendirmesine girecek olursanız aşağıda sıraladığımız tavsiye ve ipuçlarını dikkate almanız yararınıza olacaktır.
   • Mutlaka başvurunuzda kullandığınız niyet mektubunuzu (personal statement) okuyun. Yazdığınız konulara ilişkin size sorular yöneltilebilir. 
   • Mülakat desteği veren bir profosyonel ya da okulunuzdaki bir öğretmeniniz ile alıştırma mülakatları yapabilirsiniz. Bu size gerçek mülakatlar için egzersiz yapma imkânı sunar. 
   • Mülakat esnasında vücut diliniz, göz kontağınız ve size yöneltilen sorulara gerektiği ölçüde açıklayıcı net yanıtlar vermeniz önem arz etmektedir. Bu alışkanlıkları kazanmak adına velileriniz ile bunlar üzerinde çalışabilirsiniz. 
   • Mülakat esnasında sizden de bazı sorular sormanız beklenir. Mülakatlar sizin seçmiş olduğunuz bölüme uygunluğunuzu anlamak için yapılsa da sizin seçtiğiniz bölümün size uygunluğu konusunda emin olmanızı da sağlayabilir. Bu nedenle bölüm hakkında mülakat yapacağınız kişiye siz de aklınızdaki soruları yöneltebilirsiniz. 
   • Imperial Collage London mülakatları hakkında diğer bilinmesi gereken bir diğer konu ise yabancı ve denizaşırı ülkelerden mülakatlara katılacak öğrencilere online (skype) mülakatların yapılabileceğidir. Genelde mülakatlar bire bir ya da ikiye bir şeklinde yapılır. Herhangi bir kıyafet yönetmeliği yoktur.

  Imperial College London Yüksek Lisans Programı Kabul Şartları

  • Lisans ortalamanızın minimum 4 üzerinden 3 olması istenmektedir. Buna ek olarak dil skorunuzu sunmalısınız. Normal koşullarda IELTS ve TOEFL gibi sınavlar kabul edilmektedir. Fakat Türk öğrencilerimizin vizesinin kabul olması için IELTS UKVI almaları gerekmektedir. Standart bölümler için IELTS UKVI minimum genel skorunuzun 6,5 olması ve tüm bölümlerden minimum 6 alınması gerekmektedir. Higher bölümler için ise genel skorunuzun 7 olması gerekmektedir ve tüm bölümlerden minimum 6,5 alınması kabul görmektedir.

  Imperial College London Imperial College London Eğitim Ücretleri

  Lisans
  Fiyatı

  37.900 GBP

  Lisans
  Kredi

  735 GBP

  Yüksek Lisans
  Fiyatı

  26.100 GBP

  Yüksek Lisans
  Kredi

  837 GBP

  Yaşam Masrafları

  Imperial College London tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider tablosu aşağıda belirtildiği gibidir.

  Gider Haftalık Aylık 9 Aylık 12 Aylık
   Konaklama Üniversite Yurdu  £215  £930  £8,373 -
  Özel  £243  £1,054  £9,486  £12,648
  Yemek  £80  £348  £3,134  £4,179
  Ulaşım  £26  £115  £1,031  £1,374
  Kişisel Giderler  £57  £247  £2,227  £2,969
  Toplam  £379 - £407  £1,640 - £1,764  £14,764 - £15,878  £21,171

  Imperial College London Kampüs Bilgileri

  Imperial College London Kampüsleri

  • Charing Cross Kampüsü
   • Charing Cross kampüsü tıbbi eğitim ve araştırma kampüslerinden biridir. Charing Cross Hastanesi çevresinde kurulmuştur. Imperial öğrencileri için kampüs kütüphanesi, kafe ve spor salonu bulunmaktadır. 
  • Chelsea and Westminster Kampüsü
   • Bu kampüs de tıbbi eğitim ve araştırma kampüslerinden biridir. Bünyesinde kütüphane bulunmaktadır. 
  • Hammersmith Kampüsü
   • East Acton, tıbbi ve eğitim araştırma kampüsü olarak geçer. Hammersmith Hastanesi tesislerine dayalı olarak kütüphanesi vardır. 3 adet yeme içme alanı vardır.  İçerisinde spor salonu(gym) bulunmaktadır. 
  • North West London Hospitals
   • North West London Hastanalerini içeren bir kampüstür. Harrow'da yer alan Nortwick Park ve St Mark Hastaneleri ve North Acton'da bulunan Central Middlesex Hastaneleri  bu kampüstedir. 
  • Royal Brompton Kampüsü
   • Chelsea tıbbi eğitim ve araştırma kampüsüdür. Royal Brompton Hastanesi çevresinde yer alır. Öğrenciler için kütüphane bulunmaktadır. 
  • Silwood Park Kampüsü
   • Silwood Park, Imperial kampüsünün öne çıkan kampüs alanlarından biridir. 100 hektarlık geniş bir arazisi vardır. Bu arazi çayır alan, çalılık kısım ve yaşlı ağaçların bulunduğu ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Büyük bir göl, üç adet akarsu, meyve bahçesi ve japon bahçesi gibi bölümleri ile büyüleyici bir sahaya sahiptir. 
   • Arazi 1790'larda Humphry Repton tarafından düzenlenmiştir. Yaban hayatı için bir sığınak olan bu alan birçok ekolojik deneye de ev sahipliği yapmıştır. Bozulmamış doğal bir yaşam alanı içerir. 
   • Malikaneyi çevreleyen geniş bir çimenlik alan bulunmaktadır. Bu çimelik alan spor aktiviteleri ve Silwood'un meşhur yıllık müzik festivali için kullanılmaktadır. Aynı zamanda kendi ürünlerini yetiştirmek isteyen öğrencilere tahsis edilmek üzere büyük sahalar da yer almaktadır. Malikane yakınında bulunan, içerisinde tavuklar olan bir bahçeden yumurtalar alınabilir. 
   • Tüm kampüs öğrenciler ve üniversite personeli tarafından çalışmak için olduğu kadar oyun oynamak, dinlenmek veya hobilerini gerçekleştirmek gibi amaçlar için kullanılmaktadır. 
   • Silwood kampüsü içerisinde yiyecek içecek yerleri de mevcuttur. Kahvaltı ve öğlen yemeği çıkaran bir adet kafeteryası ve bir adet bar vardır. Bar(pub) öğrencilerin dart, bilardo, masa tenisi gibi oyunlar oynayabileceği imkanlara sahiptir. Yine kendi içerisinde bir reviri vardır. Kütüphanesi oldukca geniş kaynaklara sahiptir ve 44 adet bilgisayarı mevcuttur. Bu kampüste spor salonu yer alırken birçok klüp de bu kampüsü kullanmaktadır. Burada basketbol, futbol, tırmanış ve kuş gözlem klübü gibi öğrenci klüplerini de bulabilirsiniz. 
  • South Kensington Kampüsü
   • Bu kampüs üniversitenin ana kampüsüdür. Lisans ve yüksek lisans aktivitelerinin çoğu bu kampüste gerçekleşmektedir. Albertopolis'in merkezinde yer alan kompakt bir yapıdır. Kampüs Edwardian Royal School of Mines binasının tarihi dokusundan Norman Fostar tarafından ultra modern tasarlanmış işletme binasına kadar çok çeşitli mimari tarzlara sahip binalara ev sahipliği yapmaktadır. Burada Queen's Tower'ın güzel peyzajlı meydanı da dahil olmak üzere birçok geniş yeşil alan vardır. Kampüs bünyesinde merkez kütüphane, yeme içme yerleri ve öğrenci işleri bulunmaktadır. Ayrıca yeni başlayan öğrenciler için danışmanlık hizmetleri ofisi de bu kampüste yer alır. 
  • St Mary Kampüsü
   • St Mary kampüsü Paddington, tıbbi eğitim ve araştırma kampüslerinden biridir. St Mary Hastanesi çevresinde yer alır. Öğrenciler için kütüphane ve yüzme havuzu bulunmaktadır. 
  • White City Kampüsü
   • White City Londra'nın en dinamik, heyecan verici ve hızla değişen bölgelerindendir. Uluslararası olimpik sporlara ev sahipliği yapmaktadır. Westfield London'ın gelişi ile başkentin eğlence ve alışveriş için gözde lokasyonu haline gelmiştir. 
   • Bu kampüste 23 dönümlük yeni bir entegre işbirliği tesisi yatırımı yapılmaktadır. Yatırım değeri 2 milyar sterlin olup bu tesisin temelinde imparatorluk araştırma ve öğretim kadrosuna ev sahipliği yapan Moleküler Bilimler Araştırma Merkezi yer almaktadır. 

  Imperial College London Kampüs Hayatı

  Imperial College London'da yoğun akademik çalışmalar, çeşitli kültürel etkinlikler ve canlı sosyal katılım bir araya gelmektedir. Bilim, mühendislik ve tıp programlarıyla tanınan kolej, entelektüel ve kişisel gelişimi teşvik eden özendirici bir ortam sunmaktadır. Gelenekler kampüs yaşamında önemli bir rol oynamakta olup, en son araştırma ve yeniliklerin sergilendiği yıllık Imperial Festivali ve Royal Albert Hall'da düzenlenen görkemli bir mezuniyet töreni olan Commemoration Day gibi etkinlikler öne çıkmaktadır. Birleşik Krallık'taki en aktif öğrenci birliklerinden biri olan Imperial College Union, akademik ve profesyonel gruplardan sanat, kültür ve özel ilgi kuruluşlarına kadar 380'den fazla kulüp, topluluk ve projeyi desteklemektedir. Öğrenci liderliğindeki bu kapsamlı faaliyetler dizisi, her öğrencinin kendi ilgi ve tutkularına uygun bir topluluk bulabilmesini sağlayarak çok yönlü ve zenginleştirici bir üniversite deneyimini teşvik etmektedir.

  Spor ve fitness, hem gündelik hem de rekabete açık sporculara hitap eden tesis ve programlarıyla Imperial College London'da öğrenci yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır. Güney Kensington kampüsündeki son teknoloji ürünü Ethos Spor Merkezi'nde spor salonu, yüzme havuzu, tırmanma duvarı ve çeşitli sporlar için kortlar bulunmaktadır. Imperial'ın Beavers olarak bilinen spor takımları, İngiliz Üniversiteleri ve Kolejleri Spor (BUCS) liglerinde yarışmakta ve kürek, rugby ve eskrim gibi disiplinlerde üstün başarı göstermektedir. Kolej aynı zamanda University College London'a karşı her yıl düzenlenen Varsity Match'a da ev sahipliği yaparak dostluk ve okul gururunu pekiştiren heyecanlı bir rekabet ortamı yaratmaktadır. Rekabetçi sporların ötesinde, kolej fitness dersleri, rekreasyonel sporlar ve açık hava etkinlikleri aracılığıyla sağlıklı yaşamı destekleyerek tüm öğrencileri aktif ve sağlıklı yaşam tarzları sürdürmeye teşvik etmektedir.

  Imperial College London Spor Kulüpleri

  Imperial College London, öğrencilerin katılabileceği çok çeşitli spor kulüplerine sahip olup, üniversiteyi meydana getiren kolejler arasında spor müsabakaları düzenlemektedir. Bu müsabakalar öğrencilerin futbol, ragbi, basketbol, netbol gibi çeşitli spor dallarında kendi kolejlerini temsilen yarışmalarına olanak tanımaktadır. Imperial College London'daki spor kulüplerinden bazıları şunlardır:  

  • Amerikan Futbolu
  • Okçuluk
  • Badminton
  • Barbel
  • Beyzbol ve Softbol
  • Basketbol
  • Kürek
  • Boks
  • Kriket
  • Kros Koşusu & Atletizm
  • Bisiklet
  • Yakan Top
  • Eskrim
  • Floorbol
  • Futbol
  • Golf
  • Hentbol
  • Hokey
  • Buz Hokeyi
  • Kabaddi
  • Lakros
  • Netbol
  • Parkur, Serbest Koşu & Jimnastik
  • Binicilik & Polo
  • Atıcılık
  • Ragbi
  • Yelken
  • Snooker & Bilardo
  • Kış Sporları
  • Squash
  • Yüzme & Su Topu
  • Senkronize Yüzme
  • Masa Tenisi
  • Tenis
  • Triatlon
  • Frizbi
  • Voleybol
  • Halter & Fitness
  • Rüzgâr Sörfü

  Imperial College London Ünlü Mezunları

  Imperial College London, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında; 

  • Brian May
  • H.G. Wells
  • Rajiv Gandhi
  • David Irving
  • Bülent Eczacıbaşı
  • Ekrem Pakdemirli
  • Frederick Gowlens Hopkins

  yer almaktadır.


  Imperial College London Ödülleri

  • 14 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
  • 3 Fields Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
  • 87 Kraliyet Mühendislik Akademisi Üyesi
  • 85 Kraliyet Tıp Akademisi Üyesi

  Imperial College London Tanıtım Filmi


  Imperial College London Konumu


  Imperial College London Hakkında Bilgi Alın

  Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

  Imperial College London Kullanıcı Yorumları

  Yorum Yapmak İçin Lütfen

  İletişim Bilgileri

  Şehir: Londra

  E-Posta: medicine.ug.admissions@imperial.ac.uk, engineering.admissions@imperial.ac.uk, ns.admissions@imperial.ac.uk, business.admissions@imperial.ac.uk

  Web: https://www.imperial.ac.uk/

  Adres: Exhibition Rd, South Kensington, London SW7 2BX, Birleşik Krallık

  Telefon:+44 (0)20 7589 5111

  Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI ingilterede staj, ingilterede staj yapmak, ingilterede nasıl staj yapılır

  12/06/2024

  123 Görüntülenme

  İngiltere’de staj yapmak kariyer beklentilerinize ve kişisel ...

  EĞİTİM YAZILARI ingiltere fizik mühendisliği, fizik mühendisliği eğitimi, ingilterede fizik mühendisliği bölümleri

  31/05/2024

  84 Görüntülenme

  Fizik Mühendisliği Nedir?

  Fizik Mühendisliği, doğa bilimlerinin özellikle fizik ve kimya dallarından elde edilen temel bulguları ...

  EĞİTİM YAZILARI ingilterede kimya mühendisliği, ingiltere kimya mühendisliği eğitimi, ingiltere kimya mühendisliği fakülteleri

  31/05/2024

  103 Görüntülenme

  Kimya Mühendisliği Nedir?

  Kimya mühendisliği, kimya, fizik, matematik, biyoloji ve ekonomi prensiplerini kullanarak enerji ve ...

  Imperial College London Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Imperial College London, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmakta olup, üniversitenin ana kampüsü, başkent Londra’nın merkezindeki Güney Kensington bölgesinde yer almaktadır.

  Imperial College London’a başvuru, Birleşik Krallık’ta bulunan diğer tüm üniversitelerde olduğu gibi UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, başvurunuzu yapmadan önce okulun sunduğu eğitim programlarını ve kabul koşullarına göz atmanız, başvurunuz esnasında seçimlerinizi yaparken size yardımcı olacaktır. UCAS platformu üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, kişisel bilgilerinizi, akademik geçmişinizi, Personal Statement ve Essay’lerinizi de kapsayan başvuru formunu doldurarak, başvuru ücreti ile birlikte okula iletebilirsiniz.

  Imperial College London’ın sunduğu lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri, başvurulan eğitim programına göre £32,950 ve £46,650 aralığında değişmekte olup, yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri ise yine başvurulan eğitim programına göre £25,000 ve £39,000 aralığında değişmektedir.

  Imperial College London, özellikle fen bilimleri, mühendislik, tıp ve işletme disiplinlerindeki eğitim ve araştırma mükemmelliği ile tanınan dünyaca ünlü bir yükseköğretim kurumudur. Imperial College London; havacılık ve uzay mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, elektrik-elektronik mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, makine mühendisliği, tıp ve işletme analitiği gibi 130’dan fazla lisans ve 200’den fazla yüksek lisans programı sunmaktadır.

  Imperial College London’ın giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.0, TOEFL iBT: 100, PTE Academic: 69 ve akademik yeterlilik puanları; International Baccalaureate (IB): 38-42, European Baccalaureate (EB): 80-85, International A-Levels & AS-Levels: AAA - A*A*A, Advanced Placement: 5-5-5-5 şeklindedir. Bunlara ek olarak, Imperial College London belirli bölümler için kendi giriş sınavlarını uygulamakta olup, uluslararası öğrencilerin bu sınavlara katılmaları talep edilebilir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Southern University of Science and Technology

  1 beğeni

  Çin Halk Cumhuriyeti

  Şehir: Shenzhen
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 25
  Lisans Ücreti: 32.733 CNY

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Universidade Estadual de Campinas

  0 beğeni

  Brezilya

  Şehir: São Paulo
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 3

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Southern Denmark (SDU)

  3 beğeni

  Danimarka

  Şehir: Odense
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 12
  Lisans Ücreti: 3.100 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 3

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp