Imperial College London

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / Imperial College London

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Imperial College London

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

23000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 8.2

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

İletişim Bilgileri

Şehir: Londra

E-Posta: medicine.ug.admissions@imperial.ac.uk, engineering.admissions@imperial.ac.uk, ns.admissions@imperial.ac.uk, business.admissions@imperial.ac.uk

Web: https://www.imperial.ac.uk/

Adres: Exhibition Rd, South Kensington, London SW7 2BX, Birleşik Krallık

Telefon:+44 (0)20 7589 5111

Sosyal Medyaları

 • Imperial College London Sıralamaları

  8

  Times Universities

  6

  QS World

  23

  Shanghai List

  6

  Ülke Sıralaması

  Ülke: İngiltere

  Bölge:

  Şehir: Londra

  Imperial College London

  Imperial College London; bilim, mühendislik, işletme ve tıp alanlarında uzmanlaşmış bir kamu araştırma üniversitesidir. Federal University of London’ın bir parçası iken kuruluşunun 100. yılı olan 2007 yılında Imperial, tam olarak bağımsız bir kimliğe kavuşmuştur.

  Oxford ve Cambridge'i de içine alan altı seçkin İngiliz üniversitesinden oluşan "Golden Triangle" in bir parçası kabul edilir. Imperial College dünya standartlarındaki bilim, mühendislik ve tıp programları ile tanınır ancak son yıllarda Imperial College İşletme Fakültesi ve Beşeri Bilimler departmanı ile de ciddi anlamda itibar kazanmıştır.

  Ana kampüsü South Kensington’da olan Imperial’ın Chelsea, Hammersmith ve Paddington da dahil olmak üzere merkezi Londra’da pek çok kampüsü bulunmaktadır. Toplam 525,233 m2lik kullanılabilir alanıyla İngiltere’deki tüm yüksek öğretim kurumlarından daha büyük bir alana sahip olan Imperial College London, dört ana akademik birimde organize olmuştur: Toplamda kırkı aşkın departman, enstitü ve araştırma merkezleri bulunduran üç fakülte ve Imperial College Business School.

  Imperial yaklaşık olarak 13,500 tam zamanlı öğrenciye ve 3,330 akademisyen ve araştırma görevlisine ev sahipliği yapar ve 2009/10 akademik yılındaki £694 milyonluk gelirinin £297 milyonunu araştırma fonlarından ve sözleşmelerinden elde etmiştir. Bugüne dek Imperial’ın mezunları ve eski veya mevcut eğitim üyelerinin arasından Nobel ödülü almaya hak kazanan 14 kişi, Fields Medal kazanan da iki kişi olmuştur. 

  Okul, "Golden Triangle" dışında, Imperial Association of Commonwealth Universities, the Association of MBAs, the European University Association, the G5, the IDEA League, the League of European Research Universities, Oak Ridge Associated Universities ve Russell Group üyesidir. 

  Imperial College London Programları

  Imperial College London programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

  Imperial College London Lisans Bölümleri ve Programları


  Imperial College London Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

  Imperial College London Başvuru Tarihleri

  Imperial College London Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  EYLÜL

  Imperial College London Yüksek Lisans
  Son Başvuru Tarihi

  OCAK

  Kabul Koşulları

  Imperial College London Lisans Programı Kabul Şartları

  International Baccalaureate(IB)

     Bölümlerine göre değişmekle birlikte, öğrencinin genel ortalamasının 38-42 olması istenmektedir. Öğrencinin seçmiş olduğu yüksek seviye derslerinin  6-7 puan ile geçmesi beklenmektedir. Özellikle Mathematical Studies dersi Matematik dersinin yerine geçmemektedir. Bu nedenle bölüm seçimi sırasında, istenilen kriterler tek tek incelenmelidir. 

  A-Levels

     Genel olarak kabul gören notlar AAA ve A*A*A şeklindedir. Fakat kabul gören not ortalamaları, bölümler arası farklılık göstermektedir. Bu nedenle bölüm gereksinimlerinin öğrenci seçeceği bölüme karar verdikten sonra incelenmesinde fayda vardır. Öğrencilerin Use of Mathematics dersi alması durumunda, A-Level mathematics yerine sayılmamaktadır. Bu nedenle gerekliliklerde A-Level mathematics isteniyorsa sadece bu ders seçen öğrenciler yeterli görülecektir.

  Advanced Placement 

      Advanced Placement(AP) ile giriş için iki koşul bulunmaktadır: Amerika diplomasına sahip olunması ya da dışarıdan farklı bir diploma türünüz olup AP sınavları ile desteklenmesi.  Amerika diplomasına sahip  olmanız durumunda sadece 3-4 AP dersinden 5 almanız yeterlidir. Amerika diploma notunuzun da yüksek olması beklenmektedir. İlaveten, SAT skoru olarak 1200 ile 1600 arası skor puanı beklenmekte olup her bölümden minimum 600 puan almanız gerekmektedir. Seçeceğiniz AP derslerinin neler olması gerektiğine, girmek istediğiniz bölüme göre karar verebilirsiniz. Eğer Amerika diplomasına sahip değilseniz sunmanız gereken AP sınav ders sayısı 4-6 arasında olmalıdır. Yine sadece AP sınavları bir ölçüt olmayacaktır. AP skorlarınıza ek olarak bölümün ve üniversitenin sizden istediği tüm yeterlilikleri sağlamanız gerekmektedir.

  Milli Eğitim Bakanlığı Diploması (MEB)

     MEB diploması tek başına yeterli görülmemektedir. Bu nedenle 4-6 adet Advance Placement dersleri almanız ve gireceğiniz sınavlarda tam puan almanız gerekmektedir. 

  Dil Yeterlilikleri

  Dil yeterliliği olarak talep edilen minimum skor sınavlara göre değişiklik göstermektedir. Sınav tercihinizi IELTS UKVI, TOEFL, DUOLINGO gibi sınavlardan yana kullanabilirsiniz. Fakat Türk öğrenciler için IELTS UKVI olması vize kabulü için zorunludur. Bu nedenle Türk uyruklu öğrencilerin IELTS UKVI skoru alması gerekmektedir. Dil skoru olarak istenen minimum puanlar aşağıdaki gibidir:

  IELTS UKVI: 6,5 

  TOEFL: 92

  DUOLINGO: 115 

  Personal Statement(Niyet Mektubu):

     Seçim sürecinde en önemli kısımlardan biri yazacağınız Personal Statement adı verilen niyet mektubudur. Niyet mektupları sizin başvuru yaptığınız üniversite ve bölümü için doğru öğrenci adayı olduğunuzu en iyi kanıtlayabileceğiniz alandır. Imperial College London gibi yüksek sıralamalardaki üniversiteler uluslararası birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle okul ortalaması ve sınav skorları yüksek çok sayıda öğrenci tarafından başvuru yapılmaktadır. Öğrenciler arasında seçim yapılırken güçlü adayları belirlemek için niyet mektuplarına çok önem verilmektedir. Dolayısıyla niyet mektuplarınızda doğru aday olduğunuzu vurgulayacak unsurlara mutlaka yer vermeniz gerekmektedir.

     Niyet mektubunda öne çıkarmanız gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar arasında, okuduğunuz kitaplar, gönüllü yaptığınız çalışmalar, katılımda bulunduğunuz ders dışı aktiviteler önemli yer tutar. Bunların yanısıra bazı kişisel özelliklerini ve ideallerinizi belirtmeniz beklenmektedir.  Geleceğe yönelik kariyer hedeflerinizden, bu konudaki motivasyonunuzdan ve sanat, müzik, spor gibi alanlardaki başarılarınızdan bahsetmek sizi başvurularda öne çıkaracaktır. Bunlardan bahsederken en dikkat edilmesi gereken nokta ise bütün bunların size, girmek istediğiniz bölümle ilgili olarak da sağlayacağı fayda ve bu gelişimin size kattıklarını anlatmaktır. İletişim ve zaman yönetimi gibi size bölümü okurken yardımcı olabilecek ilgili alanlarını da vurgulamayı unutmayın. Kariyer hedefleriniz ve bu konudaki motivasyonunuzu yazılarınıza yansıtmanız tavsiye edilir. Burada yazılacak metinlerde geçen konuların gerçekten yaptıklarınızdan oluşması gerekmektedir. Bu süreci başarılı ile tamamlamanız durumunda bir mülakat hakkı kazanabilirsiniz. Mülakatı yapacak kişiler yazıda yer verdiklerinizi gerçekleştirdiğinizi anlamak isteyecektir.

     References (Referans Mektubu):

     Referans, UCAS başvurularınızın önemli bir unsurudur. Kabul verilirken sizin akademik referansınızı kontrol ederler. UCAS sisteminde sadece bir adet referans girişi yapılır. Eğer birden fazla yapacaksanız ilgili okulun kabul ekibi ile iletişime geçilebilir. 

     Özel Sınavı Olan Bölümler:

  Üniversite bünyesinde kabul için üniversite tarafından yapılan genel bir kabul sınavı yoktur. Fakat bazı bölümler için özel sınav gerekmektedir. Bu sınavlar tıp bölümleri için BioMedical Admissions Test(BMAT), tüm Fen Bilimleri lisans programları,  tüm Yüksek Lisans Fen bölümleri ve Matematik bölümleri için ise Mathematics Admissions Test (MAT) sınavıdır. Her iki sınavda 15 Ekim tarihinde yapılır. 

     Interviews(Mülakatlar):

     Potansiyel adaylar mülakat ile değerlendirilebilir. Seçilen kişiler ile mülakat farklı tür mülakatlar şeklinde yapılabilir. Bu mülakat türleri işe alım mülakatlarına benzer. Sizin üniversite ve tercih ettiğiniz bölüme uygunluğunuzu test edebilir, bir müzakere şeklinde ya da bir yazılı sınav olabilir. Eğer mülakat değerlendirmesine girecek olursanız aşağıda sıraladığımız tavsiye ve ipuçlarını dikkate almanız yararınıza olacaktır.

  - Mutlaka başvurunuzda kullandığınız niyet mektubunuzu (personal statement) okuyun. Yazdığınız konulara ilişkin size sorular yöneltilebilir. 

  - Mülakat desteği veren bir profosyonel ya da okulunuzdaki bir öğretmeniniz ile alıştırma mülakatları yapabilirsiniz. Bu size gerçek mülakatlar için egzersiz yapma imkânı sunar. 

  - Mülakat esnasında vücut diliniz, göz kontağınız ve size yöneltilen sorulara gerektiği ölçüde açıklayıcı net yanıtlar vermeniz önem arz etmektedir. Bu alışkanlıkları kazanmak adına velileriniz ile bunlar üzerinde çalışabilirsiniz. 

  - Mülakat esnasında sizden de bazı sorular sormanız beklenir. Mülakatlar sizin seçmiş olduğunuz bölüme uygunluğunuzu anlamak için yapılsa da sizin seçtiğiniz bölümün size uygunluğu konusunda emin olmanızı da sağlayabilir. Bu nedenle bölüm hakkında mülakat yapacağınız kişiye siz de aklınızdaki soruları yöneltebilirsiniz. 

  Imperial Collage London mülakatları hakkında diğer bilinmesi gereken bir diğer konu ise yabancı ve denizaşırı ülkelerden mülakatlara katılacak öğrencilere online (skype) mülakatların yapılabileceğidir. Genelde mülakatlar bire bir ya da ikiye bir şeklinde yapılır. Herhangi bir kıyafet yönetmeliği yoktur. 

  Lisans Programına Katılan Öğrenci Sayıları:

  Yerli Öğrenci Sayısı:  6.915 

  Yabancı Öğrenci Sayısı: 3.542

  Toplam Öğrenci Sayısı: 10.457 

  Imperial College London Yüksek Lisans Programı Kabul Şartları

  Lisans ortalamanızın minimum 4 üzerinden 3 olması istenmektedir. Buna ek olarak dil skorunuzu sunmalısınız. Normalde DUOLINGO, IELTS ve TOEFL gibi sınavlar kabul edilmektedir. Fakat Türk öğrencilerimizin vizesinin kabul olması için IELTS UKVI almaları gerekmektedir. Standart bölümler için IELTS UKVI minimum genel skorunuzun 6,5 olması ve tüm bölümlerden minimum 6 alınması gerekmektedir. Higher bölümler için ise genel skorunuzun 7 olması gerekmektedir ve tüm bölümlerden minimum 6,5 alınması kabul görmektedir.

  Imperial College London Imperial College London Eğitim Ücretleri

  Lisans
  Fiyatı

  37.900 GBP

  Lisans
  Kredi

  735 GBP

  Yüksek Lisans
  Fiyatı

  26.100 GBP

  Yüksek Lisans
  Kredi

  837 GBP

  Yaşam Masrafları

  Imperial College London Yaşam Masrafları

  Aşağıdaki yaşam giderleri 9 Aylık olarak belirtilmiştir. 

  Konaklama: 7,863 GBP

  Yeme ve İçme: 2,327 GBP

  Gezme: 1,051 GBP

  Kişisel Harcamalar: 1,645 GBP

  Imperial College London Kampüs Bilgileri

  Imperial College London Kampüsleri

  1. Charing Cross Kampüsü:  

  Charing Cross kampüsü tıbbi eğitim ve araştırma kampüslerinden biridir. Charing Cross Hastanesi çevresinde kurulmuştur. Imperial öğrencileri için kampüs kütüphanesi, kafe ve spor salonu bulunmaktadır. 

  2. Chelsea and Westminster Kampüsü:

  Bu kampüs de tıbbi eğitim ve araştırma kampüslerinden biridir. Bünyesinde kütüphane bulunmaktadır. 

  3. Hammersmith Kampüsü:

  East Acton, tıbbi ve eğitim araştırma kampüsü olarak geçer. Hammersmith Hastanesi tesislerine dayalı olarak kütüphanesi vardır. 3 adet yeme içme alanı vardır.  İçerisinde spor salonu(gym) bulunmaktadır. 

  4. North West London Hospitals:

  North West London Hastanalerini içeren bir kampüstür. Harrow'da yer alan Nortwick Park ve St Mark Hastaneleri ve North Acton'da bulunan Central Middlesex Hastaneleri  bu kampüstedir. 

  5. Royal Brompton Kampüsü:

  Chelsea tıbbi eğitim ve araştırma kampüsüdür. Royal Brompton Hastanesi çevresinde yer alır. Öğrenciler için kütüphane bulunmaktadır. 

  6. Silwood Park Kampüsü:

  Silwood Park, Imperial kampüsünün öne çıkan kampüs alanlarından biridir. 100 hektarlık geniş bir arazisi vardır. Bu arazi çayır alan, çalılık kısım ve yaşlı ağaçların bulunduğu ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Büyük bir göl, üç adet akarsu, meyve bahçesi ve japon bahçesi gibi bölümleri ile büyüleyici bir sahaya sahiptir. 

  Arazi 1790'larda Humphry Repton tarafından düzenlenmiştir. Yaban hayatı için bir sığınak olan bu alan birçok ekolojik deneye de ev sahipliği yapmıştır. Bozulmamış doğal bir yaşam alanı içerir. 

  Malikaneyi çevreleyen geniş bir çimenlik alan bulunmaktadır. Bu çimelik alan spor aktiviteleri ve Silwood'un meşhur yıllık müzik festivali için kullanılmaktadır. Aynı zamanda kendi ürünlerini yetiştirmek isteyen öğrencilere tahsis edilmek üzere büyük sahalar da yer almaktadır. Malikane yakınında bulunan, içerisinde tavuklar olan bir bahçeden yumurtalar alınabilir. 

  Tüm kampüs öğrenciler ve üniversite personeli tarafından çalışmak için olduğu kadar oyun oynamak, dinlenmek veya hobilerini gerçekleştirmek gibi amaçlar için kullanılmaktadır. 

  Silwood kampüsü içerisinde yiyecek içecek yerleri de mevcuttur. Kahvaltı ve öğlen yemeği çıkaran bir adet kafeteryası ve bir adet bar vardır. Bar(pub) öğrencilerin dart, bilardo, masa tenisi gibi oyunlar oynayabileceği imkanlara sahiptir. Yine kendi içerisinde bir reviri vardır. Kütüphanesi oldukca geniş kaynaklara sahiptir ve 44 adet bilgisayarı mevcuttur. Bu kampüste spor salonu yer alırken birçok klüp de bu kampüsü kullanmaktadır. Burada basketbol, futbol, tırmanış ve kuş gözlem klübü gibi öğrenci klüplerini de bulabilirsiniz. 

  7. South Kensington Kampüsü: 

  Bu kampüs üniversitenin ana kampüsüdür. Lisans ve yüksek lisans aktivitelerinin çoğu bu kampüste gerçekleşmektedir. Albertopolis'in merkezinde yer alan kompakt bir yapıdır. Kampüs Edwardian Royal School of Mines binasının tarihi dokusundan Norman Fostar tarafından ultra modern tasarlanmış işletme binasına kadar çok çeşitli mimari tarzlara sahip binalara ev sahipliği yapmaktadır. Burada Queen's Tower'ın güzel peyzajlı meydanı da dahil olmak üzere birçok geniş yeşil alan vardır. Kampüs bünyesinde merkez kütüphane, yeme içme yerleri ve öğrenci işleri bulunmaktadır. Ayrıca yeni başlayan öğrenciler için danışmanlık hizmetleri ofisi de bu kampüste yer alır. 

  8. St Mary Kampüsü: 

  St Mary kampüsü Paddington, tıbbi eğitim ve araştırma kampüslerinden biridir. St Mary Hastanesi çevresinde yer alır. Öğrenciler için kütüphane ve yüzme havuzu bulunmaktadır. 

  9. White City Kampüsü: 

  White City Londra'nın en dinamik, heyecan verici ve hızla değişen bölgelerindendir. Uluslararası olimpik sporlara ev sahipliği yapmaktadır. Westfield London'ın gelişi ile başkentin eğlence ve alışveriş için gözde lokasyonu haline gelmiştir. 

   Bu kampüste 23 dönümlük yeni bir entegre işbirliği tesisi yatırımı yapılmaktadır. Yatırım değeri 2 milyar sterlin olup bu tesisin temelinde imparatorluk araştırma ve öğretim kadrosuna ev sahipliği yapan Moleküler Bilimler Araştırma Merkezi yer almaktadır. 

  Imperial College London Kampüs Hayatı

  Londra, Qs Best Student Cities Ranking 2022 listesi oylamasında en iyi öğrenci şehri seçilmiştir. Kozmopolit yapısı ile birçok kültürden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Merkez kütüphanesinin yer aldığı South Kensington birçok yazılı koleksiyona sahiptir. Geniş bir elektronik gazete ve veritabanı öğrencilere çok güzel kaynaklar sunmaktadır. Kafe, restoran, al götür ve özel yemek yerleri ile de farklı ve çeşitli yemek imkânları sunulur. Yemek yerlerinde öğrenci kartınız ile indirim alabilirsiniz.

  Okul, The Times Higher Education 2021 listesine göre en çok ülkeden uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversite ünvanını almaktadır.  140 ülkeden öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.  

  Çok sayıda aktivite, gönüllülük projesi ve öğrenci kulübü çeşitliliği ile birçok alanda kendinizi geliştirebilirsiniz. Bunlara verilebilecek güzel örneklerden biri ise "Turkish" adını taşıyan öğrenci kulübü olabilir. 

  Imperial College London Spor Kulüpleri

  • American Football
  • Archery
  • Badminton
  • Badminton (Medics)
  • Badminton (RSM)
  • Barbell
  • Baseball and Softball
  • Basketball
  • Boat
  • Boat (Medics)
  • Boxing
  • Cheerleading
  • Cricket
  • Cricket (Medics)
  • Cross Country & Athletics
  • Cycling
  • Dodgeball
  • Fencing
  • Floorball
  • Football - Mens
  • Football - Mens (Medics)
  • Football - Mens (RSM)
  • Football - Womens
  • Football - Womens (Medics)
  • Golf
  • Golf (Medics)  NEW
  • Handball
  • Hockey
  • Hockey (RSM)
  • Hockey Mens (Medics)
  • Hockey Womens (Medics)
  • Ice Hockey
  • Kabaddi
  • Lacrosse
  • Lacrosse (RSM)
  • Netball
  • Netball (Medics)
  • Netball (RSM)
  • Parkour, Free Running and Gymnastics
  • Pole & Aerial
  • Riding & Polo
  • Rifle & Pistol
  • Rugby - Mens
  • Rugby - Mens (Imperial Medicals)
  • Rugby - Mens (RSM)
  • Rugby - Womens
  • Sailing
  • Snooker & Pool
  • Snowsports
  • Squash
  • Squash (Medics)
  • Swim and Waterpolo
  • Synchronized Swimming
  • Table Tennis
  • Tennis
  • Tennis (Medics)
  • Tennis (RSM)  NEW
  • Triathlon
  • Ultimate Frisbee
  • Volleyball
  • Water Polo (Medics)
  • Weights & Fitness (Medics)
  • Windsurfing
  • Yacht

  Imperial College London Ünlü Mezunları

  • Brian May
  • H.G. Wells
  • Rajiv Gandhi
  • David Irving
  • Bülent Eczacıbaşı
  • Ekrem Pakdemirli
  • Frederick Gowlens Hopkins

  Imperial College London Ödülleri

  Imperial College öğrencileri, personelleri ve araştırmacıları arasında 14 Nobel ödülü, 3 Fields Madalyası, 2 Atılım Ödülü, 1 Turing Ödülü, 74 Kraliyet Topluluğu Üyesi, 87 Kraliyet Mühendislik Akademisi üyesi ve 85 Tıp Akademisi üyesi bulunmaktadır. 

  Imperial College London Tanıtım Filmi


  Imperial College London Konumu


  Imperial College London Hakkında Bilgi Alın

  Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

  Imperial College London Kullanıcı Yorumları

  Yorum Yapmak İçin Lütfen

  İletişim Bilgileri

  Şehir: Londra

  E-Posta: medicine.ug.admissions@imperial.ac.uk, engineering.admissions@imperial.ac.uk, ns.admissions@imperial.ac.uk, business.admissions@imperial.ac.uk

  Web: https://www.imperial.ac.uk/

  Adres: Exhibition Rd, South Kensington, London SW7 2BX, Birleşik Krallık

  Telefon:+44 (0)20 7589 5111

  Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI ucas başvuru, ucas nedir, ucas türkiye

  26/01/2024

  203 Görüntülenme

  UCAS, "University and Colleges Admissions Service" ifadesinin kısaltmasıdır. Birleşik Krallık'taki (

  HABER VE ETKİNLİK ingilterede şartlı kabul, şartlı kabul, ingiltere'de şartlı kabul programları

  26/01/2024

  211 Görüntülenme

  Şartlı kabul, İngiltere üniversiteleri kabul sürecinde yaygın bir ...

  Imperial College London Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Imperial College London, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmakta olup, üniversitenin ana kampüsü, başkent Londra’nın merkezindeki Güney Kensington bölgesinde yer almaktadır.

  Imperial College London’a başvuru, Birleşik Krallık’ta bulunan diğer tüm üniversitelerde olduğu gibi UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, başvurunuzu yapmadan önce okulun sunduğu eğitim programlarını ve kabul koşullarına göz atmanız, başvurunuz esnasında seçimlerinizi yaparken size yardımcı olacaktır. UCAS platformu üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, kişisel bilgilerinizi, akademik geçmişinizi, Personal Statement ve Essay’lerinizi de kapsayan başvuru formunu doldurarak, başvuru ücreti ile birlikte okula iletebilirsiniz.

  Imperial College London’ın sunduğu lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri, başvurulan eğitim programına göre £32,950 ve £46,650 aralığında değişmekte olup, yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri ise yine başvurulan eğitim programına göre £25,000 ve £39,000 aralığında değişmektedir.

  Imperial College London, özellikle fen bilimleri, mühendislik, tıp ve işletme disiplinlerindeki eğitim ve araştırma mükemmelliği ile tanınan dünyaca ünlü bir yükseköğretim kurumudur. Imperial College London; havacılık ve uzay mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, elektrik-elektronik mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, makine mühendisliği, tıp ve işletme analitiği gibi 130’dan fazla lisans ve 200’den fazla yüksek lisans programı sunmaktadır.

  Imperial College London’ın giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.0, TOEFL iBT: 100, PTE Academic: 69 ve akademik yeterlilik puanları; International Baccalaureate (IB): 38-42, European Baccalaureate (EB): 80-85, International A-Levels & AS-Levels: AAA - A*A*A, Advanced Placement: 5-5-5-5 şeklindedir. Bunlara ek olarak, Imperial College London belirli bölümler için kendi giriş sınavlarını uygulamakta olup, uluslararası öğrencilerin bu sınavlara katılmaları talep edilebilir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER

  Technical University of Denmark

  5 beğeni

  Danimarka

  Şehir: Kongens Lyngby
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 32
  Lisans Ücreti: 7.500 EUR

  Master Programı: 31
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Osaka University

  2 beğeni

  Japonya

  Şehir: Osaka
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 47
  Lisans Ücreti: 817.800 JPY

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 3

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  North Carolina State University (NC State)

  7 beğeni

  Amerika

  Şehir: Raleigh
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 88
  Lisans Ücreti: 49.958 USD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 10

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  Bilgi Alın Arayın Whatsapp