King's College London

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / King's College London

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

King's College London

Dream Big ile Anlaşmalı Üniversitelerimiz için Ücretsiz Danışmanlık Alın!

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

33000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 16.9

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Var

King's College London Sıralamaları

38

Times Universities

40

QS World

59

Shanghai List

24

Ülke Sıralaması

Ülke: İngiltere

Bölge:

Şehir: Londra

King's College London

Birleşik Krallık'taki en eski ve en prestijli üniversitelerden biri olan King's College London, 1829 yılında Kral George IV ve Wellington Dükü tarafından kurulmuştur. Anglikan kilisesi tarafından fazla radikal ve seküler olarak algılanan Londra Üniversitesi'ne (şimdiki University College London) karşı bir denge unsuru olarak kurulmuştur. Başkent Londra'nın merkezinde, Thames Nehri yakınlarındaki Strand'de yer alan ana kampüsünde hizmet vermekte olan King's College London'ın hastanesi 1840 yılında açılmış ve üniversitenin tıp eğitimindeki günümüze kadar varan etkisinin başlangıcı olmuştur. 1902 yılında İngiltere'de kız öğrenci kabul eden ilk üniversitelerden biri olan King's College London, 20. yüzyılda Guy's ve St Thomas' Hastanelerinin Birleşik Tıp ve Dişçilik Okulları ve Psikiyatri Enstitüsü gibi çeşitli kurumları bünyesine katarak önemli ölçüde genişlemiştir. Her iki Dünya Savaşı sırasında da üniversite binaları önemli ölçüde hasar görmüş, ancak savaş zamanı eğitim ve araştırmalarında çok önemli bir rol oynamıştır. Özellikle radarın geliştirilmesine ve D-Day çıkarmasının planlanmasına katkıda bulunmuştur. 20. yüzyılın sonlarında ve 21. yüzyılın başlarında King's, Somerset House East Wing'in satın alınması da dahil olmak üzere yeni fakülteler ve binalar ekleyerek büyümeye devam etmiştir. King's College London, özellikle beşeri bilimler, hukuk, fen bilimleri ve sağlık bilimlerindeki araştırma ve öğretim mükemmelliği ile ünlüdür. Çeşitli uluslararası sıralamalarda dünya çapında en iyi üniversiteler arasında yer almaktadır. Üniversite, Desmond Tutu (Barış Ödülü) ve Maurice Wilkins (Tıp) gibi Nobel ödüllülerin yanı sıra edebiyat, bilim, siyaset ve sanat gibi çeşitli alanlarda etkili isimlerin de aralarında bulunduğu seçkin mezunlar ve öğretim üyelerinden oluşan geniş bir topluluğa sahiptir.

King's College London Programları

King's College London programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

King's College London Lisans Bölümleri ve Programları


King's College London Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

King's College London Başvuru Tarihleri

King's College London Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

King's College London Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Kabul Koşulları

King's College London tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • International Baccalaureate (IB)
  • Bölümlerine göre değişmekle birlikte, öğrencinin genel ortalamasının 38-42 olması istenmektedir. Öğrencinin seçmiş olduğu yüksek seviye derslerinin  6-7 puan ile geçmesi beklenmektedir. Özellikle Mathematical Studies dersi Matematik dersinin yerine geçmemektedir. Bu nedenle bölüm seçimi sırasında, istenilen kriterler tek tek incelenmelidir. 
 • A-Levels
  • Genel olarak kabul gören notlar AAA ve A*A*A şeklindedir. Fakat kabul gören not ortalamaları, bölümler arası farklılık göstermektedir. Bu nedenle bölüm gereksinimlerinin öğrenci seçeceği bölüme karar verdikten sonra incelenmesinde fayda vardır. Öğrencilerin Use of Mathematics dersi alması durumunda, A-Level mathematics yerine sayılmamaktadır. Bu nedenle gerekliliklerde A-Level mathematics isteniyorsa sadece bu ders seçen öğrenciler yeterli görülecektir.
 • Advanced Placement 
  • Advanced Placement(AP) ile giriş için iki koşul bulunmaktadır: Amerika diplomasına sahip olunması ya da dışarıdan farklı bir diploma türünüz olup AP sınavları ile desteklenmesi.  Amerika diplomasına sahip  olmanız durumunda sadece 3-4 AP dersinden 5 almanız yeterlidir. Amerika diploma notunuzun da yüksek olması beklenmektedir. İlaveten, SAT skoru olarak 1200 ile 1600 arası skor puanı beklenmekte olup her bölümden minimum 600 puan almanız gerekmektedir. Seçeceğiniz AP derslerinin neler olması gerektiğine, girmek istediğiniz bölüme göre karar verebilirsiniz. Eğer Amerika diplomasına sahip değilseniz sunmanız gereken AP sınav ders sayısı 4-6 arasında olmalıdır. Yine sadece AP sınavları bir ölçüt olmayacaktır. AP skorlarınıza ek olarak bölümün ve üniversitenin sizden istediği tüm yeterlilikleri sağlamanız gerekmektedir. 
 • Milli Eğitim Bakanlığı Diploması (MEB)
  • MEB diploması tek başına yeterli görülmemektedir. Bu nedenle 4-6 adet Advance Placement dersleri almanız ve gireceğiniz sınavlarda tam puan almanız gerekmektedir. 
 • Dil Yeterlilikleri
  • Dil yeterliliği olarak talep edilen minimum skor sınavlara göre değişiklik göstermektedir. Sınav tercihinizi IELTS UKVI, TOEFL gibi sınavlardan yana kullanabilirsiniz. Fakat Türk öğrenciler için IELTS UKVI olması vize kabulü için zorunludur. Bu nedenle Türk uyruklu öğrencilerin IELTS UKVI skoru alması gerekmektedir. 
 • Personal Statement (Niyet Mektubu)
 • References (Referans Mektubu)
 • Interviews (Mülakatlar)
  • Potansiyel adaylar mülakat ile değerlendirilebilir. Seçilen kişiler ile mülakat farklı tür mülakatlar şeklinde yapılabilir. Bu mülakat türleri işe alım mülakatlarına benzer. Sizin üniversite ve tercih ettiğiniz bölüme uygunluğunuzu test edebilir, bir müzakere şeklinde ya da bir yazılı sınav olabilir. Eğer mülakat değerlendirmesine girecek olursanız aşağıda sıraladığımız tavsiye ve ipuçlarını dikkate almanız yararınıza olacaktır.
 • Bunlara ek olarak King's College London belirli bölümler için aday öğrencilerin UCAT, LNAT gibi çeşitli sınavlara katılmasını talep edebilir.

King's College London tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmesi gerekmektedir.

Lisans ortalamanızın minimum 4 üzerinden 3 olması istenmektedir. Buna ek olarak dil skorunuzu sunmalısınız. Normalde IELTS ve TOEFL gibi sınavlar kabul edilmektedir. Fakat Türk öğrencilerimizin vizesinin kabul olması için IELTS UKVI almaları gerekmektedir. Standart bölümler için IELTS UKVI minimum genel skorunuzun 6,5 olması ve tüm bölümlerden minimum 6 alınması gerekmektedir. Higher bölümler için ise genel skorunuzun 7 olması gerekmektedir ve tüm bölümlerden minimum 6,5 alınması kabul görmektedir. 

King's College London King's College London Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

23.160 GBP

Lisans
Kredi

683 GBP

Yüksek Lisans
Fiyatı

14.940 GBP

Yüksek Lisans
Kredi

692 GBP

King's College London Bursları

KCL, uluslararası öğrencilere çeşitli burs imkânları sağlamaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının kontenjan ve finansman bakımından sınırlı olduğunun, kabul standartlarının yüksek olduğunun ve bursların ihtiyaca göre verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Burs programları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Funding opportunities

Scholarships

Yaşam Masrafları

 • Konaklama Giderleri: Aylık £600 – £1,500+
 • Yemek Giderleri: Haftalık £50 – £100
 • Ulaşım Giderleri: Haftalık £30 – £60+
 • Telekomünikasyon: Aylık £10+
 • Diğer Kişisel Giderler: Aylık £100 – £250

King's College London Kampüs Bilgileri

King's College London, Londra'nın merkezinde her biri farklı özelliklere ve akademik çalışmalara odaklanan çeşitli kampüslere sahiptir. Thames Nehri kıyısında yer alan Strand Kampüsü, üniversitenin tarihi merkezidir ve sanat, beşeri bilimler, hukuk ve işletme fakültelerine ev sahipliği yapmaktadır. Somerset House Doğu Kanadı ve Maughan Kütüphanesi gibi ikonik binalarıyla metro ve otobüsle kolayca ulaşılabilir. Yine Thames Nehri kıyısında yer alan Guy's Kampüsü ve St Thomas' Kampüsü, New Hunt's House ve ünlü Guy's Tower gibi modern tesisleriyle sağlık ve yaşam bilimlerine odaklanmaktadır. St Thomas' ayrıca Florence Nightingale Müzesi'ne de ev sahipliği yapmaktadır. Daha doğuda, Waterloo İstasyonu'nun ana ulaşım merkezinin hemen arkasında yer alan Waterloo Kampüsü, Franklin-Wilkins Binası'nda yer alan biyomedikal mühendisliği ve görüntüleme bilimlerine ayrılmıştır. Londra'nın güneyinde yer alan beşinci kampüs Denmark Hill ise psikiyatri, psikoloji ve nörobilim için bir merkez olup araştırma ve klinik uygulamalar için özel tesisler sunmaktadır. Her bir kampüs, öğrencilere Londra'nın kültürel ve tarihi simge yapılarına yakınlığıyla zenginleşen benzersiz bir öğrenme ve işbirliği ortamı sağlamaktadır.

King's College London Kampüs Hayatı

King's College London'daki öğrenci yaşamı, Londra'nın kalbindeki konumunun kozmopolit yapısını yansıtmaktadır. Üniversite, akademik ve kültürel faaliyetlerden eğlence ve spor faaliyetlerine kadar geniş bir ilgi alanına hitap eden 300'den fazla öğrenci topluluğu ve spor kulübüne sahiptir. Bunlar arasında Avrupa'da türünün en büyüğü olan King's College London Think Tank gibi öğrencilere politika tartışmalarına ve gelişimine katılma fırsatı sunan benzersiz topluluklar da yer almaktadır. “Freshers' Fayre” ve tıp fakülteleri arasında düzenlenen prestijli bir spor müsabakası olan “Macadam Cup” gibi yıllık etkinlikler, toplum katılımının önemini vurgulamaktadır. Ayrıca, üniversite Londra Üniversitesi'nin bir parçası olduğundan, öğrenciler üniversiteler arası etkinliklere de katılarak sosyal ve ağ kurma konusunda daha geniş bir bakış açısına sahip olmaktadır. Öğrenci yurtları konusunda King's, Great Dover Street Apartments gibi modern yurtlardan Strand Kampüsü'ndeki gibi daha tarihi konaklama yerlerine kadar çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu yurtlar, birinci sınıf öğrencileri ve Londra yaşamına alışmak isteyen uluslararası öğrenciler için ideal, destekleyici ve paylaşımcı bir ortam sağlamaktadır. King's öğrencileri üniversitenin en iyi konumlarından da faydalanmaktadır; birçok kampüs British Museum, Parlamento Binası ve Southbank Centre'ın kültür merkezi gibi Londra'nın simge yapılarına yürüme mesafesindedir ve eğitim deneyimlerini kültürel ve sosyal etkinliklere benzersiz erişimle zenginleştirmektedir. Ayrıca üniversite, King's College'ın kuruluşunun kutlandığı Westminster Abbey'deki yıllık ayin de dahil olmak üzere akademik ortamını zenginleştiren gelenekleri sürdürmektedir.

King's College London Spor Kulüpleri

King's College London, öğrencilere verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra, sosyal faliyetler için de imkan sağlar. Bunlardan biri de spor faaliyetleridir. King's College London bünyesinde öğrencilerin spor faliyetlerini gerçekleştirebileceği tesisler ve katılabilecekleri okul kulüpleri bulunmaktadır. Alanlarında oldukça başarılı olan bu kulüpler, okulu ülke çapında ve uluslararası bir çok yarışmada temsil etmekte, başarılar kazanmaktadır. 

Spor kulüplerinin bazıları şu şekildedir:

 • Amatör Boks
 • Amerikan Futbolu
 • Barbell
 • Beyzbol ve Softbol
 • Basketbol (Erkekler)
 • Basketbol (Kadınlar)
 • Jiu Jitsu
 • Tırmanma / Dağcılık
 • Binicilik
 • Eskrim
 • FITE (Females in Intensive Training and Exercise)
 • Fitnestic
 • GKT Kriket
 • GKT Futbol
 • GKT Hokey
 • GKT Netbol
 • GKT Ragbi
 • Golf
 • Doğa Yürüyüşü
 • Jiu Jitsu
 • Karate
 • KCL Atletizm ve Kros Koşusu
 • KCL Badminton
 • KCL Kriket
 • KCL Bisiklet
 • KCL Futbol
 • KCL Futsal
 • KCL Jimnastik
 • KCL Hokey
 • KCL Kabaddi
 • KCL Hentbol
 • KCL Netbol
 • KCL Motor Sporları
 • KCL Ragbi
 • KCL Buz Pateni
 • Kendo
 • Yelken
 • Lakros
 • Karma Voleybol
 • Muay Thai Kickboks
 • Kung Fu
 • Atıcılık
 • Kış Sporları
 • Squash
 • Sörf
 • Yüzme ve Su Topu
 • Masa Tenisi
 • Taekwondo
 • Tenis
 • Triatlon
 • Frizbi
 • Voleybol

King's College London Ünlü Mezunları

King's College London, kurulduğu günden bu yana, dünyaya yön veren bir çok mezun vermiştir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Dina Asher-Smith
 • Sir Arthur C. Clarke
 • Alain de Botton
 • Maureen Duffy
 • Rosalind Franklin
 • Susan Gilchrist
 • Katherine Grainger
 • Helen Gwynne-Vaughan

King's College London Ödülleri

 • 14 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

 

King's College London Tanıtım Filmi


King's College London Konumu


King's College London Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

King's College London Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Londra

E-Posta: newstudents@kcl.ac.uk

Web: https://www.kcl.ac.uk/

Adres: Strand, London WC2R 2LS, Birleşik Krallık

Telefon:+44 20 7836 5454

Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI ingilterede staj, ingilterede staj yapmak, ingilterede nasıl staj yapılır

  12/06/2024

  32 Görüntülenme

  İngiltere’de staj yapmak kariyer beklentilerinize ve kişisel ...

  EĞİTİM YAZILARI ingiltere fizik mühendisliği, fizik mühendisliği eğitimi, ingilterede fizik mühendisliği bölümleri

  31/05/2024

  41 Görüntülenme

  Fizik Mühendisliği Nedir?

  Fizik Mühendisliği, doğa bilimlerinin özellikle fizik ve kimya dallarından elde edilen temel bulguları ...

  EĞİTİM YAZILARI ingilterede kimya mühendisliği, ingiltere kimya mühendisliği eğitimi, ingiltere kimya mühendisliği fakülteleri

  31/05/2024

  37 Görüntülenme

  Kimya Mühendisliği Nedir?

  Kimya mühendisliği, kimya, fizik, matematik, biyoloji ve ekonomi prensiplerini kullanarak enerji ve ...

  King's College London Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  King’s College London, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunmaktadır. Üniversitenin ana faaliyet yerleşkesi, başkent Londra’nın merkezindeki Strand’de, Thames Nehri’nin yakınında ve Somerset House ve National Theatre gibi ikonik yapılara kısa bir mesafede yer almaktadır.

  King's College London’a başvuru, Birleşik Krallık’ta bulunan diğer tüm üniversitelerde olduğu gibi UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, başvurunuzu yapmadan önce okulun sunduğu eğitim programlarını ve kabul koşullarına göz atmanız, başvurunuz esnasında seçimlerinizi yaparken size yardımcı olacaktır. UCAS platformu üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, kişisel bilgilerinizi, akademik geçmişinizi, transkriptlerinizi, İngilizce dil yeterlilik sınavı (TOEFL/IELTS) puanlarınızı, öz geçmişinizi, tavsiye ve niyet mektuplarınızı, denemelerinizi (Personal Statement/Essay) de kapsayan başvuru formunu doldurarak, başvuru ücreti ile birlikte okula iletebilirsiniz.

  King's College London’ın sunduğu eğitim programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri, başvurulan eğitim programına göre £23,160 ve £47,800 aralığında değişmektedir.

  King's College London, özellikle fen bilimleri, mühendislik, tıp ve işletme disiplinlerindeki eğitim ve araştırma mükemmelliği ile tanınan dünyaca ünlü bir yükseköğretim kurumudur. King's College London; havacılık ve uzay mühendisliği, biyomedikal mühendisliği, kimya mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar bilimleri, elektrik-elektronik mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, makine mühendisliği, tıp, işletme analitiği gibi 130’dan fazla lisans ve 200’den fazla yüksek lisans programı sunmaktadır.

  King's College London’ın giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.5, TOEFL iBT: 109, PTE Academic: 75 ve akademik yeterlilik puanları; International Baccalaureate (IB): 30-42, European Baccalaureate (EB): 80-85, International A-Levels & AS-Levels: AAB - A*A*A, Advanced Placement: 5-5-5-5 şeklindedir. Bunlara ek olarak, King's College London belirli bölümler için kendi giriş sınavlarını uygulamakta olup, uluslararası öğrencilerin bu sınavlara katılmaları talep edilebilir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Pomona College

  3 beğeni

  Amerika

  Şehir: Claremont
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 49
  Lisans Ücreti: 88.296 USD

  Statüsü: ÖZEL

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

  University of Warsaw

  3 beğeni

  Polonya

  Şehir: Warsaw
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 9

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  National University of Singapore (NUS)

  0 beğeni

  Singapur Cumhuriyeti

  Şehir: Singapore
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 22
  Lisans Ücreti: 33.006 SGD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp