University of Oxford

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / İngiltere Üniversiteleri / University of Oxford

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Oxford Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

26000

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 13

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Oxford Üniversitesi Sıralamaları

1

Times Universities

3

QS World

7

Shanghai List

2

Ülke Sıralaması

Ülke: İngiltere

Bölge:

Şehir: Oxford

University of Oxford

İngiltere’nin Oxford kentinde bulunan Oxford Üniversitesi, dünyanın en eski ve en prestijli yükseköğretim kurumlarından biridir. Akademik mükemmelliği, seçkin öğretim üyeleri ve son derece zengin tarihi ile bilinen Oxford Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine 12. Yüzyılda başlamış olup, öğretim faaliyetlerinin gerçekleştirildiği tarihe ilişkin ilk resmi kayıt 1096 yılına aittir. Her ne kadar resmi kuruluş yılı tam olarak bilinmese de üniversite 900 yılı aşkın süredir çalışma ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Oxford Üniversitesi, her birinin kendi karakterine ve geleneklerine sahip olduğu, kendi kendini yöneten 39 üniversite koleji ve “Permanent Private Hall” olarak adlandırılan 6 kurumdan meydana gelmekte olup, bu kolejler ve “Permanent Private Hall” olarak adlandırılan kurumlar, öğrencilere barınma imkânı ve akademik destek sağlamakta ve güçlü bir topluluk duygusu oluşturmalarını teşvik etmektedir. Öğrencilerin ve fakülte üyelerinin hem üniversiteye hem de üniversiteyi meydana getiren kolejlerden birine bağlı olduğu bir kolej sistemi işleten Oxford Üniversitesi; beşeri bilimler, sosyal bilimler, fen bilimleri, matematik ve tıp bilimleri de dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde çok sayıda lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Araştırma faaliyetlerinin büyük yer tuttuğu Oxford Üniversitesi’nde, akademik bölümlerin bir çoğu da kendi alanlarında dünya lideri konumunda bulunmaktadır.

900 yılı aşkın zengin tarihi boyunca, mezunlarının ve fakülte üyelerinin 73 Nobel Ödülü, 4 Fields Madalyası ve 6 Turing Ödülü’ne layık görüldüğü ve 28 İngiltere Başbakanı yetiştirmiş olan Oxford Üniversitesi, J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, Sir Isaac Newton ve Stephen Hawking gibi isimlerle anılmaktadır. Ünlü kuleleri, tarihi binaları ve şehrin eşsiz atmosferine katkıda bulunan güzel bahçeleriyle zengin bir kültürel ve akademik mirasa sahip olan Oxford Üniversitesi, hemen her akademik disiplinde başarılı temsilciler yetiştirmiş olup, günümüzde de akademik dünyayı şekillendiren en önemli aktörler arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Oxford Üniversitesi Programları

Oxford Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Oxford Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Oxford Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Oxford Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Oxford Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

EKİM

Oxford Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

KASIM

Kabul Koşulları

Her ne kadar bir hazırlık programı olarak nitelendirilemese de Oxford Üniversitesi, üniversitenin kendi dil merkezi aracılığıyla, “Pre-sessional Course in Academic English” adı altında 6 aylık İngilizce eğitim programı sunmaktadır.

Bununla birlikte, Oxford Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
  • Türk Lise Diploması Oxford Üniversitesi’ne başvuru için yeterli olmayıp, üniversite öğrencilerin Oxford International Pathway College tarafından sunulan International Foundation Year programına katılmalarını talep edebilir.
 • Yüksek Not Ortalaması
  veya
 • International Baccalaureate (IB) Diploması
  veya
 • European Baccalaureate Diploması
  veya
 • IGCSE/International A-Level Diploması
  veya
 • Advanced Placement (AP) + SAT/ACT Sınav Puanı
  • Advanced Placement programı kapsamında bulunan aday öğrencilerin, üniversitede başvuracakları öğretim programı ile ilişkili olan dersleri almış ve sınavlarına katılmış olmaları gerekmektedir.
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS Academic, TOEFL iBT, PTE Academic, CAE, CPE gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin lise öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • Ek olarak Oxford Üniversitesi, başvuracak olduğunuz bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda, birtakım sınavlara (BMAT, CAT, Oxford ELAT, HAT, LNAT vb.) girmenizi ve yeterli puanı almanızı talep edebilir.

Başvuru süreci, kabul koşulları ve sınav puanları hakkında detaylı bilgi için Oxford Üniversitesi Başvuru Süreci

Oxford Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS Academic, TOEFL iBT, PTE Academic, CAE, CPE gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.
 • Ek olarak Oxford Üniversitesi, başvuracak olduğunuz bölüme özel kabul koşulları doğrultusunda, birtakım sınavlara girmenizi ve yeterli puanı almanızı talep edebilir.

Oxford Üniversitesi Oxford Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

38.550 GBP

Lisans
Kredi

340 GBP

Yüksek Lisans
Fiyatı

16.910 GBP

Yüksek Lisans
Kredi

219 GBP

Oxford Üniversitesi Bursları

Oxford Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için çeşitli burs ve maddi yardım seçenekleri sunmaktadır. Bazı burslar belirli ülkelere veya bölgelere özelken, diğerleri dünyanın her yerinden öğrencilere açıktır. Ayrıca üniversiteyi meydana getiren üniversite kolejlerinden birçoğu ve bazı akademik programlar, uluslararası öğrenciler için kendi burslarını sunmaktadır. Bunlar akademik başarıya, finansal ihtiyaca veya belirli konu alanlarına dayalı olabilir.

Oxford Bursaries and Scholarships

Yaşam Masrafları

Oxford Üniversitesi tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider tablosu aşağıda belirtildiği gibidir.

  1 Aylık Tahmini Yaşam Masrafları 9 Aylık Tahmini Yaşam Masrafları 1 Yıllık Tahmini Yaşam Masrafları
Alt Sınır Üst Sınır Alt Sınır Üst Sınır Alt Sınır Üst Sınır
Yemek & Gıda £300 £470 £2,700 £4,230 £3,600 £5,640
Konaklama £715 £860 £6,435 £7,740 £8,580 £10,320
Kişisel Giderler £180 £305 £1,620 £2,745 £2,160 £3,660
Sosyal Aktiviteler £40 £90 £360 £810 £480 £1,080
Kitaplar, Ders Materyaleri £35 £80 £315 £720 £420 £960
Diğer Giderler £20 £35 £180 £315 £240 £420
Toplam £1,290 £1,840 £11,610 £16,560 £15,480 £22,080

Oxford Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Oxford Üniversitesi, diğer birçok üniversite gibi geleneksel merkezi bir kampüse sahip değildir. Bunun yerine, üniversite kolejleri, akademik bölümleri, kütüphaneleri, müzeleri ve kentsel peyzajla iç içe geçmiş diğer tesisleri ile Oxford şehri boyunca yayılış hâlde bulunmaktadır. Bu benzersiz yerleşim planı, üniversiteye tarihi ve moderni harmanlayan kendine özgü bir karakter kazandırmaktadır. Oxford Üniversitesi’nin başlıca barınma ve akademik toplulukları olarak hizmet veren üniversite kolejleri şehrin dört bir yanına dağılmış olup, Magdalen College ve Christ Church'ün ortaçağ ihtişamından St Catherine's College ve Wolfson College'ın daha çağdaş tasarımlarına kadar her kolejin kendine özgü bir mimari tarzı bulunmaktadır. Üniversite kolejleri, genellikle konutlar, akademik binalar ve yemekhaneler ile çevrili dörtgenlere sahip olup, üniversite kolejlerinin bahçeleri ve yeşil alanlar da üniversite ortamının dikkate değer özellikleri arasında yer almaktadır.

Üniversite kolejlerinin yanı sıra üniversitenin akademik departmanları, araştırma merkezleri ve idari binaları şehrin dört bir yanına dağılmıştır. Avrupa'nın en eski kütüphanelerinden biri ve üniversitenin ana araştırma kütüphanesi olan Bodleian Kütüphanesi, geniş bir kitap, el yazması ve tarihi belge koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Bodleian Kütüphanesi’nin bir parçası ve Oxford Üniversitesi’nin simgesi olan ünlü Radcliffe Camera, hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için bir okuma salonu olarak hizmet vermektedir. Bir zamanlar ünlü Oxford University Press’e ev sahipliği yapmış olan Clarendon Binası, günümüzde üniversitenin idari ofislerinin bulunduğu yer olarak hizmet vermekte olup, Sir Christopher Wren tarafından tasarlanan tarihi bir mekan olan Sheldonian Tiyatrosu ise törenler, konserler ve halka açık konferanslar için kullanılmaktadır. Ayrıca, Oxford Üniversitesi'nin müzeleri arasında Ashmolean Müzesi (sanat ve arkeoloji), Doğa Tarihi Müzesi ve Pitt Rivers Müzesi (antropoloji ve dünya arkeolojisi) bulunmaktadır. Oxford şehri, Gotik ve neo-Gotik mimariden oluşan çarpıcı silüeti nedeniyle şair Matthew Arnold tarafından ortaya atılan bir terim olan "Rüya Gören Kuleler Şehri" olarak anılmakta olup, Oxford Üniversitesi’nin binaları ve çevresi, tarih, kültür ve akademik mükemmelliğin simgeleyerek şehrin eşsiz atmosferine katkıda bulunmaktadır.

Oxford Üniversitesi Kampüs Hayatı

Oxford Üniversitesi, yoğun akademik çalışmanın, çeşitli ve zengin geleneklerin ve canlı bir sosyal ortamın bir araya geldiği bir kampüs yaşamına sahiptir. Üniversitenin kolej sistemi, her kolejin kendine özgü atmosferi, tesisleri ve gelenekleri olduğu için öğrenci yaşamının şekillenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Her kolej, öğrencilerin dinlenmeleri ve akranlarıyla etkileşime geçmeleri için konaklama, yemek tesisleri ve ortak salonlar sağlamakta olup, kolejler genellikle resmi akşam yemekleri, konuk konuşmacıların katıldığı konferanslar ve sosyal toplantılar gibi etkinlikler düzenleyerek üyeleri arasında güçlü bir topluluk duygusunu teşvik etmektedir.

Oxford, öğrencilerin konularını derinlemesine tartışmak için öğretmenleriyle bire bir veya küçük gruplar halinde buluştukları eğitim sistemiyle tanınmakta olup, bu kişiselleştirilmiş öğretim yaklaşımı, bağımsız öğrenmeyi, entelektüel araştırma ve keşfi teşvik etmektedir. Öğrenciler genellikle kolej derslerinin yanı sıra akademik bölümleri tarafından düzenlenen derslere, seminerlere ve uygulamalı oturumlara katılırlar. Ayrıca, Oxford'da spor, müzik, tiyatro, politika gibi çok çeşitli ilgi alanlarına hitap eden 400'den fazla kulüp ve topluluk bulunmaktadır. Bu kulüp ve topluluklar, öğrencilerin hobilerini sürdürmeleri, yeni beceriler geliştirmeleri ve benzer ilgi alanlarına sahip arkadaşlar edinmeleri için fırsatlar sunmaktadır.

Güçlü bir spor geleneğine sahip olan Oxford Üniversitesi’nde birçok kolejin kendi spor takımları ve tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca, Tekne Yarışı ve Varsity Matches gibi yıllık Oxford-Cambridge yarışmaları da dahil olmak üzere diğer üniversitelere karşı rekabet eden üniversite çapında takımlar mevcuttur. Sosyal ortamın oldukça canlı olduğu Oxford Üniversitesi’nde, yıl boyunca çok sayıda etkinlik gerçekleştirilmekte olup, bunlar arasında canlı müzik, dans ve eğlence içeren resmi etkinlikler olan üniversite baloları; yıllık Mayıs Günü kutlamaları ve çeşitli kültürel festivaller ve performanslar yer almaktadır.

Oxford Üniversitesi ve üniversiteyi meydana getiren kolejler, öğrencilerin kişisel ve akademik zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için çeşitli destek hizmetleri sunmaktadır. Bunlar arasında birebir dersler, sosyal yardım, danışmanlık hizmetleri ve kariyer hizmetleri yer almaktadır. Ek olarak öğrenciler şehrin zengin tarihinden, kültürel cazibe merkezlerinden ve doğal güzelliklerinden yararlanabilmekte olup, Oxford kenti çok sayıda müze, galeri, tarihi bina ve park ile öğrencilerin yaşaması ve eğitim görmesi için ilham verici bir ortam yaratmaktadır.

Oxford Üniversitesi Spor Kulüpleri

Oxford Üniversitesi, öğrencilerin katılabileceği çok çeşitli spor kulüplerine sahip olup, üniversiteyi meydana getiren kolejler arasında “Cuppers” müsabakaları olarak da bilinen spor müsabakaları düzenlemektedir. Bu müsabakalar öğrencilerin futbol, ragbi, basketbol, netbol gibi çeşitli spor dallarında kendi kolejlerini temsilen yarışmalarına olanak tanımaktadır. Oxford Üniversitesi'ndeki spor kulüplerinden bazıları şunlardır:

 • Atletizm
 • Badminton
 • Basketbol
 • Boks
 • Kano
 • Kriket
 • Bisiklet
 • Atlı Sporlar
 • Eskrim
 • Futbol
 • Golf
 • Jimnastik
 • Hentbol
 • Çim Hokeyi
 • Buz Hokeyi
 • Judo
 • Karate
 • Kendo
 • Kickboks
 • Lakros
 • Dağcılık
 • Netbol
 • Halter
 • Kürek
 • Ragbi
 • Yelken
 • Atıcılık
 • Squash
 • Yüzme
 • Su Topu
 • Masa Tenisi
 • Taekwondo
 • Tenis
 • Trambolin
 • Triatlon
 • Frizbi
 • Voleybol

Oxford Üniversitesi Ünlü Mezunları

Oxford Üniversitesi, çeşitli alanlarda üstün başarı göstermiş birçok önemli mezunu ile geniş bir mezun ağına sahiptir. Üniversitenin önemli mezunları arasında;

 • William of Ockham
 • Erasmus
 • Sir Thomas More
 • William Henry Drayton
 • John Ford
 • Edmund Halley
 • William Harvey
 • Thomas Hobbes
 • Samuel Johnson
 • John Locke
 • William Penn
 • Sir Thomas Beecham
 • Gertrude Bell
 • Lewis Carroll
 • John Ruskin
 • Frederick Soddy
 • Oscar Wilde
 • Tony Abbott
 • Dame Josephine Barnes
 • Sir Tim Berners-Lee
 • Tony Blair
 • William Boyd
 • Cecil Day Lewis
 • Sir John Eccles
 • T S Eliot
 • Malcolm Fraser
 • William Fulbright
 • Tony Hall
 • Dorothy Hodgkin
 • Aldous Huxley
 • Imran Khan
 • Neil MacGregor
 • Emperor Naruhito of Japan
 • Rosamund Pike
 • Oliver Smithies
 • J R R Tolkien

yer almaktadır.

 


Oxford Üniversitesi Ödülleri

 • 73 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 4 Fields Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 6 Turing Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 28 İngiltere Başbakanı Mezun
 • 160 Olimpiyat Madalyası Sahibi Mezun

Oxford Üniversitesi Tanıtım Filmi


Oxford Üniversitesi Konumu


University of Oxford Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Oxford Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Oxford

E-Posta: admisssions@ox.ac.uk

Web: www.ox.ac.uk

Adres: Oxford OX1 2JD, Birleşik Krallık

Telefon:+44 1865 270000

Sosyal Medyaları

 • İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  ÜLKE İngiltere’de mimarlık Okumak, İngiltere’de mimarlık Okumak için gerekli evraklar, İngiltere’nin en iyi mimarlık üniversiteleri, ingilterede mimarlık lisans derecesi, ingiltere mimarlık 2024

  28/05/2024

  5 Görüntülenme

  Mimarlık, insan yaşam alanlarının estetik ve işlevsel bir şekilde tasarlanmasını sağlayan, sanatı mühendislikle buluşturan disiplinler arası bir ...

  ÜLKE ingilterede işletme okumak, ingiltere işletme eğitimi, birleşik krallık işletme eğitimi, işletme programları ingiltere, işletme ingiltere 2024

  28/05/2024

  7 Görüntülenme

  İşletme, organizasyonların yönetimi, stratejik planlama, finansal analiz ve pazarlama gibi geniş bir yelpazede konuları kapsayan, dinamik ve çok yönlü bir ...

  ÜLKE ingilterede iktisat okumak, ingiltere iktisat eğitimi, birleşik krallık iktisat eğitimi, iktisat programları ingiltere, iktisat ingiltere 2024

  28/05/2024

  6 Görüntülenme

  İktisat, kaynakların dağılımı, üretim ve tüketim süreçlerinin analiziyle ilgilenen, toplumsal ve bireysel refahın nasıl sağlanabileceğini araştıran ...

  Oxford Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Oxford Üniversitesi, İngiltere’nin Oxford kentinde, başkent Londra’nın yaklaşık 96 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır.

  Oxford Üniversitesi’ne başvuru, Birleşik Krallık’ta bulunan diğer tüm üniversitelerde olduğu gibi UCAS (Universities and Colleges Admissions Service) platformu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bununla birlikte, başvurunuzu yapmadan önce, Oxford Üniversitesi’nin sunduğu eğitim programlarını ve üniversiteyi meydana getiren kolejleri araştırmanız, başvurunuz sırasında seçiminizi yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.

  Oxford Üniversitesi’nin sunduğu lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri, başvurulan eğitim programına göre £28,950 ve £44,240 aralığında değişmekte olup, yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücretleri ise yine başvurulan eğitim programına göre £25,740 ve £36,065 aralığında değişmektedir.

  Oxford Üniversitesi, üniversiteyi meydana getiren 44 ayrı üniversite kolejinde; felsefe, siyaset ve ekonomi (PPE), hukuk, İngiliz Dili ve Edebiyatı, tarih, tıp, matematik, fizik, mühendislik bilimi, modern diller (Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca vb.), genetik, ekoloji, mikrobiyoloji ve nörobilim gibi pek çok farklı disiplinde, 50’den fazla lisans ve 170’ten fazla yüksek lisans programı sunmaktadır.

  Öğrenci kabulleri bakımından rekabetin oldukça yüksek olduğu bir okul olan Oxford Üniversitesi’nin giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, Dil Yeterlilik Sınavı Puanları; IELTS Academic: 7.5, TOEFL iBT: 110, CAE: 191, PTE Academic: 76 ve Akademik Yeterlilik Puanları; International Baccalaureate (IB): 38-40, European Baccalaureate (EB): 85+, International A-Levels & AS-Levels: AAA - A*A*A, Advanced Placement (AP): 5-5-5 + ACT: 33+ / SAT: 1480+ şeklindedir. Bunlara ek olarak, Oxford Üniversitesi belirli bölümler için kendi giriş sınavlarını uygulamakta olup, uluslararası öğrencilerin bu sınavlara katılmaları talep edilebilir. Kabul süreci hakkında detaylı bilgi için “Oxford Üniversitesi Başvuru Süreci” başlıklı yazımıza göz atabilir ya da doğrudan bizimle iletişime geçebilirsiniz.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Université de Montréal

  8 beğeni

  Kanada

  Şehir: Montreal, Quebec
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 96
  Lisans Ücreti: 14.126 CAD

  Master Programı: 108
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 6

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  Simon Fraser University

  2 beğeni

  Kanada

  Şehir: Burnaby
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 78
  Lisans Ücreti: 34.012 CAD

  Statüsü: DEVLET

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of California, Los Angeles (UCLA)

  33 beğeni Kalite Puanı: 90

  Amerika

  Şehir: Los Angeles
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 136
  Lisans Ücreti: 71.091 USD

  Master Programı: 89
  Statüsü: DEVLET
  SHANGAI LIST SIRALAMASI: 13

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023



  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp