İngiltere ÜNİVERSİTELERİ

Yurt dışında eğitim alabileceğiniz ülkeler

İngiltere Üniversiteleri Hakkında Bilgi Alın
İngiltere üniversiteleri geniş bir program yelpazesi sunmaktadır. İngiltere üniversiteleri; genel eğitimden alana özel branşlaşmaya kadar sundukları eğitim programlarının çeşitliliği, akademik mükemmelliği ve gerçekleştirdikleri araştırmalar ile bilinmekte olup, dünya standartlarında bir eğitim sağlamakta ve geleceğin profesyonellerini yetiştirmektedir. Aynı zamanda endüstri ile güçlü bağları bulunan İngiltere üniversiteleri, öğrencilere; staj olanakları, dünya klasmanında lider pozisyonda olan öğretim üyeleri ile araştırma projelerinde çalışma imkânı, üniversite öğrenimi sonrası profesyonel eğitim programları ve kariyer rehberliği sağlamaktadır. Ülkedeki en iyi üniversiteler aşağıda listelenmiştir. İngiltere ve İngiltere üniversiteleri hakkında ücretsiz ön bilgilendirme almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


İngiltere'de Üniversite Okumak

Yaşayabileceğiniz en güzel deneyimlerden birisi olabilir. Yeni bir kültürü keşfederken vizyonunuzu genişleterek hayata karşı bakış açınızı değiştirebilirsiniz. İngiltere’de üniversite okuyabilmek için okulların başvuru ve kabul şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. İngiliz yükseköğretim sistemi, devrim niteliğindeki öğretim stilleri ve modern olanaklarıyla uzun süredir dünya çapında yüksek öğretim standartlarının temelini oluşturmaktadır. 

İngiltere ve genel olarak Birleşik Krallık’ta bulunan üniversiteler dünya çapında tanınan, prestijli kurumlardır ve dünya üniversite başarı sıralamalarında üst sıralardaki yerlerini istikrarlı olarak korumaktadırlar. Öğrencilerin İngiltere’deki üniversitelerden alacağı dereceler, öz geçmişlerinde harika görünecek ve gelecekte iş ararken, sektör ve konum ne olursa olsun, öğrencileri global iş pazarında rekabet gücü yüksek bir aday hâline getirecektir. 

İngiltere, sunduğu olanaklar ve avantajlar ile yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Üniversiteler bünyesinde lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri bulunmaktadır. Tıp gibi bazı özel bölümler dışında lisans eğitimi genelde 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 1 yıl, doktora eğitimi de yine minimum 3 yıl sürmektedir.

İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İngiltere üniversite sistemi köklü bir geçmişe sahiptir. İleri düzey teknolojik altyapısı ve öğrencilerine sağladığı araştırma olanakları ile uluslararası eğitim dünyasında özel bir yere sahiptir. Üniversiteler dernekler ve kuruluşlar tarafından desteklenir ve denetlenir. Bu kuruluşların en önemlisi Russell Group olarak bilinir. Russell Group bünyesinde bulunan 24 üniversite arasında Oxford ve Cambridge gibi dünyanın en önde gelen üniversiteleri de yer alır.

Russell Group üniversiteleri birinci sınıf, araştırma odaklı üniversitelerdir. Her biri kendi tarihi ve değerleri olan benzersiz kurumlardır ve Birleşik Krallık için dinamik bir ekonomi, daha güçlü topluluklar ve daha iyi bir gelecek yaratmaya yardımcı olurlar. 

İngiltere üniversitelerinin büyük çoğunluğu YÖK tarafından tanınmaktadır. İngiltere’deki üniversitelerden mezun olup Türkiye’ye dönen öğrenciler YÖK’e başvurarak denklik işlemlerini başlatabilirler. Denklikte önemli unsur, Türkiye’deki bölümün zorunlu dersleri ile, İngiltere’deki bölümün derslerinin aynı olmasıdır.

Aynı olmayan dersler için YÖK, Türkiye’de ek ders almayı ve/veya denklik sınavına girilmesini talep edebilir. İngiltere üniversitelerinde öğrencilerin başvurabileceği birçok farklı program bulunmaktadır. Bu programları genel olarak şu şekilde kategorize etmek mümkündür.

İngiltere üniversitelerinde sunulan sertifika ve diploma programları bir üniversite derecesi değildir. Genellikle en fazla 1 sene süren bu programlar her alanda sunulmaz. Öğrencilerin kişisel gelişimine katkıda bulunan bu programlar özgeçmişlerini güçlendirmek isteyen öğrenciler için tavsiye edilir. İngiltere’deki bazı üniversiteler İngilizce dil yeterliliğini karşılayamayan uluslararası öğrencilere şartlı kabul vermektedir. İngiltere'de üniversite okumak isteyen öğrenciler dil yeterliliklerini karşılamalıdır.

Şartlı kabul, öğrencilerin belirli bir sürede anlaşmalı dil okulları ya da üniversitenin kendi bünyesinde alacağı bir eğitim ile yeterli dil becerisine ulaşması, bunun sonucunda da lisans programına devam etmesine verilen isimdir. Birçok ülkenin eğitimi sistemi birbirinden farklıdır. Türk lise eğitimi ile İngiltere lise eğitimi de birbirinden farklılık gösterir. İngiltere’deki bazı üniversiteler Türk lise eğitimini, kendi lise eğitimleri olan A-Level eğitimine denk görmemektedir. Bu durumda öğrencilerin bir sene hazırlık okumasını zorunlu tutar. 

Programın amacı, uluslararası öğrencileri İngiltere’nin eğitim sistemine adapte etmektir. Bu hazırlık programında İngilizce dil eğitimine ek olarak devam edilecek bölümle ilgili temel dersler de verilmektedir. Gerek üniversitenin kendi hazırlık programı olsun gerekse aracı kurumlar aracılığı ile verilen hazırlık programı olsun hepsi üniversitenin kendi kampüsünde verilir. Bu da öğrencinin tüm kampüs olanaklarından faydalanmasını ve üniversiteye adapte olmasını sağlar. 

Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler programlarının birinci sınıfına doğrudan başlayabilirler. Hazırlık eğitimi kabul koşulları doğrudan lisans derecesine kabul koşullarına göre daha esnektir ancak yine de öğrencilerin belirli bir dil seviyesine ve ortalamanın üzerinde bir not ortalamasına sahip olması gereklidir. Hazırlık programları için istenen minimum dil seviyesi IELTS 5.5’tur. Bu seviyeyi karşılayamayan öğrenciler hazırlık programı öncesi dil hazırlık programlarına katılabilirler. International Year One üniversite eğitimin birinci yılına verilen isimdir. 

Foundation programından farklı olarak daha iyi not ortalamasına ve dil seviyesine sahip öğrenciler içindir. Her üniversitede ve her bölümde sunulmaz. Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler programlarının ikinci yılına devam edebilir ve eğitimlerini 3 sene de tamamlayabilirler. Program dahilinde üniversitenin birinci sınıf derslerine ek olarak İngilizce destek dersleri de alınabilir.

İngiltere Üniversiteleri Eğitim Süresi

 • Lisans: 3 Yıl
 • Yüksek Lisans: 1 - 2 Yıl

İngiltere’deki üniversitelerde her alanda lisans eğitimi sunulmaktadır. Tıp, diş hekimliği, mimarlık gibi programlar dışında genellikle 3 yıl süren lisans programları, İskoçya’da 4 yıl sürmektedir. Öğrenciler lisans eğitimleri sonrasında not ortalamalarına göre 4 farklı diplomadan birine sahip olur. Bu diplomalardaki dereceler öğrencilerin akademik performanslarını göstermektedir. Çoğu üniversite öğrencilerin başarılarına ve çalışmalarına göre değerlendirme yapar.

Akademik başarılarına göre öğrenciye verilen diplomalar şu şekildedir;

 • First-Class Honours: Öğrencilerin alabileceği en üst düzey diploma türü olan First-Class Honours, %70’in üzerinde not ortalamasına sahip öğrencilere verilir.
 • Upper Second-Class Honours: İki-bir ya da 2:1 olarak da bilinen bu diploma, ikinci sınıf diplomanın ilk türüdür. %60 – %70 arası ortalamaya sahip öğrencilere verilir.
 • Lower Second-Class Honours: İki-iki ya da 2:2 olarak da bilinen bu diploma, ikinci sınıf diplomanın alt derecesidir. %50 – %60 not ortalamasına sahip öğrencilere verilir.
 • Third-Class Honours: Öğrencilerin alabileceği en düşük seviye diploma, %40 – %50 arası not ortalamasına sahip öğrencilere verilir. 

İngiltere’de bulunan üniversitelerden alınabilecek lisans dereceleri genel itibarıyla şu şekildedir;

 • Bachelor of Law (LLB): Hukuk alanında lisans derecesi
 • Bachelor of Medicine (MBBS): Tıp alanında lisans derecesi
 • Bachelor of Education (BEd): Eğitim alanında lisans derecesi
 • Bachelor of Arts (BA): Sosyal alanlarda lisans derecesi
 • Bachelor of Science (BSc): Sayısal alanlarda lisans derecesi
 • Bachelor of Architecture (BArch): Mimarlık alanında lisans derecesi
 • Bachelor of Engineering (BEng): Mühendislik alanında lisans derecesi

İngiltere Üniversiteleri Başvuru Süreci ve Dönemleri

İngiltere üniversiteleri başvuru ve kabul şartları aşağıdaki içerikte listelenmiştir. 

İngiltere üniversitelerine doğrudan yapılacak başvurular ortak başvuru portalı olan UCAS üzerinden yapılmaktadır. En fazla 5 üniversite seçilerek yapılan bu başvuru için son tarih her yıl 15 Ocak’tır. Ancak Oxford ve Cambridge üniversiteleri ve bazı tıp ile hukuk fakültesi başvuruları 15 Ekim’de sona erer. Bu nedenle uluslararası öğrencilerin 1 sene önceden başvurulara başlaması tavsiye edilmektedir. 

İngiltere üniversitelerinin öğrenci kabul şartları, üniversiteden üniversiteye veya programdan programa göre farklılık gösterebilmektedir. İngiltere üniversite başvuruları sırasında, İngilizce yeterlilik ve lise ortalamasının yanı sıra, öğrencilerin lise öğretmenlerinden almış oldukları referans mektubu ve niyet mektubu da oldukça önemlidir. Öğrencinin A-Level veya IB Diploma veya AP ders geçmişi varsa burs alma olasılığı da artmaktadır.

A-Level, International Baccalaureate ve AP programları hakkında detaylı bilgi için aşağıda yer alan blog yazılarımıza bakabilirsiniz.

Başvuru için;

sisteme yüklenir.

Öğrencinin ilgili üniversitenin hangi kolejine ve hangi eğitim programına(-larına) başvuracağı seçilir. Başvuru ücreti ödenir ve başvuru işlemleri tamamlanır. Başvuru esnasında, üniversitelerin ve üniversite kolejlerinin kendi gereklilikleri doğrultusunda, farklı talepler bulunabilir. Başvuru platformuna bağlı olarak işlemlerin sırası değişebilir. 

İngiltere’de dil yeterliliği için, İngiliz eğitim sisteminin bir parçası olan A-Level sınav sonuçları temel alınmaktadır. A-Level sınavına eşdeğer sayılabilecek IB sınavlarının sonuçları da İngiltere’deki üniversitelerin dil yeterlilik şartlarını karşılamaktadır. Uluslararası öğrencilerden lisans eğitimi için genellikle IELTS sınav sonuçlarını istenmektedir. 

İngiliz üniversiteleri, öğrencilerin IELTS sınavından minimum 6.0 puan almalarını şart koşarlar. Bu puan minimum puandır, üniversiteye veya bölüme göre değişir. Dil sınavı dışında bazı üniversitelerin kendi yaptığı tıp ve hukuk giriş sınavları ile Oxford ve Cambridge üniversitelerinin hemen hemen her bölüm için kendi yaptığı sınavlar mevcuttur.

Oxford ve Cambridge Üniversiteleri'nin başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi için aşağıda yer alan blog yazılarımıza göz atabilirsiniz.

İngiltere'de Üniversite Okumak için Maliyetler

 • Üniversiteler: £11,600 - £61,500

Aylık Yaşam Masrafları

 • Konaklama: £500 - £700
 • Yemek: £100 - £200
 • Ulaşım: £30 - £40
 • Diğer: £240 - £350

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvuru Süreci

İngiltere’de eğitim alabilmek için başvurulması gereken vize uzun dönem öğrenci vizesidir. Vize için hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

 • İngiltere vize başvuru formu (online)
 • Pasaport (eğitim süresince geçerli olması tavsiye edilmektedir)
 • Varsa eski pasaportlar
 • İngiltere’deki üniversite tarafından gönderilen kabul mektubu (CAS)
 • Konaklama kanıtı
 • Öğrencinin yahut eğitim masrafını üstlenen ailenin maddi durumunu gösteren belgeler
 • İngilizce dil belgesi
 • Biyometrik fotoğraf
 • 18 yaşından küçük olanlar için noter tarafından onaylanmış muvafakatname
 • Askerlik durumunu gösteren belge
 • Evli olanlar için evlilik belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Varsa tapu ile araç ruhsat fotokopileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Vize başvuru ücreti

İngiltere'de Çalışma İzni

İngiltere’de üniversite eğitimleri sırasında çalışma izninin sunulması öğrencilerin hem sosyal çevrelerini genişletebilmelerine hem dil hakimiyetlerini artırmalarına hem de cep harçlıklarını çıkarmalarına olanak tanımaktadır. Uzun dönem öğrenci vizesi haſtada en fazla 20 saat olan yarı zamanlı (part-time) çalışmaya izin vermektedir. İngiltere’de öğrencilere kampüs içinde veya dışında birçok farklı konaklama seçeneği sunulmaktadır. 

Sosyal çevreyi tanıyabilmek ve daha çabuk kaynaşabilmek adına öğrencilerin büyük çoğunluğu eğitim sürecinin ilk yılını öğrenci yurtlarında konaklayarak geçirmeyi tercih etmektedir. Öğrenci yurtlarının üniversite dışı özel yurtlar, kiralık daireler ve apart seçenekleri de bulunmaktadır. İngiltere’de konaklama dahil yaşam gideri şehre ve yaşam şekline göre değişmekle birlikte aylık 1000-1300£ arasındadır.

Birleşik Krallık'taki En İyi Üniversiteler - Bölüm Sıralaması

Computer Science (Bilgisayar Bilimi)

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. Imperial College London
 4. Durham University
 5. University College London (UCL)
 6. University of Bath
 7. University of Birmingham
 8. The University of Edinburgh
 9. University of Southampton
 10. University of St Andrews

Engineering & Technology (Mühendislik & Teknoloji)

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Bristol
 4. The University of Sheffield
 5. Durham University
 6. University of Warwick
 7. University of Exeter 
 8. Loughborough University
 9. University of Southampton
 10. University of Liverpool

Medicine & Health Sciences (Tıp & Sağlık Bilimleri)

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Glasgow
 4. Imperial College London
 5. University College London (UCL)
 6. University of Bristol
 7. Queen's University Belfast
 8. The University of Edinburgh
 9. University of Dundee
 10. Cardiff University

Economics (İktisat)

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. London School of Economics and Political Science (LSE)
 4. University of Warwick
 5. University College London (UCL)
 6. University of St Andrews
 7. Durham University
 8. University of Bath
 9. University of Exeter 
 10. King's College London

Business & Management (İşletme & Yönetim Bilimleri)

 1. University of Oxford
 2. King's College London
 3. University of Bath
 4. University College London (UCL)
 5. University of Warwick
 6. London School of Economics and Political Science (LSE)
 7. University of Exeter 
 8. University of St Andrews
 9. Durham University
 10. City, University of London

Law (Hukuk)

 1. University of Oxford
 2. University of Cambridge
 3. University College London (UCL)
 4. London School of Economics and Political Science (LSE)
 5. King's College London
 6. Durham University
 7. University of Glasgow
 8. University of Bristol
 9. University of Warwick
 10. Queen's University Belfast

İngiltere’de Üniversite Fiyatları 2023

İngiltere üniversiteleri fiyatları üniversiteden üniversiteye ve bölümden bölüme değişkenlik göstermektedir. Yıllık eğitim ücreti minimum 16.000 GBP’den başlar. İngiltere üniversite ücretleri ve eğitim dışındaki maliyetler hakkında daha fazla bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere'de Popüler Şehirler

Şehir rehberlerimize aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Oxford

41 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Oxford
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 48
Lisans Ücreti: 38.550 GBP

Master Programı: 117
Statüsü: DEVLET
TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Cambridge

42 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 31
Lisans Ücreti: 25.734 GBP

Master Programı: 116
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Imperial College London

14 beğeni Kalite Puanı: 97

İngiltere

Şehir: Londra
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 55
Lisans Ücreti: 37.900 GBP

Master Programı: 127
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 6

POPÜLER
Burs İmkanı

University College London (UCL)

26 beğeni Kalite Puanı: 92

İngiltere

Şehir: Londra
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 99

Master Programı: 143
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 9

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

King's College London

21 beğeni Kalite Puanı: 79

İngiltere

Şehir: Londra
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 77
Lisans Ücreti: 23.160 GBP

Master Programı: 160
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 24

POPÜLER

London School of Economics and Political Science (LSE)

5 beğeni Kalite Puanı: 77

İngiltere

Şehir: Londra
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 31
Lisans Ücreti: 24.720 GBP

Master Programı: 52
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 3

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

The University of Manchester

44 beğeni Kalite Puanı: 76

İngiltere

Şehir: Manchester
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 165
Lisans Ücreti: 16.500 GBP

Master Programı: 181
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 19

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Warwick

5 beğeni

İngiltere

Şehir: Coventry
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 119
Lisans Ücreti: 23.390 GBP

Master Programı: 124
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 9

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

University of Bristol

21 beğeni

İngiltere

Şehir: Bristol
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 163

Master Programı: 135
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 17

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Oxford

41 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Oxford
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 48
Lisans Ücreti: 38.550 GBP

Master Programı: 117
Statüsü: DEVLET
TIMES UNIVERSITIES SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Cambridge

42 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 31
Lisans Ücreti: 25.734 GBP

Master Programı: 116
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Imperial College London

14 beğeni Kalite Puanı: 97

İngiltere

Şehir: Londra
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 55
Lisans Ücreti: 37.900 GBP

Master Programı: 127
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 6

İngiltere Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

ÜLKE İngiltere’de mimarlık Okumak, İngiltere’de mimarlık Okumak için gerekli evraklar, İngiltere’nin en iyi mimarlık üniversiteleri, ingilterede mimarlık lisans derecesi, ingiltere mimarlık 2024

28/05/2024

5 Görüntülenme

Mimarlık, insan yaşam alanlarının estetik ve işlevsel bir şekilde tasarlanmasını sağlayan, sanatı mühendislikle buluşturan disiplinler arası bir ...

ÜLKE ingilterede işletme okumak, ingiltere işletme eğitimi, birleşik krallık işletme eğitimi, işletme programları ingiltere, işletme ingiltere 2024

28/05/2024

7 Görüntülenme

İşletme, organizasyonların yönetimi, stratejik planlama, finansal analiz ve pazarlama gibi geniş bir yelpazede konuları kapsayan, dinamik ve çok yönlü bir ...

ÜLKE ingilterede iktisat okumak, ingiltere iktisat eğitimi, birleşik krallık iktisat eğitimi, iktisat programları ingiltere, iktisat ingiltere 2024

28/05/2024

7 Görüntülenme

İktisat, kaynakların dağılımı, üretim ve tüketim süreçlerinin analiziyle ilgilenen, toplumsal ve bireysel refahın nasıl sağlanabileceğini araştıran ...

İngiltere'de Eğitim Alabileceğiniz Popüler Bölgeler

İngiltere'de Eğitim Alabileceğiniz Popüler Şehirler

İngiltere'nin En İyi Devlet Üniversiteleri

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

Durham University

15 beğeni

İngiltere

Şehir: Durham
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 100

Master Programı: 112
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 6

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Leicester

5 beğeni

İngiltere

Şehir: Leicester
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 94

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 7

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

Lancaster University

5 beğeni

İngiltere

Şehir: Lanchester
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 165

Master Programı: 104
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 23

İngiltere'nin En İyi Özel Üniversiteleri

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023İngiltere Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

AS SEEN ON
Trust ReefTrust Reef
Bilgi Alın Arayın Whatsapp