Amerika Üniversiteleri Spor Ligleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Yurtdışı Üniversite Spor kulüpleri ve ligleri
ÜLKE

26/10/2022

2463 Görüntülenme


Amerika Üniversiteleri Spor Ligleri

Eğer lisanslı ve profesyonel bir sporcuysanız eğitim alacağınız ülke ve okulu bu niteliğinize göre seçebilirsiniz, yurt dışında sporcu bursu ile üniversite eğitimi alabilirsiniz. Birçok üniversite size kendi liglerinde yaptığınız spora devam etme şansı ile birlikte burslu olarak akademik eğitim alma fırsatı vermektedir.

Üniversitelerarası atletizm ana yönetim organı NCAA (National Collegiate Athletic Association)’nın sporlar arasında yaptığı birtakım ayrımlar (divisions) bulunmaktadır. NCAA Divisions, okulların rekabet düzeyine ve spor bölümlerinin kaynaklarına göre ayrım yapmaktadır.

March Madness'tan College World Series'e kadar televizyonda gördüğünüz çoğu üniversite spor etkinliği, Division I okulları arasındaki yarışmalardır. Division I okulları en büyük öğrenci gruplarına, en büyük atletik bütçelere ve burslara sahiptir. 170.000'den fazla öğrenci-sporcuya fırsat sağlayan ve 6.000'den fazla takıma sahip 350 ve üzeri okul, NCAA Division I üyesidir. Ivy League okulları da Division I üyesidir ancak spor bursu sunmazlar. Bu okullara girmek isteyen sporcuların akademik başarılarını (örneğin minimum 1450 SAT skoru) kanıtlamaları gerekir. Bu okullardan birinin koçu sizi almak istediğinde, okula akademik başarınızı da sunup buna göre talepte bulunur.

Yaklaşık 300 okul Division II’nin parçasıdır. Division II okulları spor bursu sunmaktadır, ancak Division I’e göre daha az burs vardır. Division I’de tam sporcu bursları daha yaygındır; çoğu Division II sporcusu ise kısmi burs alır çünkü bu kısmın spor bölümü bütçesi Division I'dekinden daha küçüktür. Division II okullarına örnek olarak UCSD, West Florida University, North Michigan University, Oklahoma Baptist University ve Valdosta State University gösterilebilir.

Division III, tüm NCAA bölümlerinin en büyüğüdür. Division III'te 444 kurum ve 170.000'den fazla öğrenci-sporcu bulunmaktadır. Division III'teki önemli bir fark, sporcu bursu olmamasıdır. Bununla birlikte, sporcuların çoğunluğu bir tür akademik veya ihtiyaç temelli yardım almaktadır. Ayrıca, Division III'te daha kısa çalışma saatleri ve oyunlar için daha az seyahat vardır. Division III'te vurgu, katılımcı için sporda yarışmanın değeri üzerinedir, bu sebeple, seyirciler için gelir elde etmeye veya etkinlikler oluşturmaya daha az odaklanılır. Division III okullarının örnekleri arasında Babson College, California Institute of Technology, Emory, Eastern Connecticut State University  ve Rochester University  sayılabilir.

Sonuç olarak, yaptığınız spor üniversite kararınızı belirlemede önemli bir faktör olabilir ve spor, üniversite deneyiminizde büyük bir rol oynayabilir. Okulunuzun NCAA bölümü, üniversite deneyiminizin nasıl olacağını belirlemede rol oynar.Amerika Üniversiteleri Spor Ligleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorularİletişim Formu

Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim almak ister misiniz? Bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Adınız Soyadınız
Eposta Adresiniz
Telefon Numaranız
Mesajınız

Tüm bloglarda arama yapın.

Dünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

University of Sydney

15 beğeni Kalite Puanı: 87

Avustralya

Şehir: Sidney
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 87
Lisans Ücreti: 43.500 AUD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 3

Burs İmkanı

ETH ZURICH – Swiss Federal Institute of Technology

43 beğeni Kalite Puanı: 94

İsviçre

Şehir: Zürih
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 23
Lisans Ücreti: 730 CHF

Master Programı: 49
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Massachusetts Institute of Technology, MIT

55 beğeni Kalite Puanı: 100

Amerika

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 51
Lisans Ücreti: 61.990 USD

Statüsü: ÖZEL
QS NEWS SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

University Charles III of Madrid (UC3M)

2 beğeni

İspanya

Şehir: Madrid
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 36
Lisans Ücreti: 6.822 EUR

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 10

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Helsinki

2 beğeni

Finlandiya

Şehir: Helsinki
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 1
Lisans Ücreti: 13.000 EUR

Master Programı: 35
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER ANLAŞMALI
Burs İmkanı

University of York

10 beğeni

İngiltere

Şehir: York
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 113
Lisans Ücreti: 23.700 GBP

Master Programı: 117
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 29

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023AS SEEN ON
Trust ReefTrust Reef
Bilgi Alın Arayın Whatsapp