Avustralya'da Eğitim Programı Seçenekleri

Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!
Avustralya'da eğitim programları
EĞİTİM YAZILARI

12/12/2023

252 Görüntülenme


Avustralya'da Eğitim Programı Seçenekleri

Avustralya sistemi, uluslararası öğrencilere ESL programlarından doktora programlarına kadar takip edebilecekleri birçok seçenek sunar. Avustralya ayrıca Teknik ve İleri Eğitim (TAFE) sistemi ile güçlü mesleki ve teknik programlara da sahiptir. 

Sunulan program türlerinin listesi:

ELS - Avustralya'da İngilizce Eğitimi

Avustralya'ya gelen uluslararası öğrencilerin yüzde yirmisi İngilizcelerini geliştirmek için yoğun bir İngilizce (ESL) programına (Avustralya'da ELICOS olarak geçer) kaydolur. 

Avustralya'da İngilizce eğitimi programı sunan yüzlerce kurum vardır. Özel İngilizce kursları, yüksek okullar, ve üniversiteler uluslararası öğrencilere ders verme yetkisine sahiptir. 

Programlar başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelere hitap eder. Dil okullarına başlamak için bir kabul şartı yoktur. 

TOEFL ya da IELTS sınavından yeterli not almış öğrencilerin üniversitede hazırlık programlarına katılmalarına gerek yoktur. 

Dil Okulu Bul bölümümüz çevrimiçi bir veritabanına sahiptir. Uygun okullar, güncel promosyonlar ve başlangıç tarihleri hakkında detaylı bilgi için ziyaret etmeyi unutmayın. 

VET - Mesleki Eğitim ve Öğretim

Avustralya'nın TAFE olarak adlandırılan VET sistemi, hem pratik hem de kariyer odaklı Teknik ve İleri eğitimler sunmaktadır. Öğrenciler kariyer planlarına VET programı ile başlayabilir, eğitim boyunca ve mezuniyet sonrasında çalışma hakkı kazanırlar.

Dileyen öğrencilerimiz TAFE diploması aldıktan sonra not ortalamalarına göre Lisans eğitimi alabilecekleri üniversitelere transfer olabilirler. TAFE'de aldıkları eğitim büyük oranda sayılır ve aldıkları derslerden muaf olurlar. 2 yıllık TAFE eğitimi sonrasında 1.5 yıllık üniversite eğitimi alan öğrenciler, lisans diploması almaya hak kazanır. 

Uluslararası öğrenciler bazen Avustralya'da mesleklerini yapabilmek ve kalıcı oturma izni şanslarını artırmak için TAFE/VET programlarına kayıt olurlar. 

Özel Kolejler

Hemen hemen tüm eğitim alanlarında sertifika ve diploma sunan kolejler bulunmaktadır. Avustralya'da Sertifika eğitimi 3 aydan başlayıp, Advanced diploma eğitimi de alınması dahilinde bölüme göre 3 yıla kadar sürmektedir. Alınan krediler anlaşmalı üniversitelere geçişlerde transfer edilebilir. Özel kolejlerin yıllık fiyatları 5 bin AUD ile 30 bin AUD arasında değişiklik göstermektedir. 

Avustralya'da Lisans / Yüksek Lisans

Avustralya üniversiteleri lisans ve yüksek lisans bölümlerinde dünya sıralamalarında üst sıralarda bulunmaktadır. Avustralya'da lisans ve yüksek lisans eğitimi sunan 39 kayıtlı üniversite bulunmaktadır. 

Yüksek bütçeler, uluslararası firmalar ile gerçekleştirilen bilimsel projeler, akademik kadro için sunulan imkanlar, Avustralya üniversitelerini Dünya'nın en iyilerinden yapmaktadır. 

Üniversite arama motorumuz ile not ortalamanız ve bütçenize uygun Sertifika, Diploma, Lisans ya da Yüksek Lisans programları bulabilir, detaylı bilgi edinebilirsiniz.  Ayrıca beğendiğiniz okulları listenize ekleyerek karşılaştırabilirsiniz. Avustralya'da Eğitim Programı Seçenekleri Hakkında Sıkça Sorulan SorularDünyanın En İyi Üniversiteleri

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Toronto

43 beğeni Kalite Puanı: 89

Kanada

Şehir: Toronto
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 141
Lisans Ücreti: 61.720 CAD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

POPÜLER
Burs İmkanı

Stanford University

43 beğeni Kalite Puanı: 98

Amerika

Şehir: Stanford, California
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 97
Lisans Ücreti: 87.833 USD

Master Programı: 45
Statüsü: DEVLET
SHANGAI LIST SIRALAMASI: 2

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Cambridge

39 beğeni Kalite Puanı: 99

İngiltere

Şehir: Cambridge
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 31
Lisans Ücreti: 25.734 GBP

Master Programı: 116
Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 1

Popüler Üniversiteler

POPÜLER
Burs İmkanı

Amherst College

1 beğeni

Amerika

Şehir: Amherst
Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
Lisans Programı: 35
Lisans Ücreti: 89.050 USD

Statüsü: ÖZEL

POPÜLER
Ücretsiz Başvuru Burs İmkanı

University of Liverpool

10 beğeni

İngiltere

Şehir: Liverpool
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 129
Lisans Ücreti: 22.400 GBP

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 26

POPÜLER
Burs İmkanı

University of Arizona

9 beğeni

Amerika

Şehir: Tucson
Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
Lisans Programı: 150
Lisans Ücreti: 39.958 USD

Statüsü: DEVLET
ÜLKE SIRALAMASI: 6

Yurtdışında Eğitim Alabileceğiniz Ülkeler

Onlar başardı, sıra sende!

Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN MALTA
TED Ankara Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

26/12/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
TUĞÇE SAĞDIÇ
TOBB İşletme Mezunu
5.0

"Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
KAAN BARIŞ
Arı Koleji Mezunu
5.0

"Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

07/11/2023
Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
UTKU POLAT
Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
5.0

"Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

07/11/2023Bilgi Alın Arayın Whatsapp