Cornell University

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Cornell University

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Cornell Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

26284

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 9

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Cornell Üniversitesi Sıralamaları

20

Times Universities

13

QS World

12

Shanghai List

12

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: New-york

Şehir: New York

Cornell University

Cornell Üniversitesi Amerika'daki en prestijli üniversitelerden bir tanesidir. Ana kampüsü Amerika Birleşik Devletleri New York eyaletinin Ithaca şehrinde bulunan, Ivy League (8 seçkin üniversitenin oluşturduğu bir grup) mensubu Cornell Üniversitesi, 1865 yılında uluslararası finans ve para transfer şirketi Western Union'un kurucusu iş adamı, politikacı ve hayırsever Ezra Cornell ve eğitmen Andrew Dickson White tarafından kurulmuş özel olarak desteklenen bir araştırma üniversitedir. Ezra Cornell'in "Öyle bir üniversite kurmak isterim ki, ayrım olmadan herkes istediği her alanda eğitim görebilsin" şeklinde dile getirdiği ideallere yıllar boyu sadık kalarak klasiklerden bilim dallarına, teorik öğretilerden uygulamalı öğretilere kadar birçok alanda eğitim, bu alanlara katkı sağlayarak hem yerel hem global ölçekteki hayat kalitesini arttırma amacına bugün bile hizmet etmeye devam etmektedir. Eğitim verdiği alanlar arasında liberal sanat çalışmalarından mühendisliğe, tarımdan otel yönetimine ve şehir ve bölge planlamacılığına kadar pek çok müfredat vardır.

Amerika Birleşik Devletleri'nde Abraham Lincoln tarafından yürürlüğe sokulan 1862-1890 Morrill Yasalarınca arazi hibe edilmiş sayılı özel yüksek öğretim kurumlarından bir tanesi olmakla beraber, kendi müfredat ve işleyişinden kendi sorumlu - neredeyse bağımsızlık derecesinde özgürlüğe sahip 9 lisans, 4 yüksek lisans binası ile 19 kilometre karelik bir alanda eğitim vermektedir. Ayrıca biri Manhattan, diğeri ise Katar'ın başkenti Doha'da bulunan Weill Cornell Tıp akademileri, Cornell Tech (teknoloji, işletme, hukuk, dijital tasarım kampüsü), Cornell Botanik Bahçeleri başta olmak üzere birçok gözlemevi, araştırma tesisi ve laboratuvara sahiptir.

Cornell Üniversitesi genellikle Amerika’nın ilk beş ya da ilk on okulundan biri sayılmaktadır.  Canlı bir öğrenci yaşamına sahip olan okul bu yönünün yanı sıra araştırma enstitülerinin çeşitliliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük on birinci kütüphanesiyle de akademisyenler için heyecan verici olma özelliğini korumaktadır.

Din, dil, ırk, cinsiyet ve sosyoekonomik statü ayırt etmeden eşitlikçi bir anlayışı benimsemiş Cornell Üniversitesinin Amerika'nın her eyaletinden ve 120'den fazla ülkeden totalde 255 bini aşkın sayıda yaşayan mezunu, 1,695 fakülte üyesi, 1,129 akademik personeli ve 7,420 çalışanı bulunmaktadır.

Cornell Üniversitesi Programları

Cornell Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Cornell Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Cornell Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Cornell Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Cornell Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Cornell Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kabul Koşulları

Her yıl başvuranların %9'unu kabul eden Cornell Üniversitesinin öğrenci alımında çok seçici olduğunu söyleyebiliriz.

Cornell Üniversitesi Lisans Programı Kabul Şartları

 1. Lise Diploması (Yüksek not ortalaması)
 2. İngilizce Yeterlilik Sınavı (IELTS/TOEFL iBT, PTE, Duolingo)
 3. SAT/ACT Sınav Skoru 
 4. 1 adet tavsiye mektubu (okul danışmanı tarafından)
 5. 2 adet öğretmen değerlendirmesi

Cornell Üniversitesi Yüksek Lisans Programı Kabul Şartları

 1. Üniversite Diploması (yüksek GPA)
 2. İngilizce Yeterlilik Sınavı (IELTS/TOEFL iBT, PTE, Duolingo)
 3. GRE/GMAT Sınav Skoru
 4. 2 adet tavsiye mektubu (bazı bölümler 3 adet isteyebilir)
 5. Niyet mektubu (1-2 sayfa uzunluğunda)

**Bazı bölümler ek olarak portfolyo veya mülakat isteyebilir.

Cornell Üniversitesi Cornell Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

88.150 USD

Lisans
Kredi

2.750 USD

Yüksek Lisans
Fiyatı

20.800 USD

Yüksek Lisans
Kredi

2.095 USD

Cornell Üniversitesi Bursları

Cornell Üniversitesi öğrencilerine finansal destek de sağlamaktadır. Üniversitede kabul ve burs ofislerinin birlikte çalıştığını ve uluslararası öğrencilere "Need Aware" prensibi ile burs verdiğini bilmek önemlidir. Finansal destek için başvurmak, öğrencilerin kabul şansını da etkilemektedir. Finansal destek için başvuran öğrenciler aynı zamanda üniversiteye bağışta bulunan çoğunluğu Cornell mezunu olan kişilerden gelecek özel burslar (Endowed Scholarship) için de değerlendirilir. İstenilen niteliklere sahip olan öğrenciler bu burstan da faydalanabilirler.

Finansal destek dışında sağlanan burs olanakları;

 • Federal Pell Grant: Maddi durumu ortalamanın büyük oranda altında olan öğrencilere sağlanan bir imkandır. Uluslararası öğrenciler de başvurabilir. Maksimum verilen burs miktarı 2021 yılı için $6,345 olarak berlilenmiştir.
 • Federal Supplemental Educational Opportunity Grant (FSEOG): Maddi durumu ortalamanın büyük oranda altında olan öğrencilere sağlanan bir imkandır. Federal Pell Grant bursunu almaya uygun niteliklere sahip öğrenciler bu bursu da kazanabilir. Uluslararası öğrenciler de başvurabilir. Maksimum verilen burs miktarı $4,000 olarak berlilenmiştir.

Yaşam Masrafları

Yaşam Masrafları (Yıllık Ortalama)
Konaklama $9,962
Yeme-İçme $6.434
Kitap/Materyal $1,000
Kişisel Harcamalar $1,876

Cornell Üniversitesi ulaşım masrafları öğrencinin kampüs içinde veya dışında yaşamasına bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterebileceğinden tabloda belirtilmemiştir. Kampüs dışından okula gidip gelen bir öğrencinin yıllık masrafı ortalama $1,700 civarı olacaktır. Ayrıca kişisel harcamaların bireyin şahsi tercihlerine göre değişecebileceğini unutmamak gerekir.

Cornell Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Cornell Üniversitesinin ana yerleşkesi Ithaca'da 9 lisans, 4 yüksek lisans binası, 8 milyon cilt kitaba ev sahipliği yapan 18 adet kütüphane, Cornell Botanik Bahçeleri, Herbert F. Johnson Sanat Müzesi, Fuertes Gözlemevi'nin yanı sıra birçok eğitim binası, öğrenci ve kulüp evi, öğrenci yurdu, laboratuvar ve araştırma tesisi bulunmaktadır. Ana yerleşke Merkezi (Central), Batı (West) ve Kuzey (North) kampüsü olarak üç bölüme ayrılmıştır. Batı ve Kuzey kampüsleri yoğunlukla konaklama için kullanılır. Birinci sınıf öğrencilerinin tamamı Kuzey kampüsünde; transfer öğrencileri, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencileri ise Batı kampüsünde konaklar.

Cornell Üniversitesi Lisans Programı Binaları

 • College of Agriculture & Life Sciences
 • College of Arts & Sciences
 • College of Human Ecology
 • College of Engineering
 • College of Architecture, Art and Planning
 • The Cornell Jeb E. Brooks School of Public Policy
 • School of Industrial and Labor Relations
 • The Samuel Curtis Johnson College of Business
 • Cornell Ann S. Bowers College of Computing and Information Science

Cornell Üniversitesi Yüksek Lisans Programı Binaları

 • The Samuel Curtis Johnson Graduate School of Management
 • Cornell University College of Veterinary Medicine
 • Cornell University Graduate School
 • Cornell Law School

Üniversitenin Tıp Okulu (Joan & Sanford I. Weill Medical College of Cornell University) ve Tıp Yüksekokulu (Weill Cornell Graduate School of Medical Sciences) Manhattan'ın üst yakasında bulunmaktadır. Ayrıca Katar'ın başkenti Doha'da Weill Cornell Medicine-Qatar isimli üniversiteye ait başka bir tıp okulu daha bulunmaktadır. 2012 yılında ise İsrail'de yer alan devlet üniversitesi Technion – Israel Institute of Technology ile ortak bir girişim sayesinde Manhattan'da akademik programlar sunan teknoloji, işletme, hukuk ve dijital tasarım kampüsü Cornell Tech kuruldu.

Cornell Üniversitesi Kampüs Hayatı

Cornell Üniversitesinde öğrenci hayatı sadece sınıftan, laboratuvardan veya kütüphaneden ibaret değildir. Öğrenciler akademik alanlarında kendilerini keşfedip, eğitim alırken bir yandan da sevdikleri aktiviteleri yapmak, yeni ilgi alanları keşfetmek, becerilerini geliştirmek ve hayat boyu sürecek arkadaşlıklar edinmek için sayısız fırsat elde edecektir. Bu yüzden Cornell bünyesinde yaklaşık 1,000 tane öğrenci derneği, 60 tane kardeşlik derneği (fraternity/sorority), spor kulüpleri ve ligleri, üniversitenin kendi takımı Big Red için tezahürat ekibinde olma imkanları, okul dışı macera ve tırmanış etkinliklerini ve daha nicelerini öğrencilerine sunmaktadır.

Boş vakitlerini dolu dolu geçirmek isteyenler için üniversite bünyesinde gönüllü olarak yer alabileceği birçok imkan bulunmaktadır. Bunların başında öğrencilerin içinde yaşadıkları toplumla bağlarını kuvvetlendirebilmek ve kamu hizmetini daha yaygın hale getirmek için Kamu Hizmet Merkezi ile işbirliği halinde kurulmuş David M. Einhorn Topluluk Katılımı Merkezi yer almaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler Oryantasyon ekibinde, kaldıkları bölgenin yurt konseylerinde, LGBT Kaynakları Merkezinde, Kadın Derneklerinde, EARS (Empathy, Assistance & Referral Service) bünyesinde ve daha birçok farklı organizasyonda gönüllü olarak görev alabilir.

Kampüs içerisinde öğrencilerin sosyalleşerek okula karşı duydukları aidiyet duygusunu güçlendirmeleri için her yıl birçok farklı alanda konferanslar, etkinlikler ve konserler düzenlenir. Üniversite bünyesinde her yıl düzenlenen Slope Day (lisans eğitiminin son günü düzenlenir), Dragon Day (bahar tatili öncesi son Cuma günü), Mezuniyet Balosu, Oryantasyon etkinlikleri, Mezun Haftası, Diploma Töreni, Kış Tatili ve Bahar Tatili etkinlikleri, Big Red Pride Day ve Arts avlusunda açık hava film gösterimleri en bilinenleridir.

Yeme-içme olanakları ve çeşitliliği özellikle kampüs içerisinde yaşayacak olan öğrenciler için önemli bir konudur. Cornell bünyesinde yer alan 10 farklı yemekhane her gün öğrencilere birinci sınıf şeflerin hazırladığı yaratıcı ve lezzetli yemekler sunmaktadır. Öğrencilerin isteyebileceği diğer tüm yiyecek ve içeceklerin temin edilebileceği 18 farklı kafe, yemek yeri ve kahveci de bulunmaktadır.

Öğrencilerin fiziksel aktivitelerde bulunabilmesi ve eğlenebilmesi için kampüs içerisinde 4 tesis bulunmaktadır.

 • Helen Newman Salonu Rekreasyon Merkezi: Havuz, 2 basketbol/voleybol/badminton kortu olan kapalı spor salonu, grup fitness dersleri ve kulüp çalışmaları için sınıflar ve dans stüdyoları, 16 şeritli bowling salonu, klimalı fitness salonu imkanları bulunmaktadır.
 • Toni Morrison Fitness Merkezi: Kuzey kampüsteki en büyük fitness merkezidir. Koşu bantlarına entegre televizyon ekranlarına kadar öğrencilerin her ihtiyacı düşünülerek dizayn edilmiştir.
 • Noyes Community Rekreasyon Merkezi: Öğrencilerin yanı sıra üniversite çalışanlarına, fakülte üyelerine, emeklilere ve eşlere de hizmet vermektedir. Büyük oturma salonunun yanı sıra, oyun alanı, market, basketbol kortu, fitness merkezi, 9 metre uzunluğunda tırmanma duvarı ve çok-amaçlı kullanılan bir alan bulunmaktadır.
 • Teagle Hall Fitness Merkezleri: İki adet salonuyla kampüs içerisindeki en büyük fitness merkezidir. Üst katta bulunan fitness salonu kardiyo çalışmalarına yapmak için uygunken, alt kattaki daha çok güç egzersizleri yapmak için uygundur.

Cornell Üniversitesi Spor Kulüpleri

Üniversite bünyesinde profesyonel olarak bir sporla ilgilenmek isteyen öğrenciler için toplamda 36 adet farklı spor kulübü mevcuttur. Üniversiteyi temsil eden resmi spor kulüplerine "Cornell Big Red" ismi verilmektedir. Akik kırmızısı ve beyaz renkleriyle temsil edilen spor kulüplerinin maskotu "Big Red Bear" ya da "Touchdown" adıyla adınan kahverengi bir ayıdır.  

 • Beyzbol (yalnızca erkek takımı)
 • Basketbol
 • Kros Koşusu
 • Fubol
 • Golf (yalnızca erkek takımı)
 • Buz Hokeyi
 • Lakros
 • Polo
 • Kürek (Ağırsiklet veya Hafifsiklet)
 • Amerikan Futbolu (yalnızca erkek takımı)
 • Sprint Futbol (yalnızca erkek takımı)
 • Squash
 • Yüzme & Dalış
 • Tenis
 • Atletizm
 • Güreş
 • Jimnastik (yalnızca kadın takımı)
 • Voleybol (yalnızca kadın takımı)
 • Çim Hokeyi (yalnızca kadın takımı)
 • Yelken (yalnızca kadın takımı)
 • Binicilik (yalnızca kadın takımı)
 • Eskrim (yalnızca kadın takımı)
 • Softball (yalnızca kadın takımı)

Cornell Üniversitesi Ünlü Mezunları

Din, dil, ırk, cinsiyet ve sosyoekonomik statü ayırt etmeden eşitlikçi bir anlayışı benimsemiş Cornell Üniversitesinin Amerika'nın her eyaletinden ve 120'den fazla ülkeden totalde 255 bini aşkın sayıda yaşayan mezunu bulunmaktadır. Mezunlarının ve öğrencilerinin arasında 61 Nobel ödülü, 4 Turing ödülü, 1 Fields Madalyası ve 63 Olimpik Madalya sahibi; 34 Marshall bursu, 33 Rhodes bursu, 29 Truman bursu, 7 Gates-Cambridge bursu sahibi; 35 milyarder ve "Fortune 500" içerisinden görevine aktif devam eden 10 CEO bulunmaktadır. 8 Cornell mezunu ise NASA bünyesinde astronot olarak görev yapmıştır.

Mezunlarının çoğu özellikle politika, medya, edebiyat ve bilim alanlarında saygın pozisyonlara gelmeyi başarmıştır. 

1993 - 2020 yılları arasında Amerika Yüksek Mahkemesi'nin önemli bir üyesi olarak görev yapan Ruth Bader Ginsburg, COVID-19 sürecinde Joe Biden'ın Baş Sağlık Danışmanı olarak görevine devam eden Anthony Fauci, eski Küba başkanı Mario Garcia Menocal, halk arasında "The Science Guy" olarak tanınan Bill Nye, eski "Superman" aktörü Christopher Reeve, Stanford Üniversitesi'nin kurucu başkanı David Starr Jordan, meşhur çocuk kitapları Charlotte's Web ve Stuart Little'ın yazarı E. B. White, Heimlich manevrasının mucidi Henry Heimlich, bir Amerikan futbolu efsanesi olan Glenn "Pop" Warner ve daha niceleri ünlü Cornell mezunları listesinde yer almaktadır.


Cornell Üniversitesi Ödülleri

Mezunlar/Fakülte Üyelerinin kazandığı ödüller;

 • 61 Nobel Ödülü
 • 4 Turing Ödülü
 • 1 Fields Madalyası

 

Cornell Üniversitesi Tanıtım Filmi


Cornell Üniversitesi Konumu


Cornell University Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Cornell Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: New York

E-Posta: info@cornell.edu

Web: https://www.cornell.edu

Adres: Caldwell Hall Cornell University Ithaca, NY 14853-2602

Telefon:+1 (607) 254-4636

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI amerikada staj, amerikada staj nasıl yapılır, amerikada staj yapmak

  10/06/2024

  14 Görüntülenme

  Staj yapmanın öğrenciler için pek çok avantajı bulunuyor. Stajınız süresince staj yaptığınız alanda tecrübe edinmek, sahada uygulanabilir beceriler ...

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  155 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  47 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  Cornell Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Cornell Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletindeki Ithaca kentinde bulunmaktadır. Üniversitenin ana kampüsü, New York’un merkezindeki Finger Lakes bölgesinde, Ithaca kentine ve Cayuga Gölü’ne bakan bir tepede yer almaktadır. Cornell Üniversitesi’nin ayrıca New York eyaleti genelinde başka kampüs ve tesisleri de bulunmaktadır.

  Cornell Üniversitesi’ne başvuru, Common Application veya Coalition Application platformları üzerinden yapılmaktadır. Başvuru platformlarından birinde hesap oluşturduktan sonra, başvuru formunu doldurarak, kişisel bilgileriniz, akademik geçmişiniz, standart test puanlarınız (SAT/ACT) - (TOEFL/IELTS), ders dışı faaliyetleriniz, tavsiye mektuplarınız ve denemelerinizi (Personal Statement/Essay) başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Cornell Üniversitesi’nin sunduğu lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücreti, $88,150 ve yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik dönemlik ücretleri başvurulan eğitim programına göre $20,800 ve $29,500 aralığında değişmektedir. Lisans eğitim ücretine, konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  Cornell Üniversitesi; elektrik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, uzay mühendisliği, inşaat ve çevre mühendisliği, malzeme bilimi ve mühendisliği, turizm ve otel işletmeciliği, işletme, finans, pazarlama, muhasebe, strateji, mimarlık, endüstriyel ve iş ilişkileri, insan kaynakları, iş ekonomisi, iş hukuku, hayvan bilimi, bitki bilimi, gıda bilimleri, çevre ve sürdürülebilirlik, insan ekolojisi, çevre analizi, politika analizi ve yönetimi, veteriner tıbbı, bilgisayar bilimleri gibi pek çok farklı disiplinde eğitim programları sunmaktadır.

  Bir Ivy League üniversitesi olan Cornell, öğrenci kabulleri bakımından rekabetin oldukça yoğun olduğu bir üniversite olup, giriş puanları, bölümden bölüme değişebilmekle birlikte, dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.5+, TOEFL iBT: 100+, Cambridge English Assessment: 191+ ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1450 - 1560, ACT: 33 - 35 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Pohang University of Science And Technology (POSTECH)

  4 beğeni

  Güney Kore

  Şehir: Pohang
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR

  Master Programı: 14
  Statüsü: ÖZEL
  ÜLKE SIRALAMASI: 3

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  University of Sydney

  14 beğeni Kalite Puanı: 87

  Avustralya

  Şehir: Sidney
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 87
  Lisans Ücreti: 43.500 AUD

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 3

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of California, Los Angeles (UCLA)

  34 beğeni Kalite Puanı: 90

  Amerika

  Şehir: Los Angeles
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 136
  Lisans Ücreti: 71.091 USD

  Master Programı: 89
  Statüsü: DEVLET
  SHANGAI LIST SIRALAMASI: 13

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp