Harvard University

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / Harvard University

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Harvard Üniversitesi

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

25266

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Blind

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 3

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Özel

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Harvard Üniversitesi Sıralamaları

4

Times Universities

4

QS World

1

Shanghai List

3

Ülke Sıralaması

Harvard University

Cambridge, Massachusetts, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Harvard Üniversitesi, 1636 yılında kurulmuş özel bir Ivy League araştırma üniversitesidir. Adını üniversitenin ilk bağışçısı John Harvard'dan alan Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski yüksek öğrenim kurumudur. Böylesine zengin bir geçmişe sahip olan Harvard Üniversitesi, uzun zamandır dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Harvard Üniversitesi, yoğun akademik programları, araştırmaya olan güçlü bağlılığı ve son derece rekabetçi kabul süreci ile ünlüdür.

Düzenli olarak yüklü miktarlarda bağış alan üniversite, öğrencilerine büyük meblağlarda yardım paketleri ve burslar sunabilmekte ve her kesimden başarılı öğrencilerin üniversite eğitimi alabilmesini sağlamaktadır. Harvard Üniversitesi, 10 fakülte ve Radcliffe Institute for Advanced Study (Radcliffe Lisansüstü Çalışmalar Enstitüsü) de dahil olmak üzere 11 ana akademik birime ayrılmıştır. The College (Harvard Koleji) (lisans programları), Graduate School of Arts and Sciences, Harvard Business School, Harvard Law School, Harvard Medical School ve John F. Kennedy School of Government Harvard'ın en tanınmış okulları arasındadır.

Geçtiğimiz üç buçuk asır boyunca Harvard mezunları topluma, sanat ve bilime, iş dünyasına, ulusal ve uluslararası siyasete önemli ve yaratıcı katkılarda bulunmuştur. Harvard'ın mezunları arasında sekiz ABD başkanı, 188 yaşayan milyarder, 79 Nobel ödülü sahibi, 7 Fields Madalyası sahibi, 9 Turing Ödülü sahibi, 369 Rhodes Bursiyeri, 252 Marshall Bursiyeri ve 13 Mitchell Bursiyeri bulunmaktadır. Harvard öğrencileri ve mezunları 10 Akademi Ödülü, 48 Pulitzer Ödülü ve 108 Olimpiyat madalyası (46 altın madalya dahil) kazanmış ve dünya çapında birçok önemli şirket kurmuşlardır.

Üniversite aynı zamanda komşu Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile de güçlü bir ilişki içindedir ve her iki kurumdan öğrenciler derslere çapraz kayıt yaptırabilmektedir. Cambridge'de Charles Nehri boyunca yer alan Harvard Üniversitesi kampüsü, Widener Kütüphanesi, Memorial Hall ve ikonik Harvard Yard gibi tarihi binalarıyla tanınır. Üniversite ayrıca dünyanın en büyüklerinden biri olan kapsamlı bir kütüphane sistemine ve dünya standartlarında birkaç müzeye sahiptir. Harvard, akademik ününün yanı sıra yüzlerce öğrenci organizasyonu, kulübü ve spor takımıyla aktif ders dışı etkinlikleriyle de tanınmaktadır. Üniversite, Ivy League'in bir üyesi olarak NCAA Division I atletizm dalında rekabet etmektedir.

Harvard Üniversitesi Programları

Harvard Üniversitesi programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Harvard Üniversitesi Lisans Bölümleri ve Programları


Harvard Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Harvard Üniversitesi Başvuru Tarihleri

Harvard Üniversitesi Lisans
Son Başvuru Tarihi

OCAK

Harvard Üniversitesi Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kabul Koşulları

Harvard Üniversitesi'ne başvurunuzda Common Application ve Coalition Application kullanabilirsiniz. Her ikisi de kabul komitesi tarafından eşit değerlendirilir. Başvurunuzun tam ve zamanında değerlendirilmesi için başvuru belgelerinizin mümkün olan en kısa sürede tamamlanması ve gönderilmesi önemlidir. Common Application kullanıyorsanız, başvurunuzu destekleyici belgelerin (okul raporu, öğretmen raporları vb.) sistemde eksiksiz olduğundan emin olmadan başvurunuzu tamamlamamanızı tavsiye ederiz. Başvurunuzu tamamlayıp gönderene kadar, başvurunuzun hiçbir bölümü Harvard Kabul Ofisine iletilmemektedir.

Harvard Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin lisede aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Personal Statement & Essay

GCE A-Level, International Baccalaureate, Advanced Placement gibi programlar vasıtasıyla alınan akademik yeterlilikler doğrudan kabul için yeterli olmamakla birlikte, bu programlar kapsamında bulunan öğrenciler, aldıkları dersler doğrultusunda ders kredisi talebinde bulunabilirl

Harvard Üniversitesi tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite eğitimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İlgili Alanda İş Deneyimi
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

Harvard Üniversitesi Harvard Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

56.550 USD

Lisans
Kredi

2.482 USD

Yüksek Lisans
Kredi

1.930 USD

Harvard Üniversitesi Bursları

Harvard’da mali yardım paketiniz; burs (hibe) fonları, öğrenci istihdamı ve herhangi bir potansiyel ödül kombinasyonundan oluşur. 

Burslar ve Hibeler Harvard’dan mali yardım almaya hak kazandığınızda, tespit edilmiş ihtiyacınızı karşılamak için size özel hazırlanan bir yardım paketi bütünüdür. Bu, burs fonlarını, öğrenci istihdamını ve ayrıca dış kaynaklardan kazanılan ödülleri içerebilir. İlgilenen aileler için ebeveyn ve öğrenci kredileri de mevcuttur. 

Harvard karşılanabilirliği taahhüt ettiğinden, burslar, doğrulanmış finansal ihtiyacınızın %100’ünü karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. 

Harvard Üniversitesi Burs Süreci;

Öncelikle veli katkısını göz önüne alarak burs belirlenir. Ardından, öğrenci istihdamı ve alınan dış ödüller hesaba katılır. Geri kalan ihtiyacınız, hibe bazlı ve asla geri ödenmesi gerekmeyen burs fonları tarafından karşılanacaktır. Burs fonları; Harvard bağış fonları, mezunlardan gelen hediyeler, genel öğrenim gelirleri, federal ve eyalet hibeleri dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan oluşur.

Fen Edebiyat Fakültesinde Burs programı

Ken Griffin ’89 ’dan 150 milyon dolarlık dönüşümsel bir hediye de dahil olmak üzere, cömert mezunlar ve bağışçılar tarafından kurulan 2000’den fazla bireysel bağış ve hediye fonunu içermektedir.  

Federal ve Eyalet Bursları

ABD vatandaşıysanız veya daimi ikâmet ediyorsanız, Federal Pell Grant veya Ek Eğitim Bursu Fırsatı (SEOG) almaya hak kazanabilirsiniz. Uygunluğunuz, Federal Öğrenci Yardımı için yapacağınız ücretsiz başvurunuzda (FAFSA) sağladığınız bilgilere göre belirlenir. 

Massachusetts’te ikamet ediyorsanız, ihtiyaç temelinde verilen bir eyalet bursu olan Gilbert Grant için de uygun olabilirsiniz.

Yaşam Masrafları

Harvard Üniversitesi tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen öğrenciler için, eğitim, üniversite katılım ve idari ücretler hariç olmak üzere, aylık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıda belirtildiği gibidir.

 • Konaklama Giderleri: Aylık $1,380
 • Gıda ve Yemek Giderleri: Aylık $900
 • Kitaplar ve Ders Materyalleri: Aylık $115
 • Ulaşım Giderleri: Aylık $250 - $500
 • Diğer Kişisel Giderler: Aylık $280

Harvard Üniversitesi Kampüs Bilgileri

Cambridge, Massachusetts'te bulunan Harvard Üniversitesi, tarihi bir geçmişe ve 5.000 dönümden fazla alana yayılan pitoresk bir kampüse sahiptir. 1636 yılında kurulan üniversite, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en eski yüksek öğrenim kurumudur. Kampüs, tarihi ve modern binaların, yeşil alanların ve önemli simge yapıların bir araya geldiği  birkaç ana alana ayrılmıştır. 

Kampüsün kalbinde yer alan Harvard Yard, Massachusetts Hall, University Hall ve Widener Kütüphanesi de dahil olmak üzere üniversitenin en eski binalarının birçoğuyla çevrili tarihi bir yeşil alandır. Popüler bir turistik cazibe merkezi olan ikonik John Harvard heykeli de burada yer almaktadır. Charles Nehri boyunca yer alan ve lisans öğrencilerine tahsis edilmiş Nehir Evleri, Harvard'daki öğrenci deneyiminin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu evler, Harvard'ın tarihindeki önemli mezunların ve önde gelen şahsiyetlerin isimlerini taşımaktadır.

Bilimsel araştırma ve eğitim için önemli bir merkez olan Harvard Bilim Merkezi, çok sayıda laboratuvar, derslik ve amfinin yanı sıra Tarihi Bilimsel Araçlar Koleksiyonu'na da ev sahipliği yapmaktadır. "The Quad" olarak da bilinen Radcliffe Quadrangle, Harvard ile birleşmeden önce Radcliffe College'ın bir parçası olan bir alandır. Quadrangle'da çeşitli konutlar bulunmaktadır ve Radcliffe Lisansüstü Çalışmalar Enstitüsü'ne ev sahipliği yapmaktadır.

Allston kampüsünde Charles Nehri'nin karşısında yer alan Harvard İşletme Okulu, ikonik Baker Kütüphanesi ve Bloomberg Merkezi de dahil olmak üzere çeşitli binalardan oluşan bir koleksiyona sahiptir. Ayrıca Harvard, Harvard Stadyumu, Lavietes Pavilion ve Blodgett Havuzu gibi çok çeşitli spor tesislerine sahiptir. Fogg Müzesi, Busch-Reisinger Müzesi ve Arthur M. Sackler Müzesi olmak üzere üç ayrı müzeden oluşan Harvard Sanat Müzeleri, çeşitli dönem ve bölgelere ait sanat eserlerinden oluşan geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. 

Harvard Doğa Tarihi Müzesi'nde Cam Çiçekler koleksiyonu, “the Great Mammal Hall” ve Dünya ve Gezegen Bilimleri Galerisi gibi doğa tarihinin çeşitli yönlerini sergileyen sergiler bulunmaktadır. Kampüs genelinde Arnold Arboretum ve Harvard Ormanı gibi dinlenmek, çalışmak ve eğlenmek için fırsatlar sunan güzel yeşil alanlar bulunmaktadır. Kampüse, yakınlarda birkaç durağı bulunan Massachusetts Bay Transportation Authority (MBTA) Red Line ile kolayca ulaşılabilmektedir.

Harvard Üniversitesi Kampüs Hayatı

Harvard Üniversitesi'ndeki kampüs yaşamı canlı ve çeşitlidir; öğrencilerin akademik, ders dışı ve sosyal etkinliklere katılmaları için çok çeşitli olanaklar bulunmaktadır. Lisans öğrencilerinin çoğu kampüste Harvard'ın 12 konut evinden birinde veya Harvard Yard'daki yurtlarda yaşamaktadır. Her evin kendine özgü bir karakteri ve kültürü vardır ve öğrencilere güçlü bir topluluk ve destek duygusu sunar. Ev yaşamı, birlikte yemek yemeyi, okul içi spor faaliyetlerine katılmayı, sosyal etkinliklerde yer almayı içerir.

Harvard'da akademik, kültürel, sanatsal ve hizmet odaklı faaliyetler de dahil olmak üzere çok çeşitli ilgi alanlarına hitap eden 400'den fazla öğrenci kulübü ve kuruluşu bulunmaktadır. Bu gruplar, öğrencilerin tutkularını paylaşan diğer kişilerle bağlantı kurmaları, liderlik becerilerini geliştirmeleri ve toplum üzerinde bir etki yaratmaları için fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca Harvard, 42 üniversite spor takımı ve çok sayıda kulüp ve okul içi spor faaliyet dalı sunarak her beceri düzeyinden öğrencinin atletik faaliyetlere katılması için fırsatlar sağlamaktadır. Üniversite ayrıca öğrencilerin aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmeleri için spor salonları, havuzlar ve oyun alanları gibi çeşitli dinlenme tesislerine sahiptir. 

Kampüs, müzeler, galeriler ve performans salonları da dahil olmak üzere sanatsal ve kültürel kaynaklar açısından zengindir. Öğrenciler çeşitli öğrenci grupları ve üniversite destekli programlar aracılığıyla tiyatro, dans, müzik ve görsel sanat etkinliklerine katılabilirler. Harvard yıl boyunca dans gösterileri, konserler ve kültürel kutlamalar gibi çeşitli sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bazı önemli etkinlikler arasında Harvard-Yale futbol maçı ("The Game" olarak da bilinir), Housing Day ve her yıl düzenlenen geleneksel Harvard Arts First Festivali yer alır. Harvard, ünlü akademisyenler ve sektör liderlerinin yer aldığı dersler, panel tartışmaları, konferanslar ve atölye çalışmaları aracılığıyla entelektüel katılım için çok sayıda fırsat sunmaktadır. 

Harvard, öğrencilerin refahını desteklemek için akademik ve kariyer danışmanlığı, ruh sağlığı ve sağlıklı yaşam hizmetleri ile yakınlık ve kimlik temelli destek merkezleri de dahil olmak üzere çok sayıda kaynak sunmaktadır. Birçok öğrenci, çeşitli kuruluşlar ve programlar aracılığıyla hem kampüs içinde hem de Boston bölgesinde toplum hizmeti ve gönüllü çalışma faaliyetlerine katılmaktadır. Öğrenciler, kampüste konut yemekhanelerinden kafelere kadar çeşitli yemek seçeneklerine erişebilir. Üniversitenin Cambridge'deki konumu da yürüme mesafesinde veya kısa bir metro yolculuğu mesafesinde çok sayıda restoran, mağaza ve kültürel cazibe merkezi sunmaktadır.

Harvard Üniversitesi Spor Kulüpleri

Sporun büyük yer tuttuğu Harvard Üniversitesi’nde, öğrencilerin %80’i atletizmle ilgilenmekte olup, üniversitenin öğrencileri, NCAA Division I’de rekabet eden spor takımlarını desteklemek amacıyla, müsabakalara katılabilmektedir. Harvard'daki spor kulüplerine bazı örnekler şunlardır:

 • Ragbi (Erkekler & Kadınlar)
 • Futbol (Erkekler & Kadınlar)
 • Buz Hokeyi (Erkekler & Kadınlar)
 • Voleybol (Erkekler & Kadınlar)
 • Frizbi (Erkekler & Kadınlar)
 • Tenis (Erkekler & Kadınlar)
 • Kürek (Erkekler & Kadınlar)
 • Lakros (Erkekler & Kadınlar)
 • Squash (Erkekler & Kadınlar)
 • Eskrim
 • Yelken
 • Kayak and Snowboard
 • Taekwondo
 • Triatlon
 • Golf
 • Bisiklet
 • Atlı Sporlar
 • Dans
 • Dövüş Sanatları

Okul içi sporlar, öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve personelin daha rahat bir ortamda birbirlerine karşı rekabet etmelerine olanak tanıyan, üniversite içindeki eğlence amaçlı spor ligleridir. Bu takımlar genellikle yurtlar, lisansüstü okullar veya üniversite içindeki diğer kuruluşlar tarafından organize edilir. Harvard'daki bazı intramural spor örnekleri şunlardır:

 • Basketbol
 • Futbol
 • Voleybol
 • Softbol
 • Bayrak Futbolu
 • Frizbi
 • Tenis
 • Squash
 • Badminton
 • Masa Tenisi
 • Salon Hokeyi
 • Yakan Top

Harvard Üniversitesi Ünlü Mezunları

Kurulduğu günden bu yana topluma, sanat ve bilime, iş dünyasına, ulusal ve uluslararası ilişkilere yaratıcı ve önemli katkılarda bulunmuş bireyler yetiştirmiş olan Harvard Üniversitesi'nin önemli mezunları arasında;

 • Al Gore
 • Ban Ki-moon
 • Barack Obama
 • Ben Bernanke
 • Benazir Bhutto
 • Bill Gates
 • Charles Sanders Peirce
 • Chuck Schumer
 • Elena Kagan
 • Ellen Johnson Sirleaf
 • Franklin D. Roosevelt
 • George W. Bush
 • Helen Keller
 • Henry David Thoreau
 • J. Robert Oppenheimer
 • Jennifer Doudna
 • John Adams
 • John F. Kennedy
 • John Quincy Adams
 • John Roberts
 • Ketanji Brown Jackson
 • Leonard Bernstein
 • Mark Zuckerberg
 • Mary Robinson
 • Michelle Obama
 • Oliver Wendell Holmes Jr.
 • Paul Samuelson
 • Ralph Waldo Emerson
 • Rutherford B. Hayes
 • T. S. Eliot
 • Theodore Roosevelt
 • W. E. B. Du Bois

yer almaktadır.


Harvard Üniversitesi Ödülleri

 • 8 Amerikan Başkanı Mezun
 • 79 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 7 Fields Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 9 Turing Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 48 Pulitzer Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 369 Rhodes Bursiyeri
 • 252 Marshall Bursiyeri
 • 13 Mitchell Bursiyeri
 • 10 Akademi Ödülü Sahibi Mezun

Harvard Üniversitesi Tanıtım Filmi


Harvard Üniversitesi Konumu


Harvard University Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Harvard Üniversitesi Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

Deniz Şahin 20/07/2023

harika! harvard bursları hakkında detaylı bilgi sahibi olmam gerçekten büyük bir avantaj. artık hayalini kurduğum eğitimi almak için daha fazla fırsatım var.

Yanıtlamak İçin Lütfen Giriş Yapınız

Melih Yıılmaz 20/07/2023

harvard bursları hakkında detaylı bilgi sahibi oldum. çok teşekkürler

Yanıtlamak İçin Lütfen Giriş Yapınız

İletişim Bilgileri

Şehir: Cambridge, Massachusetts

E-Posta: college@fas.harvard.edu

Web: https://www.harvard.edu/

Adres: Cambridge, MA, United States

Telefon:+1 617-495-1551 

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  EĞİTİM YAZILARI amerikada staj, amerikada staj nasıl yapılır, amerikada staj yapmak

  10/06/2024

  144 Görüntülenme

  Staj yapmanın öğrenciler için pek çok avantajı bulunuyor. Stajınız süresince staj yaptığınız alanda tecrübe edinmek, sahada uygulanabilir beceriler ...

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  337 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  142 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  Harvard Üniversitesi Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Harvard Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts eyaletindeki Cambridge kentinde bulunmaktadır. Üniversite kampüsü, Massachusetts eyaletinin başkenti Boston'dan, Charles Nehri'nin hemen karşısında yer almaktadır.

  Harvard Üniversitesi'ne başvuru, Common Application, Coalition Application veya Universal College Application platformları üzerinden yapılmaktadır. İlgili platformlardan birinde hesap oluşturduktan sonra, kişisel bilgileriniz, akademik geçmişiniz, standart test puanlarınız (SAT/ACT) - (TOEFL/IELTS), ders dışı faaliyetleriniz, tavsiye mektuplarınız ve denemelerinizi (Personal Statement/Essay), başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  Harvard Üniversitesi tarafından sunulan lisans programlarının 2024-25 akademik yılı için eğitim ücreti $56,550 olarak belirlenmiştir.

  Harvard Üniversitesi çeşitli disiplinlerde geniş bir program yelpazesine sunmakta olup; iktisat, siyasal bilimler, psikoloji, bilgisayar bilimleri, antropoloji, sosyoloji, tarih, biyoloji, genetik, nörobilim, biyokimya, İngilizce, işletme, hukuk ve kamu politikaları gibi pek çok farklı bölüme sahiptir.

  Bir Ivy League okulu, Birleşik Devletler’deki ve dünya üzerindeki en eski ve en başarılı üniversitelerden biri olan Harvard Üniversitesi, öğrenci kabullerinde oldukça seçici davranan bir okul olarak biliniyor. Bu doğrultuda, akademik başarınız, yüksek not ortalaması, standart test puanlarınız (SAT/ACT) - (IELTS/TOEFL), lise öğrenimi boyunca ya da IB veya AP programları kapsamında aldığınız derslerin zorluğu bu derslerin sınavlarından aldığınız puanlar, özellikle ilgi alanlarınıza yönelik olarak katıldığınız müfredat dışı faaliyetler, katıldığınız yarışmalar, yaptığınız stajlar, yer aldığınız projeler ve kazandığınız ödüller, öğretmenleriniz ve mentörlerinizden alacağınız tavsiye mektupları, denemeleriniz (Personal Statement/Essay) ve nihayetinde olası bir mülakatta göstereceğiniz başarı, kabul sürecinde büyük önem arz ediyor. Ek olarak Harvard Üniversitesi çok sayıda eğitim programı sunuyor ve başvuru işlemlerinize başlamadan önce, okulun sunduğu eğitim programları hakkında bilgi edinmeniz ve seçiminizi yapmanız, başvuru yaparken işinizi kolaylaştıracaktır.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Ücretsiz Başvuru

  University of Bergen

  0 beğeni

  Norveç

  Şehir: Bergen
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 63

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 2

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  University of Connecticut

  9 beğeni

  Amerika

  Şehir: Storrs
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 119
  Lisans Ücreti: 39.678 USD

  Statüsü: DEVLET

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Cambridge

  47 beğeni Kalite Puanı: 96

  İngiltere

  Şehir: Cambridge
  Dil Hazırlık Eğitimi: YOK
  Lisans Programı: 30
  Lisans Ücreti: 25.734 GBP

  Master Programı: 116
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp