University of California, Los Angeles (UCLA)

Ana Sayfa / Yurtdışında Üniversite / Amerika Üniversiteleri / University of California, Los Angeles (UCLA)

HEMEN BAŞVUR!
Uzman Danışmanlarımızdan Bilgi Alın!

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toplam Öğrenci

46430

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Admission Status

Need Aware

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Oranı

% 9

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası Burs

Var

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Üniversite Statüsü

Devlet

Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dil Hazırlık

Yok

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Sıralamaları

18

Times Universities

29

QS World

13

Shanghai List

15

Ülke Sıralaması

Ülke: Amerika

Bölge: Kaliforniya

Şehir: Los Angeles

University of California, Los Angeles (UCLA)

1919 yılında kurulmuş olan Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles, Kaliforniya Üniversite sisteminin en eski ikinci kampüsüdür. Kaliforniya Üniversitesi'nin güney ayağı olarak kurulmuş olan UCLA, 1927 yılında genel bir kampüse dönüşmeden ve bugünkü adını almadan önce bir öğretmen koleji olarak hizmet vermiştir. Los Angeles'ın Westwood bölgesinde yer alan UCLA, yaklaşık 170 hektarlık bir alana yayılmış olan bir kampüste faaliyet göstermekte olup, dünya çapında tanınan bir üniversitedir. Hukuk, işletme, film, mühendislik ve tıp gibi alanlarda kayda değer bir güç kazanmış olan UCLA, çok çeşitli disiplinlerde zengin bir akademik geleneğe sahiptir. UCLA'nın seçkin öğretim üyeleri arasında çok sayıda Nobel Ödülü sahibi bulunmaktadır ve özellikle ilk internet bağlantısının oluşturulması ve ters osmoz gibi çeşitli alanlarda çok sayıda ilerlemeye katkıda bulunmuştur. UCLA sadece bir akademik mükemmellik merkezi değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanından gelen çeşitli öğrenci kitlesiyle canlı bir topluluktur. Kültürel, siyasi ve sanatsal grupları kapsayan 1.200'den fazla öğrenci organizasyonu, canlı bir kampüs atmosferine katkıda bulunmaktadır. Üniversite, NCAA Division I Pac-12 Konferansı'nın bir üyesi olması ve en çok NCAA takım şampiyonluğu rekorunu elinde bulundurması gibi atletik başarılarıyla tanınmaktadır. Birçok ilgi çekici yönü arasında UCLA'nın film okulu, eğlence endüstrisine önemli katkılarda bulunan, ülkenin en üst sıralarında yer alan okullardan biridir. Ayrıca, UCLA'nın kamu hizmetine olan bağlılığı, çeşitli toplum programlarında ve ülke çapında Gönüllüler Günü'nün doğduğu yer olarak, sadece eğitimdeki değil aynı zamanda toplumsal etkideki rolünü de vurgulamaktadır.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Programları

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles programlarına ve program detaylarına ulaşabilirsin.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Lisans Bölümleri ve Programları


Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Yüksek Lisans Bölümleri ve Programları

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Başvuru Tarihleri

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Lisans
Son Başvuru Tarihi

KASIM

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Yüksek Lisans
Son Başvuru Tarihi

ARALIK

Kabul Koşulları

UCLA tarafından sunulan lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 12 Yıllık Temel Eğitimi Tamamlamış Olmak
 • 4 Yıllık Lise Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin lise öğrenimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • SAT ya da ACT Sınav Puanı
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Personal Statement & Essay

GCE A-Level, International Baccalaureate, Advanced Placement gibi programlar vasıtasıyla alınan akademik yeterlilikler doğrudan kabul için yeterli olmamakla birlikte, bu programlar kapsamında bulunan öğrenciler, aldıkları dersler doğrultusunda ders kredisi talebinde bulunabilirler.

UCLA tarafından sunulan yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday öğrencilerin aşağıda belirtilen kabul koşullarını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 • 4 Yıllık Lisans Derecesi Diploması
 • Yüksek Not Ortalaması
 • Aday öğrencinin üniversite eğitimi boyunca aldığı derslerin ve notlarının yazılı bulunduğu resmi transkript belgeleri
 • İlgili Alanda İş Deneyimi
 • İngilizce Yeterlilik Belgesi
  • IELTS, TOEFL iBT gibi yeterlilik sınavları aracılığıyla alınan İngilizce yeterlilik sertifikası
 • Aday öğrencinin başvuracağı programa özel kabul koşulları doğrultusunda GRE/GMAT sınav puanı istenebilir.

UCLA yüksek lisans başvurusu sırasında ayrıntılı bir niyet mektubu talep eder. Bu mektupta neden başvurmak istediğiniz bölümü okumak istiyorsunuz, bu bölüm ile ilgili hangi geçmiş deneyimleriniz başvuru değerlendirme komitesi tarafından önemli bulunabilir, bu program için gerekli akademik yeterlilikleriniz nelerdir gibi sorulara yanıt vermeniz beklenir. Bu mektuba ek olarak, şahsi akademik tecrübelerin anlatıldığı detaylı bir mektup daha istenmektedir. Akademik yaşantı sırasında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların nasıl aşıldığı, azınlıklar, ihtiyaç sahipleri veya ayrımcılığa uğramış topluluklar için faydalı çalışmalar yapıp yapmadığınız gibi konulara değinilmesi beklenir.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Eğitim Ücretleri

Lisans
Fiyatı

71.091 USD

Lisans
Kredi

1.096 USD

Yüksek Lisans
Fiyatı

33.238 USD

Yüksek Lisans
Kredi

1.231 USD

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Bursları

UCLA, uluslararası öğrencilere çeşitli burs imkânları sağlamaktadır. Bununla birlikte, burs programlarının kontenjan ve finansman bakımından sınırlı olduğunun, kabul standartlarının yüksek olduğunun ve bursların ihtiyaca göre verildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Burs programları hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

UCLA Financial Aid and Scholarships

Yaşam Masrafları

UCLA tarafından sunulan lisans ve yüksek lisans programlarına başvurmak isteyen aday uluslararası öğrenciler için yıllık bazda yaklaşık tutarların yer aldığı bir gider listesi aşağıdaki gibidir:

 • Konaklama ve Yemek Giderleri: $18,369
 • Kitaplar, Ders Materyalleri, Ekipman: $1,641
 • Ulaşım Giderleri: $778
 • Zorunlu Sağlık Sigortası: $3,842
 • Diğer Kişisel Giderler: $2,226

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Kampüs Bilgileri

UCLA, Los Angeles'ın Westwood bölgesinde, Pasifik Okyanusu'na yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta ve Beverly Hills ve Santa Monica gibi Los Angeles'ın önemli cazibe merkezlerine yakın bir konumda bulunan yaklaşık 170 hektarlık bir alan üzerinde kurulu bir kampüse sahiptir. Kampüste bulunan Royce Hall ve Powell Kütüphanesi, Romanesk Revival mimarileriyle bilinen ikonik yapılardır. Özellikle Royce Hall, sadece akademik amaçlı kullanımıyla değil, aynı zamanda önde gelen bir performans sanatları mekânı olarak da ünlüdür. UCLA Tıp Merkezi, ABD'nin en üst düzey hastanelerinden biri olup, tıp eğitimi ve araştırmaları için önemli bir tesis olarak hizmet vermekte ve son teknoloji sağlık hizmetleri sunmaktadır. Pauley Pavilion, UCLA'nın basketbol takımlarına evi olup, aynı zamanda çeşitli diğer spor etkinliklerine, konserlere ve mezuniyet törenlerine de ev sahipliği yapmaktadır. UCLA tarafından işletilen Hammer Müzesi, çağdaş sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yaparak hem kültürel zenginleşme hem de araştırma fırsatları sunmaktadır. John Wooden Merkezi, kampüsteki ana rekreasyon binası olup, spor tesislerini barındırmaktadır. Ackerman Öğrenci Birliği binası yemek seçenekleri, kitapçı ve toplantı alanlarına ev sahipliği yapmakta ve öğrenci etkinlikleri ve hizmetleri için merkezi bir konum teşkil etmektedir.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Kampüs Hayatı

Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'ndeki (UCLA) öğrenci yaşamı, kişisel gelişim, ağ oluşturma ve eğlence için çok sayıda fırsat sunan çeşitli ve enerjik bir toplulukla tanımlanmaktadır. Üniversite, kültürel kulüpler, siyasi gruplar, spor takımları ve akademik topluluklar gibi çok çeşitli ilgi alanlarını kapsayan 1.200'den fazla öğrenci organizasyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Bu da her kesimden öğrencinin kendi ilgi alanlarını ve tutkularını paylaşan öğrenci topluluklarıyla bir araya gelmesine olanak sağlamaktadır. Kampüs, UCLA Film ve Televizyon Arşivi'ndeki film gösterimleri ve konserlerden prestijli konuşmacılar ve topluluk forumlarına kadar çeşitli etkinliklerle her zaman hareketlidir. Ayrıca, her yıl düzenlenen "Spring Sing", geniş izleyici kitlelerini ve ünlü jüri üyelerini çeken ve üniversitenin zengin sanatsal yeteneklerini sergileyen yüksek profilli bir öğrenci yetenek gösterisidir. Atletizm de UCLA'daki öğrenci yaşamında merkezi bir rol oynamaktadır ve üniversite kolej sporlarında bir güç merkezidir. Öğrenciler, özellikle USC gibi rakiplere karşı oynanan maçların şenlikli ve rekabetçi bir atmosfer yarattığı basketbol ve futbol sezonlarında muazzam bir okul ruhu sergilemektedir. Rekreasyonla ilgilenenler için John Wooden Center ve çeşitli açık hava sahaları, fitness ve intramural sporlar için son teknoloji tesisler sunmaktadır. UCLA'nın sağlık ve zindelik konusundaki kararlılığı, danışmanlık, sağlık hizmetleri ve farkındalık programları gibi kapsamlı destek hizmetleriyle kendini göstermektedir. Ayrıca, UCLA'nın canlı Westwood'daki konumu, öğrencilere yerel yemek mekanlarından kültürel etkinliklere kadar sonsuz kentsel keşif seçeneklerinin yanı sıra plajlara ve diğer açık hava etkinliklerine kolay erişim sağlayarak çok yönlü bir üniversite deneyimi sunar.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Spor Kulüpleri

University of California, Los Angeles bünyesinde 1200'den fazla öğrenci kulübü bulunmaktadır. Aynı zamanda resmi okul takımları da bulunmaktadır ve bu okul takımları hem ülke içinde hem uluslararası yarışmalarda bir çok başarı elde etmiştir.

Spor kulüplerinin bir kaçı:

 • Yüzme
 • Badminton
 • Beyzbol
 • Basketbol
 • Plaj Voleybolu
 • Boks
 • Jiu-Jitsu
 • Tırmanma
 • Kriket
 • Bisiklet
 • E-spor
 • Golf
 • Jimnastik
 • Judo
 • Quidditch 
 • Ragbi
 • Kış Sporları
 • Squash
 • Su Topu

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Ünlü Mezunları

UCLA, yıllar içinde bir çok alanda başarılı mezunlar vermiştir Bunlardan bazıları:

 • Jackie Robinson
 • James Franco
 • Kareem Abdul-Jabbar
 • Seans Astin
 • Sara Bareilles
 • Ben Shapiro
 • Tom Bradley
 • Carol Burnett
 • Johnnie Cochran
 • Kirsten Gillibrand
 • Mark Harmon
 • Jim Morrison

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Ödülleri

University California, Los Angeles'ın hem öğrencileri hem de bünyesinde çalışmalarını sürdüren öğretim görevlileri sayısız ödüle aday gösterilmiş ve bir çok ödül kazanmıştır.

 • 16 Nobel Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 11 Rhodes Bursiyeri
 • 2 Turing Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 7 Pulitzer Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 1 Gauss Ödülü Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi
 • 1 Fields Madalyası Sahibi Mezun/Fakülte Üyesi

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Tanıtım Filmi


Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Konumu


University of California, Los Angeles (UCLA) Hakkında Bilgi Alın

Bu formu doldurduğunuzda üniversite ekibimiz sizinle doğrudan iletişime geçecektir.

Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Kullanıcı Yorumları

Yorum Yapmak İçin Lütfen

İletişim Bilgileri

Şehir: Los Angeles

E-Posta: applicant@admission.ucla.edu

Web: https://www.ucla.edu/

Adres: 1104 Murphy Hall, Los Angeles, CA,90095 United States

Telefon:+1 320-825-3101

Sosyal Medyaları

 • Amerika Üniversiteleri Hakkında Blog Yazıları

  SINAVLAR Amerika’da Üniversite Okumak İçin Gereken Sınavlar, amerika üniversiteleri için hangi sınav, amerika için sınav, amerikada eğitim için sınavlar

  24/05/2024

  5 Görüntülenme

  Amerika Birleşik Devletleri, dünya çapında saygın üniversiteleri ve sunduğu çeşitli eğitim olanaklarıyla uluslararası öğrenciler için cazip bir eğitim ...

  ÜLKE amerikada nasıl doktor olunur, amerikada doktor olmak, amerikada doktor olma yolları, amerikada doktor eğitimi

  24/05/2024

  4 Görüntülenme

  Doktor olmak, pek çok kişinin hayalini kurduğu saygın ve ödüllendirici bir meslektir. Amerika Birleşik Devletleri'nde doktor olma süreci, zorlu ve uzun ...

  ÜLKE REHBERİ amerikada öğrenciyken çalışmak, amerika öğrenci işleri, amerika öğrenci maaşları, amerikada öğrenciyken çalışabilir miyim

  23/04/2024

  113 Görüntülenme

  Amerika, dünya genelinde yüksek kaliteli eğitim imkanları ve kültürel çeşitliliğiyle tanınan bir ülkedir. Ancak,

  Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles Üniversiteleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  California Üniversitesi-Los Angeles (UCLA), Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletindeki Los Angeles kentinde yer almaktadır. Üniversite kampüsü, şehrin batı yakasında yer alan Westwood semtinde 420 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Kampüs, Bel Air ve Brentwood'un varlıklı mahalleleriyle çevrilidir ve ikonik Getty Center müzesinin bitişiğinde yer almaktadır.

  California Üniversitesi-Los Angeles’a başvuru, California Üniversitesi’nin kendi çevrimiçi başvuru platformu üzerinden yapılmaktadır. İlgili başvuru platformu üzerinde bir hesap oluşturduktan sonra, başvuru formunu doldurarak, kişisel bilgileriniz, akademik geçmişiniz, akademik transkriptleriniz, standart test puanlarınız (SAT/ACT), İngilizce dil yeterlilik sınavı puanlarınız (TOEFL/IELTS), ders dışı faaliyetleriniz, katıldığınız stajlar, yer aldığınız projeler, öz geçmişiniz, tavsiye mektuplarınız ve denemelerinizi (Personal Statement/Essay), başvuru ücretinizle birlikte ilgili platform üzerinden okula iletebilirsiniz.

  California Üniversitesi-Los Angeles tarafından sunulan lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücreti, $71,091 olarak belirlenmiş olup, yüksek lisans programlarının uluslararası öğrencilere yönelik yıllık ücreti ise $33,238 olarak belirlenmiştir. Lisans eğitim ücretine, konaklama, yemek, ulaşım, kitaplar ve ders materyallerine yönelik giderler dahildir.

  California Üniversitesi-Los Angeles; antropoloji, biyomühendislik, biyoloji ve biyoenformatik, ekoloji, davranış ve evrim, mikrobiyoloji, moleküler ve hücre biyolojisi, nörobiyoloji, biyokimya, çevresel kimya, moleküler sentez, farmakolojik kimya, bilişsel bilim, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimi, bilgisayar bilimi ve biyoenformatik, veri bilimi, işletme ekonomisi, iktisat, iktisat ve matematik, eğitim bilimleri, elektrik mühendisliği, mühendislik fiziği, çevresel sistemler, global sağlık, kamu sağlığı, tarih, beşeri gelişim bilimleri, uluslararası çalışmalar, dilbilim, İngiliz edebiyatı, İspanyol edebiyatı, dünya edebiyatı ve kültürü, havacılık ve uzay mühendisliği, makine mühendisliği, kimya mühendisliği, nanomühendislik, felsefe, fizik, siyasal bilimler, psikoloji gibi çeşitli disiplinlerde pek çok farklı eğitim programı sunmaktadır.

  California Üniversitesi-Los Angeles giriş puanları bölümden bölüme değişmekle birlikte, İngilizce dil yeterlilik sınavı puanları; IELTS Academic: 7.0+, TOEFL iBT: 100+, Duolingo English Test (DET): 120+ ve akademik yeterlilik puanları; SAT: 1360 - 1550, ACT: 29 - 32 şeklindedir.


  Popüler Üniversiteler

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  University of Göttingen

  13 beğeni

  Almanya

  Şehir: Göttingen
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 58
  Lisans Ücreti: 350 EUR

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 6

  POPÜLER
  Burs İmkanı

  Tohoku University

  4 beğeni

  Japonya

  Şehir: Sendai
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 3
  Lisans Ücreti: 817.800 JPY

  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 1

  POPÜLER ANLAŞMALI
  Burs İmkanı

  The Australian National University

  8 beğeni Kalite Puanı: 82

  Avustralya

  Şehir: Canberra
  Dil Hazırlık Eğitimi: VAR
  Lisans Programı: 46
  Lisans Ücreti: 41.030 AUD

  Master Programı: 119
  Statüsü: DEVLET
  ÜLKE SIRALAMASI: 4

  Onlar başardı, sıra sende!

  Dünyanın en prestijli okullarından kabul ve burs almış öğrencilerimizin başarı hikayalerini onlardan dinle.

  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN MALTA
  TED Ankara Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big bölüm seçimimden, proje desteğine, essay mentörlüğünden, ders seçimlerime, mülakat hazırlığımdan, vizeme kadar tüm başvuru süreçlerimde eksiksiz olarak yardımcı oldu. Üniversitelerin beklediği karakter ve bilinç seviyesine ulaşmama çok yardım etti. Danışmanlarım, Essay mentörlerim, AP hocalarım, ve koçlarıma çok teşekkür ederim. Dream Big sayesinde hayallerimdeki üniversitelerden kabul ve mülakatlar kazandım."

  26/12/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  TUĞÇE SAĞDIÇ
  TOBB İşletme Mezunu
  5.0

  "Dream Big’ten Pelin Hanım ile tanıştığımda, diğer firmaların aksine bana en az 10 üniversiteye başvurabileceğimizi söyleyerek içimi rahatlattı. Ayrıca en son noktaya kadar devlet üniversitelerinden kabul almaya çalışacağına yönelik garanti verdi. Her süreçte yanımdaydı. Belge ve niyet mektubu için sürekli iletişimdeydik. Hizmet almaya başladığımda ise Ankara’da değildim ve online görüşme sağlamamıza rağmen hiçbir desteğini esirgemedi."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  KAAN BARIŞ
  Arı Koleji Mezunu
  5.0

  "Dream Big’in diğer firmalara kıyasla daha iyimser ve donanımlı olduğunu fark ettim. Alanında uzman danışmanlar, AP ve SAT gibi sınavların yanı sıra aktiviteler keşfetmeme bile yardımcı oldular. Dream Big ailesi, gece saatlerinde bile size zaman ayırabiliyor. Başvuru sürecinde iletişime geçmem gereken konularda her dakika ve her saat bizimle iletişimde kalıyorlar. Bence Dream Big, bu özelliğinden dolayı firmasını Türkiye’nin en iyisi yapıyor."

  07/11/2023
  Yurtdışında Üniversite Okumak, yurt dışında üniversite danışmanlığı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  UTKU POLAT
  Atılım Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Mezunu
  5.0

  "Dream Big ile çalışmak verdiğim en doğru karardı. Dream Big’e gelmeden önce 3 farklı firma ile görüştüm. Bu firmalar, finansal çıkarlarını düşünüyorlardı ve istediğim ülkelerden kabul alamayacağımı söylüyorlardı. Dream Big ise her aşamada yanımdaydı. Her türlü konuda destek sağladılar ve alanında uzman insanlar ile çalışma fırsatı elde ettim. Pelin Hanım'ın desteği sayesinde de hayalimdeki üniversiteden kabul almayı başardım."

  07/11/2023  AS SEEN ON
  Trust ReefTrust Reef
  Bilgi Alın Arayın Whatsapp